0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2280 -: Октомври 09, 2006, 08:09:19 am »
Здравейте мили тръпнещи в очакване момичета.Стикам ви палци този месец да се случи чудото.Денис мила няколко дни след овулация, днес имам лека болка долу в ляво,но определено си мисля че е доста рано за  да е имплантиране,и малко се притеснявам.Поздрави на всички. :bighug:
Графиката ти е супер и макар и да са малко стойностите /за да се твърди  със сигурност/ - мисля, че е имало О./на 15 ден от МЦ  според мен , но може и на 14 ден да е била или на 14 срещу 15/.
Болката ти може да няма нищо общо с репрод.с-ма. Отпусни се и не мисли за това.
Имплантацията е 7-10 ден след О. и тя не се усеща .

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2281 -: Октомври 09, 2006, 08:17:42 am »
Дениз, ще размишлявам и ще ти пиша.
Лали , много го мислиш  :D 
 

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2282 -: Октомври 09, 2006, 08:22:08 am »
Денис,ще погледнеш ли графиката ми?Според теб дали съм определила правилно деня на овулацията?
Да - добре е. Но Бт трябва още да се повиши. Трябва да е над 36.8.
Къде мериш БТ? И колко време държиш термометъра?/Живачен -10 мин, дигитален - 5 мин след сигнала/

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2283 -: Октомври 09, 2006, 10:57:44 am »
Благодаря Денис.Днес температурата ми падна с 2 десети и малко ме обърка,защото за първи път се случва да падне така след овулацията. 8O Поздрави.
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2284 -: Октомври 09, 2006, 12:38:44 pm »
Явно овулацията ми е била на 18 ден,а не на 17 както бях отбелязала,защото снощи късно ми дойде.Лутеалната ми фаза е 14 дни винаги.Меря вагинално по 10 мин.с живачен.Благодаря ти,Денис
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2285 -: Октомври 10, 2006, 08:01:01 am »
Явно овулацията ми е била на 18 ден,а не на 17 както бях отбелязала,защото снощи късно ми дойде.Лутеалната ми фаза е 14 дни винаги.Меря вагинално по 10 мин.с живачен.Благодаря ти,Денис
Малко 'оплесках ' нещата и моля за извинение./пак гледах само дните на МЦ и нанесените стойности на БТ и не разбрах, че си спряла да мериш преди седмица/ Извинявай, за пореден път обещавам да бъда по-внимателна  :D
А ти нетрябва да спираш да мериш БТ - чрез нея се разбира, как действа ЖТ и колко прогестерон се отделя/ и дали всичко е наред/
Защото може ЛФ да е 14 дена - но по-ниската БТ да пакаже недостиг на прогестерон.
 :D Не се ядосвай - пожелавам ти този месец да стане 

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2286 -: Октомври 10, 2006, 08:04:14 am »
Благодаря Денис.Днес температурата ми падна с 2 десети и малко ме обърка,защото за първи път се случва да падне така след овулацията. 8O Поздрави.
Дано да се повиши...
Понякога след покачване на БТ / на 2-3 ден след това/ има едно много леко понижение на БТ. Дано да е това и да се повиши и задържи висока.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2287 -: Октомври 10, 2006, 11:00:32 am »
Денис и аз ще те помоля за помощ  :( Цикъла ми е 29-32 дни, а от два дни имам спадане на температурата, както става точно 1-2 дни преди М.?! А снощи имах и розовичкаво зацапване, което днес го няма, но за сметка на това ЦС днес е изключително обилна!
Притеснявам се за киста и поради лека придърпване от дясно (пак от вчера)...
Много ми е странна графиката този месец - уж засякох двуфазност и значително покачване през първите дни след предполагаемото ову, а сега този пад на температурата... не знам, какво да мисля....   :?
« Последна редакция: Октомври 10, 2006, 11:03:06 am от ushco »
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2288 -: Октомври 10, 2006, 11:31:35 am »
Денис,мойта температура се покачи,е вярно само с една десета,ама тя така плавно се движи по принцип.Поздрави. :bighug:
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2289 -: Октомври 10, 2006, 12:22:07 pm »
Денис и аз ще те помоля за помощ  :( Цикъла ми е 29-32 дни, а от два дни имам спадане на температурата, както става точно 1-2 дни преди М.?! А снощи имах и розовичкаво зацапване, което днес го няма, но за сметка на това ЦС днес е изключително обилна!
Притеснявам се за киста и поради лека придърпване от дясно (пак от вчера)...
Много ми е странна графиката този месец - уж засякох двуфазност и значително покачване през първите дни след предполагаемото ову, а сега този пад на температурата... не знам, какво да мисля....   :?

Според мен е имало О./ немисля че е киста/. Може би на 13 ден от МЦ.
И тъй като разликата  в температурата - ФФ/ЛФ не е много голяма и имаш и зацапване - може да има недостиг на прогестерон.
Графиката ти е хубава, но сама знаеш, че това са само предположения - ако много се притесняваш - трябва да те видят на УЗ.

 

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2290 -: Октомври 10, 2006, 14:09:53 pm »
Благодаря ти Денис!  :D
Не съм много притеснена, а по-скоро любопитна...
Мислиш ли, че понижението на температурата може да е не от недостиг на прогестерон, а от покачване на естрогена..., т.е. ако естрогена се повиши по време на ЛФ температурата ще падне ли или прогестерона ще може да му противодейства?!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2291 -: Октомври 10, 2006, 16:25:13 pm »
Благодаря ти Денис!  :D
Не съм много притеснена, а по-скоро любопитна...
Мислиш ли, че понижението на температурата може да е не от недостиг на прогестерон, а от покачване на естрогена..., т.е. ако естрогена се повиши по време на ЛФ температурата ще падне ли или прогестерона ще може да му противодейства?!
Ако  се повиши БТ - спада  може да е  бил от естрогените /вторият пик на Е2/, но ако продължи да пада БТ  - по ми прилича на недостиг на прогестерон / а и зацапването го показва/.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2292 -: Октомври 11, 2006, 12:19:30 pm »
Мили момичета бихте ли погледнали графиката ми и ако можете да ми отговорите на два въпроса имало ли е овулация и кога. :oops: Предварително Ви благодаря
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2293 -: Октомври 11, 2006, 12:51:07 pm »
Така като гледам мисля, че е имало и по-точно на 18 ден.
Дано да сте го оползотворили!
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2294 -: Октомври 12, 2006, 10:19:10 am »
 Ванеса, аз пък мисля, че е била на 22-я ден,вероятно вечерта,но все пак нека се включи и Денис...Тя си е професионалистка :D
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2295 -: Октомври 12, 2006, 11:06:55 am »
Благодаря Ви момичета аз също си мисля, че О ми е била на 22-рият ден, но бих помолила и Денис да изрази мнението си. :balk_105:
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2296 -: Октомври 12, 2006, 11:48:22 am »
Денис би ли погледнала сегашната ми графика и ако имаш възможност да сръвниш със предишните ми,защото тази ми е много странна и вече не знам какво да си мисля.Поздрави. :bighug:
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2297 -: Октомври 12, 2006, 12:11:28 pm »
Привет, мили дами*и господа, ако има*!От 6месеца имам овул.календар и как нито веднъж не ви открих!От вчера съм много щастлива,че мога да обсъждам интересуващите ме теми с вас!От един месец си следя бТ, защото искам още едно дете,но не било лесна работа,май разчитам повече на случайност.Е,радвам се, че ви има и че ставам част от вас!
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2298 -: Октомври 12, 2006, 12:25:05 pm »
Здравей и добре дошла сред нас :lol:.Тук ще намериш много приятели най-вече подкрепа.Успех ти желая. :D
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2299 -: Октомври 12, 2006, 13:07:49 pm »
Благодаря Ви момичета аз също си мисля, че О ми е била на 22-рият ден, но бих помолила и Денис да изрази мнението си. :balk_105:
Преди да отговоря искам да попитам, какво видя лекарят ти когато те гледа на УЗ./доколкото си спомням беше на 5-6.10/
Видя ли изобщо фоликули или не?
Според него имаше ли доминантен фоликул? Спомена ли някакви размери?

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум