0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Запушени тръби - какво следва?
« -: Октомври 04, 2010, 17:06:30 pm »
Здравейте Дами,

С мъжо опитвахме да си направим бебче около година и тъй като не стана започнахме с изследванията - при него всичко е повече от добре, но при мен на ЦС излезе, че само едната ми тръба е леко проводима.
Въпросът ми е какво следва от тук нататък, какво трябва да предприемем - ин витро ли е единствения ни шанс? И вярно ли е, че преди ин витро трябва да се отсранят запушените тръби?

Благодаря предварително на всички ви за отговорите 8)
*
Re: Запушени тръби - какво следва?
« Отговор #1 -: Октомври 04, 2010, 20:06:09 pm »
Никой ли няма идея какво следва? :(
Re: Запушени тръби - какво следва?
« Отговор #2 -: Октомври 04, 2010, 20:24:48 pm »
Здрасти!При мен и двете са непроходими и затова кандидатствах за ин-витро ,а което бях одобрена.Не знам друг начин -или това или осиновяване-защото ние сме решени на това при неуспешни опити.Не губи кураж ,а действай и успех!
Re: Запушени тръби - какво следва?
« Отговор #3 -: Октомври 04, 2010, 20:25:08 pm »
Трябва да говориш с лекуващия ти лекар какъв е шанса да забременееш с проходимата тръба.За съжаление при запушени тръби единственият шанс е ин витро.Не е задължително да се отстранят тръбите.Това се налага само ако правят хидросалпингси.
Ако това ще те успокои мога да ти кажа,че ако проблема е само в тръбите това се води като един от най-леките случаи за ин витро и успеваемастта е голяма.Сега съществува и Фонд ин витро,така че не губи време подготвяйте документи и действайте!
От сърце ти желая успех!!!
*
Re: Запушени тръби - какво следва?
« Отговор #4 -: Октомври 04, 2010, 21:09:08 pm »
Сърдечно ви благодаря, Дами  :)
Re: Запушени тръби - какво следва?
« Отговор #5 -: Февруари 08, 2011, 15:57:28 pm »
Трябва да говориш с лекуващия ти лекар какъв е шанса да забременееш с проходимата тръба.За съжаление при запушени тръби единственият шанс е ин витро.Не е задължително да се отстранят тръбите.Това се налага само ако правят хидросалпингси.
Ако това ще те успокои мога да ти кажа,че ако проблема е само в тръбите това се води като един от най-леките случаи за ин витро и успеваемастта е голяма.Сега съществува и Фонд ин витро,така че не губи време подготвяйте документи и действайте!
От сърце ти желая успех!!!
                                                                              Може ли да се установи с цветна снимка на тръбите ,дали са само запушени или правят и хидросалпингси?И още един въпрос,тръби които е доказано със цветна снимка че имат пропускливост само при голяно налягане,запушени ли са или имат пропускливост и в нормално състояние.
*

    big_eyes

  • ***
  • 432
  • Само преживените неща са истински разбрани.
Re: Запушени тръби - какво следва?
« Отговор #6 -: Февруари 08, 2011, 17:07:18 pm »
Може ли да се установи с цветна снимка на тръбите ,дали са само запушени или правят и хидросалпингси?
на ЦС се вижда, ако има худросалпингс

И още един въпрос,тръби които е доказано със цветна снимка че имат пропускливост само при голяно налягане,запушени ли са или имат пропускливост и в нормално състояние.
да, тръбите пропускат, но съществува риск от извънматочна бременност. Моите тръби пропускат под налягане /колко е голямо, незнам/ и имам 2 доказани вътрематочни бременности. все пак какво имаш предвид под "голямо" налягане



