0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Здравейте,
някой има ли информация за това, как  и с какви темпове се променя хормона за определяне на я.р. АМХ след 40+
Наскоро си взех резултатите от изследванията и бях шокирана да видя ,че
амх-ми е 0,58.Само преди една година т.е на 12 декември 2009 беше 1.71 наред с инхибин Б - 46.34.по-предно изследване пак през 2009 но през март показва амх-1,19 и инхибин - 5,08.
Знам ,че на 42 не мога да се радвам на перфектни резултати но такава драстична промяна не съм очаквала и нещо друго-притесняваме, че много от специалистите считат, че при такъв резултат на амх е безмислено да се стартира стимулация , т.е това показва изчерпан яйчников резерв а на мен ми предстои процедура.Всички останали хормони са в норма.
Естествено резултатите ще ги обсъдя с доктора но дотогава има една седмица , доста ми е притеснено. Макар да съм над 40 ,сравнително добрите резултати от хормоналните изследвания ми даваха кураж и надежда, сега този амх.......абе доста ми е паднал гарда:(
Ако накой има опит с този хормон да сподели!
*
Re: АМХ и динамиката му при напреднала възраст
« Отговор #1 -: Ноември 10, 2010, 22:08:51 pm »
Ised и аз като теб тези дни не съм на себе си. :?
 За съжаление не мога да ти дам еднозначен отговор защо се е получило такова бързо спадане на АМХ от миналата година.
Тези дни четох в интернет материали относно това как се отразяват ниските стойности на АМХ за забременяването .
Това което ми направи впечатление е че ниското АМХ може да влия върху качеството на яйцеклетките.
При мен АМХ е 1,12 (реф. стойности:1-12) на 36 години съм и имам два спонтанни аборта.
Последното ми забременяване беше февруари 2009-та ,от тогава насам направих три инсета (неуспешни).
Бях сигурна че нямам проблем с яйчниковия резерв, но ето че съм се лъгала. :(
Четох също че при жени с нисък АМХ - процента на спонтанните аборти е по-голям.
Разбирам те напълно как се чувстваш, все пак си мисля че има изход.
 Попаднах на няколко пъти на английски форуми, където жени споделят че с ниско АМХ са успели да забременеят. :)
Аз бях това лято на консултация в Германия - изписаха ми DHEA 50 мг. за повишаване качеството и количеството на яйцеклетките. Пия го вече един месец, мисля скоро да премина към ин-витро процедура .
Ти коя клиника посещаваш?
Re: АМХ и динамиката му при напреднала възраст
« Отговор #2 -: Ноември 11, 2010, 10:26:15 am »
Аз бях това лято на консултация в Германия - изписаха ми DHEA 50 мг. за повишаване качеството и количеството на яйцеклетките. Пия го вече един месец, мисля скоро да премина към ин-витро процедура .
Melody01, сподели моля те къде точно си я правила тази консултация. Ако не е проблем разбира се  :D. И какво точно ти казаха от там.

Аз съм изследвала два пъти АМХ, като втория път стойностите се бяха подобрили  :?.
*
Re: АМХ и динамиката му при напреднала възраст
« Отговор #3 -: Ноември 11, 2010, 10:59:59 am »
Врабчо, консултацията я прявих при доктор Райхел в Епълхайм й е клиниката.
 При нея правихме Активна Имунизация (аз имам високи НК клетки и два спонт. аборта).
 
Тя разгледа всичките ми изследвания и видя че АМХ, Инхибин Б не са изследвани.
Каза да ги изследвам и ако стойностите показват ИЯР да започна да пия ДХЕА 50 мг. по едно на ден за около 4 месеца.
 Каза че са имали много добри резултати с ДХЕА при ин-витро. Доколкото разбрах от нея ДХЕА подобрява отг-ра на яйчниците при стимулация за uн-витро а също така и количеството яйцеклетки.
Врабчо аз също смятам след един, два месеца отново да пусна АМХ.
Доколкото разбрах стойностите му могат да варират от цикъл на цикъл .
В клиниката в която досега бях не правят Инхибин Б и преброяване на антралните фоликули .Сега съм се насочила към друга клиника където ще настоявам за тези изследвания.
*
Re: АМХ и динамиката му при напреднала възраст
« Отговор #4 -: Ноември 11, 2010, 14:40:48 pm »
Ти коя клиника посещаваш?
При д-р Владимиров съм в София.

И аз от два дена се ровя в нета , влязох в едни австралийски сайтове......Всъщност от всичко прочетено разбрах ,че заключения само въз основа на АМХ не се правят и това малко ме успокои.
Мелади , според мен твоя резултат показва по-скоро намален я.р , дано ДХЕА-то да помогне и успех в новата клиника!

От голямото вчерашно четене разбрах , че най точния индикатор за я.резерв в крайна сметка си остава броя на аспирираните зрели яйцеклетки.

Аз съм изследвала два пъти АМХ, като втория път стойностите се бяха подобрили  :?.
То и при мен така стана АМХ март 2009  -1.19 и Амх декември 2009- 1.71 Това ,че вариара донякъде ме успокоява , дано лошия ми последен резултат да не е тенеденция  :(
« Последна редакция: Ноември 11, 2010, 14:42:31 pm от ised »
*
Re: АМХ и динамиката му при напреднала възраст
« Отговор #5 -: Ноември 11, 2010, 18:11:20 pm »
Ised аз днес говорих с доктора по телефона относно АМХ.
 Това което той ми каза е че за моите години- 36 това е нормална стойност (каза вярно леко е ниска, но не е фатално).
 Също сподели, че най-добра картина за броя и качеството на яйцеклетките ще даде една стимулация за ин-витро.
Той също спомена че е напълно възможно АМХ да варира от месец на месец - най-важното според него е това как ще е реагирам на стимулация.
Ох, сега вече малко се поуспокоих, може би не е чак толкова зле положението. :)
Само ще трябва да се заредя с повече търпение.
Ised ще чакам да пишеш след срещата си с доктора.
Успех  :D
Re: АМХ и динамиката му при напреднала възраст
« Отговор #6 -: Ноември 11, 2010, 19:36:27 pm »
ised, предвид, че АМХ не се влияе от цикъла, защо не пуснеш още едно изследване за всеки случай? Аз бих пуснала в друга лаборатория, за да изключа лабораторна грешка. Желая ти успех!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: АМХ и динамиката му при напреднала възраст
« Отговор #7 -: Ноември 12, 2010, 11:47:27 am »
Тя разгледа всичките ми изследвания и видя че АМХ, Инхибин Б не са изследвани.
Каза да ги изследвам и ако стойностите показват ИЯР да започна да пия ДХЕА 50 мг. по едно на ден за около 4 месеца.
Каза че са имали много добри резултати с ДХЕА при ин-витро. Доколкото разбрах от нея ДХЕА подобрява отг-ра на яйчниците при стимулация за uн-витро а също така и количеството яйцеклетки.
Melody01, благодаря ти  :hug2: :balk_81:
ДХЕА е под формата на хранителна добавка, нали?
Тъй като при мен положението хич не е добро, да не кажа че е много зле  :(, разрових се сега, прочетох разни материали за тази добавка. Ще чета и още. Но тъй като нямам кой знае какъв избор, а и от клиниката не ми препоръчват нищо за подобряване на качеството, реших да си взема и да започна да пия ДХЕА. Моля те пиши ми на ЛС какво точно си купила и от къде?

ised, коментирали ли сте с Владимиров приема на някакви препарати/медикаменти за подобряване на качеството на Я-те? Питам, защото и аз съм в тази клиника.
Re: АМХ и динамиката му при напреднала възраст
« Отговор #8 -: Ноември 12, 2010, 11:55:39 am »
  Аз още не съм напреднала много с годините, но пък си мисля , че имам причини да се тревожа за ЯР (дано да са неоснователни)и ще взема и аз да пия ДХЕА.  След 4 мес. колко мес. пауза тр. да направя?
Re: АМХ и динамиката му при напреднала възраст
« Отговор #9 -: Ноември 14, 2010, 21:32:49 pm »
  Аз още не съм напреднала много с годините, но пък си мисля , че имам причини да се тревожа за ЯР (дано да са неоснователни)и ще взема и аз да пия ДХЕА.  След 4 мес. колко мес. пауза тр. да направя?
fatalwoman, защо смяташ, че имаш основания да се тревожиш за ЯР?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: АМХ и динамиката му при напреднала възраст
« Отговор #10 -: Ноември 14, 2010, 22:43:39 pm »
и аз се интересувам откъде купувате ДХЕА и на каква цена?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: АМХ и динамиката му при напреднала възраст
« Отговор #11 -: Ноември 14, 2010, 23:08:17 pm »
Голям избор има в сайта www.iherb.com /който знам от денис/, но ми се иска да е нещо препоръчано. Затова ще изчакам Melody01 да сподели какво точно взима.

