0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: АМХ и динамиката му при напреднала възраст
« Отговор #20 -: Ноември 19, 2010, 21:04:23 pm »
Мога да препоръчам DHEA на GNC (при тях се нарича DHEA-B, защото им се води подобрена версия), но не знам в момента дали се намира на пазара, защото периодично имат проблеми, ту с вноса, ту с регистрирането на продукта. Проблемите са само от българския вносител, иначе GNC са си марка :)
А казвам "пазар", защото съм намирала DHEA в някои аптеки, но далеч не всички и понякога изчезва и т.н., но пък се намира на щандовете за добавки в по-големите фитнес зали и от сайтове.
Пила съм го по препоръка на лекар.

Аз всъщност изписах всичко това, за да се запиша в темата и да мога да ви следя. :-) 

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
Re: АМХ и динамиката му при напреднала възраст
« Отговор #21 -: Ноември 20, 2010, 12:42:44 pm »
момичета, това твърдение, че АМХ върви "само надолу" се ревидира в момента от учените. те самите не са съвсем сигурни какво му влияе. на мен ми се случи след една поредна стимулация, когато хормоните ми колабираха - тогава АМХ ми беше паднало до 0,1 8O лекарите казаха, край - ИЯР. месец по-късно за тяхна изненада вече ми беше 1,7.

аз си го обясних с това, че имах тогава 2 стимулации, само с месец пауза между тях... АМХ-то се нормализира, да,  но факт е, че след този случай правя доста по-малко ЯК при стимулация. не зная обаче дали има връзка.

тогава смених лекаря, който като чу за тази случка, ми каза че в научните среди се докладват от едно известно време подобни реакции на организма и това е подбудило нова дискусия на тема АМХ. но засега нямат отговор защо така се получава.
Re: АМХ и динамиката му при напреднала възраст
« Отговор #22 -: Юли 08, 2011, 19:15:49 pm »
Здравейте,
При мен стойностите на АМХ от миналата година също се промениха. От 01 сега на 0.6. Според вас на какво се дължи това повишаване на стойностите. Не съм правила до сега стимулация. Докторът беше доста учуден и не го коментира.
Re: АМХ и динамиката му при напреднала възраст
« Отговор #23 -: Юли 09, 2011, 09:31:45 am »
Привет питке :)
Това резултати от една и съща лаборатория ли са?

Мен направо ме е страх да го изследвам пак.
Всъщност къде е надежно това изследване? Моите са от Гърция и от Плевен.

Аз пих ДХЕА 2 месеца и ФСХ-то ми се оправи драстично, но овулацията ми се изтегли на 6-9-ти ден, което много ме притесни и го спрях.
Някой може ли да сподели ефекта върху себе си?
Re: АМХ и динамиката му при напреднала възраст
« Отговор #24 -: Юли 11, 2011, 20:51:47 pm »

Това резултати от една и съща лаборатория ли са

Да
*
Re: АМХ и динамиката му при напреднала възраст
« Отговор #25 -: Юни 24, 2013, 10:06:43 am »
Здравейте, мога ли да изследвам АМХ, докато пия противозачатъчни?
*
Re: АМХ и динамиката му при напреднала възраст
« Отговор #26 -: Юли 24, 2013, 12:55:32 pm »
Здравейте! След колко време след неуспешно ин витро мога да си пусна изследвания за АМХ и Инхибин Б?
Re: АМХ и динамиката му при напреднала възраст
« Отговор #27 -: Март 05, 2015, 07:37:48 am »
Здравейте момичета,
Аз изследвах Инхибин и АМХ, заедно с хормоналните и-я в началото на януари и бях шокирана от резултатите на АМХ и LH.

3ти ден от МЦ:

АМХ - 13.13 ng*ml при референтни стойности 1-6.80
Инхибин - 105.76 pg * ml
LH - 9.44 mU/ml
FSH - 6.84 mU/ml
Prolactin - 406.20 mCU/ml
Estradiol 66.07 pg/ml

Моля ви за мнение и съвет.

Успех на всички!
*
Re: АМХ и динамиката му при напреднала възраст
« Отговор #28 -: Март 05, 2015, 07:52:59 am »
Когато АМХ е по-висок от референтните стойности се асоциира с поликистозни яйчници, а по-нисък от референтните - с намален яйчников резерв.
По слънчевата страна на улицата