0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #760 -: Декември 03, 2010, 20:46:27 pm »
И мен ме интересува от кога излизат в отпуска в клиниката,на 09.12 трябва да си взема заповедта за удължаване от фонда и да я занеса при Силвия,но не знам дали ще е там...Ако някой от вас знае до кога са на работа ще съм му много благодарна.
до 15-ти декември
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #761 -: Декември 03, 2010, 21:10:04 pm »
Благодаря, момичета!
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #762 -: Декември 03, 2010, 22:41:49 pm »
Мацки, днес бях на преглед при д-р Персенска. Имам един задържан фоликул от миналия месец и един читав от сега 19 мм. Това на 12 ден. Док каза, че лигавицата не и харесва нещо 9 мм. и каза също че трябва да направя диагностична хистероскопия. Толкова се надявах да не ми правят повече разни безобразни ми ти работи, а то все по нещо изкача. Каза, че докато не направим хистерото да се види защо цикъла ми подранява от време на време и да се видят тези зацапвания преди цикъл от какво са няма да правим инвитро. А след тая гадост трябва да направя и биопсия, направо край няма. Това с зацапването преди цикъл не е ли нормално. Вярно е ,че досега не съм имала, за първи път след последното икси. И после още два пъти.
Та засега съм за януари. Накой да знае колко струва диагностична хистероскопия в Малинов и дали се прави с упойка? Уф така не ми се ще да я правя. А за тоя задържан фоликул пък не се сетих да питам дали ще си изчезне сам?
*
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #763 -: Декември 03, 2010, 23:00:35 pm »
Мацки, днес бях на преглед при д-р Персенска. Имам един задържан фоликул от миналия месец и един читав от сега 19 мм. Това на 12 ден. Док каза, че лигавицата не и харесва нещо 9 мм. и каза също че трябва да направя диагностична хистероскопия. Толкова се надявах да не ми правят повече разни безобразни ми ти работи, а то все по нещо изкача. Каза, че докато не направим хистерото да се види защо цикъла ми подранява от време на време и да се видят тези зацапвания преди цикъл от какво са няма да правим инвитро. А след тая гадост трябва да направя и биопсия, направо край няма. Това с зацапването преди цикъл не е ли нормално. Вярно е ,че досега не съм имала, за първи път след последното икси. И после още два пъти.
Та засега съм за януари. Накой да знае колко струва диагностична хистероскопия в Малинов и дали се прави с упойка? Уф така не ми се ще да я правя. А за тоя задържан фоликул пък не се сетих да питам дали ще си изчезне сам?
*
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #764 -: Декември 03, 2010, 23:04:33 pm »
Диагностичната хистероскопия се прави с пълна упойка, но без интубиране, а само с  венозна упойка, нещо като при пункция, поне така ми беше казал д-р Стаменов. Не се притеснявай, манипулацията е много лека и не боли. Съветвам те още утре да си запишеш час за януари, защото още от 1 декември графиците им за операции са препълнени и сигурно ще те отложат за февруари. Поне с мен така се получи, но аз ще правя комбинирана лапароскопия с хистероскопия.
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #765 -: Декември 03, 2010, 23:16:58 pm »
Аз правих комбинирано лапаро с хистероскопия в Малинов. Момичетата, които бяха с мен в стаята бяха само за хистероскопия, едната за диагностична, но ако се наложи- и оперативна.
На оперативната цената е 600 лв. А само на диагностичната - 350 лв.
Процедурата /тяхната  :)/ е много лека. След 2 часа вече бяха супер!!

"Бъди благодарен за това, което имаш. Накрая ще имаш повече.
Ако се концентрираш върху това, което нямаш, никога няма да имаш достатъчно."
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #766 -: Декември 04, 2010, 09:37:49 am »
Доколкото си спомняма диагностичната хистероскопия беше без упойка, но то и ЦС бяха без упойка, а скоро разбрах, че и те се правят с анастезия.
*
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #767 -: Декември 04, 2010, 10:08:57 am »
На 8 декември съм на оперативна хистероскопия за премахване на полип. Най-после успях да се доредя, след постоянното "записана сте на изчакване". Не съм си представяла, че ще съм толко доволна от факта, че ще ме оперират :wink:
Надявам се януари да направя ЗЕТ. Успех на всички!


*
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #768 -: Декември 04, 2010, 13:13:45 pm »
Доколкото си спомняма диагностичната хистероскопия беше без упойка, но то и ЦС бяха без упойка, а скоро разбрах, че и те се правят с анастезия.
И на мен ми предстои януари комбинирана лапароскопия с хистероскопия, би ли ми казала каква е цената?
*
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #769 -: Декември 04, 2010, 14:39:56 pm »
silvi 35,
Моята диагностична хистероскопия в "Малинов" беше през м. Януари 2010. Струваше 350 лв. Беше без упойка. Д-р Персенска ми я прави - за 2-3 мин огледа мат. кухина отвътре - видя малко полипче, но каза, че не е проблемно и толкова. Не знам дали ако имаше проблем, нямаше да премине диагностичната хистероскопия в оперативна. Все пак искаха да съм гладна и жадна преди процедурата. Може би е добре да питаш предварително за това.
Успех!
*
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #770 -: Декември 04, 2010, 15:06:30 pm »
DariD, жената, която записва часове ми каза, че комбинираната лапароскопия и хистероскопия е 900 лв. На теб казаха ли ти тази операция в първите чисти дни ли се прави, ти вече имаш ли запиана дата за операция? Аз съм в списъка на чакащи от 17 до 20 януари и ако не успеят да ме вмъкнат ще остана за февруари, но още не записват часове за тогава.   
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #771 -: Декември 04, 2010, 15:50:05 pm »
ДариД, когато ми записаха часа ми казаха, че лапаро+хистеро ще ми струва 980 лв. общо. Притеснявах се да не би да не съм разбрала и да е повече. Но в деня на операцията се изненадах, че ми взеха 780 лв. А попитах 2 пъти да не са сгрешили нещо...
Авина, когато е лапаро+хистеро се прави в първите чисти дни, но до 10-ти ден.
« Последна редакция: Декември 04, 2010, 15:51:41 pm от manga-zunga »

"Бъди благодарен за това, което имаш. Накрая ще имаш повече.
Ако се концентрираш върху това, което нямаш, никога няма да имаш достатъчно."
*
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #772 -: Декември 04, 2010, 16:21:52 pm »
ДариД, когато ми записаха часа ми казаха, че лапаро+хистеро ще ми струва 980 лв. общо. Притеснявах се да не би да не съм разбрала и да е повече. Но в деня на операцията се изненадах, че ми взеха 780 лв. А попитах 2 пъти да не са сгрешили нещо...
Авина, когато е лапаро+хистеро се прави в първите чисти дни, но до 10-ти ден.

Голяма мъка беше със записването на часа, но вече имам записан час за 25-ти януари.Аз от октомври опитвам да запиша час, трудно е но....няма начин има страшна много пациентки!
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #773 -: Декември 04, 2010, 17:31:07 pm »
А какви имунологични изследвания предписва др Персенска за да се провери имплантацията?!? Спомена, че може би ще трябва да ги направим, пък после не ми каза със сигурност... може би по-нататък, януари месец като отида.
Аз съм правила 3 вида антитела, май има и други?! Цената разбрах от форумите - 260 лв., само имунологични ли включва или и генетични?

"Бъди благодарен за това, което имаш. Накрая ще имаш повече.
Ако се концентрираш върху това, което нямаш, никога няма да имаш достатъчно."
*
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #774 -: Декември 04, 2010, 18:42:15 pm »
Цитат
А какви имунологични изследвания предписва др Персенска за да се провери имплантацията?!? Спомена, че може би ще трябва да ги направим, пък после не ми каза със сигурност... може би по-нататък, януари месец като отида.
Аз съм правила 3 вида антитела, май има и други?! Цената разбрах от форумите - 260 лв., само имунологични ли включва или и генетични?
260 лв. е пълния пакет имунолочични. Съветвам те да си ги направиш предварително, защото ако има някакви отклонения, се прилага лечение и контрола след 45 дни.


Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #775 -: Декември 04, 2010, 20:13:15 pm »
Моми4ета,при каква големина на фоликулите слагат прегнила и правят пункция?На мен тази ве4ер ми е овитрела,в понед.-пункция,но фоликулите са толкова разли4ни по големина,от 20 до 10мм???Какво ли 6те извадят от тях...
*
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #776 -: Декември 04, 2010, 20:41:27 pm »
Моми4ета,при каква големина на фоликулите слагат прегнила и правят пункция?На мен тази ве4ер ми е овитрела,в понед.-пункция,но фоликулите са толкова разли4ни по големина,от 20 до 10мм???Какво ли 6те извадят от тях...

Овитрел или Прегнил се назначава тогава, когато се установят 2 или повече фоликула с размер над 18 мм.
Успех!
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #777 -: Декември 04, 2010, 22:38:11 pm »
dani42,

не се притеснявай за различния размер на фоликулите. При мен ситуацията беше подобна, някои фоликули бяха по 20мм, други значително по-малки. В крайна сметка от узрелите фоликули извадиха хубави яйцеклетки, които се оплодиха и доведоха до положителен резултат, дори успяхме да замразим ембриони.

Желая ти успех!
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #778 -: Декември 05, 2010, 12:40:53 pm »
Моми4ета,при каква големина на фоликулите слагат прегнила и правят пункция?На мен тази ве4ер ми е овитрела,в понед.-пункция,но фоликулите са толкова разли4ни по големина,от 20 до 10мм???Какво ли 6те извадят от тях...

Овитрел или Прегнил се назначава тогава, когато се установят 2 или повече фоликула с размер над 18 мм.
Успех!
Обикновено е така, но не е задължително. На мен последният път ми биха Овитрел при фоликули около 16 мм. Освен размера на фоликулите, се следят и нивата на хормоните, които явно са по-достоверни. Ако (както при мен) ЛХ и прогестерон нарастват бързо и има опасност яйцеклетките да се лутеинизират преждевременно, прегнилът се бие по-рано.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #779 -: Декември 05, 2010, 13:16:28 pm »
Цитат
Обикновено е така, но не е задължително. На мен последният път ми биха Овитрел при фоликули около 16 мм. Освен размера на фоликулите, се следят и нивата на хормоните, които явно са по-достоверни. Ако (както при мен) ЛХ и прогестерон нарастват бързо и има опасност яйцеклетките да се лутеинизират преждевременно, прегнилът се бие по-рано.

Съвсем точно.Основния показател са хормоните.При наличие на стимулация,често се случва фоликулите,в които има вече зрели яйцеклетки да са и с по-малки размери...

Аз съм правила опити и на естествен цикъл и имам лични наблюдения...
« Последна редакция: Декември 05, 2010, 13:50:23 pm от lemon »