0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2240 -: Октомври 04, 2006, 11:21:54 am »
Май вече го направих благодаря ти Лали - нова съм - извинете ме
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2241 -: Октомври 04, 2006, 12:21:53 pm »
Аз бих казала на 11-я ден, но не съм много убедена. Колко дни ти е цикълът обикновено?
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2242 -: Октомври 04, 2006, 12:22:25 pm »
Момичета, погледнете и моята графика :).
Този месец не засякох фертилна слуз, но пък си имах покачване на температурата. Това което ме интересува е дали правилно е определена овулацията - на 13-и ден, дали не е била не 14-и?
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2243 -: Октомври 04, 2006, 12:24:38 pm »
Аз бих казала на 14-я ден  /от опита, който имам с фоликуметрия при мен/, но Фертилитифренд така я определя винаги.
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2244 -: Октомври 04, 2006, 12:29:43 pm »
Благодаря ти Лали,
Аз също си мисля така, ще чакам утрешната стойност, дано температурата не падне.
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2245 -: Октомври 04, 2006, 12:32:57 pm »
До Лали ами средна продължителност на цикъла - 35 дни
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2246 -: Октомври 04, 2006, 12:47:03 pm »
Е, тогава бих казала 18-19 ден.

Офф: Дениз, ако приемем хипотетично, че овулацията на VVanessa е 18-19 ден, доказана с УЗИ, както и да приемем, че останалите дни ще е висока, какво обяснение би дала за спада на температурата около 11-я ден?
« Последна редакция: Октомври 04, 2006, 12:51:42 pm от Lali »
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2247 -: Октомври 04, 2006, 16:02:05 pm »
Е, тогава бих казала 18-19 ден.

Офф: Дениз, ако приемем хипотетично, че овулацията на VVanessa е 18-19 ден, доказана с УЗИ, както и да приемем, че останалите дни ще е висока, какво обяснение би дала за спада на температурата около 11-я ден?
Lali, спада се дължи на високо ниво на естрогените.
Това което описваш, някакси не е нормално  :D, неможе да има редуване на покачването и спадането на БТ.
След спада на БТ, задължително трябва да има покачване - в противен случай това показва, че нещо става, нещо което не е нормално.

Според мен няма О.  Графиката е доста типична за киста /или СПКЯ/
Образуват се 2 върха /на 14 и 20 ден от МЦ/ - което е хар-но за кистите.
Ако имаше О. Бт трябваше да се задържи над 36.8 и да не пада.
Ако МЦ беше ановулаторен / без образуване на нарастващ фоликул/ графиката трябваше да бъде почти права, хоризонтална линия от началото до края на МЦ.
« Последна редакция: Октомври 04, 2006, 16:10:34 pm от denis »

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2248 -: Октомври 04, 2006, 16:09:18 pm »
Лали, сетих се и друго.
Ако има СПКЯ, метода на БТ неможе да се приложи /защото естрогените са повече и променят конфигурацията на графиката/
Но това не означава,че неможе да има О. Ако са се образували повече от 1 фоликул - те отделят повече Е2-получават се спадове и върхуве в графиката, но накрая един фоликул все пак може да се пукне...това ще доведе до трайно покачване на Бт...и по този начин се получава това което ти описваш...хипотетично  :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2249 -: Октомври 04, 2006, 16:13:25 pm »
Момичета, аз отдавна не съм се включвала тук, бях спряла да меря БТ, защото от миналия месец почнах да пия дуфастон и не ми се мереше. Обаче тоя месец любопитството надделя и пак почнах да меря:) Би трябвало, като пия дуфастон, БТ да е по-висока от обичайното за мен, нали? По принцип едва достига 36.9 след Ову, а сега е 37.1. Дуфастона го пия от 11 до 23 ден, днес ми е 25 ден.
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2250 -: Октомври 04, 2006, 18:51:06 pm »
seasmilebg, никаква разлика не съм си засичала в температурите, когато пия дуфастон и когато не пия. Смятам, че по-високата ти температура не се дължи на него.
 :goodluck:

