0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните №74
« Отговор #140 -: Март 06, 2011, 11:25:50 am »
Елле, ама какво ти е било  :( на какво се е дължал припадъка? Добре че си била в болницата още, а не навръщане все пак. Виждам че сега си в добро настоение, надявам се всичко е ОК вече  osi_9

А за обиколниците -на горното ниво е съвсем тясно, но ако може да се подпъхнат под матрака- добре..Иначе в магазините изложено на само на ниско ниво и много ми харесва ка стои, но съвсем не се сетих че ще ползвам високото ниво отначало. Освен това чекмеджетата отдолу доста отворени стоят като е високо нивото и незнам дали всички производители са предвидили да има нещо за покриване на чекмеджето, за да не се праши и пр.
Ние сега сме в голямо чудене между две легла, които харесахме -и двете имат плюсове и минуси, а и мястото ни е малко органичено. Едното е с колелца- подвижно, но без люлка, а това с люлка е без колела и с плътни страници и всъщност обиколниците не могат да се завържат   :ask: Което пак ме подсеща за тях - къде ги връзвате ??
*
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #141 -: Март 06, 2011, 11:35:19 am »
Тини успех мила!Дано всичко мине много леко :crossfingers:!
Елле,пази се  :bighug:
За обиколниците,ние също имаме ,но са с връзки и аз съм ги вързала за решетките и така не се и вижда съдържанието в шкафчетата отдолу :wink:
« Последна редакция: Март 06, 2011, 11:39:22 am от moniks_s »

*
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #142 -: Март 06, 2011, 12:06:37 pm »
Тини стиснати палци и от мен  :D Всичко ще бъде наред!

В шкафчето на кошарата държа торбите с памперси, мокри кърпи, сухи и др пакетирани неща, че наистиа се събира прах там  :(
Исе ти как си го решила този проблем? Интересно ми е, че гледам сме с еднакви кошари (даже и спалните ни комплекти са еднакви  :lol:)
*
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #143 -: Март 06, 2011, 13:17:18 pm »
Момичета, ако сте като мен запетайка и половина (158 см) и искате легло с чекмеджета отдолу, самото легло е по-високо от тези без чекмеджета. И когато е бебето на долното ниво може да се окажаче ви е трудно да вземате детето от леглото, защото на мен ми се опират мишниците в леглото, и нещо ръцете ми идват къси, не мога да достигна бебето.

Елле, сложи ли анти D- то? И върху кого си паднала? Сега си ок, нали?






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #144 -: Март 06, 2011, 16:01:19 pm »
Сами, изследването е за гестационен диабет, тук е задължително. 12 часа преди това не ядеш, после изпиваш шише с глюкоза. Панкреасът ти реагира и започва ударно да произвежда инсулин. Вторият тест се прави след точно 60 мин, за да се види как реагира организма /дали е в състояние напълно да резорбира глюкозата/. Е, явно моят се попрестара  :lol:, нивото на кръвната захар е минало под нормалното и това е резултатът. Никога не ми се беше случвало такова нещо. Пояснявам, че дори не ми се зави свят или прилоша. Нито съм усетила нещо от падането. Като дойдох в съзнание, все едно се бях наспала много добре  :lol:.
Смарайди, паднала съм върху мед. сестрата  :oops:. Да, сложиха ми анти Д накрая  :wink:.
Благодаря за загрижеността  :D, пушка съм, а и бебка си риташе през цялото време, в което бях в съзнание  :D.

*
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #145 -: Март 06, 2011, 17:48:18 pm »
Леко, малко спам :oops:: Дидон, и вие ще си направите далматински снимки :). Пиши ми на лични как се справяш с космите?






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #146 -: Март 06, 2011, 18:00:32 pm »
Илеини писах ти на лични че ще ни се скарат иначе ;).
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #147 -: Март 06, 2011, 21:14:11 pm »
аз писах, но нещо не го е публикувало, еле, мисля, че имаш нещо подобно на мойто състояние - аз разграждам захарта малко по-бързо от нормалните хора, то какво ли правя като нормалните хора, ама айде. та нека ти кажатдали има нещо, за което да се притесняваш. радвам се, че си добре сега.

тини, сигурно вече си напрегната, стискам палци всичко да е наред утре и бързо да ни пишеш, че си добре и си гушкаш бебето.

аз днес съм малко разглобена - доста ме боли сухожилието, а сега почна и едно главоболие - мерих си кръвното 130 на 70, при мен нормално е 90-70, а откак съм бременна 111-70, та явно ми е висока горната граница, освен да пия парацетамол, нещо друго сещате ли се да мога да правя?

