0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Слънчева ноемврийска седмица - 8 - 14 ноември 2010
« Отговор #60 -: Ноември 14, 2010, 02:39:35 am »
Много хубави зайковци  :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Слънчева ноемврийска седмица - 8 - 14 ноември 2010
« Отговор #61 -: Ноември 14, 2010, 10:58:59 am »
мише, значи всичко е наред тогава.  8)

Днес тук изгря слънце след повече от седмица и мъжете излязоха на разходка, а аз чакам да стане 10 ч., за да яхвам желязната метла.

Приятна неделя на всички!  :)

*
Re: Слънчева ноемврийска седмица - 8 - 14 ноември 2010
« Отговор #62 -: Ноември 14, 2010, 14:09:52 pm »
Ние сега се прибираме от плажа. Голяма игра падна пак на пясъка. Вчера пропуснахме, че изкарахме с Дани предиобеда в спешното. Сега героите заспаха за отрицателно време, няма го моленето и подканянето по половин час.
Благодаря за милите думи за зайковците  :D
Цветенце, честита ученичка! Да е много здрава!
*
Re: Слънчева ноемврийска седмица - 8 - 14 ноември 2010
« Отговор #63 -: Ноември 14, 2010, 14:35:22 pm »
Мими, как е Дани?

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Слънчева ноемврийска седмица - 8 - 14 ноември 2010
« Отговор #64 -: Ноември 14, 2010, 14:57:42 pm »
mimi26  за плажа искренно ти завиждам. Така ми се иска в това топло време да направим една морска разходка  :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Слънчева ноемврийска седмица - 8 - 14 ноември 2010
« Отговор #65 -: Ноември 14, 2010, 15:37:55 pm »
Мими, как е Дани?
Вчера сутринта като пиша и имаше капки кръв в урината. Затова го закарах в спешното. Правиха ехография, урина, накрая в отделението по урология дежурния лекар каза че му била наранена кожичката на върха (забравих как се казва). Прибрахме се, обаче детето като пиша и накрая го боли, урината е мътна, та най-вероятно е уроинфекция. Сега го мятам на АБ, смятах да пускам посявка и тогава, обаче ще минат още 3-4 дни, а не мога да го гледам да се мъчи така. Затова малко на своя глава ще го лекувам като предната уроинфекция, пък после ще видим на контролата каво ще излезе. Лоша работа да се разболее дете в почивните дни...
*
Re: Слънчева ноемврийска седмица - 8 - 14 ноември 2010
« Отговор #66 -: Ноември 14, 2010, 17:10:00 pm »
мими, пусни утре сутринта обикновена и стерилна урина и тогава дай АБ, така поне като излезе изследването ще знаеш дали да смениш АБ или този е ок.
не е шега това. :(
ако продължава да прави уроинфекции го заведи на добър уролог и нефролог. защото на ехографа се виждат бъбреците, но по принцип честите уроинфекции се дължат на аномалии в пикочния мехур и уретера, а не в бъбреците.
*
Re: Слънчева ноемврийска седмица - 8 - 14 ноември 2010
« Отговор #67 -: Ноември 14, 2010, 17:22:55 pm »
Мими, и според мен пусни паралелно утре сутрин урина. Ще знаеш какво точно лекуваш, а и както е казала Стефи - дали с удачния АБ. А и обикновената ще ти излезе същия ден и ще даде някакви насоки все пак.
Бързо да се оправяте!
*
Re: Слънчева ноемврийска седмица - 8 - 14 ноември 2010
« Отговор #68 -: Ноември 14, 2010, 18:32:15 pm »
Обикновена урина пускахме в събота. Билерубина беше завишен. Посявка ако пускам, излиза за около 3 дни, а не ми се иска да се мъчи толкова детето. В събота на ехографа гледаха и бъбреците и пик.мехур - бяха ок. Преди 4 месеца като лекувахме другата уроинф.ходихме при доц.Близнакова - за Варна е уж най-добрата. Тя гледа всичко и уретерата, на контролата нямаше проблеми. По принцип декември трябваше да ходим пак на контролен, та ще видим как са.
При тях от боледуване - вирус, пада имунната система и от там лепват уроинфекциите.
Имам надежда за оправяне, преди малко като пиша, каза че не го боли.
Купих вече Цека, мятам го, пък се надявам да се оправи бързо.
Плаче ми се като го гледам...
*
Re: Слънчева ноемврийска седмица - 8 - 14 ноември 2010
« Отговор #69 -: Ноември 14, 2010, 19:03:29 pm »
ама то няма да се мъчи, бе човек, ти сутринта му вземи урина и му дай и АБ.
незнам, аз не бих разчитала само на ехографски прегледи. повтарящите се уроинфекции си имат причина и повярвай това не са вирусите. а дори и да няма за сега, всяка уроинфекции прецаква пикучния мехур, няма да изпадам в подробности но моя съвет е да търсиш причината, а не да се успокояваш че е от вируси.
*
Re: Слънчева ноемврийска седмица - 8 - 14 ноември 2010
« Отговор #70 -: Ноември 14, 2010, 19:19:28 pm »
На каква друга апаратура трябва да ги прегледам?
*
Re: Слънчева ноемврийска седмица - 8 - 14 ноември 2010
« Отговор #71 -: Ноември 14, 2010, 20:40:07 pm »
Цветенце, честита ученичка, да е здрава и да ходи редовно на градина! :)

