0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Слънчева ноемврийска седмица - 8 - 14 ноември 2010
« Отговор #20 -: Ноември 09, 2010, 13:35:02 pm »
Бени, леко раждане :)
Ники пак падна :( Разбутал е тежките възглавници и тупнал на пода. Нищо му няма, хили ми се насреща, но ще ида за всеки случай до доки.
Май ще трябва да купя кошара за игра. Ако го оставя на пода започва да си удря главата в пода, докато пълзи, ако е в креватчето се опитва да се набере на решетките и пак се удря, ако е на дивана не знам кога ще му дойде пауъра.
Тръгвам, после ще пиша.
П.С. Върнахме се - нищо му няма, леко си е ударил челото, но е само зачервено в единия край, над окото. Следващите часове да го наблюдавам, това ми казаха.
« Последна редакция: Ноември 09, 2010, 14:50:45 pm от jasmin_veni »
[/url][/url]
Re: Слънчева ноемврийска седмица - 8 - 14 ноември 2010
« Отговор #21 -: Ноември 09, 2010, 15:51:26 pm »
Още колко пъти ще пада!! Моят големия баткото първия път падна от горно положение на столчето за хранене. Мъжът ми го сложи и не го върза и той моментално се катурна надолу с главата на плочките.. Направо не бях на себе си от страх! А мъжът ми ми идеше не знам какво да го направя! Като родих Андрей и баткото искаше да бута количката. Е бутна я по стълбите заедно с Андрей вътре на 2 седмици беше. Аз просто не можах да хвана количката-за няколко мм...  Количката се обърна долу и се захлупи, а аз баткото не можех да го гледам! Така му се бях ядосала. На Андрей нищо му нямаше-бях го увила в одеяла и пелени, но се уплаших и дружно си поревахме-аз, бебето и баткото. :lol:
*
Re: Слънчева ноемврийска седмица - 8 - 14 ноември 2010
« Отговор #22 -: Ноември 09, 2010, 16:20:01 pm »
Бени, леко раждане!
Не мога да се добера вкъщи до компа, а на работата нямам време  :?.
Баткото е толкова кротък, че се опитваме да го опазим жив. Вечерта се удари, цепна си устата на 4 места, а знаете таз как е кръвоснабдено, та изглеждаше малко като вампир. На другата сутрин си извади ръката от лакътя, та търчахме до Бърза помощ...които съответно нищо не направиха. Уж го гледаха хирург и ортопед и стигнаха до извода, че е китката. На другия ден го заведохме при нашия ортопед, та той намести ръчичката.
Всеки ден имаме такива прояви и направо настръхвам как ще я караме с бебето...

*
Re: Слънчева ноемврийска седмица - 8 - 14 ноември 2010
« Отговор #23 -: Ноември 09, 2010, 16:21:07 pm »
Вени, радвам се, че Ники е добре. То това си е кофти изживяване! Леле, какво ли още ни чака! :)


*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Слънчева ноемврийска седмица - 8 - 14 ноември 2010
« Отговор #24 -: Ноември 09, 2010, 16:42:15 pm »
Успешна, здрава и по-неветровита до края си седмица!

Бени , леко и безпроблемно да мине всичко,
а после бъро възстановяване и адаптация към новто начало!

Блу, много добър избор е направил Кай,
помислило е детето и за себе си и за вас!

Аблой, с усмивка всичко се получава, ще мине и този период,
ще стане по-голям , по-уверен и разумен, нали ще е Бате!

Гери, успешен старт на новата работа,
по-малко да боледуват сладурите за да не се налага да правиш схеми!

Ние имахме един болен РД, не ни подмина и гадния вирус с разстройството.
Не искам да се оплаквам, но много тъжно ми беше.
Първо Калина 3 дни, а при Митака пика бе точно в неделя.
Добре беше поне, че духнахме свещичките сутринта, че после му беше много лошо.
Ей, само две кафяви очи му останаха, чак днес поиска да яде, и си върна усмивката!

Здраве и само здраве ви желая!




Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Слънчева ноемврийска седмица - 8 - 14 ноември 2010
« Отговор #25 -: Ноември 09, 2010, 17:25:32 pm »
jasmin_veni, Виктор го слагам в кошарата за игра (уж за по-сигурно), но той не изкарва там повече от 10 мин.  :? Почва да реве, да се тръшка и толкоз му е стоенето в нея. Засега я ползвам като кош за играчките и евентуално да си пореве там, докато му приготвя пюрето.
Ние пък днес се катурнахме с паяка. Тъкмо онзи ден разправях на една позната как няма начин и как сме обезопасили уж в къщи, ама не - той намери начин малкия. Поплака малко, слава Богу нямаше сериозни травми.
До днес си мислех, че това е мястото, в което мога да го оставя и да посвърша нещо, но явно сигурно няма - освен нон-стоп залепена за него и очи на осем.  

« Последна редакция: Ноември 09, 2010, 17:29:45 pm от twin »
*
Re: Слънчева ноемврийска седмица - 8 - 14 ноември 2010
« Отговор #26 -: Ноември 10, 2010, 01:01:32 am »
Момичета, дори и на гърба да имате очи, пак не можете да предотвратите паданията на децата. Особено като проходят. Моят син вече не ходи, а търчи и често се спъва в краката си и пада. Понякога е по-сериозно, има рев и кръв, друг път просто става и продължава.

Ето няколко снимки от прощъпулника: http://picasaweb.google.com/dtrankarova/fAgcdJ#

туин, и ние купихме кошара и я ползвахме дали има и 3 седмици. В момента, в който го сложех вътре, се започваше един рев, който не преставаше, докато не го извадя. По-полезна се оказа решетката на вратата на неговата стая.

парси
, знам, че съм късметлийка - до момента има дребният 16 зъба и нито една безсънна нощ заради тях.  8)

албена
, леко раждане!

гери, да оздравява момъкът!

Благодаря на всички за пожеланията и съветите! Колко е хубаво, че мога да разчитам на вас!  :D

Re: Слънчева ноемврийска седмица - 8 - 14 ноември 2010
« Отговор #27 -: Ноември 10, 2010, 11:31:16 am »
албена, успех и от мен! На останалите - здраве и по-малко синини, че като гледам каква тема сте захванали... ;)
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Слънчева ноемврийска седмица - 8 - 14 ноември 2010
« Отговор #28 -: Ноември 10, 2010, 12:26:56 pm »
Мише  :bighug: :bighug: :bighug: :bighug: :bighug: :bighug:
Дано бързо се оправи Митачето!
Аз вече паданията въобще не ги отразявам, притръпнала съм. Ще се учудя, ако нямаме някоъде синьо или червено. Ако са пропуснали деня да паднат, вечерта ще се бутнат един друг, просто за да не са капо  :lol:
Кошарката за игра у нас се използваше доста. Е като кажа доста имам предвид всеки ден на 2-3 пъти по половин час. За толкова им омръзваше. Номера беше да са заринати си играчки. Повече им харесваше да стоят в другите кошари, защото са люлящи и се изправяха и започваше едно лудо скачане-люляне, но кошарите удържаха на порива  :lol:
С паяците беше мисията невъзможна у нас - играеха на кой първи ще събори другия.
В крайна сметка разбрах, че докато са будни трябва да съм до тях без да се занимавам с друго, всичко друго се върши като заспят.
Сега спасението ми е лъвчето (анимацията Цар Лъв), успявам да ги укротя за около половин час. 
Re: Слънчева ноемврийска седмица - 8 - 14 ноември 2010
« Отговор #29 -: Ноември 10, 2010, 12:30:10 pm »
Благодаря ви, момичета за пожеланията :)

yana-v, датата я "избрахме"  :) по стечение на обстоятелствата, заради гадната холестаза, която ме побърка и защото моя лекар оперира планово само в четвъртък.
Но стана хубаво, и аз разбрах после, че е Св. Мина :)


Момичета, лека седмица на всички,  да няма повече болести и проблеми.

Поздрави

Re: Слънчева ноемврийска седмица - 8 - 14 ноември 2010
« Отговор #30 -: Ноември 10, 2010, 14:24:12 pm »

Сега спасението ми е лъвчето (анимацията Цар Лъв), успявам да ги укротя за около половин час. 