и прощавайте ако има нещо, нали днес са сирни заговезни

лека ви нощ
*
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #148 -: Март 06, 2011, 21:42:19 pm »
 Еленкааа,простена си!
 Мисля,че парацетамола е ок,нали го дават и при главоболие...
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #149 -: Март 06, 2011, 21:59:18 pm »
Тини, чакаме хубави новини с нетърпение  :D

То ясно че обиколниците са с връзки, но ако има 3 плътни страни се питам как ще се вържат, тъй като няма решетка. В магазина казаха, че или дупка се пробивало  :? или със закачалки вакуум но нещо не ми изглеждат ок и двата начина.. Но това е идея ако може да се подпъхнат и така да не се вижда отдолу съдържанието..
Мънки, точно чаках и аз отговора ти, защо да ти се скарат.. това са си идеи за нас. Всъщност видях сега твоите снимки и единия модел, който съм харесала е много сходен. Даже всъщност май ще е това, тъй като с решетки от две страни повече пасва на детско легло и ще си вържа лесно обиколниците. Много се чудех и за едно с чекмеджета до пода и механизъм с люлка, но накрая май варианта с колелца ще е по-практичен, за да го местим малко ако се наложи  :)
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #150 -: Март 06, 2011, 22:09:49 pm »
Аз, нашите легла ги поръчах с решетки отвсякъде, обиколници една дружка ще ми ушие
Ето тези взехме


Колелцата се махат и леглото става люлка
« Последна редакция: Март 06, 2011, 22:11:58 pm от Eille »


*
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #151 -: Март 07, 2011, 01:00:46 am »
Привет момичета! Докато ровех да пазарувам за бебето, попаднах на тази възглавница за бременни http://www.pakostnik.com/bg/productdetails.php?id=8136&cat=93, изглежда много удобна и е на прилична цена. Съжалявам, че не я открих докато аз бях бременна, ама нищо - другия път  :lol:
И да ви покажа още нещо удобно, което мен лично много ме улеснява с малкия http://www.pakostnik.com/bg/productdetails.php?id=7426&cat=30 Много по-практично е от навиването на одеалца за подпора на гръбчето, а и няма риск бебчето да се "кламбичне" напред. Дано съм ви била полезна.
Все така здрави кандидат-мами да има и леко раждане на всички който са в найййй-горещия списък ;)
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #152 -: Март 07, 2011, 07:21:06 am »
Добро утро,момичета!Да ви кажа честно,това беше една безсънна нощ за мен,така и не можах да заспя от мисли кое ,как :).Сега тръгвам към болницата,стискайте палци,че този път(за разлика от първия)ме тресе !

*
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #153 -: Март 07, 2011, 07:37:35 am »
Тини, стискам ги, всичко ще е наред :D

*
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #154 -: Март 07, 2011, 08:46:29 am »
Тини,успех! :)

*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #155 -: Март 07, 2011, 09:17:15 am »
Тини успех и безпроблемно раждане  :crossfingers:.Момичета да ви споделя,че не усещам бебоците още,а док.от ЖК каза,че вече трябвало да ги усещам.От време на време има леки гъделичкания и си мисля,че това може би са те,но това се случва през 2-3 дена :?.Зная после няма да има спокойствие като започнат ритничетата,но сега ги чакам с нетърпение :wink:
*
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #156 -: Март 07, 2011, 09:54:49 am »
Тини,успех и от мен :D

*
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #157 -: Март 07, 2011, 10:14:08 am »
Давай, Тини, щастлива среща!
И останалите бечета да не се помайват, а да освобождават място в челото на списъка :-)
*
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #158 -: Март 07, 2011, 11:00:03 am »
Подобна и според мен по-подпорка за новородени има на Чико, която издаа звук подобен на сърдечен ритъм, като имитира майчиното сърце.

Тини, успех!

Бина, тези гъделичкания са бебатата. Не е задължително в началото усещанията да се всеки ден.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*

    power

  • *
  • 1116
  • трябва да сме силни !
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #159 -: Март 07, 2011, 12:42:02 pm »
Тини,успех и леко раждане!  :goodluck: :bighug:

Жбрул, тази възглавница ми изглежда много удобна и мисля и аз да си взема такава,че Милен само на едната страна си върти главата и мен ме притеснява да не вземе да се изкриви.В каквато и поза да го сложа той все намира начин да се завърти накъдето си му харесва.  :lol:
07.10.2009