Мими, бързо да оздравяват сладките зайчета!

И у дома, вече и двамата са болни. След като Стефан е от четвъртък на антибиотик наместо нещата да вървят към подобрение, вчера и Ели взе да вдига температура и да кашля, май и тя ще стигне до антибиотик... :(

Здрава следваща седмица на всички, ако не успея да пиша.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Слънчева ноемврийска седмица - 8 - 14 ноември 2010
« Отговор #72 -: Ноември 14, 2010, 21:08:52 pm »
На каква друга апаратура трябва да ги прегледам?
Мими, това което разбрах от консултациите ми с нефролози и уролози, а и с д-р Бърди, разбира се, е, че причесто повтарящи се уроинфекции без видими аномалии в бъбреците и пикочния мехур е да се направи микционна цистография за да се установи или отхвърли ВУР и да се търси причината в уретера. Аз също, обаче, не съм я направила още...В момента Дари е вече трети месец на фуролин /химеотерапевтик/, като ще се види след като го спрем - на 6-я месец дали ще направи пак уроинфекция или не...Това е малко нож с две остриета, но аз реших, че ще отложим снимката засега...Как са левкоцитите в урината? Ако има уроинфекция то най-вероятно ще бъдат завишени в пъти. Има ли температура?
Гери, бързо оздравяване на Стефан! Наша Дара утре най-после ще ходи на ясла след двуседмично отсъствие. Стискайте палци!
*
Re: Слънчева ноемврийска седмица - 8 - 14 ноември 2010
« Отговор #73 -: Ноември 14, 2010, 22:09:19 pm »
Мими, нуну ти е отговорила, та ако продължат да се повтарят уроинфекциите е хубаво наистина да се направи микционна цистография, за да се огледа пикучния мехур и уретрата и да се изключи ВУР, но той едва ли има, при положение че прави уроинфекции и не се стига до пуелонефрит, например.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Слънчева ноемврийска седмица - 8 - 14 ноември 2010
« Отговор #74 -: Ноември 14, 2010, 22:18:07 pm »
Гери, ние от миналата седмица сме така, и двете са на антибиотик, и двете по време на приема му продължиха да вдигат Т. Стефания онази вечер си поддържаше 38-38,3 без повлияване от антипиретици, за това накрая намокрих един чаршаф и я държах така 20-на минути. Кашлицата им беше покъртителна, премина през всичките ми познати нюанси. За капак и аз съм с тях болна, за първи път се разболявам, откакто забременях със Стефания, но като не спя и не се храня, малко ще ми е трудно да оздравея, карам на цитруси и кафе, за да ме държи в кондиция. Пазете децата, вируса е покъртителен.
Мими, дано бързо овладеете ситуацията и не се повтаря повече.
Имаме си нова гледачка, посрещнахме я с две болни деца, дано не се уплаши от нас  :(, иначе през седмицата като се прибера винаги са приспани и двете, слушат я много и тя е много доволна от тях в този аспект /освен, че са болни де/. Дано се задържи повечко, че аз лично много я харесах, пък и децата де  :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит