0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Слънчева ноемврийска седмица - 8 - 14 ноември 2010
« Отговор #40 -: Ноември 11, 2010, 15:59:28 pm »
Някой да има новини от Бени?

Ние утре сме на родителска среща при д-р Даскалов. Колкото пъти отидем Мели черпи баткото с бонбони и той я свързва с това  :lol:. Последния път заспа на прегледа, но за бонбона много бързо се събуди  :lol:.
« Последна редакция: Ноември 11, 2010, 16:03:44 pm от Abloy »

Re: Слънчева ноемврийска седмица - 8 - 14 ноември 2010
« Отговор #41 -: Ноември 11, 2010, 19:55:00 pm »
Lidia, днес имаше магнитни бурии, затова може да те боли глава. Моя лек в минерална газирана вода с лед и лимон - моментално ми минава :D

Не мога да не споделя нещо за днешните ми срещи. Днес майка на 9 месечно ми обясни как го е дресирала да заспива в 20.00 часа, за да гледа Листопад иии...айде дръжте се:
1. лекарката й казала да дава по четвъртинка жълтък, ама "Аз какво ще си играя, започнах с цял и така през ден"  8O
2. никви церемонии с бавно захранване - попара с мляко, обед - супа с пилешко и фиде, следобед - кисел, вечер - месце.
3. похвали ми се как яде шкембе чорба... "Така, както е шкембето на парченца, с мляко, със солчица и знайш как яде".

Цялата тирада беше по повод това, че една друга мама е дала жълтък на шестмесечно момиченце, а аз казах, че по съвет на СЗО и педиатърът ще изчакаме още със жълтък. И мамата със шкембето ме изгледа и видя, че при мен няма да пробие а акъл, та обясни на другата мама "Абе не ги слушай лекарите и тези дето ти казват по-внимателно (визирайки ме мен), то ако нещо ще става, ще става. 8O

На този тип майки (тип давам шкембе, свински кожички, сланина и нищо му няма) има ли смисъл да се опитвам да им казвам, че нещо им куца схемата на захранване?
[/url][/url]
Re: Слънчева ноемврийска седмица - 8 - 14 ноември 2010
« Отговор #42 -: Ноември 11, 2010, 22:04:32 pm »
Някой да има новини от Бени?


Калоян се е родил в 13,30 часа, 3050 гр., 50 см... Да е жив и здрав и много щастие да ви носи, Бени! Целувки от нас!!
*
Re: Слънчева ноемврийска седмица - 8 - 14 ноември 2010
« Отговор #43 -: Ноември 11, 2010, 22:48:25 pm »
Няма как да те разберат такива хора. Хич не се и опитвай! Аз пък имам една колежка, дето е по принцип майка-орлица, но каза, че дала на сина си киви и свинско (на 9 м. е детето). Вече съм спряла да й говоря, защото си мисли, че едва ли не я смятам за лоша майка. Едно си баба знае, това си баба бае.

Уф, аз и досега не съм прояла шкембе.  :lol:

Туто, пусни тема, че да не спамим тук! Това ми е любимо име за момче.  :wink:

*

    minim

  • ***
  • 460
  • Сбъдната мечта !
Re: Слънчева ноемврийска седмица - 8 - 14 ноември 2010
« Отговор #44 -: Ноември 11, 2010, 23:05:15 pm »
Здравейте момичета,
искам да ви попитам нещо - преди време някъде мернах, че на майката се полага 1час на ден намалено работно време до навършване на 3 годишната възраст на детето. Правилно ли съм разбрала? Мога ли да излизам от работа 1 час по-рано, за да си ги вземам от градина в "по-нормално" време или само моите ще стоя до 18.30ч. да ме чакат да се прибера от работа.
Благодаря ви предварително!
*
Re: Слънчева ноемврийска седмица - 8 - 14 ноември 2010
« Отговор #45 -: Ноември 12, 2010, 00:05:21 am »
Здравейте момичета,
искам да ви попитам нещо - преди време някъде мернах, че на майката се полага 1час на ден намалено работно време до навършване на 3 годишната възраст на детето. Правилно ли съм разбрала? Мога ли да излизам от работа 1 час по-рано, за да си ги вземам от градина в "по-нормално" време или само моите ще стоя до 18.30ч. да ме чакат да се прибера от работа.
Благодаря ви предварително!
Полага се 1 час, ако майката е кърмачка, доколкото знам. никъде в КТ не пише, че се полага на майка с деца до 3 год.
*
Re: Слънчева ноемврийска седмица - 8 - 14 ноември 2010
« Отговор #46 -: Ноември 12, 2010, 08:39:41 am »
да, точно, само ако майката емкърмачка тогава й се полага 1 час намалено работно време.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Слънчева ноемврийска седмица - 8 - 14 ноември 2010
« Отговор #47 -: Ноември 12, 2010, 08:50:54 am »
Жаси това е загубена кауза, откажи се!

