0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2000 -: Август 16, 2006, 19:45:53 pm »
Десита на мен ли4но за удебеляване на лигавицата ми изписаха дуфастон; после 4етох във форума 4е и други моми4ета са го пили за това. Лигавицата сега е в ред! ПитаЙ я дали при теб ще помогне.
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2001 -: Август 16, 2006, 20:46:06 pm »
Десита на мен ли4но за удебеляване на лигавицата ми изписаха дуфастон; после 4етох във форума 4е и други моми4ета са го пили за това. Лигавицата сега е в ред! ПитаЙ я дали при теб ще помогне.
Ох, незнам вече какво да правя, миличка..Мислех си да потърся мнение и от друг лекар - специалист..Знам, че д-р Добрин Николов е добър в тази област (аз съм от Варна) и ще си запиша час за преглед и при него..Много странно ми се стори това лечение с противозачатъчни, но да си кажа честно, нямам и намерение да ги пия..Изписа ми и NEOXID - 2 пъти по 1 на ден..Него си го купих и от утре ще го пия..
Благодаря ти за съвета, мила :bighug: ще попитам непременно..
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2002 -: Август 16, 2006, 21:10:00 pm »
Здравей Денис, пак опрях до тебе :D
Този месец имах общо 3 дни менструално кървене (обикновенно при мен е поне 6 дни), последвано от доста ниски температури. За първи път ми се случва, такова нещо.  :?Да си призная даже тест си направих, въпреки че при тези температури е абсурдно да има бременност (теста беше отр.). Имаш ли някъква идея на какво може да се дължат тези две неща? Температурата я меря по твой съвет анално в един и същ час.
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2003 -: Август 16, 2006, 22:21:58 pm »
Здравейте,момичета!
В последно време става нещо с моите хормони :( Ще ви бъда благодарна ако коментирате последната ми графика!
Успех на всички!

Любовта на човек към човека-това е може би най-трудното,което ни е дадено,крайността,последното изпитание и доказателство...
*

    tokador

  • *
  • 25
  • [url=http://line.romanticcollection.ru][img]http:/
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2004 -: Август 17, 2006, 13:52:10 pm »
Dessyta, az provejdah lechenie po dryg povod s JASMIN-mnogo e dobar,no po prinsip ima i drygi nachini s po kratrak srok na lechenie i po barz efekt,no tova triabva da ti go naznachi lekar...az imam neponosimost kam drygite hormonalni preparati...i s Jasmina se chyvstvah dobre...
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2005 -: Август 17, 2006, 14:22:02 pm »
Здравейте, момичета..
Днес бях при док. да й занеса резултатите от изследванията..Каза ми, че нивото на естрогена ми било малко под долната граница и на практика това било причината да не става бебче за момента..Изписа ми JASMIN - някакви модернизирани противозачатъчни и ми каза да ги пия 6 месеца за да се възстанови по-бързо лигавицата на матката (защото ми е тънка)..Това щяло да помогне на яйчниците ми да `заспят` и да не овулирам за да се възстанови лигавицата..Много ми домъчня, ядосах се грабнах си рецептата и си излязох..Незнам какво да правя..Моля ви за мнение - оттук накъде  :cry:
Десс, за лигавицата е ясно че тънка, но какво става с яйчниците- какво каза лекарката за това - има ли растящ фоликул и въобще има ли О.?

ПП Дуфастона, не е да ти се увеличи дебелината на лигавицата, а да се спре надебеляването и /най-просто казано/ и да стане 'разрехавяване'/не се сещам за друго определение в момента/.

ППП. Консултирай се и с други специалисти.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2006 -: Август 17, 2006, 14:27:42 pm »
Здравей Денис, пак опрях до тебе :D
Този месец имах общо 3 дни менструално кървене (обикновенно при мен е поне 6 дни), последвано от доста ниски температури. За първи път ми се случва, такова нещо.  :?Да си призная даже тест си направих, въпреки че при тези температури е абсурдно да има бременност (теста беше отр.). Имаш ли някъква идея на какво може да се дължат тези две неща? Температурата я меря по твой съвет анално в един и същ час.
До тук графиката ти е идеална. Няма за какво да се притесняваш.
Миналият МЦ също е много добре графиката.
Дано скоро да стане.

ПП. По-лошо е когато БТ в тези дни /както е при теб/ да е висока.Ниската БТ говори,че нивата на естрогени са добри/те понижават БТ/

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2007 -: Август 17, 2006, 14:33:32 pm »
Здравейте,момичета!
В последно време става нещо с моите хормони :( Ще ви бъда благодарна ако коментирате последната ми графика!
Успех на всички!
До тук е добре. Дано да е станало. :D
Защо мислиш, че нещо става с хормоните ти?

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2008 -: Август 17, 2006, 16:19:24 pm »
Denis,благодаря за отзивчивостта!
На 3 ден си изследвах хормони и резултата не беше никак добър:
LH 6.55IU/L-реф.стойности 1.9- 12.5

FSH 4.07IU/L реф.стойности 2.5- 10.2

Estradiol 120.22pmol/L реф.стойности 46 - 607

Denis, :bighug:

Любовта на човек към човека-това е може би най-трудното,което ни е дадено,крайността,последното изпитание и доказателство...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2009 -: Август 18, 2006, 19:25:23 pm »
Здравейте, момичета..
Днес бях при док. да й занеса резултатите от изследванията..Каза ми, че нивото на естрогена ми било малко под долната граница и на практика това било причината да не става бебче за момента..Изписа ми JASMIN - някакви модернизирани противозачатъчни и ми каза да ги пия 6 месеца за да се възстанови по-бързо лигавицата на матката (защото ми е тънка)..Това щяло да помогне на яйчниците ми да `заспят` и да не овулирам за да се възстанови лигавицата..Много ми домъчня, ядосах се грабнах си рецептата и си излязох..Незнам какво да правя..Моля ви за мнение - оттук накъде  :cry:
Десс, за лигавицата е ясно че тънка, но какво става с яйчниците- какво каза лекарката за това - има ли растящ фоликул и въобще има ли О.?

ПП Дуфастона, не е да ти се увеличи дебелината на лигавицата, а да се спре надебеляването и /най-просто казано/ и да стане 'разрехавяване'/не се сещам за друго определение в момента/.

ППП. Консултирай се и с други специалисти.

Денис, нищо не ми каза оная `докторка` за яйчниците, каза само, че единия бил уголемен..Днес ходих при моя доктор, за който си мислех, че е в отпуска..Ходих при него на 18 и 19 юли..Тогава ми намери гъбички, изписа ми лекарства и душ за промивки и ми каза след месец пак да отида да ме види..Отидох днес (точно след месец), прегледа ме - гъбичките ги няма, секрета ми е идеален, яйчника ми НЕ Е уголемен и има само следи от охлузването при раждането..Всичко вътре е наред..Прегледа изследванията и каза, че естрадиола си е в нормата, вярно , че е близо до долната граница, но е в нормата, както и съотношението между LH и FSH..Иска на 21-22 ден от цикъла да ми пусне изследване и за прогестерона, и да му занеса и графиките от последните 3 месеца..Незнам вече на какво да вярвам, миличка  :dontknow:..Ако е писано - ще се получи.. :balk_144:
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2010 -: Август 18, 2006, 19:34:29 pm »
Пропуснах да кажа, че ми взе цитонамазка, но не ми каза кога ще е готов резултата от нея  8O..В момента виждам, че на имам някакво зацапване, малко ме наболяват яйчниците (ниско долу), а днес ми е 10-ти ден..Можеш ли да ми погледнеш графиката, Денис? Дали е възможно да има ову.  :(?
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2011 -: Август 19, 2006, 07:00:45 am »
Denis,благодаря за отзивчивостта!
На 3 ден си изследвах хормони и резултата не беше никак добър:
LH 6.55IU/L-реф.стойности 1.9- 12.5

FSH 4.07IU/L реф.стойности 2.5- 10.2

Estradiol 120.22pmol/L реф.стойности 46 - 607

Denis, :bighug:

Не са супер хормоните, но не са и зле. Нищо, че ЛХ е повече от ФСХ.
Къде си ги правила?
Графиката ти до тук е супер, днес дори се е повишила БТ, което е много добре. Дано да е станало, а ти хормоните не ги мисли много-много.
Едно изследване нищо не означава.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2012 -: Август 19, 2006, 07:15:14 am »
Пропуснах да кажа, че ми взе цитонамазка, но не ми каза кога ще е готов резултата от нея  8O..В момента виждам, че на имам някакво зацапване, малко ме наболяват яйчниците (ниско долу), а днес ми е 10-ти ден..Можеш ли да ми погледнеш графиката, Денис? Дали е възможно да има ову.  :(?
Десс, по графиката немога да ти кажа дали си в овулация или дали скоро ще си...мога да предположа кога е БИЛА /когато тя вече е минала/.
За прогестерона - трябва да го направиш на 7 ден след Овулацията/ доказана с УЗ или поне с тестове за О./
Ако го направиш на 22, а О е била на 17 ден/това са 5 дена след О. /  нивата няма да са достатъчно високи.
Целта на изследването е да се установят нивата на Прогестерона  по време на неговият ПИК/ най високите нива/.Ако нивата  му са ниски неможе да стане изхранване на зародиша/както и много др. неща/
Опитай да приемаш храни и напитки/чай/ богати на фитоестрогени/ - поне няма да ти навреди. Ако искаш попитай лекарят си дали може да ги консумираш.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2013 -: Август 19, 2006, 10:22:05 am »
Благодаря ти,мила Денис, ще си купя от ония тестове за ову. които са по 5 бр. и се надявам да успея да `хвана точния момент..Доктора ми излиза в отпуск от понеделник, а не ми се иска да ходя при друг или при негов заместник да ми установява каквото и да било вече оттук нататък, защото се луднах вече..А иначе изследванията ги правих във ЛАБОРЕКСПРЕС 2000 във Варна..
Непременно ще пиша какви са резултатите от тестовете ми за ову-то..
Целувки от мен  :)
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2014 -: Август 19, 2006, 17:13:05 pm »
Денис,страшно много съм ти благодарна,защото не за първи път ми помагаш!Благодаря ти от сърце! :bighug: :kiss:

Любовта на човек към човека-това е може би най-трудното,което ни е дадено,крайността,последното изпитание и доказателство...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2015 -: Август 20, 2006, 14:38:44 pm »
Molia vi kajete mi s kakvo da si izmervam temperaturata koga i t.n. zashtoto naistina ne znaia a iskam ,molia da mi obiasnite vsichko neobhodimo na tazi tema
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2016 -: Август 20, 2006, 14:50:32 pm »
Molia vi kajete mi s kakvo da si izmervam temperaturata koga i t.n. zashtoto naistina ne znaia a iskam ,molia da mi obiasnite vsichko neobhodimo na tazi tema

ТУК

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2017 -: Август 21, 2006, 16:47:13 pm »
бихте ли ми погледнали графиката...
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2018 -: Август 21, 2006, 16:58:32 pm »
бихте ли ми погледнали графиката...
Необходимо е да се мери БТ през целият МЦ. :D
Така нищо неможе да се коментира.
/но тъй като БТ е над 37.0 градуса, може би е имало О., но не може да се каже кога/

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2019 -: Август 21, 2006, 18:29:40 pm »
Здравей, Денис  :)
Пак аз те притеснявам.. :oops:
Би ли погледнала графиката ми, моля те..Пропуснах един ден мерене, защото не бях във Варна и нямах условия за това, но вчера имаше белтъкообразна слуз, а днес БТ ми беше с 0,3 градуса по-ниска от предходните дни..Направих първия тест за ову, показа се по-бледа втора черта..Какво значи това  :dontknow:? Така се надявам..
Наистина, от сърце съм ти благодарна за търпението, което прояваваш към мен.. :balk_104: