0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Признаци след трансфер
« Отговор #40 -: Юни 05, 2006, 11:49:13 am »
Рене, прегнил бият за поддържане на лутеалната фаза - прегнилът стимулирал жълтото тяло да произвежда повече прогестерон, докато другите прогестеронови препарати внасят направо прогестерон. И двете целят увеличаване на прогестерона. Прегнилът спорем мен не е задължителен, така че не се притеснявай. Аз само с утрогестан 2*2 имах прогестерон 50 - повече от максималната стойност за първи триместър, сиреч достатъчно.

Успех на всички чакащи!! Хайде, мацки, зажадняхме за добри новини!! :D
Благодаря ти, Бени!







*

    rene_24

  • ***
  • 224
  • няма радост по -голята, от това да станеш МАМА!
Признаци след трансфер
« Отговор #41 -: Юни 05, 2006, 11:57:51 am »
Благодаря Фреши  и аз съм на утрогестан - само че 3*3 , максималното доколкото знам. А може ли да те попитам също, кога се изследва прогестерона и естрадиола (понеже вземам и естрофем) ???
Благодаря предварително  :)  :)  :)
*

    kareliya

  • ****
  • 542
  • Ако живота ти поднесе лимон,направи си лимонада
Признаци след трансфер
« Отговор #42 -: Юни 05, 2006, 12:07:14 pm »

           Рене,аз също вземах Естрофем след трансфера.По едно на ден.А прогестерон и естрадиол ми изследваха сутринта, в деня на трансфера.
Признаци след трансфер
« Отговор #43 -: Юни 05, 2006, 12:26:35 pm »
Бе това 3*3 не е ли много, вчера пак четох листовката на Утрогестана, на няколко места пише, че максимално по две на веднъж трябва да се взимат :roll:  (Е, мен все си ме е шубе някой да не ми предпише повече лекарства де :lol: ) При теб има ли доказан прогестеронов дефицит?
Иначе аз го изследвах 7 дни след инсеминация, иначе сигурно може и в други околни дни насред ЛФ. Може би по-ранко, да се види достатъчно ли е.
Благодаря ти, Бени!







*

    kareliya

  • ****
  • 542
  • Ако живота ти поднесе лимон,направи си лимонада
Признаци след трансфер
« Отговор #44 -: Юни 05, 2006, 12:28:57 pm »
Аз лично слагах Утрогестан сутрин и вечер по 3 глобулки.
*

    rene_24

  • ***
  • 224
  • няма радост по -голята, от това да станеш МАМА!
Признаци след трансфер
« Отговор #45 -: Юни 05, 2006, 12:58:53 pm »
И на мен тогава ми ги изследвана Карелия,но по думите на Фреши си помислин , че пак се изследват :?
*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
Признаци след трансфер
« Отговор #46 -: Юни 05, 2006, 13:57:27 pm »
Цитат на: st
Уринарни бяха, огънче, защо?

Защото може да са грешни. Пусни си кръвен утре. Не всичко е загубено, не се предавай.

*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Признаци след трансфер
« Отговор #47 -: Юни 05, 2006, 14:55:30 pm »
Момичета, помагайте :!:  :!:  :!: Четох нещо във форума за телесната температура и реших да си я измеря. Имам 37.3, а нищо ми няма иначе!!! Просто така си я измерих от любопитство. Какво мислите по въпроса? Днес ми е 13-ти ден след трансфер. На какво може да се дължи тази температура? :(


*
Признаци след трансфер
« Отговор #48 -: Юни 05, 2006, 14:59:38 pm »
Има някакъв гаден вирус в момента. Аз се събудих в 2.30 през ноща с 38.9, а не съм настивала изобщо.
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Признаци след трансфер
« Отговор #49 -: Юни 05, 2006, 15:11:12 pm »
Не мисля, че е вирус, аз сега почти никъде не ходя!!! Какво да правя, да пия ли нещо :?:  :?:  :?:


*
Признаци след трансфер
« Отговор #50 -: Юни 05, 2006, 15:37:32 pm »
Цитат на: kiara
Не мисля, че е вирус, аз сега почти никъде не ходя!!! Какво да правя, да пия ли нещо :?:  :?:  :?:


Kiara, не се притеснявай от такава температура! Аз през цялото време си бях с такава, пък нямаше никакъв проблем!
Можеш превантивно, а хем за полезното, хем за твое успокоение, да си правиш сокче от лимон всеки ден.  :wink:


*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Признаци след трансфер
« Отговор #51 -: Юни 05, 2006, 15:42:31 pm »
Виа, мислиш ли, че това може да е знак за положителен резултат? Ти случайно ли установи, че имаш температура?


*
Признаци след трансфер
« Отговор #52 -: Юни 05, 2006, 16:02:34 pm »
Миличка, нищо не може да се счита за признак за бременност. Аз си имах такава темп. от доста преди това,оправдаваха я с по-бърз метаболизъм. Интересно, че седмица след трансфера един път я мерих и беше 36.9, а си се чувствах като както обикновено - с 37.2-37.3. След час беше вече толкова, пак без признаци. Аз я мерех ей така, от любопитство. И досега е такава. А признаците.... Омекнаха ми гърдите седмица след трансфера /при мен беше бластоцист/, имах прорязващи болки ниско долу, чак не можех да мръдна, уринните тестове бяха отрицателни, дори и тези от деня на Чхг-то/84.37/! Ама като гледам на теб не ти остава много време за чакане още.... мисля, че дори и утре можеш да си направиш? Абе изобщо никакви, никакви индикации, че нещо става, дори започвах да си водя предишния начин на живот с пълна сила, за да не ме цапардоса после силно разочарованието....


*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Признаци след трансфер
« Отговор #53 -: Юни 05, 2006, 16:07:02 pm »
Виа, в събота ми беше последния прегнил, така че мйа най-рано в петък мога да си пусна кръвен тест!!! Над колко се счита за положителен резултат? Благодаря ти за отговорите!!!


*

    rene_24

  • ***
  • 224
  • няма радост по -голята, от това да станеш МАМА!
Признаци след трансфер
« Отговор #54 -: Юни 05, 2006, 16:10:59 pm »
Аз сега се сещам, че като се разделяхме с док след трансвера той ми каза " И гледай да не вдигаш температура!!!" И аз малко се позачудих, но така и непопитах защо???
А между другото моята телесна температура е 36,8-37!!! А преди това ми беше по-ниска???
Киара,ако искаш питай твоя док какво можеш да пиеш :roll:
*
Признаци след трансфер
« Отговор #55 -: Юни 05, 2006, 16:14:11 pm »
За положителния резултат - зависи кой ден след трансфера си, за да се коментира стойността. По принцип, при трансфер на 3-ти ден и тест на 12-тия след трансфера, добре е стойността на чХГ ДА Е НАД 50. Не знам дали прегнила оказва влияние на резултата от кръвен тест? Момичетата коментираха, че не....

За притеснителна температура се счита над 37.5.


*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Признаци след трансфер
« Отговор #56 -: Юни 05, 2006, 16:20:02 pm »


*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Признаци след трансфер
« Отговор #57 -: Юни 05, 2006, 16:22:45 pm »
Благодаря ви, момичета!!! Дано всичко да е наред при мен, а иначе съм с трансфер на 3-ти ден!!! И аз си мисля, че не е чак толкова висока тази температура за притеснение, а въпроса е защо я имам? Изстисках си един лимон и изпих сока. Вечерта пак ще я измеря и ако се е покачила ще звъня на док.!!!