Мога да ти предложа още няколко филма, на които моят баткото се кефи много- Снежанка, Пепеляшка, Аристокотките(плюем наляво и надясно като едно от котетата там), Колите..
*
Re: Слънчева ноемврийска седмица - 8 - 14 ноември 2010
« Отговор #31 -: Ноември 10, 2010, 18:47:14 pm »
Туто, мерси, но тези нямат ефект върху нас  :lol:
*
Re: Слънчева ноемврийска седмица - 8 - 14 ноември 2010
« Отговор #32 -: Ноември 11, 2010, 04:37:50 am »
Мими, при нас "палечка" и "книга за джунглата" имат укротяващ ефект и обикновено ги използвам по време на обяд и вечеря иначе храненето ни е мисия невъзможна напоследък, то е едно катерене по масата, ставане, бутане и преговори.

Деси, честит ти финансист! Страхотен е Кай, с тия бузи е само за мачкане!

Албена, леко раждане и бързо възстановяване ти желая!

И аз след 2 часа потеглям за срещата с малчо, то затова и сън не ме хваща, надявам се всичко да е наред и при нас.

Здрави дечица и спокойни оставащи дни до края на седмицата на всички !

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Слънчева ноемврийска седмица - 8 - 14 ноември 2010
« Отговор #33 -: Ноември 11, 2010, 07:18:13 am »
Мая  :bighug: късмет и безпроблемна среща с момчето!
Всичко ще бъде наред, в добри и грижовни ръце сте!

Какъв ден ще бъде само две юначета ще се родят!
Днес, ако не бъркам е денят и на Бени...

У дома нещата се успокоиха, даже ме е страх да го напиша!

За филмчетата при нас за радост моя минаха леко на заден план,
може би защото в Благоевград 4 месеца почти не е гледал.
Сега на мода са пъзелите, първо книжките пъзел, но тях ги понаучи.
Много му харесва поредицата на Златното пате, пъзели от 20 части
на твърда подложка, с малко моя помощ ги реди.
Имахме една книжка от същото издателство с приказката за "Кученцето пазач",
Същата приказка я има на пъзели, всеки епизод е на отделен пъзел,
редим и разказваме епизодите!
Е, Калина малко съботира реденето опитвайки се да помага,
но и отклоняваме вниманието с друго в името на общото спокойствие!

Здрави и усмхнати деца и майки...
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Слънчева ноемврийска седмица - 8 - 14 ноември 2010
« Отговор #34 -: Ноември 11, 2010, 08:28:01 am »
Майче, леко раждане и здраво бебече да гушнеш!
Мише, пупупу. Много време да се задържи здравето у вас!
За пъзелите и моите много обичат да редят, но са все още малки, та задължително трябва помощ. Дори сега за НГ им поръчах 8  :lol: да имат занимавка. Слънцето ни беше на гости и им донесе страхотен с големи части 50, а размера е 90х60. Селски двор и където са животните са отделни фигурки, тях сами си ги слагат. Има и ориентир за тях, например където трябва да е прасето и на основата има прасе. Отделно има и карти с животните, накрая и тях ги слагат до подобните си. Много е хубав.
Днес ще откриват новото тяло в нашата ясла, малките ще са зайчета и има поканени само двама родители, познайте кой е единия - фръц  :lol:
Та и аз по някое време изчезвам да си гледам зайчетата. Как се вълнувам...
Това ни е първото представление, в което участваме. Последното беше за осми март, ама те милите тогава не знаеха къде се намират.
*
Re: Слънчева ноемврийска седмица - 8 - 14 ноември 2010
« Отговор #35 -: Ноември 11, 2010, 08:58:17 am »
Бени, Мая, пожелавам ви най-прекрсните срещи денс с малките момченца :D :D

При нас е все едно и също, с Ели сме си в къщи, мерим улици и паркове по цял ден, тичаме по задачи и така. Деси е на градина, имахме малко драми миналата седмица, че има две момиченца дето не могат да я разделят и се карат за нея, коя да играе с нея, коя да седне до нея и т.н. :lol: Та един ден явно е било много напечено вече и тя отишла при госпожата и казала - г-жо, моля ви се, кажете им, нямам въздух вече :lol:
Та, така... а какво ще е след 10г., като започнат да се карат за момчета, незнам :P
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Слънчева ноемврийска седмица - 8 - 14 ноември 2010
« Отговор #36 -: Ноември 11, 2010, 09:37:41 am »

Леко раждане на Мая, да гушне едно прекрасно, здраво бебче!

