0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #100 -: Октомври 18, 2010, 23:32:50 pm »
Благодаря за инфото, Къди
Успех и на теб, на който и етап да си стигнала - вижда му се щастливия край! :bori_003: Стикам ти палци!
*
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #101 -: Октомври 18, 2010, 23:48:10 pm »
Момичета и аз ще се боря за час за хистероскопия за между 3-5-ти ноември. Предния месец не можах да се вредя. Направо ще ме побърка вече това чакане, март ми беше ИКСИ-то след това две биопсии, сега се оказа, че имам полип и така и не мога да стигна до ЗЕТ. Септември бях на преглед при Д-р Персенска и тя ми каза да си взема час за следващия месец за хистероскопия ,но уви не ставало така лесно както го каза тя  :(. Някой знаели колко струва диагностичната хистероскопия ,която преминава в оперативна поне така разбрах ,че ще направят при мен. Дано на един път да е диагностиката и отстраняването на този полип ,че не се знае кога ще мога да се уредя за втори час. Успех на всички.
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #102 -: Октомври 19, 2010, 08:36:11 am »
Момичета и аз ще се боря за час за хистероскопия за между 3-5-ти ноември. Предния месец не можах да се вредя. Направо ще ме побърка вече това чакане, март ми беше ИКСИ-то след това две биопсии, сега се оказа, че имам полип и така и не мога да стигна до ЗЕТ. Септември бях на преглед при Д-р Персенска и тя ми каза да си взема час за следващия месец за хистероскопия ,но уви не ставало така лесно както го каза тя  :(. Някой знаели колко струва диагностичната хистероскопия ,която преминава в оперативна поне така разбрах ,че ще направят при мен. Дано на един път да е диагностиката и отстраняването на този полип ,че не се знае кога ще мога да се уредя за втори час. Успех на всички.
Мога да ти кажа само за оперативната хистероскопия аз я правих преди 3 дни 67 лв за пълна кръвна картина и 600 лв за самата операция .А за часовете не се лъжете на това с изчакването а записвайте за следващ цикъл , на мен ми отне 4 месеца.
Дано имате повече късмет от мен и стане по бързо успех на всички .
*
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #103 -: Октомври 19, 2010, 09:16:18 am »
Благодаря Валерия и аз мисля днес да звъня за следващия цикъл! Дано имам късмет, но е много сложно с цикъла...уффф!!!
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #104 -: Октомври 19, 2010, 11:06:50 am »
Момичета , аз пак се интересувам от транспорта. Предния месец ми бе за първи път и пътувах от автогарата до клиниката с такси – О кей супертранс за около 6 ,20 лв. Нямах и време за лутане. На връшане пак взех такси – вече към 17.оо часа за около 8.20 лв. Пак извиках съшата фирма.Но сега мога да се върна поне с автобус. С тези ремонти няма нишо определено , но гледах разписание на градски транспорт и установих следното :
 От Централна гара , автогара до бул. Гоце  Делчев директно ?  отива
 трамвай номер 7
и автобус номер 74 .
Ако греша ме поправете.
Ако някой в четвъртък 21-ви  в късния  следобед е на гарата  за ношен влак може да си правим компания. С тези ж.п. катастрофи ми е много притеснено, но за вечер няма друг  изход.
 
*
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #105 -: Октомври 19, 2010, 11:12:25 am »
Здравейте,някой може ли да ми каже колко дни след спиране на дуфастoн трябва да дойде цикъла? Надявам се на бърз отговор, че от него са ми зависими доста решения - лични и служебни. Предварително благодаря.
« Последна редакция: Октомври 19, 2010, 11:31:40 am от mgstra »


Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #106 -: Октомври 19, 2010, 11:26:02 am »
Ами след като спреш дуфастона трябва да ти дойде до 2-3 дни.Поне при мен беше така
*
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #107 -: Октомври 19, 2010, 11:32:51 am »
Jeni-pe , много ти благодаря за бързия отговор.


Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #108 -: Октомври 19, 2010, 11:37:55 am »
Здравейте,някой може ли да ми каже колко дни след спиране на дуфастoн трябва да дойде цикъла? Надявам се на бърз отговор, че от него са ми зависими доста решения - лични и служебни. Предварително благодаря.

Принципно идва от 2 до 6 дена след спиране на приема на дуфастон, но на мен ми дойде докато го пиех, наистина малко ми закъсня, но пак ми дойде. Докторите казаха, че явно съм започнала приема му по-късно от 16-я ден или съм имала по-ранна овулация.
*
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #109 -: Октомври 19, 2010, 11:51:24 am »
Аз почнах дуфастона за предизвикване на цикъл по-рано, тъй като ще пътувам в чужбина и трябва да ми се направи оперативна хистероскопия преди 8-ми ноември, т.е. на 4-ти или 5-ти, но не знам как ще стане, защото съм в списъка на чакащите и аз  :(
В списъка за 4-ти ноември съм пета и се надявам да успея.


*
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #110 -: Октомври 19, 2010, 11:57:34 am »
Ужас...за датите м/у 3.11 и 5.11 станахме много! А за декември още не записват!   :(
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #111 -: Октомври 19, 2010, 12:29:16 pm »
С тези ремонти няма нишо определено , но гледах разписание на градски транспорт и установих следното :
 От Централна гара , автогара до бул. Гоце  Делчев директно ?  отива
 трамвай номер 7
и автобус номер 74 .
Ако греша ме поправете.