Нещо друго интересно, на което попаднах тази вечер в един чуждестранен форум. Там заедно с ДХЕА за подобряване качеството и количеството на Я-те, приемат и пресни пшенични стръкове или пшенични стръкове на прах /но препоръчват първото/ за намаляване нивата на ФСХ. Нямам представа колко е ефективно, но ще ми е интересно, ако някой тук е пробвал. Там, където четох, е доста популярно.
*
Re: АМХ и динамиката му при напреднала възраст
« Отговор #12 -: Ноември 15, 2010, 00:26:55 am »
Врабчо аз живея в Холандия - ДХЕА 50мг. -то го порачъх от холандски сайт.
http://www.syntrixx.nl/?page=catalog&view=category&cat_id=34 това е линка.
Ако се разтърсиш из Гугъл ще намериш сайтове и на английски.
Фаталче, докторката ми каза да го пия само 4 месеца и след това да направя пауза от един, два месеца. Каза че не е хубаво да се пие непрекъснато.
Също спомена, че оптималното действие от продукта се проявява след около три месеца (спомена нещо за зреенето на яйцеклетките, но честно казано не запомних добре :oops:). Каза също че при някои дава добър отг-р още след първия месец на приемане.
Някой бе писал също че ДХЕА може да се намери в магазините където продават фитнес добавки.
И аз четох за пресните пшенични стръкове на прах, не съм ги приемала обаче и нямам представа дали помагат.
О сега се сетих още нещо Др. ми каза също ако мога да намеря colostrum (това мисля че е коластра) - става въпрос за краве мляко.
http://www.colostrumproducts.com/
Спомена че този colostrum също много помага за подобряване на качеството на яйцеклетките. В интернет има колострум продукти под формата на таблетки, кремове,на прах (пудра).
Аз засега не съм ги ползвала.

« Последна редакция: Ноември 15, 2010, 00:47:14 am от Melody01 »
Re: АМХ и динамиката му при напреднала възраст
« Отговор #13 -: Ноември 15, 2010, 10:00:21 am »
Melody01, благодаря отново за информацията.

Също спомена, че оптималното действие от продукта се проявява след около три месеца (спомена нещо за зреенето на яйцеклетките, но честно казано не запомних добре :oops:).
Точно толкова трае цикъла на зреене на яйцеклетките - 3 месеца. Това е имала предвид докторката.
*
Re: АМХ и динамиката му при напреднала възраст
« Отговор #14 -: Ноември 15, 2010, 10:08:50 am »
 :D Врабчо и на мен така ми се стори, че каза но просто не бях сигурна .
Re: АМХ и динамиката му при напреднала възраст
« Отговор #15 -: Ноември 19, 2010, 11:21:47 am »
Ised, твоята история все едно съм я писала аз.
Моят случай е същият, само дето и FSH и LH са изхвърчали от референтния диапазон.

Вчера прочетох написаното от всички тук и хукнах към аптеката. DHEA на USA Laboratories струва 42 лв. х 25 мг доста голяма опаковка, не помня точно.

Отделно прочетох, че е добре да се пие Витамин Е, 1000 IU. Намерих по 100 IU, на които пише да не се превишава дозата. Не знам как ще изпия 10 хапа след това предупреждение. Някой пил ли е такива количества?

за пшенични стръкове не бяха чували. Не знам къде да ги търся.

Колкото до АМХ, моята информация е, че не се влияе от цикъла, а върви постепенно надолу и когато стане 0 - спира цикълът. От др страна, обаче, влияението на АМХ е все още в процес на научни изследвания и някои клиники не се занимават с него.

Това, което сте писали доста ме обнадеждава, макар че нямам 9 месеца за чакане.
Re: АМХ и динамиката му при напреднала възраст
« Отговор #16 -: Ноември 19, 2010, 11:38:55 am »
за пшенични стръкове не бяха чували. Не знам къде да ги търся.
enigmata, погледни в тази тема:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=44139.0

Колкото до АМХ, моята информация е, че не се влияе от цикъла, а върви постепенно надолу и когато стане 0 - спира цикълът. От др страна, обаче, влияението на АМХ е все още в процес на научни изследвания и някои клиники не се занимават с него.
При мен първия път, когато го изследвах беше около 0,8. 3 месеца след неуспешното ин витро беше 2,4, което ме кара да си мисля, че в определени случаи все пак се повлиява от нещо. Това са си разбира се мои теории, които ми дават някаква надежда.
*
Re: АМХ и динамиката му при напреднала възраст
« Отговор #17 -: Ноември 19, 2010, 12:05:48 pm »
за пшенични стръкове не бяха чували. Не знам къде да ги търся.
enigmata, погледни в тази тема:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=44139.0

Колкото до АМХ, моята информация е, че не се влияе от цикъла, а върви постепенно надолу и когато стане 0 - спира цикълът. От др страна, обаче, влияението на АМХ е все още в процес на научни изследвания и някои клиники не се занимават с него.
При мен първия път, когато го изследвах беше около 0,8. 3 месеца след неуспешното ин витро беше 2,4, което ме кара да си мисля, че в определени случаи все пак се повлиява от нещо. Това са си разбира се мои теории, които ми дават някаква надежда.
Би ли споделила от какво се подобри резултата ти, пи ли някакви добавки, какви?
Re: АМХ и динамиката му при напреднала възраст
« Отговор #18 -: Ноември 19, 2010, 12:42:25 pm »
Avina, нищо не съм пила тогава. Явно от хормоналната стимулация, която беше доста силна.
Re: АМХ и динамиката му при напреднала възраст
« Отговор #19 -: Ноември 19, 2010, 13:37:26 pm »
Благодаря, Врабчо!
Това със саксиите не го умея, но може да пробвам с кълновете.

Иначе тези вариации в АМХ ми се струват като проблем на лабораторията. По принцип АМХ не би трябвало да се връща нагоре. Но може би все още неговото влияние е недоизяснено и не трябва да му връзваме чак толкова.
Re: АМХ и динамиката му при напреднала възраст
« Отговор #20 -: Ноември 19, 2010, 21:04:23 pm »
Мога да препоръчам DHEA на GNC (при тях се нарича DHEA-B, защото им се води подобрена версия), но не знам в момента дали се намира на пазара, защото периодично имат проблеми, ту с вноса, ту с регистрирането на продукта. Проблемите са само от българския вносител, иначе GNC са си марка :)
А казвам "пазар", защото съм намирала DHEA в някои аптеки, но далеч не всички и понякога изчезва и т.н., но пък се намира на щандовете за добавки в по-големите фитнес зали и от сайтове.
Пила съм го по препоръка на лекар.

Аз всъщност изписах всичко това, за да се запиша в темата и да мога да ви следя. :-) 

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
Re: АМХ и динамиката му при напреднала възраст
« Отговор #21 -: Ноември 20, 2010, 12:42:44 pm »
момичета, това твърдение, че АМХ върви "само надолу" се ревидира в момента от учените. те самите не са съвсем сигурни какво му влияе. на мен ми се случи след една поредна стимулация, когато хормоните ми колабираха - тогава АМХ ми беше паднало до 0,1 8O лекарите казаха, край - ИЯР. месец по-късно за тяхна изненада вече ми беше 1,7.

аз си го обясних с това, че имах тогава 2 стимулации, само с месец пауза между тях... АМХ-то се нормализира, да,  но факт е, че след този случай правя доста по-малко ЯК при стимулация. не зная обаче дали има връзка.

тогава смених лекаря, който като чу за тази случка, ми каза че в научните среди се докладват от едно известно време подобни реакции на организма и това е подбудило нова дискусия на тема АМХ. но засега нямат отговор защо така се получава.
Re: АМХ и динамиката му при напреднала възраст
« Отговор #22 -: Юли 08, 2011, 19:15:49 pm »
Здравейте,
При мен стойностите на АМХ от миналата година също се промениха. От 01 сега на 0.6. Според вас на какво се дължи това повишаване на стойностите. Не съм правила до сега стимулация. Докторът беше доста учуден и не го коментира.
Re: АМХ и динамиката му при напреднала възраст
« Отговор #23 -: Юли 09, 2011, 09:31:45 am »
Привет питке :)
Това резултати от една и съща лаборатория ли са?

Мен направо ме е страх да го изследвам пак.
Всъщност къде е надежно това изследване? Моите са от Гърция и от Плевен.

Аз пих ДХЕА 2 месеца и ФСХ-то ми се оправи драстично, но овулацията ми се изтегли на 6-9-ти ден, което много ме притесни и го спрях.
Някой може ли да сподели ефекта върху себе си?
Re: АМХ и динамиката му при напреднала възраст
« Отговор #24 -: Юли 11, 2011, 20:51:47 pm »

Това резултати от една и съща лаборатория ли са

Да
*
Re: АМХ и динамиката му при напреднала възраст
« Отговор #25 -: Юни 24, 2013, 10:06:43 am »
Здравейте, мога ли да изследвам АМХ, докато пия противозачатъчни?
*
Re: АМХ и динамиката му при напреднала възраст
« Отговор #26 -: Юли 24, 2013, 12:55:32 pm »
Здравейте! След колко време след неуспешно ин витро мога да си пусна изследвания за АМХ и Инхибин Б?
Re: АМХ и динамиката му при напреднала възраст
« Отговор #27 -: Март 05, 2015, 07:37:48 am »
Здравейте момичета,
Аз изследвах Инхибин и АМХ, заедно с хормоналните и-я в началото на януари и бях шокирана от резултатите на АМХ и LH.

3ти ден от МЦ:

АМХ - 13.13 ng*ml при референтни стойности 1-6.80
Инхибин - 105.76 pg * ml
LH - 9.44 mU/ml
FSH - 6.84 mU/ml
Prolactin - 406.20 mCU/ml
Estradiol 66.07 pg/ml

Моля ви за мнение и съвет.

Успех на всички!
*
Re: АМХ и динамиката му при напреднала възраст
« Отговор #28 -: Март 05, 2015, 07:52:59 am »
Когато АМХ е по-висок от референтните стойности се асоциира с поликистозни яйчници, а по-нисък от референтните - с намален яйчников резерв.
По слънчевата страна на улицата