0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #660 -: Февруари 03, 2012, 15:37:02 pm »
Невероятни са творенията ви! Поздравления!

Ще взема да желирам едно кисело мляко с плодове, след подробните разяснения, че до там ми стигат уменията  :lol:
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #661 -: Февруари 07, 2012, 10:18:02 am »
Благодаря за споделеното за желатина. Отчитам си грешката в това, че крема ми беше тоста топъл, когато сложих желатина. Следващия път ще внимавам. Иначе тортата беше много вкусна  :wink:
Валерия, на малкия толкова му се спеше горкия, че едвам гледаше, но пък на следващия ден откъсна ушите на мечока от раз  :lol:

reni^-^, на мен това ми е втората торта, която правя. Първата я декорирах с фондан, който аз забърках, но не бях доволна от резултата. За сегашната си купих готов от тук http://www.cookibooki.bg/vmchk/49-%D0%A4%D0%BE%D0%BD%D0%B4%D0%B0%D0%BD%D0%B8/View-all-products.html


Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #662 -: Февруари 07, 2012, 12:19:52 pm »
iv_z  :youwoman: много благодаря за помоща и обещавам и аз да се похваля с моето творение
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #663 -: Февруари 09, 2012, 10:19:45 am »
Мини,тортата ти е невероятна,ама какво ли се чудя де,имаш златни ръце,признала съм го.Я кажи еклерите и крема между двата блата са нали?И вероятно под фондана е намазана с маслен крем ,не с брюлето.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #664 -: Февруари 09, 2012, 15:23:25 pm »
iv_z :balk_46: страхотна торта!
Обичам тази комбинация цветове, а мечо е прекрасен!

...само да вметна за силиконовата подложка дето я бистрихме преди време...

Джам  :thankyousign: за идеята, идеална работа върши!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #665 -: Февруари 09, 2012, 16:34:24 pm »
Имам един въпрос към кулинарките, правили еклерова торта, навила съм се да пробвам, и гледах рецептата на Звездев, но той казва за крема брюле задължително да е с животинска сметана. Е бях и на Карфур и на Кауфланд, такава не открих. Някаква идея какво трябва да представлява тази животинска сметана, или някаква марка????
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #666 -: Февруари 09, 2012, 16:45:02 pm »
Президент, до колкото знам е животинска.Но трудно се намира по-скъпа е.

*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #667 -: Февруари 09, 2012, 17:00:32 pm »
Течна животинска сметана има на Президент и една испанска с крава на кутийката. И двете са по 200 гр. Всичко останало, което се продава под името "сметана" са растителни боклуци от соя.
Аз лично и по-рано в темата писах, че съм фен на руските заквасени сметани от магазини Берьозка. Много са меки на вкус и без киселата жилка на българската заквасена сметана. Имат и доста варианти на кондензирано мляко.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #668 -: Февруари 09, 2012, 17:29:57 pm »
Видях е тази Президент, но не беше упоменато каква е, ама наистина си е скъпичка де. Тя таз торта май по-скъпа от на сладкарница Неделя ще излезе:)
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #669 -: Февруари 09, 2012, 19:06:42 pm »
въобще не съм съгласна с това твърдение /ще сметна максималната сума при най-скъпите цени, които съм виждала- а аз съм всеки ден по магазините/

сметаната по рецепта е 500 мл, цената е малко под 6 лева в Метро
ползвах готови еклери, които купих за 4 лева от Билла- разрязох ги на половини и така редих- стигна ми да покрия 26 см блат равномерно
до тук 10 лева

яйца- 10 броя са макс 3,50 лева
1 литър мляко- 2 лева
захар- 2,50 лева
бакпулвер- 0,30 лева
1 кг брашно- 1,20 лева
ванилия капсули- 1 лев

за под 25 лева може да имате 26 см еклерова торта /да не говорим, че цените са завишени и от доста от продуктите остава горница, която се влага в други изделия в последствие/
в Неделя е 39 лева


За блата

4 яйца
4 с.л. брашно
4 с.л. захар
1 ч.л. бакпулвер /1/2 пакетче/

За еклерите

250 мл прясно мляко
50 г краве масло
150 г брашно
3 яйца
1 щипка сол
1/2 ч.л. захар

За крема за еклерите

500 мл прясно мляко
3 жълтъка
75 г брашно
120 г захар
10 г краве масло
1 капсула ванилия

За крем брюле
500 мл животинска сметана
150 мл прясно мляко
150 г захар /1 ч.ч./
6 жълтъка
1/2 пак желатин
1 капсула ванилия

Марина- точно така- ето и парче от нея


« Последна редакция: Февруари 09, 2012, 19:11:11 pm от mini »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #670 -: Февруари 09, 2012, 19:32:03 pm »
Страшна си ,Мини,определено ще се пробвам и аз.А колкото до скъпи или не продуктите,аз съм на принципа,може и по-скъпо да излезе от готовото,но око да види,ръка да пипне,което мога да си го приготвя сама си го правя.Друго си е домашното.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #671 -: Февруари 09, 2012, 19:40:56 pm »
А сметаната от Метро каква е? Тази Президент ли? Всички други продукти съм ги купила и приготвила така или иначе.
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #672 -: Февруари 09, 2012, 19:42:56 pm »
Лигите ми потекоха утре ще се ходи на пазар :balk_114:

Ако посоката, в която си се запътил ти носи радост, не питай какъв ще е пътят, просто върви!
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #673 -: Февруари 09, 2012, 21:25:10 pm »
...
За крем брюле
500 мл животинска сметана
150 мл прясно мляко
150 г захар /1 ч.ч./
6 жълтъка
1/2 пак желатин
1 капсула ванилия
:lol: смятам да използвам готов блат, готови еклерчета - меци ме е помолил за татко му на 17-ти има рожден ден да му приготвя нещо специал.
само моля мини,  osi_1 като за малоумни да обясни кое след кое за кремчето, колко време се вари и т.н.  :lol: може ли прахче ванилийката?  :oops: сори ако по-нагоре има обяснение...

Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #674 -: Февруари 10, 2012, 09:04:07 am »
Това е моята рецепта за еклерова торта,не съм използвала животинска сметана,а нормална растителна .Дано ви хареса .
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=44920.20
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #675 -: Февруари 10, 2012, 16:00:42 pm »
iv_z :balk_46: страхотна торта!
Обичам тази комбинация цветове, а мечо е прекрасен!



Благодаря!  :oops: Изчервих се  :lol:

И напълно съм съгласна с Мини, торта направена в къщи излиза много по-насметка от купешките. А пък и когато се прави с любов и желание стават невероятни творения.  :)
/и са по-вкусни и сладки/


Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #676 -: Февруари 10, 2012, 16:11:39 pm »
Mini, като смяташ стойността не си включила бакбулвера и точно той ускъпява многоо :)
това в кръга на шегата,а сега сериозно - до сега никога не съм пробвала да правя еклерова торта ама да ти кажа честно така ме изкуши с тая тортичка, че си викам да зема да я забъркам за св.валентин ама под формата на сърце да я направя и ако успея да се снабдя и с червен фондан ще е супер, а що се отнася до цени и продукти по едно време да си купиш всички ти излизаше по - евтино ама с тая криза каза вече да се прави вкъщи е и по - евтино и по - вкусно пък за чистотата и дума за сравнение не може да става...а пък тая неделя да ме прощават дамите коидо са и редовни клиенти, ама от там ми харесваше само домашната торта и нея я спряха от производство до колкото знам...Така 1е дами аиде да запретваме ръкави и на тортичките а пък килцата ще ги сваляма не пролет :D

П.П. - някой може ли да ми каже и други сайтове за поръчка на фондан или от къде си ги купува :ask:
« Последна редакция: Февруари 10, 2012, 16:19:39 pm от reni^-^ »
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #677 -: Февруари 11, 2012, 19:14:53 pm »
Момичета ,искам да ви почерпя за рожденния си ден ,макар и само виртуално :D



« Последна редакция: Февруари 11, 2012, 19:18:03 pm от валерия »
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #678 -: Февруари 11, 2012, 19:22:14 pm »
Валерия да си жива и здрава и както винаги страхотна в тортоправенето :)

Момичета ето и моя първо опит с фондан.Имам много забележки към себе си и работата ми ще ги изчиствам в движение.

*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #679 -: Февруари 11, 2012, 19:52:18 pm »
Вале,честит рожден ден!Страхотна в тортоправенето както винаги,удоволствие е за мен да разглеждам творенията ти!
А тези фунийки как ги обичам.Дай рецептата,моля,може пък да се развихря в къщи някой ден като ми дойде музата :D