0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Пшенични стръкове
« -: Ноември 15, 2010, 10:25:24 am »
Снощи попаднах на един форум, където се препоръчваше консумацията на пшенични стръкове за намаляване стойностите на ФСХ. Освен това им действие, те се използват за детоксикация на организма и за подсилване на имунната система.

Стана ми много интересно. Споделете консумирали ли сте и под каква форма.
*

    .

  • *
  • 26
Re: Пшенични стръкове
« Отговор #1 -: Ноември 16, 2010, 09:05:32 am »
Аз пробвах, имаше ефект. Макар че си регулирах фсх с дхеа и куп други билки и добавки, от тези стръкове получавах невероятна енергия! Мисля, че ми помогнаха. Правех си ги сама, първо в саксия вкъщи, понеже беше зима, после и на двора, но не е много лесно, изисква малко повече време, затова реших да мина само на пшенични кълнове - те стават много по-бързо, а и също доста порастват. Продължавам да ги вземам и сега, а преди процедурата ги вземах нон стоп около два месеца. Определено си струва да се пробват. Ще допълня, че преди да се насадят е добре да се направят като кълнове - много по-лесно израстват. Натопяват се в една купа вода за около час-два. След това се измиват, остават влажни и се покриват както са в купата с мокра кърпа или дебела салфетка. Промиват се един път дневно и пак се покриват. За около един ден прорастват. Ако ще ги садиш - се садят, ако не, както са покрити с кърпата се слагат в хладилник.
Re: Пшенични стръкове
« Отговор #2 -: Ноември 16, 2010, 10:56:49 am »
Хермиона, благодаря за включването. А стръковете как ги консумираш, т.е. приготвяш ги с нещо или просто така? Четох, че се правят т.нар. шотове. Пробвала ли си?

Иска ми се и някой от нашите консултанти да си даде мнението за тези стръкове.

*

    .

  • *
  • 26
Re: Пшенични стръкове
« Отговор #3 -: Ноември 16, 2010, 12:13:27 pm »
Стръковете ги дъвчех, много продължително, те са жилави и е трудно и досадно, но трябва много продължително дъвчене, от него накрая остават страшно твърди и сухи фибри, но е добре и те да се преглътнат, например с вода. :) Но пак ти казвам, и кълновете вършат работа, неслучайно ги има като екстракт в различни лекарства за подобряване на фертилността, например в Неоксид.
Re: Пшенични стръкове
« Отговор #4 -: Ноември 16, 2010, 12:25:40 pm »
Аз продължавам с въпросите  :lol: - кълновете се отделят от самото зрънце и се консумират така директно, нали?
*

    .

  • *
  • 26
Re: Пшенични стръкове
« Отговор #5 -: Ноември 16, 2010, 12:32:35 pm »
Не, ядат се цели, зърното с покълналата част. Зърната омекват и могат лесно да се дъвчат. 3-4 препълнени супени лъжици дневно. Преди овулация - само те, след овулация - може с мед.
*
Re: Пшенични стръкове
« Отговор #6 -: Ноември 16, 2010, 14:36:57 pm »
А може ли да се пъхнат в миксера с прясно или кисело млекце, на шейк?  :wink:
Re: Пшенични стръкове
« Отговор #7 -: Ноември 16, 2010, 14:56:09 pm »
Преди овулация - само те, след овулация - може с мед.
Какво значение има в случая меда , ако се приема и преди овулация?
 Пшенични стръкове продават ли се по магазините?
*

    .

  • *
  • 26
Re: Пшенични стръкове
« Отговор #8 -: Ноември 16, 2010, 17:04:11 pm »
цигу, може и на шейк, но трябва веднага да се изпие. Звучи малко жестоко, но според мен може би е най-добре да се ядат направо живи /така, казват :wink:, жизнената им енергия направо се влива в теб, на мен това ми прилича на обичая на алистър кроули да яде живи стриди:)/. Затова също мисля, че това, което продават по магазините и дрогериите за кълнове - изсушени шушулки, няма същите съставки като живите.

