0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Община Велико Търново с Фонд "Ин витро"
« Отговор #20 -: Юни 04, 2011, 11:53:13 am »
zuzuni, опитай да подадеш молба до общината, като опишеш обстоятелствата в твоето семейство. Попитай нашия координатор evita1717 към кого точно да адресираш молбата. След това си запиши час в приемната и отиди лично, за да обясниш какъв е твоят проблем. Моето впечатление е, че в общините работят свестни хора, които спазват правилата, но и подхождат индивидуално към гражданите на своите общини.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Община Велико Търново с Фонд "Ин витро"
« Отговор #21 -: Юни 04, 2011, 12:01:29 pm »
zuzuni, опитай да подадеш молба до общината, като опишеш обстоятелствата в твоето семейство. Попитай нашия координатор evita1717 към кого точно да адресираш молбата. След това си запиши час в приемната и отиди лично, за да обясниш какъв е твоят проблем. Моето впечатление е, че в общините работят свестни хора, които спазват правилата, но и подхождат индивидуално към гражданите на своите общини.
Да това е добра идея, ако реши може да и дам моб.телефон и да се чуем или по скайп както и е удобно, ще и обясня къде, как и към кого да адресира молбата си!Но като за начало да ми пише ЛС във форума, за да се уточним!
*
Re: Община Велико Търново с Фонд "Ин витро"
« Отговор #22 -: Юни 05, 2011, 17:04:08 pm »
Много ви благодаря момичета за оптимизма който ни давате и за изчерпателния отговор.Аз всеки момент очаквам отговор от ФАР за връчване на заповедтта.Има съвсем малко до мойто номерче.Но нали винаги си имаме и малко песимизъм и не знам дали и тоя път няма да се разминем с едно успешно инвитро а чакането ни излезе повече от година а не както казват 5-6 месеца и затова толкова се зарадвах като разбрах че общините могат да ни помогнат.Но..... тези условия...И ако не ставам досадна с въпроси да попитам пак.Ако предстоящото ми инвитро е неуспешно мога ли да подам молба и на двете места едновремено т-ст към ФАР и към общината.Или имаме право само към едното място.
Re: Община Велико Търново с Фонд "Ин витро"
« Отговор #23 -: Юни 06, 2011, 16:54:38 pm »
Първо ти желая успешно ин-витро и дано не ти се наложи използването на сумата, която отпуска Община Велико Търново!
А сега конкретно на въпроса ти:
Кандидатстването и на двете места не е проблем, но сумата, която отпуска Общината не може да се използва редом с отпуснатите средства от ФАР т.е. сумата, която ще ти отпусне при одобрение търновската община може да се използва за прегледи,манипулации,друг опит, НО не финансиран от Държавата.Ако имаш Заповед от Фонда, която не е използвана нямаш право на средствата оттук.
П.С.Не знам дали стана ясно и затова ще ти дам пример с мен.Аз имах опит със средства от Държавата Февруари 2011 год.-неуспешен.Сега съм подала към Община В.Търново, защото ще си самофинансирам друг опит докато чакам Заповед, която ще излезе едва Март следващатата година,т.е. имам право на тези средства тъй като ще правя друг опит, различен от този, за който ФАР ми е поел!
*
Re: Община Велико Търново с Фонд "Ин витро"
« Отговор #24 -: Юни 07, 2011, 16:51:23 pm »
Схванах всичко.Едно голямо благодаря.Ако случайно ми се наложи да се възползвам от общината обезателно ще те потърся evita за да ме насочиш. :balk_602:
Re: Община Велико Търново с Фонд "Ин витро"
« Отговор #25 -: Юни 09, 2011, 14:37:52 pm »
Схванах всичко.Едно голямо благодаря.Ако случайно ми се наложи да се възползвам от общината обезателно ще те потърся evita за да ме насочиш. :balk_602:
Нямаш проблеми! :bighug:
Re: Община Велико Търново с Фонд "Ин витро"
« Отговор #26 -: Юли 03, 2011, 18:48:55 pm »
Момичета, утре в 14 ч. ще се разглеждат подадените молби и надявам се скоро да има резултати!
Успех на всички подали!
Re: Община Велико Търново с Фонд "Ин витро"
« Отговор #27 -: Юли 04, 2011, 20:26:02 pm »
Днес бяха разгледани подадените молби и са одобрени всички 16 подали!Взето е решение да се преразпредели сумата от 30000 лв.м-у 16-те двойки.
На 21/07/2011 ще има заседание по какъв ред точно ще се изплащат сумите.С две думи ми обясниха, че ще искат фактура и протокол, на който да са описани извършените манипулации с цени и банкова сметка, по която да се преведе отпусната сума от Общината, след като бъдат предоставени въпросните документи.
Не разрешиха да се присъства на заседанието, защото щяло да има "конфликт на интереси" и си тръгнах, въпреки че опитах да обесня, че присъствието ми е прозрачност на решенията, без каквото и да било участие по време на дискусията им, но както и да е.
Re: Община Велико Търново с Фонд "Ин витро"
« Отговор #28 -: Юли 05, 2011, 21:29:06 pm »
evita1717,

мерси за информацията. Решението на комисията е справедливо.

Честито на одобрените и благодаря на всички, които помогнаха за създаването на общинския фонд в Търново :bighug:

Успешни процедури!
*
Re: Община Велико Търново с Фонд "Ин витро"
« Отговор #29 -: Юли 06, 2011, 12:35:29 pm »
Много мъдро и добро решение! Успех на всички двойки!
Еви, благодарим ти за всичко, което правиш! Поздравления! :youwoman: :bighug:
Re: Община Велико Търново с Фонд "Ин витро"
« Отговор #30 -: Юли 06, 2011, 19:52:01 pm »
Ееее Дони, недей така, че ме засрамваш, моля те!Нищо не съм направила, просто уведомявам за решенията  :wink:
Догодина ще опитаме за по-голям бюджет и дано успеем!
*
Re: Община Велико Търново с Фонд "Ин витро"
« Отговор #31 -: Юли 06, 2011, 20:25:51 pm »
Еви, скромността е злато, но все пак сме в течение колко работа свърши с Цвети в началото и вършиш и оценяваме това! :) Предоставянето на актуална информация за всички, които посещават сайта е много важно. Би било прекрасно така да е с всяка общинска програма, защото това спестява на хората лутане.
« Последна редакция: Юли 06, 2011, 20:31:45 pm от cygnus »
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Община Велико Търново с Фонд "Ин витро"
« Отговор #32 -: Август 20, 2011, 11:53:38 am »
16 двойки ще получат до 1875 лв. от общинския фонд “Ин витро”, за да се възползват от асистирана репродукция, съобщи д-р Диляна Вачкова, председател на общинската комисия на фонда във В. Търново. Кандидатите вече са одобрени с решение на Общинския съвет и се очакват първите фактури за извършени медицински процедури, които Общината ще изплаща.
30 000 лв. отпусна В. Търново за подпомагане на семейства, които търсят услугите на ин витро програмите, за да се сдобият с рожба. Те могат да си изберат сами болници, където да направят предварителни изследвания, които не се заплащат от Националния ин витро фонд, обясни д-р Вачкова. След това изпращат документите за направените разходи в Общината.
Д-р Вачкова заяви още, че са одобрени молбите на всичките 16 двойки, кандидатствали за финансиране към общинската ин витро програма. Инициативата дойде от ВМРО и сдруженията “Зачатие”, “Искам бебе” и “Ин витро”, които оказаха и консултативна помощ при изработването на правилника с критериите за допускане на кандидатите с репродуктивни проблеми.
Шест общини в страната имат общински ин витро програми. Заедно с В. Търново те са Благоевград, Бургас, Несебър, Русе и Стара Загора.
Вася ТЕРЗИЕВА

Източник: Янтра ДНЕС


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Община Велико Търново с Фонд "Ин витро"
« Отговор #33 -: Септември 01, 2011, 12:38:07 pm »
може ли още да се подават молби или това трябва да става до средата на календарната година?
до колкото разбрах ,може и да ми финансират и инсеменация-така ли е наистина
имам толкова мн въпроси...
Re: Община Велико Търново с Фонд "Ин витро"
« Отговор #34 -: Септември 01, 2011, 16:30:55 pm »
може ли още да се подават молби или това трябва да става до средата на календарната година?
до колкото разбрах ,може и да ми финансират и инсеменация-така ли е наистина
имам толкова мн въпроси...
За тази година всички подадени молби получиха одобрение за финансиране за тази БЮДЖЕТНА година.
Доказано с фактури от специализирана клиника по стерилитет, след одобрение на подадена молба и камарата с документи, която изискват - ДА биха ти изплатили стойност до 2000 лв.Не знам за следващата година дали сумата ще е същата, или ако подалите са малко над бройката дали няма пак да се вземе решение да се одобрят всички и сумата да е малко по-малка, но със сигурност е ясно, че е една сериозна помощ!
Re: Община Велико Търново с Фонд "Ин витро"
« Отговор #35 -: Октомври 29, 2011, 09:15:42 am »
здравейте момичета,
на 4.11.2011 в интерхотел В.Търново от 17:30 ,ще има събиране от фонд"Аз искам бебе".
Някой знае ли повече инфо,бих искала да отида
с поздрави и прегръдки
Re: Община Велико Търново с Фонд "Ин витро"
« Отговор #36 -: Октомври 29, 2011, 10:56:47 am »
здравейте момичета,
на 4.11.2011 в интерхотел В.Търново от 17:30 ,ще има събиране от фонд"Аз искам бебе".
Някой знае ли повече инфо,бих искала да отида
с поздрави и прегръдки
Какво по-контретно те интересува?Знаеш мястото и часът."Ангели с мисия" ще представят своите картини в Интерхотел В.Търново.Ще има специалисти от различни клиники.После ще има специален спектакъл на "Звук и светлина" пред хълма Царевец.Не знам дали ти бях полезна.
Re: Община Велико Търново с Фонд "Ин витро"
« Отговор #37 -: Октомври 29, 2011, 13:05:51 pm »
да,благодаря ти
Re: Община Велико Търново с Фонд "Ин витро"
« Отговор #38 -: Януари 21, 2012, 19:15:18 pm »
Макар и с малко стара новина да по обновя темата Чакаме първото болярче, заченато с помощта на общинския фонд "Ин витро"
 
На 13 януари 2012 г. на пресконференция съветниците от ВМРО-БНД обявиха позицията си по Бюджет- 2012 и Инвестиционната програма на Община В. Търново и едно от исканията е за удвояване на парите по общинската програма Ин витро от 30 000 на 60 000 лева. Макар, че не открих официална информация за решението на местния парламент, доколкото разбрах вече има прието решение сумата за 2012 г. да бъде 58 000 лева. Честито на болярките!
Обещах на Ganka:)
Re: Община Велико Търново с Фонд "Ин витро"
« Отговор #39 -: Февруари 02, 2012, 21:15:48 pm »
Семейства ще ползват 58 000 лв. от общински фонд “Ин витро”
(Публикувано на 18.01.2012 във в-к "Янтра днес")

58 000 лв. от общинския фонд “Ин витро” във В. Търново да ползват тази година семейства с репродуктивни проблеми, решиха съветниците от постоянната комисия по социални и здравни дейности. 50 000 лв. ще бъдат отпуснати от Общината през 2012 г. Съветниците одобриха предложението на администрацията към тях да бъдат прибавени още 7738 лв. като преходен остатък на общинския фонд от 2011 г . Местният фонд “Ин витро” стартира миналата година по предложение на ВМРО и тогава бяха отпуснати 30 000 лв. Със средствата бяха подпомогнати 16 семейства с репродуктивни проблеми, припомни д-р Диляна Вачкова, шеф на общинския отдел по здравеопазване.
 На заседанието си в понеделник здравната комисия одобри и промени в правилника на фонда. Те касаят финансиране на допълнителни процедури и предимство на семейства без деца.


Ето още една хубава новина от областния всекидневник:
Предлагат създаването на общински фонд “Ин витро” в Горна Оряховица
Надявам се това предложението да стане реалност, а ще бъде още по-хубаво и общинските съветници в другите общини от областта да се замислят за подобни предложения.
« Последна редакция: Февруари 02, 2012, 21:17:50 pm от elma_gb »
Обещах на Ganka:)