 :lol: Деси шкембе и аз не ям още!

Мими чакаме снимки и разказ за  :a_rabbit_01: :a_rabbit_01:

У нас Калина четвърти ден щом влезе в трапезарията
пее с нанана "Честит Рожден Ден, Бате!"
А той ми обясни, че щом вече е на 3 години и е голям
може да си има и голям хипопотам.
Е ми незнам какво да правя с тези зоонадежди все около Коледа.
Миналата година жив слон, сега хипопотам!
Вчера за пръв път го водихме на фризьор досега все ние с машинката го "подкастряхме",
очаквах голямо дърпане, но за мое учудване седя!
Бях подготвена с подкуп малък шоколад, пазари се първо баща му да седне,
но му казах, че наградата е една и е за първия!Е не се двоуми!
Аз нали съм от лошите майки, само две блокчета хапна и нас почерпи.
Подкуп, подкуп ама с мярка!
В интерес на истината най-важна бе фризьорката,
за първи път ходим при нея, имаше подход много мила беше,
имаше играчки и цената бе разумна.
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Слънчева ноемврийска седмица - 8 - 14 ноември 2010
« Отговор #48 -: Ноември 12, 2010, 09:45:12 am »
Отдавна се отказах да давам акъл на който и да било. Девойката с шкембето е извадила огромен късмет. Ако беше направило пристъп щеше да се замисли дали да го тъпче с всевъзможни боклуци. Преди години бабите ни не са знаели що е алергия. Не е била толкова напред химията и боклуците които ядем. Нещата са били много различни. Тогава са си позволявали подобни волности и все пак се съмнявам, че са яли под годинка шкембе чорба  8O Сега с тези химии на всякъде и във всичко аз не бих си позволила. А пък по принцип черва, шкембе, дробове и подобни никога не бих сложила в устата си  :x Не знам що за зор е това, за къде се бърза, кои ги гони?
Що за геройство е направило бебе под годинка дъвчещо разни карантии и всевъзможни боклуци. :x 
jasmin_veni  съжалявам, но аз съм си такава. Горенаписаното ще си и го кажа там пред всички. Бих я поканила да му даде и още по голями боклуци, така ако детето и не се изрине ще е още по голямия герой на мама  :x Време е някои хора да разберат, че става въпрос за децата и, за здравето на децата им и правилното хранене  е основното нещо от което зависи това. Не могат да ги тъпчат постоянно с бисквити, шоколади, консерви, пастет, зрънчо,сокове, близалки, бонбонки и напитки. Пазара е залят с тях, но това не трябва да е основната им храна. Ама те от 5 месечни смучат зрънчо и пият ВВВ.  :x  Ама как да не се ядосва човек и после коликите му се върнаха, тука се изрина, снощи рева, що ли...Сигурно е урочасано горкото, айде на баячка  :evil:

 Ще пробвам минерална вода с лед и лимон, обаче не газирана, не мога да пия газирано. И един Аулин, вчера аптекарката се смили над мен   :)

Вчера бяхме в Била и един татко ме уби. Беше сложил две бебета на 2-3 месеца в седалките им за кола и направо с тях в голямите колички на супермаркета. Ама беше сам и поне не се събираха двете  в една количка, буташе две колички. Само се чудя къде ще сложи покупките, като така количките бяха запълнени  :lol: Поне аз искам близнаци и винаги съм искала, се сложих на негово място с Моника до мен и като че ли ми секна ентусиазма  :lol:. Почнах да си мисля, че пак искам 3 деца ама едно по едно  :lol: Дай боже повече такива смели татковци, който се справят и помагат на съпругите си  :D Моят примерно все е нервен и бърза, и все гледа да се измъкне да не пазарува особено ако е с детето. Обикновенно трябва да хвана тефала или точилката та да вземе детето и да отиде на пазар  :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Слънчева ноемврийска седмица - 8 - 14 ноември 2010
« Отговор #49 -: Ноември 12, 2010, 10:42:49 am »
Мими чакаме снимки и разказ за  :a_rabbit_01: :a_rabbit_01:

Зайчетата и дечицата от другите групи бяха невероятни. Просто трябва да се видят наживо
Ето репортаж от тв:
http://skat.bg/news.php?action=7&newsID=11060
Иначе снимки и моето клипче съм качила във фейсбук
http://www.facebook.com/?ref=home#!/video/video.php?v=1394511756467


Моите са с оранжевите уши :)
Re: Слънчева ноемврийска седмица - 8 - 14 ноември 2010
« Отговор #50 -: Ноември 12, 2010, 12:40:11 pm »
Уф лелеее, какви сладки зайчетааа :) Морковчета полагат ли им се :lol:
Мише, слонове, хипопотами - все големички животинки искат децата. Я ги питай къде ще спят тия големи животни и пробвай да ги спазариш за нещо по-малко - коте, хамстер. Всъщност имате ли дом. любимец?
[/url][/url]
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Слънчева ноемврийска седмица - 8 - 14 ноември 2010
« Отговор #51 -: Ноември 12, 2010, 14:14:38 pm »
Мими, каква е тая престижна ясла? :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Слънчева ноемврийска седмица - 8 - 14 ноември 2010
« Отговор #52 -: Ноември 12, 2010, 14:50:46 pm »
Вие със слоновете и хипопотамите сте лесни, моят иска ракета, за да лети в космоса като Белка и Стрелка :D


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Слънчева ноемврийска седмица - 8 - 14 ноември 2010
« Отговор #53 -: Ноември 12, 2010, 14:56:04 pm »
Моите са с оранжевите уши :)

познахме ги ние  :) много са сладки :)
*
Re: Слънчева ноемврийска седмица - 8 - 14 ноември 2010
« Отговор #54 -: Ноември 12, 2010, 15:21:28 pm »
Мими, каква е тая престижна ясла? :)
Не е престижна, Джам  :D
Това е държавна ясла, направиха нова сграда на 3 етажа - 2 нови групи и административен етаж. Вчера беше официалното откриване, присъстваше и кмета. Бяха подготвили по 9 деца от три групи с различни танци. Имаше и пеперудки и с народни носии. Беше невероятно.
Иначе имах шанса да разгледам целия етаж (групата). Има си стерилизатор за съдовете (дори мисля 2) за всяка група, диспенсър с вода, кухненски бокс и оборудвана баня. Дори сега в новите има и стая за преповиване на бебета, защото имало идея да има и бебешка група (за 3месечни). Едната леличка, която е на нашата група ме разведе и кажа, че и старите групи са същите. Дори разположението им било по-добро, защото са на отделни залички - за спане, игра и хранене. Оборудвани са за по 25 деца.

С 2 думи останах очарована!


Цветенце, благодаря  :D
*
Re: Слънчева ноемврийска седмица - 8 - 14 ноември 2010
« Отговор #55 -: Ноември 12, 2010, 15:24:03 pm »
ултра, май ще строиш космодрум.  :lol:

Мими, много сладки твоите две зайчета.  :wink:

мише, за шоколад и аз съм готова да ходя на фризьор. Сладур е Митко.

лидия, не е само твоят мъж така. И моят все ми дава зор и винаги забравям по нещо, затова ходи само единият от нас, че иначе много се изнервяме взаимно.

*
Re: Слънчева ноемврийска седмица - 8 - 14 ноември 2010
« Отговор #56 -: Ноември 12, 2010, 18:02:42 pm »
Вчера беше официалното откриване, присъстваше и кмета.

И на нас вчера ни беше официалнато откриване на градината, и моето гардже вече стана учениче :D Мислех, че няма да дочакаме (преди повече от година трябваше да е готова), преди няколко седмици я пуснах в сборна група в старата сграда, но от днес е в новата градина, била много хубава, казва мъжът ми.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Слънчева ноемврийска седмица - 8 - 14 ноември 2010
« Отговор #57 -: Ноември 13, 2010, 22:38:24 pm »
Честито на Мона и на зайчетатата сладки за новите "училища"!
Хубави моменти да изживяват в тях!

Жаси нямаме любимец, просто ми е невъзможно на този етап.
На село има един Вихър, който не е кон, а куче. :lol:
Ми не успях да убедя баба му и дядо му, че това име не е за кученце,
но те си го харесват, а с Митака са голяма партия!

 
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Слънчева ноемврийска седмица - 8 - 14 ноември 2010
« Отговор #58 -: Ноември 13, 2010, 22:40:11 pm »
мише, не ми казвай, че Вихър е пекинез.  :lol:  Аз съм го срещала като име за по-голямо куче.

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Слънчева ноемврийска седмица - 8 - 14 ноември 2010
« Отговор #59 -: Ноември 13, 2010, 22:47:00 pm »
Не Блу, някаква порода за лов  :D
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)