Днес празнуват всички Витори и Виктории, да са живи и здрави и много късмет да им носи името!


Малката Вики е много щастлива, че днес пак има празник!
Няма търпение да разреже тортата!




*
Re: Слънчева ноемврийска седмица - 8 - 14 ноември 2010
« Отговор #37 -: Ноември 11, 2010, 11:45:01 am »
Мая, Бени, лекораждане и на двечките! :)


Re: Слънчева ноемврийска седмица - 8 - 14 ноември 2010
« Отговор #38 -: Ноември 11, 2010, 11:59:05 am »
Момичета, понеже моят хубавец не може да седи мирен и 2 мин. и се катери по кошарата, дивана, пълзи из цялата къща, чете книги от библиотеката, та помолихме родата на баща му за рождения му ден да му подари една клетка за бебета на английската фирма "Линдам"- има ги в "Премама"- скъпички са, проверих и из нета, но пък се родих- седи вътре, пълзи, обикаля я, играе си с играчките, голяма част от които са вътре- дори вече мога да вляза да се изкъпя и само да поглеждам отвреме- навреме!Страхотно облекчение ми е - е, докато не му доскучее и не започне да ме вика да го извадя, но това понякога ми дава дори час- час и нещо свободни ръце!
Ето един линк: http://www.lindam.com/product/play-pens/baby-play/safe-and-secure-play-pen--white.html
А , между другото,в магазини "Дженезис" има страхотни дървени играчки, в това число и пъзели(дървени и картонени)- за най-малките има едни с животни, които се повдигат от основата и ако ги поставиш правилно, издават звука на животното. Имат и едни невероятни кубчета - учат ги да броят, на различни думи, да редят едно върху друго и да слагат по-малки предмети в по-големи.
Блу, ще схрускам финансиста!
Мише, стискам палци да се задържат така нещата при вас!
« Последна редакция: Ноември 11, 2010, 12:05:42 pm от Inke Tinke »

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Слънчева ноемврийска седмица - 8 - 14 ноември 2010
« Отговор #39 -: Ноември 11, 2010, 12:28:20 pm »
Мони я оставих два дни в къщи, днес отново с нежелание потегли към градината. Аз бях главния виновник, който все я води на градина а тя все не иска. Питах я, на мен кой трябва да ми е виновен, че все трябва да ходя на работа а аз все не искам? Не можа да ми отговори, но щом аз съм виновна така да е, какво мога да кажа в своя защита  :lol:.
В градината от понеделник е групово и хорово бухане. В понеделника си я върнах поподкашляща и вечерта почти не спахме. Педиатърката ни изписа само Тонзилотрен и искаше да я пусне още на следващия ден на градина, защото освен кашлицата, нищо друго притеснително не видя. Оставих я два дни за всеки случай, но втория ден наистина не беше нужен. Само дето разбра как не се ходи на градина и сега като и е криво почва да кашля и да иска да я водя на лекар а не на градина  :(. Сутринта така ме ядоса. Предупредих я, че ще я вържа за ореха надолу с главата ако не престане. Е престана, но започна да реве, че не иска да виси от ореха надолу с главата  :lol:. Та от трън та на глог както се казва.

Аз два дни съм със страхотно главоболие. Изпих сумати Аналгин и изобщо не мога да се свестя. Сега отивам да се преборя с аптекарката и да си взема един Аулин, щото до довечера няма да изкарам, а имам толкова работа да отхвърля, че до 3 през ноща не ми мърда. Отгоре на всичко срока за предаването на един проект ми е края на ноември, а днес ми тръснаха двама новобранци да ги обучавам  :lol:. Като се прибирах в колата се сетих за един филм: Умирай трудно  :lol: Те така се чувствам в момента, ама както се вика иначе ще ми е скучно и ще взема да се наспя. После ще вземе да ми хареса и ще искам пак,а пък така се ражда мързела  :lol:

Албенка, чакам си аз новини и не пускам палци  :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0