0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #940 -: Декември 20, 2010, 19:35:16 pm »
plumeria,клиниката е в България,даже в София.След първия неуспешен опит говорихме с док и той каза,че нещата при нас са много лесни,само малко ще променим начина на стимулация и...Аз съм с 1 тръба,а съпругът ми е с добра спермограма.Започнахме втори опит пак там и уж всичко вървеше добре и на 10-ти ден от стимулацията,док ме извика и ми предложи да спрем опита,защото имам само 3 фоликула и да мислим за донорска Я.Сигурно се сещаш за клиниката.Бях с много силна стимулация и двата пъти и доплатих извън фонда по 4000 лв.
*
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #941 -: Декември 20, 2010, 20:28:53 pm »
plumeria , много малко са момичетата, които са успели от първия път. Аз след всеки неуспешен опит също съм "бистрила нещата", но имах пълното доверие към д-р Стаменов за избор на протокол, лекарства и това на кой ден да ми бъде ЕТ. При мен никога не се повториха лекарствата, както и деня на ЕТ. Успешният ми 5-ти трансфер бе след ЕТ на 4-ти ден.
Искам да кажа, че както има бременности след трансфер на бластоцисти, така има и неуспехи. Същото важи и за ЕТ на 2-ри, 3-ти и 4-ти ден. Смятам, че е лекарите и ембриолозите имат по-добра представа от нас, затова на кой ден да бъде направен трансфера.

Мнението ми се припокрива с това на cambozzola, че при по-малко от 10 яйцеклетки чакането до бластоцист е риск и аз лично не бих го поела.
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #942 -: Декември 21, 2010, 10:22:47 am »
За или против бластоцистите...по този въпрос не са единодушни нито лекарите, нито ембриолозите. и мнението им не зависи непременно от това дали имат подходящи условия за отглеждането на бластоцист, както предполага plumeria 
В германските клиники не всичко е перфектно, но поне оборудването е на много високо ниво, да не говорим че тук има много сериозен контрол на всички манипулации. Била съм при 5 различни лекари, както и съм си кореспондирала с една от водещите клиники в Кьолн също и по въпроса за бластоцистите. Струва ми се дори, че последните тенденции са по-скоро скептично отношение към отглеждането до стадий бластоцист. Но може това да е субективно впечатление...

Истината според мен е, както ми потвърди и един професор  в разговор тук, че много от нещата при ин витро са предположения, а не съвсем доказани и твърдо установени факти. Затова има привърженици и на двата метода - точно защото не е сигурно кой е по-добрият метод.
А казаното от Мецани и cambozzola се покрива също и с мнението на повечето лекари с които съм разговаряла.
*
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #943 -: Декември 21, 2010, 10:56:29 am »
Момичета имам един въпрос, актуална ли е информацията,поместена няколко страници назад, че имунологичната лаборатория в Малинов ще работи на 27.12? Трябва да пускам контрола на НК клетки и така се получи, че е точно в този период, когато клиниката е почивка.
Да си кажа и аз мнението за трансферите и по-точно какво се получи при мен. Това ми беше първи опит ИКСИ в тази клиника. Имам един неуспешен в друга с безумно силна стимулация и само 2  яйцеклетки- съответно намек за донорска. При този опит стигнахме до 9 ембриончета, 14 яйцеклетки( с много тежък мъжки фактор сме, а аз и с ендометриоза), та при мен трансфера беше на 3 ден. Върнаха ми 3 ембриончета( 2 добри, едно -не). Естествено се бях настроила и за замразяване и деня след трансфера ми се обадиха от клиниката да кажат, че всички останали ембрита са спрели развитието си. Предполагам знаете какво се получи в главата ми- пореден опит-неуспех, да, но не, на 15 ден след трансфера(повече не издържах да чакам), си пуснах кръвен, който беше+.Засега е много рано за радост, но все пак си мисля,че ако бяхме изчакали до 5 ден, може и да нямаше какво да върнат и се убедих че ембриолозите си знаят работата. Вечерта, когато ми ги показаха ембриоложката каза че едно е най-добро, е май и това успя, поне аз така си мисля, то и видимо беше по-различно от другите, някак си и по-красиво :wink:.Успех на всички и много късмет.
url=http://lilypie.com][/url]
[/url
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #944 -: Декември 21, 2010, 11:19:30 am »
Момичета имам един въпрос, актуална ли е информацията,поместена няколко страници назад, че имунологичната лаборатория в Малинов ще работи на 27.12? Трябва да пускам контрола на НК клетки и така се получи, че е точно в този период, когато клиниката е почивка.
Имунолозите ще работят на 28.12,а не на 27.12.Това е последна информация, от доц.Балтаджиева.На 28.12. ще вземат и обработват кръв на място, а на 27.12. може да се изпрати кръв с куриер от провинцията. Ще има и дежурни за вливания (от персонала на "Малинов"), но това трябва да се уточни с регистратурата, която е до входа.


*
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #945 -: Декември 21, 2010, 11:26:35 am »
Mного ти благодаря!!!
url=http://lilypie.com][/url]
[/url
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #946 -: Декември 21, 2010, 11:40:03 am »
elis, кръв по куриер трябва да се вземе и изпрати до 10-11 часа на 27.12. за да е в София преди 12 часа на 28.12.
Ако си в София, най-добре сутринта около 10-11 часа да си там (на 28.12).


*
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #947 -: Декември 21, 2010, 11:42:02 am »
аз днес отивам до клиниката...ако искате да питам
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #948 -: Декември 21, 2010, 13:25:14 pm »
Сигурно се сещаш за клиниката.Бях с много силна стимулация и двата пъти и доплатих извън фонда по 4000 лв.
Мисля, че се сетих веднага :?  Твоят случай само затвърждава убеждението ми, че поне в един опит е добре да се изчака до бластоцисти и че това е добър тест за качеството на клиниката.
Аз съм голям противник на силните стимулации, но... да не захващам и тази нишка, защото вече ще ме изгонят, че спамя темата :D

plumeria , много малко са момичетата, които са успели от първия път.
Ох, Мецани, знам, разбира се... Закачката ми беше за тези, които смело ме убеждават да си вярвам на лекаря и на методът на клиниката, защото те са успели от първи опит. Аз също имам доверие и за мое щастие, до сега съм имала късмет с избора на лекари, но това никак не означава, че не трябва да мисля - на късметът трябва да му се помага :wink:

и мнението им не зависи непременно от това дали имат подходящи условия за отглеждането на бластоцист, както предполага plumeria 
gallardo, ако си ме разбрала така, значи не съм се изразила правилно! :(  Не казах "непременно", а "понякога". Очевидно е, че този фактор играе роля. Също има и обратното - клиники, които не могат да отглеждат добре бластоцисти (нямат опит, условия и т.н.), но се напъват да го правят и се кълнат, че това ги прави по-веклики от другите.
Точно това ми се иска - да мога да забележа разликата, кога някоя клиника изповядва една от двете школи по научни причини и кога по... не особено научни.
Аз говоря предимно за българските клиники и няколко съседни, защото наблюденията ми са върху тях. Интересно е това, което споделяш за Германия. Мислех, че в Европа и Щатите пректикуват по-често с бластоцисти, защото първите няколко момичета за които навремето разбрах, че са успели извън Бг., бяха все с бластоцисти....

И естествено, че ембриолозите решават и идея не ми е минавала да им се бъркам в работата :wink: :D

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #949 -: Декември 21, 2010, 13:35:31 pm »
Елис,4есито за + тест1Би ли споделила какви ти бяха усещанията до теста?И аз сьм 13 ден след трансфер,ве4е се побьрквам от мислене,мисля утре да си пусна крьвен,за да видим имало ли е смисьл!Не смея да направя уринен-мисля,4е о6те е рано и ме е страх много от негативния резултат-за 3 пьт не знам как ще го преживея!
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #950 -: Декември 21, 2010, 13:43:05 pm »
О, да elis, това беше първото, което исках да напиша и... незнам как съм се отплеснала....

Ясно е, че от това красиво ембрионче ще стане едно красиво бебче :D
Желая ти много лека и приятна бременност!!

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #951 -: Декември 21, 2010, 14:01:10 pm »
Елис, честита бременност!Успешен финал и много радост да ти донесе борбеното ембрионче!Съвсем луднах с тази имунология и без да прочета до край почнах да пиша.
dani42, дано дядо Коледа подрани утре и донесе убедителен кръвен тест!


Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #952 -: Декември 21, 2010, 14:15:04 pm »
dani42, стискам палци за "+" резултат
*
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #953 -: Декември 21, 2010, 14:46:34 pm »
Благодаря момичета, да ви се връща тъпкано :D.
dani42, да ти кажа честно нищо не усещах,само на около 12 ден след трансфера се събудих с безобразно силни болки в корема като ПМС, ама аз заради ендометризата си ги имам често и бях сигурна че това е края. Даже да си призная направих и пиклив тест на 14 ден и честно казано имаше нещо бледо, ама не беше черта-само някакво замазване-убедих се че тези тестове само подлъгват, даже реших че е дефектен,защото това замазване се появи след повече време от написаното на опаковката, а ЧГХ на другия ден ми беше 521, така че направи си , но ако е"-" не му вярвай. След няколко дни пак направих втори да видя какво е положението, ами пак същото, някаква бледа линийка, ама толкова бледа че само с въображение може да се приеме за такава, а все пак след 10 дни на прегледа доктора видя че ембриончето има и леки пулсации, та с две думи- не им вярвайте много на тези тестове.Успех!!!
url=http://lilypie.com][/url]
[/url
*
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #954 -: Декември 21, 2010, 15:44:51 pm »
elis , честито, лека и успешна бременност  :D

dani42, не търси симптоми, при всяка жена е различно. Стискам палци утре за едно хубаво чхг.

godgift, добре че си ти, та да внесеш яснота за имунологията :D Аз знаех, че на 27.12 ще е контролата на нк-клетките и на тази дата щях да отида. 
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #955 -: Декември 21, 2010, 17:04:40 pm »
Здравейте, момичета.Имам един въпрос. Колко време преди инвитро опита е добре да се направи биопсия? Благодаря предварително. Весели празници.
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #956 -: Декември 21, 2010, 17:57:12 pm »
Здравейте, момичета.Имам един въпрос. Колко време преди инвитро опита е добре да се направи биопсия? Благодаря предварително. Весели празници.
Амиии ,мисля че логично е поне два месеца преди опита ,та ако ти има нещо да можеш да се лекуваш и  после контрола . Дано не ти се налага ,разбира се!
*
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #957 -: Декември 21, 2010, 19:07:20 pm »
Елис,браво момиче...!Не съм изчела всичките ти постове,но с този резултат може бебчо да не е в единствено число ;)


 Аз да кажа,че днес бях в клиниката.Там е паднала бомба,всички са отпуска.Само дежурния доктор по бебешките истории, рецепционистките и Силвето.На въпроса за имунолозите ми казаха ,че ще са на работа на 27 или 28 и те не бяха сигурни и ме посъветваха да звънна на 27ми сутринта...Иначе от 10ти януари да почваме да звъним за часове

  Първото ми усещане,че съм бременна преди теста:колкото и банално да звучи беше вътрешната ми увереност.Като получих зацапването на 11ти ден щях да припадна,защото бях твърдо убедена ,че съм бременн.Направих тест още същия ден и беше 240...Първата промяна в тялото ми беше подутия корем.Четох,че това се получава често при инплантация след стимулация,т.н. вторична хиперстимулация...Да,и гърдите много бързо се променят,но не чак толкова рано ...
  Успех и стискати палци на всички ,които са в очакване на + резултат
*
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #958 -: Декември 21, 2010, 21:24:54 pm »
На мен пък преди самия трансфер кагато док ни показа яйцеклетките каза,че само едно се откроявало и било много хубаво.Е,две са все пак и са страхотно красиви.
За другото аз до последно си мислех,че нищо не е станало.Така,че съм си била песимист даже когато си пуснах кръвния тест не отидох аз за резултата,а чаках да ми се обадят по телефона.
Всичко е много относително и различно за всеки.
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #959 -: Декември 21, 2010, 22:10:09 pm »
plumeria, въпрос на опит (по-точно на брой опити) и търсене е да стигне човек до убеждението, което ти обясни. Не очаквай, че ще те разберат всеички.
Аз разбрах какво казваш и съм съгласна с теб. :)
Блажени са тези, които не са се лутали толкова дълго.