0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Най-често задавани въпроси за Фонд Ин витро!

Могат ли пациентите, след като бъдат одобрени за финансиране от фонда, да сменят клиниката, в която се лекуват?

Пациентите могат да си сменят клиниката. Никъде не е заложено изискване да се направи процедурата в клиниката, подготвила документите.


Как става смяната на клиника?


Подава се молба до директора на Фонда за смяна на клиниката, на база на която се изготвя нова заповед с името на новата клиника.


Вече има и ново изискване, да представиш съгласие от новата клиника, че ще те поемат като пациент.




...скоро очаквам да ми се обадят за втори опит,подадохме документите през юни 2010,и ще стане 1 година докато си взема документите за втория опит.Въроса ми е ако си сменя клиниката,ще трябва да подам наново молба до директора на фонда и  ще чакаме ли пак токова  много време или процедурата този път е по лека ?

*

    Velka

  • ***
  • 315
  • Това е моето Чудо!
Не се чака смяната става, в деня в който отидеш да си вземеш заповедта.
ВИНАГИ ИМА НАДЕЖДА!
Чудесата се случват, когато най-малко ги очакваш!





http://velamitko.snimka.bg/daily/moeto-chudo.517163.19647495
Не се чака смяната става, в деня в който отидеш да си вземеш заповедта.
...аз съм в клиника Олимед-Варна,там ни викат на място в клиниката да подпишем заповедта :( ...и после какво следва?
Помощ!Смяна на болница!
« Отговор #23 -: Януари 25, 2013, 20:44:15 pm »
Здравейте момичета!  :bighug:  :welcome:
Обръщам се към Вас,защото съм много объркана! 
Ние ме 17085 , вчера звънях във ФАР и ми казаха че сме одобрени, да очакваме обаждане!   Най-накрая спокойствие!  osi_9
Проблемът е друг ....
Нашите документи са подготвени от Майчин Дом София и по точно от д-р Вакрилов!Сега , след като мина тоооолкова време преценихме, че ще ни е по-удобно да направим процедурата в Плевен!
Моля Ви за помощ, как стоят нещата със смяната на болницата и екипа? newsm78
Към кой лекар в Плевен да се обърна!
Не знам как да постъпя!
Моля Ви за мнения и съвети!
Благодаря Ви! :balk_64:
"Тайната на успеха е в постоянството към целта!!!
*
Лекар не мога да преоръчам. Но обикновено във всяка една клиника си има човек, който се занимава със Фонда. Като се обадиш в избраната от теб (нова) клиника и им обясниш - те ще те насочат към кого да се обърнеш. Ще ти издадат една бележка, с която отиваш във Фонда на определената ти дата за получаване на заповедта. Там първо попитай за да влезеш в една друга канцелария където да дадеш бележката, за да може, когато влезеш за връчване при д-р Лалев заповедта да ти е със сменената вече клиника.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Люба, ето темата за КИРМ Плевен, ако искаш пиши и там:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=28317.660
 :youwoman:  Благодаря Ви!
"Тайната на успеха е в постоянството към целта!!!
Здравейте момичета,знаете ли дали може да се вземе бележка от новата клиника(надежда)в деня за получаване на заповедта т.е. става ли бързо?
*
Да, става бързо. За по-сигурно се обади в клиниката и попитай. Също така питай дали трябва да запишеш час за Силвия( тя отговаря за документацията по фонда).
много ти благодаря
Здравейте, искам да попитам как ставаше смяната на клиника, тази кояти ти е подготвила документите за фонда т.е да я смениш с друга. От новата която искаш ли само се вземаше заявление?
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Да, взема се документ от новата клиника и се представя в ЦАР.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
БЛАГОДАРЯ!