0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Признаци след трансфер
« -: Май 26, 2006, 10:39:40 am »
Здравейте на всички, извинявам се може би за баналната тема, но ужасно много имам нужда да споделя. Днес ми е шести ден от трансфера и вече започвам да се вманиачавам да търся признаци на бременост. Аз съм забременявала два пъти преди години, но честно казано сега дори и не мога да си спомня какво съм усещала. Мисля си, че може би защото тогава е била нежелана бременост, а сега толкова като я искам нищо не чувствам. Единствено чувствам, че корема ми е подут и гърдите ме болят и са напрегнати, днес вече по-малко. Искам да попитам дали е задължително да има леко ръждиво зацапване, както пише в някои статии, за да се е получила имплантация на ембриона?
*
Признаци след трансфер
« Отговор #1 -: Май 26, 2006, 10:49:42 am »
Не е задължително да имаш каквито и да е признаци, нито пък  зацапване. Изобщо всички тези признаци, които ние следим са много индиректни, повлияни от лекарства и внушение в много от случаите. Никой от докторите не им обръща внимание и винаги са ми се смеели като съм ги питала по този въпрос.  Най-добре не се вманиачавай - при мен всичките пъти беше еднакво. Леко придърпване в корема (предполагам в резултат на яйчниците, които са били стимулирани, след пункция и т.н) и понякога напрежение в гърдите, което не е задължително поне в тези най-ранни дни.
Пожелавам ти две хубави черти на теста и спокойствие дотогава. Почивай повече и не се претоварвай нито физически нито емоционално! Успех!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Признаци след трансфер
« Отговор #2 -: Май 26, 2006, 10:50:42 am »
на шести ден от трансфера, каквото и да усещаш, няма да се дължи на  признаци на бременност, а на силно внушение или ефект от медикаментите.
напълно нормално е да не чувстваш нищо все още. признаците на ранна бременност се появяват най-рано около 14-20 дни след оплождането и то далеч не при всички жени.
зацапването при имплантация също е по-скоро рядък феномен, отколкото имплантация.
знам, че това е нервен период, но се опитай да си гледаш кефа поне до 10-тия ден след трансфера и едва тогава почни да се шашкаш и да мислиш за тестове :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Признаци след трансфер
« Отговор #3 -: Май 26, 2006, 11:03:14 am »
Още е много рано. Ембрионите се имплантират някъде до 7 ден след трансфера (май така беше). Гърдите са напрегнати от хормоните. А зацапването пък съвсем не е задължително. Ангажирай мислите си с нещо приятно и забавно. Знам, че е много трудно да чакаш. Всяка брменност протича различно - не търси признаци от миналото. Стискам палци да се похвалиш с  :bfp:
*
Признаци след трансфер
« Отговор #4 -: Май 26, 2006, 11:04:41 am »
Благодаря ви за отговорите!
Малко се поуспокоих, ще се опитам да бъда търпелива и да изчакам деня на теста!
*
Признаци след трансфер
« Отговор #5 -: Май 26, 2006, 11:13:39 am »
Кураж и спокойствие миличка. Ние сме с теб
*
Признаци след трансфер
« Отговор #6 -: Май 26, 2006, 12:31:56 pm »
според мен каквото и да усещаш в момента се дължи на лекарствата, с които са те стимулирали и процедурите, които са ти направени. най-добре мисли за нещо друго, за да мине по бързо времето до теста, който разбира ти желая да бъде положителен
*
Признаци след трансфер
« Отговор #7 -: Май 26, 2006, 19:53:29 pm »
Ох, момичета и аз съм 6-ти ден след трансфер. Абсолюно нищо не усещам :cry: Гърдите ми до вчера бяха по-подути и болезнени днес са си  почти както обикновено. Нямам хубаво предчувствие / а уж имах в началото :( /. Станала съм абсолютно ку-ку, нито мога книга да чета, нито филм да гледам, само работата малко ме спасява...Просто вече си виждам едната четичка, започнах и да си поплаквам, абе трагикомично е, но знам , че само вие ще ме разберете...Толкова ми е мъчно :cry:
Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!
*

    kareliya

  • ****
  • 542
  • Ако живота ти поднесе лимон,направи си лимонада
Признаци след трансфер
« Отговор #8 -: Май 27, 2006, 07:45:09 am »

