0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Община Велико Търново с Фонд "Ин витро"
« -: Февруари 21, 2011, 21:55:11 pm »
Честито И на търновки!Пропука се и нашата община.
Дано това е само началото , а средствата с всяка следваща година да се увеличават :wink:
http://www.borbabg.com/?action=news&news=10531

*
Re: Община Велико Търново с Фонд "Ин витро"
« Отговор #1 -: Февруари 22, 2011, 00:23:01 am »
Поздравления, момичета :) Дано догодина сумата в бюджета да е двойна и всички финансирани двойки да достигнат мечтата си :)
Re: Община Велико Търново с Фонд "Ин витро"
« Отговор #2 -: Февруари 22, 2011, 08:45:35 am »
Дано това финансиране се осъществи и на практика,ще помогне на много двойки!
Re: Община Велико Търново с Фонд "Ин витро"
« Отговор #3 -: Февруари 22, 2011, 11:42:47 am »
Дано това финансиране се осъществи и на практика,ще помогне на много двойки!

Ники, много се надявам. Тъй като в сайтовете на различните търновски медии имаше противоречива информация дали предложението е прието или не, преди малко по телефона получих потвърждение на новината от обл. председател на партията доц. Милен Михов. Честито на Търновки! :balk_602:
Обещах на Ganka:)
*
Re: Община Велико Търново с Фонд "Ин витро"
« Отговор #4 -: Февруари 22, 2011, 12:03:57 pm »
Страхотно, Цвети, добре е ако има заседание за обсъждане на критериите за финансиране - да присъстват на това обсъждане и пацеинтските организации.
Re: Община Велико Търново с Фонд "Ин витро"
« Отговор #5 -: Март 17, 2011, 16:31:23 pm »
Re: Община Велико Търново с Фонд "Ин витро"
« Отговор #6 -: Март 17, 2011, 17:18:40 pm »
Благодаря Ники!Статията не я бях чела !

Честно казано очаквах повече инфо като цяло ...Това означава ли , че вчера се е състояла срещата ?
Представител само на "Искам бебе" ли е имало от неправителствените организации ?
« Последна редакция: Март 17, 2011, 17:22:38 pm от evita1717 »
*
Re: Община Велико Търново с Фонд "Ин витро"
« Отговор #7 -: Март 17, 2011, 17:30:02 pm »
Честито на Болярките!
Дано финансирането е дългосрочно и продуктивно!!!




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
*
Re: Община Велико Търново с Фонд "Ин витро"
« Отговор #8 -: Март 17, 2011, 17:53:48 pm »
Честито и от мен! Пожелавам - колкото процедури, толкова бебчета, че и повече! :wink:
Re: Община Велико Търново с Фонд "Ин витро"
« Отговор #9 -: Март 18, 2011, 15:37:59 pm »
Честито на Велико Търново. Мен единствено ме озадачи ограничението за възрастта, то и без това ФАР слагат такова изискване, а сега и общинските програми.
*
Re: Община Велико Търново с Фонд "Ин витро"
« Отговор #10 -: Март 18, 2011, 15:46:29 pm »
... Мен единствено ме озадачи ограничението за възрастта, то и без това ФАР слагат такова изискване, а сега и общинските програми.
Който дава парите, той диктува и правилата. В общината, в която живея и съответно ме финансира, възрастовото ограничение е до 36 години!




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
Re: Община Велико Търново с Фонд "Ин витро"
« Отговор #11 -: Май 03, 2011, 14:15:14 pm »
Одобрен е от Общината фонд Ин витро, но не се знае колко всичко предварително е нагласено. Защото кандидати ще има много, но все ми се струва , че всичко предварително е уговорено за когоще са парите. Едно само не ми харесва в документите който трябва да се представят, защо да НЕ може да се кандидатство ако през календарната година си одобрен или си получил пари от Център ФАР? Нали уж тези пари са за подпомагане началните изследвания който ФАР не покрива!
Re: Община Велико Търново с Фонд "Ин витро"
« Отговор #12 -: Май 04, 2011, 22:18:48 pm »
Одобрен е от Общината фонд Ин витро, но не се знае колко всичко предварително е нагласено. Защото кандидати ще има много, но все ми се струва , че всичко предварително е уговорено за когоще са парите. Едно само не ми харесва в документите който трябва да се представят, защо да НЕ може да се кандидатство ако през календарната година си одобрен или си получил пари от Център ФАР? Нали уж тези пари са за подпомагане началните изследвания който ФАР не покрива!
Не знам как реши, че нещо е нагласено?Защо мислиш така?Интересно е как казваш нещо, а не обесняваш защо?
Тъкмо нещо стартира и някой веднага се опитва да го заклейми ... все пак това е някакъв напредък в Нашата община, не мислиш ли ???
« Последна редакция: Май 04, 2011, 22:22:15 pm от evita1717 »
*
Re: Община Велико Търново с Фонд "Ин витро"
« Отговор #13 -: Май 05, 2011, 13:45:38 pm »
Иве, не се ядосвай мила, хората винаги са недоволни. Знам че много боли, още повече когато си участвал от нулата за да създадеш нещо в името на стотици хора. няма благодарност, хората са казали - няма ненаказано добро :wink:
Re: Община Велико Търново с Фонд "Ин витро"
« Отговор #15 -: Май 29, 2011, 12:02:24 pm »
Указания за подаване на документи за кандидатстване в програмата на Велико Търново
Дони, моля за една промяна, която се надявахме да не се случи, но за съжаление не стана така, въпреки опитите ни с мацката от "Искам бебе"...
Та документа за липса на задължения решиха, че този от Местни данъци и такси не върши работа и трябва да е един друг, който се издава от Община Велико Търново, от Информационният център, където срещу такса от 15 лв. на човек и след около седмица е готов.Издава се отново за двамата партньори т.е. с-у 30 лв.
Опитахме да променим това, защото първоначално ни накараха да извадим документа от 5 лв.от Местни данъци и такси, но Общината се оправда с това, че програмата е нова и затова се е получило недоразумението.
т.е. не е необходимо да се вади от Местни данъци и такси, а е достатъчен този от Общината, който е по-скъпият вариант.Ние естествено имаме и първият, но сега чакаме новата добавка...Принципно можеха да ни спестят този разход, защото се вади от самата Община, а нали именно тя иска да ни подпомогне, но за съжаление, не искаха да проумеят това!
П.С.Моля те да промениш в указанията, за да няма подведени занапред и ти благодаря за което :wink:!
*
Re: Община Велико Търново с Фонд "Ин витро"
« Отговор #16 -: Май 29, 2011, 13:55:46 pm »
готово, подмених го с текста:

- документ удостоверяващ липса на задължения към Община Велико Търново, издава се от Информационният център на общината, където срещу такса от 15 лв. на човек и след около седмица е готов.

Мерси, Еви :)
*
Re: Община Велико Търново с Фонд "Ин витро"
« Отговор #17 -: Юни 04, 2011, 02:08:58 am »
Аз искам да попитам и се надявам някой да ми даде максимално изчерпателен отговор защо се изисква от кандидатите да имат минимум средно образование.И понеже моята половинка е от бедно семейство и е напуснал училище на 17 год.за да работи и подпомага семейния бюджет сега нямаме право да кандидатстваме.
*
Re: Община Велико Търново с Фонд "Ин витро"
« Отговор #18 -: Юни 04, 2011, 11:01:57 am »
zuzuni, условията и критериите за кандидатстване по Общински програми за финансиране на двойки с репродуктивни проблеми са внесени и гласувани от Общински съвет - Велико Търново.

Преди да бъде внесено предложението, бе поискано мнението на пациентските организации, бяха изслушани възраженията ни, включително и това за ограничението за средно образование, но гласуването и решението в крайна сметка се провежда на Общински съвет и разрешението на този проблем може да стане само на местно ниво - всяка Община е свободна да определя сама условията и критериите. Както е казала по-горе Оливия - който дава парите, той определя условията.
Re: Община Велико Търново с Фонд "Ин витро"
« Отговор #19 -: Юни 04, 2011, 11:45:44 am »
Аз искам да попитам и се надявам някой да ми даде максимално изчерпателен отговор защо се изисква от кандидатите да имат минимум средно образование.И понеже моята половинка е от бедно семейство и е напуснал училище на 17 год.за да работи и подпомага семейния бюджет сега нямаме право да кандидатстваме.
Съжалявам zuzuni, но както Елфи е обяснила предложенията от страна на пациентските организации са едно, но в крайна сметка се получава "който плаща, той поръчва музиката"- знам че звучи грозно, но като цяло в Нашата община доста трудно  се достигаше до разбиране на проблема и отношението на общинарите беше по-скоро негативно ...
Ще опитаме следващата година да предложим промяна на това ограничение и дано успеем!