0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #500 -: Август 10, 2011, 09:34:09 am »
.. май не се съобразих с някои обстоятелства. Извинявам се (защо ли просто не си мълча?!). Но признавам, че е наистина най-лесния, бърз и ефективен начин от всички, които съм пробвала..
Разбира се, че става и с дървена точилка, най-напред и аз ползвах такава, но бързо-бързо започна да ми пуска шушки някакви от ставите, на които се въртеше. Та затова реших като си купувам нова да е оптимална (желязната е тежка, гладка - по-лесно разточва и се мие). Малки детайли и апликации разточвам с дълга около 12см пластмасова точилка без въртящи се части. Пудрата захар помага, когато няма условия за друго, но променя еластичността на захарната маса до известна степен, а и остава бели следи, които не винаги се изчеткват добре.

Както и да е.. :wink:

Успех и удоволствие на всички в тортоправенето  :D
И в хапването след това - напоследък предимно на него наблягам  :lol:
............................Тайната на нашата вечеря............................
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #501 -: Август 10, 2011, 09:39:44 am »
Момичета,как разточвате моделиращата маса? Днес взех една ММ, но като се опитах да я разточа залепваше и по плота и по точилката.Кажете как да се справя с нея.  :?  :ask:

Разточвам захарното покритие (фондан, предварително позатоплен между дланите) върху добре опънато върху керамичния котлон свежо фолио - не е необходимо нито нишесте, нито пудра захар за поръсване. Разточвам с метална точилка.

Успех  :)

понеже и аз имам дървена точилка, ползвам варианта със свежо фолио, само че разточвам тестото между два листа такова, отдолу на плота и едно парче върху него
Рейна, недей мълча, моля те- ти си моя идол, толкова имаме да се учим, докато стигнем и частици от приказните торти, които създаваш
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #502 -: Август 10, 2011, 09:59:47 am »
От сърце благодаря за милите думи, Мини  :flower: Но се и позасрамих искрено: откакто съм бременна, успях да позавия 4 тортета и това е. Никак не ми се занимава, а украсата ме изнервя тотално  :oops: Похапването е друго - особено актуално, макар и на не от мен приготвено  :wink: Фактът, че няма през лятото семейни празници и поводи, е още една причина да не ме пуска мързела..

Затова пък се радвам на всички с ентусиазъм, желание и сръчни ръце
............................Тайната на нашата вечеря............................
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #503 -: Август 10, 2011, 11:11:18 am »
Рейна, в кръга на шегата го написах  :D
Естествено, че всеки си намира най-лесния начин, а и аз с моите 2 торти къде се тикам в А група  :lol: :lol: :lol:
 Дано като родиш намираш време, защото тогава става по-трудно. Естествено Мини е едно голяяямо изключение. Свате,  :youwoman:
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #504 -: Август 27, 2011, 17:10:35 pm »
Момичета имам нужда от съвет.Два пъти правя торта с крем от кондензирано мляко и масло и двата пъти си прецаквам крема.Не знам къде греша, наистина.Ще съм ви истински благодарна ако някой на който му се получава този вид крем обясни като на идиот каква сметана взима, как го бърка и т.н. защото не знам къде греша, а не искам да се предавам така бързо.
Благодаря ви.

*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #505 -: Август 28, 2011, 14:42:51 pm »
magi_st, предполагам, че вариш кондензираното мляко, но въпреки това то остава много течно.Така се получава когато млякото е от растителна мазнина.То просто не се сгъстява.Потърси друго мляко което да си е от мляко.
Друго което се сещам е, че готово вече сварено кондензирано мляко се продава по руските магазини.
« Последна редакция: Август 28, 2011, 14:45:22 pm от tanj74 »
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #506 -: Август 28, 2011, 15:01:27 pm »
Вземи си три-четири кутии подсладено Дъч лейди от магазина и го свари самичка- повечко време отнема, но ще имаш за няколко крема
тук имаме руски магазин, ако искаш мога да ти купя, около 5 лева е кутията /Дъч лейди в Билла е под 3 лева кутията/
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #507 -: Август 29, 2011, 13:14:07 pm »
Да, ей това с варенето е бил проблема, навсякъде пише разбийте, а не пише варете.Иначе и аз взех точно Дъч Лейди.Мини благодаря за предложението така и ще направя, ще взема няколко и ще ги сваря, така или иначе имам да правя още няколко торти сега та ще се възползвам.

Много благодаря момичета.

*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #508 -: Септември 01, 2011, 23:45:49 pm »
Ето го и моето най ново творчество, по случай рождения ден на мъжът ми ,направих кутия на ел.табло , защото си е ел .техник и да е нещо тематично . :P
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #509 -: Септември 02, 2011, 09:28:11 am »
Маги, млякото се вари около 3 часа директно както е в кутията- нивото на водата трябва да покрива постоянно кутиите /т.е доливаш като спадне/
след като охладиш е готово за използване, разбий добре преди да отвориш
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #511 -: Септември 03, 2011, 22:08:44 pm »
Да си покажа и аз "творението" след всички тия красоти. Имам доста забележки към себе си, ама все аз си правя масата и съм в етап на експерименти и не винаги ми се получават нещата, някой ден ще взема да си купя готова маса...