     Ние освен да те разберем,ще ти се накараме.Ама какви са тези черни мисли в теб?Като си ясновидка и виждаш едната чертичка,я погледни и за числата от тотото,че имам нужда от малко финанси :lol:Я по-спокойно.Да не ти припомням думите ти когато мен успокояваше.Въобще нямаш поводи да се притесняваш,още по-малко да плачеш.Всичко ще бъде наред.Да ни държиш в течение.Поздрави. :hug2:
*
Признаци след трансфер
« Отговор #9 -: Май 27, 2006, 10:09:42 am »
Ст и Ели! Бъдете силни и се опитайте да не мислите през целия ден за резултата! За разсейване Ви препоръчвам да шиете гоблен. Бочкате си и броите, толкова се вглъбявате в него, че ще забравите всякакви мисли. И аз почвам от днес стимулацията и мисля после да шия :wink:  Сигурна съм, че и при двете ви ще има 2 чертички. Кураж! А сега се усмихнете! :bfp1:
*
Признаци след трансфер
« Отговор #10 -: Май 27, 2006, 11:01:26 am »
Ели , стига бе мила не се притеснявай предварително , защо се настройваш така ,хайде малко по оптимистично го раздавай :bighug:
А пък за признаците да ви кажа пък аз си е чисто внушение , аз след трансфера що признак имаше на бременност аз го имах ,след като ми дойде съответно и всички признаци ми изчезнаха , а в същото време съм била бремена и така до 8 седмица тогава направих аборта никакви признаци нямах освен , че гърдите ме боляха и бяха надути ама тогава го отдавах на  лекарствата , а пък 2 дни след трансфер всичко отдавах на това , че съм бременна 8O  чисто внушение е всичко момичета
*
Признаци след трансфер
« Отговор #11 -: Май 27, 2006, 12:18:58 pm »
Ох, момичета много ме е срам, че съм такава ревла...и то предварително, но след размисъл реших, че го правя сигурно подсъзнателно - изживявам най-лошото предварително, за да не е убииствено разочарованието после. А наче много благодаря за подкрепата и  добрите думи, знаете колко са необходими точно в този момент.Благодаря:biglove:
Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!
*
Признаци след трансфер
« Отговор #12 -: Май 27, 2006, 13:08:00 pm »
Ели, а шамари де! Какви са тези пораженски мисли тончо, когато не трябва? Стягай се, имаш всички шансове за успех!
Пожелавам ти две хубави черти на теста след няколко дни!  :D
*
Признаци след трансфер
« Отговор #13 -: Май 27, 2006, 19:19:34 pm »
Ели, и аз понягога си виждам отрицателният тест, но понякога се окуражавам и вярвам, че ще е положителен. Някъде бях чела, че мечтата ти ще се сбъдне единствено ако не се страхуваш от неуспеха. А колкото до признаците при мен все така са си напрегнати гърдите, но вече се уверих, че това е от хормоните, като са ми предписани прегнил и прогестерон през три дни до 4.06., а на 9 трябва да правя кръвен тест. Някой знае ли дали прегнила влияе и на кръвния тест или само на уринния?
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Признаци след трансфер
« Отговор #14 -: Юни 04, 2006, 17:50:04 pm »
Здравейте, искам да попитам нещо, макар че вече сигурно ще стане банално, но се притеснявам вече страшно много!!! Днес ми е 12-ти ден след трансфер. Случвало ли се е на някой да пишка доста често? Коремът ми е малко подут ама си мисля, че може да е от прегнила, вчера ми беше втория прегнил. Вече ме обхваща финалната треска и ми е напрегнато. Гърдите са ми като камък и незнам вече само си търся някакви признаци. Благодаря предварително и се радвам, че ви има!!!


*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Признаци след трансфер
« Отговор #15 -: Юни 04, 2006, 20:51:18 pm »
Мила Кяра на мен по принцип  ми се подува корема от прегнила.
Но искренно се надявам при теб да е друга причината!Дано дано да се е получило!!!!!Господ да е с теб миличка! :bighug:  yahoo_17
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Признаци след трансфер
« Отговор #16 -: Юни 04, 2006, 21:12:16 pm »
Благодаря ти, Ади за пожеланията, надявам се и при теб да се получи в най-скоро време!!!


*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Признаци след трансфер
« Отговор #17 -: Юни 04, 2006, 21:31:10 pm »
дано мила Кяра и при двете ни да се получи една щастлива и успешна бременност!Аз днес съм 4-5 ден след инсе и ми остава доста чакане.
Опитвам се вобще да не го мисля но то неизлиза от ума ми! :balk_21:
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Признаци след трансфер
« Отговор #18 -: Юни 04, 2006, 21:43:40 pm »
Честото уриниране е един от първите признаци за ранна бременост поради хормоналните промени.
*

    kareliya

  • ****
  • 542
  • Ако живота ти поднесе лимон,направи си лимонада
Признаци след трансфер
« Отговор #19 -: Юни 04, 2006, 22:18:00 pm »
Цитат на: Lali
Честото уриниране е един от първите признаци за ранна бременост поради хормоналните промени.