П.П. При мен се получава леко удължаване на цикъла от дуфастона - 2-3 дни
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2251 -: Октомври 04, 2006, 21:08:23 pm »
Не знам, Дениз. Моля те, помисли и порови по този въпрос. Разгледай и бременните графики на ФФ.  От няколко месеца размишлявам върху този казус и обяснение не виждам.
Ако приемем, че тази ситуация се повтаря няколко месеца, единственото обяснение за мен е два фоликула.
Версията СПКЯ е изключена.
Хормоните са идеални.
« Последна редакция: Октомври 04, 2006, 21:10:06 pm от Lali »
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2252 -: Октомври 04, 2006, 21:17:41 pm »
Денис ,мила какво ще кажеш за моята графика????Уж няма ову,фоликула е претърпял обратно развитие ,,,,но графиката е идеална.Поне аз мисля така. :(
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2253 -: Октомври 05, 2006, 07:50:57 am »
Момичета, аз отдавна не съм се включвала тук, бях спряла да меря БТ, защото от миналия месец почнах да пия дуфастон и не ми се мереше. Обаче тоя месец любопитството надделя и пак почнах да меря:) Би трябвало, като пия дуфастон, БТ да е по-висока от обичайното за мен, нали? По принцип едва достига 36.9 след Ову, а сега е 37.1. Дуфастона го пия от 11 до 23 ден, днес ми е 25 ден.
По-висока е БТ от Дуфастона. Ти имаше малко недостиг на прогестерон и сега графиката ти е супер. Но защо го пиеш от 11 ден????
Дано  да е станало  :D /че вече нямам търпение да те 'чуя' как викаш от радост... :D/

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2254 -: Октомври 05, 2006, 08:07:30 am »
Не знам, Дениз. Моля те, помисли и порови по този въпрос. Разгледай и бременните графики на ФФ.  От няколко месеца размишлявам върху този казус и обяснение не виждам.
Ако приемем, че тази ситуация се повтаря няколко месеца, единственото обяснение за мен е два фоликула.
Версията СПКЯ е изключена.
Хормоните са идеални.
Лали  :D
Ако са два фоликула /което е различно от нормалното/ графиката може да има и споменатата конфигурация.
Трудно е / а и неправилно/ да се прилага Метода на БТ когато има отклонения от нормалният МЦ.
Така малко наизуст ми е трудно да говоря , защото всичко зависи от това колко е спада/на БТ/ и колко е покачването преди О.

Ще помисля. :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2255 -: Октомври 05, 2006, 08:17:31 am »
Не знам, Дениз. Моля те, помисли и порови по този въпрос. Разгледай и бременните графики на ФФ.  От няколко месеца размишлявам върху този казус и обяснение не виждам.
Ако приемем, че тази ситуация се повтаря няколко месеца, единственото обяснение за мен е два фоликула.
Версията СПКЯ е изключена.
Хормоните са идеални.
Лали  :D
Ако са два фоликула /което е различно от нормалното/ графиката може да има и споменатата конфигурация.
Трудно е / а и неправилно/ да се прилага Метода на БТ когато има отклонения от нормалният МЦ.
Така малко наизуст ми е трудно да говоря , защото всичко зависи от това колко е спада/на БТ/ и колко е покачването преди О.

Ще помисля. :D



Денис моляте кажи точно какво да правя с тази графика днес отново имам спад на температурата
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2256 -: Октомври 05, 2006, 08:32:55 am »
Ванеса, около третия ден след овулация и около седмия ден след овулация е нормално да има лек еднократен спад , което се обяснява с евентуална имплантация на зародиш.

Дениз, факт е, че в клиниките по стерилитет не вярват много много на температурния метод.
« Последна редакция: Октомври 05, 2006, 09:17:27 am от Lali »
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2257 -: Октомври 05, 2006, 08:37:00 am »
Денис ,мила какво ще кажеш за моята графика????Уж няма ову,фоликула е претърпял обратно развитие ,,,,но графиката е идеална.Поне аз мисля така. :(
Ади, трябват още ден-два за да мога да ти кажа нещо по-конкретно.
До тук графиката ти показва че е имало прогестерон - както е нормално при О.
Смущаващото е, че БТ се покачва стъпаловидно и вместо да се задържи хоризонтално висока, тя образува/почти/ един връх и пак стъпаловидно се понижава.
Това е много хар-но за ЛУФСиндром /лутеинизация на фоликула -отделя се прогестерон/.
Ако продължи да пада Бт - може и да не е имало О.
Ако започне да се повишава и се задържи висока - имало е О.
Ади, съжалявам че немога да ти кажа нищо хубаво. Имай в предвид, че никой незнае със сигурност какво става - може и да греша.
Графиката, по принцип е доста чувствителна и се влияе от доста неща.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2258 -: Октомври 05, 2006, 08:38:08 am »


Дениз, факт е, че в клиниките по стерилитет не вярват много много на температурния метод.
Вярно е  :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2259 -: Октомври 05, 2006, 08:39:21 am »
Ванеса, около третия ден след овулация и около седмия ден след овулация е нормално да има лек еднократен спад , което се обяснява с евентуална имплантация на зародиш.

Дениз, факт е, че в клиниките по стерилитет не вярват много много на температурния метод.

Лали притеснена съм от тези температурни разлики , а и да ти кажа кръста не спира да ме боли, какво да правя, гинеколожката ми твърди че ако ми пусне изследване на хормоните трябвало до края на месеца да спре да работи през Здравната каса - това нормално ли е