ФаталУомън, казват, че за качеството на яйцеклетката е важно да не се яде сладко. Наистина, кълновете са въглехидратни, но полезните съставки в тях превалират осезаемо над въглехидратното им съдържание, а освен това те не се ядат в големи количества. Медът, определено също е много полезен, но аз за себе си бях решила да съм на такъв режим. :) Не знам дали у нас се продават пшенични стръкове, не съм срещала, в чужбина, например САЩ доста ги продават.
*
Re: Пшенични стръкове
« Отговор #9 -: Ноември 16, 2010, 17:11:44 pm »
Хермиона, а като казваш, че растат, на каква височина се смятат за пораснали? 1-2 сантиметра?

Така слагахме да покълнат боб и леща в малките класове, да онагледим учебния процес, много щуро беше. :D
*

    .

  • *
  • 26
Re: Пшенични стръкове
« Отговор #10 -: Ноември 16, 2010, 17:17:46 pm »
цигу, ако говорим за кълнове, а не за стръкове, достатъчно е да пробият и могат да се ядат, т.е. да са 1-2 мм /дори и по-малко/, те след това за няколко дни си стават до 1-2 см, зависи какво количество си направил. Стръковете трябва да са 10-15 см, но насадени, то е ясно. Наистина навремето така гледахме боб - в памук. :) Разликата тук е, че няма памук, а зърната са много и просто стоят на влажно.
Re: Пшенични стръкове
« Отговор #11 -: Ноември 17, 2010, 22:58:17 pm »
Хермиона, след като ги накиснем и измием, колко дебел трябва да е слоя, от който ще прорастват?
*

    .

  • *
  • 26
Re: Пшенични стръкове
« Отговор #12 -: Ноември 18, 2010, 10:43:32 am »
Говорим за стръкове, нали? По сайтовете пише да е тънък компост 3-4 см, дори и по-малко, аз като си ги садях в правоъгълни саксии /по-скоро май се казват сандъчета/ слагах около 7-8 см смес пръст и компост /или както там се казва смеската за садене от магазините за растения/. после като станат 10-15 см се изкореняват, изрязва се с ножица корена с все още останалото семе, измиват се и готово.
Re: Пшенични стръкове
« Отговор #13 -: Ноември 18, 2010, 10:46:22 am »
Не, имах предвид кълновете. Накиснах снощи за 1-2 часа, измих и покрих с влажна кърпа, но ми се струва дебел слоя  :?.
Иначе и това за стръковете ми е ценно, защото ще си засадя да пробвам.
*
Re: Пшенични стръкове
« Отговор #14 -: Ноември 18, 2010, 10:50:04 am »
Не, имах предвид кълновете. Накиснах снощи за 1-2 часа, измих и покрих с влажна кърпа, но ми се струва дебел слоя  :?.
Иначе и това за стръковете ми е ценно, защото ще си засадя да пробвам.
Врабчо , и аз консумирам такива. Слагам ги в буркан, пълня около една трета от него и го слагам в хладилника. До 3 дни изникват кълнове около 2-3 мм. Не им пречи че са на дебел слой.
Re: Пшенични стръкове
« Отговор #15 -: Ноември 18, 2010, 11:00:50 am »
Вижте тук продават комплект за отглеждане на пшенични стръкове:http://www.zoya.bg/Комплект-за-отглеждане-на-пшенични-стръкове.917
Re: Пшенични стръкове
« Отговор #16 -: Ноември 18, 2010, 11:03:04 am »
Не, имах предвид кълновете. Накиснах снощи за 1-2 часа, измих и покрих с влажна кърпа, но ми се струва дебел слоя  :?.
Иначе и това за стръковете ми е ценно, защото ще си засадя да пробвам.
Врабчо , и аз консумирам такива. Слагам ги в буркан, пълня около една трета от него и го слагам в хладилника. До 3 дни изникват кълнове около 2-3 мм. Не им пречи че са на дебел слой.
попчо, ти от колко време консумираш? Има ли резултат в намаляване стойностите на ФСХ? Или взимаш за друго?

Вижте тук продават комплект за отглеждане на пшенични стръкове:http://www.zoya.bg/Комплект-за-отглеждане-на-пшенични-стръкове.917
мерилин, и аз го видях това онзи ден  :D, но реших да пробвам първо сама.
*
Re: Пшенични стръкове
« Отговор #17 -: Ноември 18, 2010, 11:12:41 am »
Врабчо, консумирам ги защото са полезни. Нямам наблюдения дали влияят на ФСХ.