        И поради натиска на уголемяващата се матка върху пикочния мехур.
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Признаци след трансфер
« Отговор #20 -: Юни 04, 2006, 22:19:06 pm »
Лали,  дай Боже да си права!!!  :P  :P  :P


Признаци след трансфер
« Отговор #21 -: Юни 05, 2006, 08:10:01 am »
Цитат на: kareliya
Цитат на: Lali
Честото уриниране е един от първите признаци за ранна бременост поради хормоналните промени.



        И поради натиска на уголемяващата се матка върху пикочния мехур.

Именно - матката омеква и притиска мехура. Дори и съвсем в ранна бременност.
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Признаци след трансфер
« Отговор #22 -: Юни 05, 2006, 08:13:37 am »
Матката изобщо не се уголемява една седмица след зачеването.
Признаци след трансфер
« Отговор #23 -: Юни 05, 2006, 08:20:37 am »
Именно, Лали - омеква.
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Признаци след трансфер
« Отговор #24 -: Юни 05, 2006, 08:23:23 am »
Не може в толкова ранен етап така да се промени, че да притиска пикочния мехур. Това става на по-късен етап.
Признаци след трансфер
« Отговор #25 -: Юни 05, 2006, 08:24:54 am »
Спокойствие и успех ти желая!:) :balk_21:
Признаци след трансфер
« Отговор #26 -: Юни 05, 2006, 08:32:37 am »
Цитат на: Lali
Не може в толкова ранен етап така да се промени, че да притиска пикочния мехур. Това става на по-късен етап.

От лекар го знам. Девойката (лекар) първо го е учила и второ го е изпитала три пъти на гърба си. И, отгоре на всичко, е спорила на изпит с асистента (мъж), който е бил на твоето мнение.
*
Признаци след трансфер
« Отговор #27 -: Юни 05, 2006, 09:41:53 am »
Мила Киара, дано да се получи при теб една чудесна бременост, искрено ти го желая! Аз също доста често пишках, но го отдавах на многото течности, които пиех заради това, че ми беше подут корема още след пункцията, а и след трансфера - от прегнила. За съжаление днес ми е 16 ден от трансфера и вече правих 2 теста, които въпреки, че преди 4 дни съм си била прегнил - са отрицателни. Много ми беше мъчно, но дано при всички вас, които чакате резултат, то той да не е такъв.
Успех момичета!
*
Признаци след трансфер
« Отговор #28 -: Юни 05, 2006, 09:47:03 am »
Мила Киара, имам хубаво предчувствие за теб  :D
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
Признаци след трансфер
« Отговор #29 -: Юни 05, 2006, 10:16:22 am »
Цитат на: st
За съжаление днес ми е 16 ден от трансфера и вече правих 2 теста, които въпреки, че преди 4 дни съм си била прегнил - са отрицателни.

Тестовете кръвни или уринарни бяха?

*
Признаци след трансфер
« Отговор #30 -: Юни 05, 2006, 10:21:02 am »
Уринарни бяха, огънче, защо?
*
Признаци след трансфер
« Отговор #31 -: Юни 05, 2006, 10:25:36 am »
Мила, уринарните не са по-точни от кръвния. Направи един кръвен и ти пожелавам да бъдеш мнооого приятно изненадана  :D
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*
Признаци след трансфер
« Отговор #32 -: Юни 05, 2006, 10:30:04 am »
Да непременно ще направя, на 9.06 ще съм при моя екип и тогава ще видим кръвния какво ще покаже, но все си мисля, че при два отрицателни :(, по-скоро все още имам малка искрица надежда.
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Признаци след трансфер
« Отговор #33 -: Юни 05, 2006, 10:35:35 am »
Благодаря, на всички за пожеланията!!! Грейс, дано предчувствието ти окаже вярно!!! St, не се отчайвай още не ти е дошло, виж първо кръвния тест!!! Желая на всички в най-скоро време да видим двете чертички!!! :P  :P  :P


*
Признаци след трансфер
« Отговор #34 -: Юни 05, 2006, 10:35:48 am »
Цитат на: st
Да непременно ще направя, на 9.06 ще съм при моя екип и тогава ще видим кръвния какво ще покаже, но все си мисля, че при два отрицателни :(, по-скоро все още имам малка искрица надежда.


Мила St, желая ти все пак най-съкровеното да се е сбъднало!
*
Признаци след трансфер
« Отговор #35 -: Юни 05, 2006, 10:38:30 am »
Цитат на: kiara
Благодаря, на всички за пожеланията!!! Грейс, дано предчувствието ти окаже вярно!!! St, не се отчайвай още не ти е дошло, виж първо кръвния тест!!! Желая на всички в най-скоро време да видим двете чертички!!! :P  :P  :P


Kiara, стискам ти палци от все сърце! :bfp1:
*

    rene_24

  • ***
  • 224
  • няма радост по -голята, от това да станеш МАМА!
Признаци след трансфер
« Отговор #36 -: Юни 05, 2006, 10:39:32 am »
Сф, направи си и кръвния ,мила!! Как ми се иска да прочета ,че си успяла! И всички останали също!!Това първия ти опит ли е?
На мен ми е вече 7 ден от трансвера , и незнам въобще дали да вярвам, че се е получило! :( Ама си седя и си чакам!
Искам да попитам в кои случаи се бие Прегнил след трансвера???
На мен например няма да ми бият и неразбирам защо? :roll:
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Признаци след трансфер
« Отговор #37 -: Юни 05, 2006, 10:45:16 am »
divya, стискам ти палци и при теб да се получи!!! rene_24, вярвам, че ще успеем!!! :P  :P  :P


*
Признаци след трансфер
« Отговор #38 -: Юни 05, 2006, 10:46:10 am »
Благодаря за пожеланията на всички!
Рене, да първият ми опит беше. А ти си почивай и вярвай, че ще стане и то ще стане!Успех ти желая!
*

    rene_24

  • ***
  • 224
  • няма радост по -голята, от това да станеш МАМА!
Признаци след трансфер
« Отговор #39 -: Юни 05, 2006, 11:19:33 am »
И аз стискам палци на всички ви!! :) Дано да успеем!!! :wink:
Признаци след трансфер
« Отговор #40 -: Юни 05, 2006, 11:49:13 am »
Рене, прегнил бият за поддържане на лутеалната фаза - прегнилът стимулирал жълтото тяло да произвежда повече прогестерон, докато другите прогестеронови препарати внасят направо прогестерон. И двете целят увеличаване на прогестерона. Прегнилът спорем мен не е задължителен, така че не се притеснявай. Аз само с утрогестан 2*2 имах прогестерон 50 - повече от максималната стойност за първи триместър, сиреч достатъчно.

Успех на всички чакащи!! Хайде, мацки, зажадняхме за добри новини!! :D
Благодаря ти, Бени!







*

    rene_24

  • ***
  • 224
  • няма радост по -голята, от това да станеш МАМА!
Признаци след трансфер
« Отговор #41 -: Юни 05, 2006, 11:57:51 am »
Благодаря Фреши  и аз съм на утрогестан - само че 3*3 , максималното доколкото знам. А може ли да те попитам също, кога се изследва прогестерона и естрадиола (понеже вземам и естрофем) ???
Благодаря предварително  :)  :)  :)
*

    kareliya

  • ****
  • 542
  • Ако живота ти поднесе лимон,направи си лимонада
Признаци след трансфер
« Отговор #42 -: Юни 05, 2006, 12:07:14 pm »

           Рене,аз също вземах Естрофем след трансфера.По едно на ден.А прогестерон и естрадиол ми изследваха сутринта, в деня на трансфера.
Признаци след трансфер
« Отговор #43 -: Юни 05, 2006, 12:26:35 pm »
Бе това 3*3 не е ли много, вчера пак четох листовката на Утрогестана, на няколко места пише, че максимално по две на веднъж трябва да се взимат :roll:  (Е, мен все си ме е шубе някой да не ми предпише повече лекарства де :lol: ) При теб има ли доказан прогестеронов дефицит?
Иначе аз го изследвах 7 дни след инсеминация, иначе сигурно може и в други околни дни насред ЛФ. Може би по-ранко, да се види достатъчно ли е.
Благодаря ти, Бени!







*

    kareliya

  • ****
  • 542
  • Ако живота ти поднесе лимон,направи си лимонада
Признаци след трансфер
« Отговор #44 -: Юни 05, 2006, 12:28:57 pm »
Аз лично слагах Утрогестан сутрин и вечер по 3 глобулки.
*

    rene_24

  • ***
  • 224
  • няма радост по -голята, от това да станеш МАМА!
Признаци след трансфер
« Отговор #45 -: Юни 05, 2006, 12:58:53 pm »
И на мен тогава ми ги изследвана Карелия,но по думите на Фреши си помислин , че пак се изследват :?
*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
Признаци след трансфер
« Отговор #46 -: Юни 05, 2006, 13:57:27 pm »
Цитат на: st
Уринарни бяха, огънче, защо?