Само трамвая. 74 отива до Гоце Делчев, но на около 1,5 км от клиниката (улицата е дълга).
*
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #112 -: Октомври 19, 2010, 12:40:40 pm »
Момичета, които не сте от София, ползвайте сайта за градска мобилност. Задавате маршрут и всичко излиза!!! :D
http://www.sumc.bg/routes
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #113 -: Октомври 19, 2010, 12:58:06 pm »
Здравейте,всички аз съм пациентка на клиниката от една година
Имам две неуспешни инсеминации за съжаление
Вчера бях на преглед при д-р Персенска и тя каза че този път ще опитаме ин витро на спонтанен цикъл толкова бях притеснена че изобщо не разбрах каква е процедурата
Затова ви моля ако някоя от вас го е правила може ли да ми го обясни
Благодаря
*

    Ani4ka78

  • ***
  • 220
  • Моята принцеса
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тем
« Отговор #114 -: Октомври 19, 2010, 13:30:00 pm »
Здравейте момичета,
моя проблем е с следния: на 30.04 си взех одобрението от фонда за инвитро. Веднага отидох в клиниката и док Стаменов ми каза да си запиша час за май, но нямаше такъв и си взех за юни. На прегледа се установи че имам киста и трябва да и направим пункция . Записах час за пункция към края на юни и я направихме пункцията, като след това трябваше да ми се сложат 2 ампули Лукрин депо. Цикъла след тях ми дойде на 3.10 но FSH ми е 23,72 /завишен/ сега съм на фемостон за един месец, но се притеснявам че няма да ми дойде цикъла до 30.10 - крайна дата за започване на цикъл, иначе фонда ми отпада. Искам да знам ако ида към 28,29.10 в клиниката, без да ми е дошъл цикъла, дали за един ден може да се удължи срока към фонда. Има ли някои,на който почти в края на срока да са му го удължили.Не смея да звънна на Силвия и да я питам, че има много работа и да не я притеснявам. Док Стаменов каза че до 30.10 ще ме е почнал, но аз се съмнявам че до тогава ще ми дойде цикъла, а и дори да ми дойде ако хормона ми е завишен пак няма да стане.Ох, извинявам се за дългия пост, но ми е много притеснено и трябва да взема някакво решение, а съм сигурна че с ваша помощ ще взема правилното. Благодаря ви предварително!
« Последна редакция: Октомври 19, 2010, 13:45:54 pm от Ani4ka78 »
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #115 -: Октомври 19, 2010, 13:34:16 pm »
vania59, при ин витро на спонтанен цикъл ще трябва да бъдеш проследена от 8- 9- ти ден на цикъла на УЗИ, ще изследваш  и хормони, и когато лекарите преценят според стойностите ти и размера на фоликула (задължително преди овулирането ти) ти слагат Прегнил или Овитрел, и след 36 часа ти пунктират "собствено произведения"/та фоликул/и. Няма нищо страшно в процедурата. Разликата с инсе- то е, че вместо да ти поставят обработения мъжки материал, ти връщат оплодената яйцеклетка на определена фаза на делене.
Желая ти успех!
Човек трябва да обича избрания начин на живот точно толкова,колкото претенции ще му предяви подир време;и аз го обичам

 
*
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #116 -: Октомври 19, 2010, 13:44:07 pm »
Ani4ka78, няма от какво да се притесняваш, а се обади или пиши смс на д-р Стаменов. Също така говори и със Силвия - тя е човекът, който ще ти обясни всички подробности около евентуалното удължаване на заповедта.

vania59, в тази тема е обсъждано ин витро на спонтанен(естествен) цикъл:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=32560.0
« Последна редакция: Октомври 19, 2010, 13:45:51 pm от Мецани »
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #117 -: Октомври 19, 2010, 13:49:20 pm »
Благодаря ви много
УСПЕХ на всички  :wink:
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тем
« Отговор #118 -: Октомври 19, 2010, 13:51:35 pm »
Здравейте момичета,
моя проблем е с следния: на 30.04 си взех одобрението от фонда за инвитро. Веднага отидох в клиниката и док Стаменов ми каза да си запиша час за май, но нямаше такъв и си взех за юни. На прегледа се установи че имам киста и трябва да и направим пункция . Записах час за пункция към края на юни и я направихме пункцията, като след това трябваше да ми се сложат 2 ампули Лукрин депо. Цикъла след тях ми дойде на 3.10 но FSH ми е 23,72 /завишен/ сега съм на фемостон за един месец, но се притеснявам че няма да ми дойде цикъла до 30.10 - крайна дата за започване на цикъл, иначе фонда ми отпада. Искам да знам ако ида към 28,29.10 в клиниката, без да ми е дошъл цикъла, дали за един ден може да се удължи срока към фонда. Има ли някои,на който почти в края на срока да са му го удължили.Не смея да звънна на Силвия и да я питам, че има много работа и да не я притеснявам. Док Стаменов каза че до 30.10 ще ме е почнал, но аз се съмнявам че до тогава ще ми дойде цикъла, а и дори да ми дойде ако хормона ми е завишен пак няма да стане.Ох, извинявам се за дългия пост, но ми е много притеснено и трябва да взема някакво решение, а съм сигурна че с ваша помощ ще взема правилното. Благодаря ви предварително!

А на коя дата сложиха Лукрина? Интересувам се, понеже и аз съм с блокаж, а цикъла ми дойде нормално.
*

    Ani4ka78

  • ***
  • 220
  • Моята принцеса
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #119 -: Октомври 19, 2010, 13:53:58 pm »
Благодаря Мецани за съвета.
Къди, първия Лукрин сложихме на 4 юли, а втория на 1 август. 63 дни по -късно ми се появи цикъла.