Това е тортата за рождения ден на племенника ми:



Влака се оказа тежък и ми смачка тортата докато се усетя, но децата и така и се радваха много.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #512 -: Септември 03, 2011, 22:43:17 pm »
Ами аз да помоля на първа страница да изясним екзестенциални неща като:
От къде купувате фондан
има ли разлика
какви бои и от къде се купуват
как се прави домашен фондан
как се действа с фондана

Може с линокове към ваши блогове :)

Ще бъде по-удобно за новобранците :)))
[/url][/url]
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #513 -: Септември 04, 2011, 11:06:36 am »
Здравейте момичета!

Аз съм Мирослава и съм от Варна. Отскоро страстен почитател на декориранено на сладки и торти. Случайно попаднах на темата с помощта на Гугъл. Чудесни неща правите, страхотни майсторки сте! Ако нямате против, ще надничам при вас и ще черпя полезни съвети.

mini, все още важи ли офертата? Много съм заинтересована, мога да се включа с 1-2 кг. моделираща маса. Копчета за глазура ли се ползват или са фини за декорация?
днес си купих кофа моделираща маса от Пик Ко- 7 кг 80,44 лева и белгийски шоколад на "копчета"- около 13 лева му излиза кг /2,5 кг е пакета/
дадоха ми и оферта с предлаганите артикули и актуални цени, мога да сканирам за когото го интерисува
сестра ми завършва тази година и понеже учи 12 години испански език, мисля да й направя торта Испанският национален флаг
поръчах си и готови платки от тях- 8 кг за около 30 лева
ако някой реши, че иска да си разделим количества, може да ми пише,не че няма да успея да ги приложа, просто в момента има такава опция

*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #514 -: Септември 04, 2011, 11:15:32 am »
jasmin_veni, аз от тези линкове съм взела рецептите за фондан-а.

Руската мастика я ползвам за фигурки, стават доста твърди (влакчето е правено с нея) : http://monitedi.blogspot.com/2010/03/blog-post_4486.html

Марципан Варна ползвам за покритие на тортата, по еластичен е и не се втвърдява като "руската мастика": http://monitedi.blogspot.com/2010/03/blog-post_07.html

Ето в този блог има доста интересни неща има и рецепта за фондан, но в момента не мога да я открия: http://dimitranas.blogspot.com/2010/03/primavera.html

А ако пуснеш в бгмама, там има цяла тема в която има много рецепти за фондан.

Бои купувам от едно малко магазинче зад Съдебната палата на линията на трамвай 5, улицата е "Три Уши" номера не помня но е съвсем в началото 2 или 3. Там има и течни и на прах, цената е 2.50 - 3 лева едната.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #515 -: Септември 05, 2011, 10:35:05 am »
Имам следния въпрос и моля специалистките по сладкарство да ми отговорят, ако знаят или поне предполагат:
Ако разбия само твърдата част на кокосово мляко /от кутия/ - ще се получи ли нещо като сметана и дали ще издържи 5-6 часа поне преди да спадне /ако изобщо стане/?

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #516 -: Септември 11, 2011, 09:28:36 am »
Имам следния въпрос и моля специалистките по сладкарство да ми отговорят, ако знаят или поне предполагат:
Ако разбия само твърдата част на кокосово мляко /от кутия/ - ще се получи ли нещо като сметана и дали ще издържи 5-6 часа поне преди да спадне /ако изобщо стане/?
Да си отговоря :)
Да, получава се.
Прибавих 4сл. пудра захар / на 1кутия К.Мляко, само твърдата част / и се получи нещо като крем, много приятно и вкусно.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #517 -: Септември 12, 2011, 12:07:08 pm »
Момичета,
попаднах наскоро на този http://www.cookibooki.bg/  сайт и много ми допадат цените. Дали някой е пазарувал от тях?
Защото аз излизам на финалната права пред 2-рия рожден ден на малкото съкровище и трябва да се подготвя!

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #518 -: Септември 25, 2011, 17:37:33 pm »
Момичета,
попаднах наскоро на този http://www.cookibooki.bg/  сайт и много ми допадат цените. Дали някой е пазарувал от тях?
Защото аз излизам на финалната права пред 2-рия рожден ден на малкото съкровище и трябва да се подготвя!

Аз имам само една поръчка от този сайт за фондани, сладкарски бои и формички за бисквити. Много съм доволна, обадиха ми се по телефона кога ще ми бъде изпратена поръчката /изрично бях поискала такава информация по мейл или със СМС/. Всичко дойде много бързо и добре опаковано. Отделно от това, изпратих мейл с въпроси, на които ми отговориха доста подробно. Усеща се старанието да се разработи магазина.
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #519 -: Септември 29, 2011, 23:08:41 pm »
Ха, тъкмо си мислех, че аз ще им правя сефтето!Благодаря ти за инфо-то! Ще ги пробвам до седмица!

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.