Защото може да са грешни. Пусни си кръвен утре. Не всичко е загубено, не се предавай.

*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Признаци след трансфер
« Отговор #47 -: Юни 05, 2006, 14:55:30 pm »
Момичета, помагайте :!:  :!:  :!: Четох нещо във форума за телесната температура и реших да си я измеря. Имам 37.3, а нищо ми няма иначе!!! Просто така си я измерих от любопитство. Какво мислите по въпроса? Днес ми е 13-ти ден след трансфер. На какво може да се дължи тази температура? :(


*
Признаци след трансфер
« Отговор #48 -: Юни 05, 2006, 14:59:38 pm »
Има някакъв гаден вирус в момента. Аз се събудих в 2.30 през ноща с 38.9, а не съм настивала изобщо.
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Признаци след трансфер
« Отговор #49 -: Юни 05, 2006, 15:11:12 pm »
Не мисля, че е вирус, аз сега почти никъде не ходя!!! Какво да правя, да пия ли нещо :?:  :?:  :?:


*
Признаци след трансфер
« Отговор #50 -: Юни 05, 2006, 15:37:32 pm »
Цитат на: kiara
Не мисля, че е вирус, аз сега почти никъде не ходя!!! Какво да правя, да пия ли нещо :?:  :?:  :?:


Kiara, не се притеснявай от такава температура! Аз през цялото време си бях с такава, пък нямаше никакъв проблем!
Можеш превантивно, а хем за полезното, хем за твое успокоение, да си правиш сокче от лимон всеки ден.  :wink:


*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Признаци след трансфер
« Отговор #51 -: Юни 05, 2006, 15:42:31 pm »
Виа, мислиш ли, че това може да е знак за положителен резултат? Ти случайно ли установи, че имаш температура?


*
Признаци след трансфер
« Отговор #52 -: Юни 05, 2006, 16:02:34 pm »
Миличка, нищо не може да се счита за признак за бременност. Аз си имах такава темп. от доста преди това,оправдаваха я с по-бърз метаболизъм. Интересно, че седмица след трансфера един път я мерих и беше 36.9, а си се чувствах като както обикновено - с 37.2-37.3. След час беше вече толкова, пак без признаци. Аз я мерех ей така, от любопитство. И досега е такава. А признаците.... Омекнаха ми гърдите седмица след трансфера /при мен беше бластоцист/, имах прорязващи болки ниско долу, чак не можех да мръдна, уринните тестове бяха отрицателни, дори и тези от деня на Чхг-то/84.37/! Ама като гледам на теб не ти остава много време за чакане още.... мисля, че дори и утре можеш да си направиш? Абе изобщо никакви, никакви индикации, че нещо става, дори започвах да си водя предишния начин на живот с пълна сила, за да не ме цапардоса после силно разочарованието....


*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Признаци след трансфер
« Отговор #53 -: Юни 05, 2006, 16:07:02 pm »
Виа, в събота ми беше последния прегнил, така че мйа най-рано в петък мога да си пусна кръвен тест!!! Над колко се счита за положителен резултат? Благодаря ти за отговорите!!!


*

    rene_24

  • ***
  • 224
  • няма радост по -голята, от това да станеш МАМА!
Признаци след трансфер
« Отговор #54 -: Юни 05, 2006, 16:10:59 pm »
Аз сега се сещам, че като се разделяхме с док след трансвера той ми каза " И гледай да не вдигаш температура!!!" И аз малко се позачудих, но така и непопитах защо???
А между другото моята телесна температура е 36,8-37!!! А преди това ми беше по-ниска???
Киара,ако искаш питай твоя док какво можеш да пиеш :roll:
*
Признаци след трансфер
« Отговор #55 -: Юни 05, 2006, 16:14:11 pm »
За положителния резултат - зависи кой ден след трансфера си, за да се коментира стойността. По принцип, при трансфер на 3-ти ден и тест на 12-тия след трансфера, добре е стойността на чХГ ДА Е НАД 50. Не знам дали прегнила оказва влияние на резултата от кръвен тест? Момичетата коментираха, че не....

За притеснителна температура се счита над 37.5.


*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Признаци след трансфер
« Отговор #56 -: Юни 05, 2006, 16:20:02 pm »


*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Признаци след трансфер
« Отговор #57 -: Юни 05, 2006, 16:22:45 pm »
Благодаря ви, момичета!!! Дано всичко да е наред при мен, а иначе съм с трансфер на 3-ти ден!!! И аз си мисля, че не е чак толкова висока тази температура за притеснение, а въпроса е защо я имам? Изстисках си един лимон и изпих сока. Вечерта пак ще я измеря и ако се е покачила ще звъня на док.!!!