Има три неща, които възрастните могат да научат от децата: да бъдат радостни без повод, винаги да са заети с нещо и да се стремят с всички сили към това, което желаят. Паулу Коелю
Хубав-Рошав
*
Re: Запушени тръби - какво следва?
« Отговор #7 -: Февруари 08, 2011, 18:25:18 pm »
Извинете ме за глупавия въпрос, какво е хидросалпингс?
Re: Запушени тръби - какво следва?
« Отговор #8 -: Февруари 08, 2011, 20:09:13 pm »
Ако трябва да бъда честна не знам какво имат в предвид под голямо налягане но ми казаха че само така тръбите ми пропускат.От няколко дена съм в шок защото сме кандидатствали по фонда с мъжки фактор и изведнъж се оказа че сме и по женски.Думите на лекаря бяха-тръбите са силно нагънати,имат пропускливост,но само при силно налягане с което се вкарва течността,събират течност която е силно токсична за плода и му пречат да се развие,затова ако не бъдат махнати,втория ви опит също е обречен на неуспех.Затова търся мнение от вече минали по този път и мнение кое е наи добро в случая защото силно ме притесни факта че ако бъдат махнати тръбите яйчниците трудно реагират на стимулация.
Re: Запушени тръби - какво следва?
« Отговор #9 -: Февруари 08, 2011, 20:22:03 pm »
Писах малко неясно,но наистина много се притесних,контраста който вкарват за да се види какво е състоянието на тръбите при цветна снимка,минава през тях само под силно налягане,така ми каза лекаря,нищо в по големи подробности не знам.Приех спокойно че тръбите трябва да бъдат махнати защото така или иначе вече сме почнали опитте ин витро,спермограмата на съпруга ми е лоша и друг шанс нямаме,но след дълго четене по форумите доста се притесних,защото яйчниците се кръвоснабдявали от два източника и единия минавал през тръбите и ако те бъдат махнати реагирали доста по слабо на стимулация и се уплаших че сме обречени на провал защото вече ни е ясно че колкото и фоликула да произведа трябва да се радваме ако накрая останат 2 или 3 ембриона за трансфер.
Re: Запушени тръби - какво следва?
« Отговор #10 -: Февруари 08, 2011, 20:31:54 pm »
Извинете ме за глупавия въпрос, какво е хидросалпингс?
Цитат
От това което аз разбрах от дългото четене е че хидросалпингс е нешто като сакчета при запушени и нагинати тръби вследствие на инфекция,което събира течност,която е силно токсична и пречи на ембриона в матката да се развива нормално.В следствие на запушени или трудно проходими тръбитази течност няма как да отиде в стомаха и от там да бъде изхвърлена от организма и се връща в матката,но като анти тяло в собственото и атакува имплантирания ембрион и не му позволявя да се развие и води до неуспешна бременност затова по добре такива тръби или тръба да бъдат премахнати за да има шанс ин витро опита.
*
Re: Запушени тръби - какво следва?
« Отговор #11 -: Февруари 08, 2011, 20:40:25 pm »
Звучи много страшно... :( Благодаря за отговора!
Re: Запушени тръби - какво следва?
« Отговор #12 -: Февруари 08, 2011, 20:51:51 pm »
venag, възможно е да не ги махат, точно по тази причина а само да ги прекъснат.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*
Re: Запушени тръби - какво следва?
« Отговор #13 -: Февруари 08, 2011, 21:08:28 pm »
И 2 тръби ми бяха много зле и ми направиха лапароскопия  и ги прекъснаха .Но зависи твоя доктор какво ще ти направи .Успех
*
Re: Запушени тръби - какво следва?
« Отговор #14 -: Февруари 08, 2011, 21:10:37 pm »
...В следствие на запушени или трудно проходими тръбитази течност няма как да отиде в стомаха и от там да бъде изхвърлена от организма и се връща в матката,но като анти тяло в собственото и атакува имплантирания ембрион и не му позволявя да се развие и води до неуспешна бременност затова по добре такива тръби или тръба да бъдат премахнати за да има шанс ин витро опита...
Все повече се говори, че ефекта от хидросалпингса е чисто механичен - така нареченото "измиване на ембриона", което се предизвиква от отичането на течността в матката.
venag, направи още една консултация, ако прекъсването на тръбите те притеснява.




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
Re: Запушени тръби - какво следва?
« Отговор #15 -: Февруари 08, 2011, 21:20:49 pm »
Благодаря за отговорите,дано всичко мине добре,сигурна съм че лекаря ми ще вземе най-доброто решение и силно се надявам да е достатъчно тръбите да бъдат само прекъснати но не и махнати,макар че прочетох че има доста успели след отстраняване на тръбите в края на краищата е по добре без тях ако само ще ми пречат,лошото е ако наистина пречат на яйчниците да произвеждат яйцеклетки,първия път извадиха 12 а накрая останаха само 3 ембриона за трансфер заради лошата спермограма,ако са по малко какво ли ще остане на края.Желая успех на всички в тази тежка борба!
Re: Запушени тръби - какво следва?
« Отговор #16 -: Февруари 08, 2011, 21:35:09 pm »
...В следствие на запушени или трудно проходими тръбитази течност няма как да отиде в стомаха и от там да бъде изхвърлена от организма и се връща в матката,но като анти тяло в собственото и атакува имплантирания ембрион и не му позволявя да се развие и води до неуспешна бременност затова по добре такива тръби или тръба да бъдат премахнати за да има шанс ин витро опита...
Все повече се говори, че ефекта от хидросалпингса е чисто механичен - така нареченото "измиване на ембриона", което се предизвиква от отичането на течността в матката.
venag, направи още една консултация, ако прекъсването на тръбите те притеснява.
Да ще направя за собствено успокоение,но лошото е май че и дори добре закрепен ембрион атакуван от тази течноси спира да се развива и умира дори и да не бъде отмит(мисля че имаш в предвид да не бъде оставен да се закрепи в матката)Така ми обясни лекаря,първия път ми върнаха 3 ембриона имаше три имплантации и накрая нищо след 3 месеца мъки кюртаж,затова ми казаха махане на тръбите иначе почти сигурно същия резултат.Лошото е че сме и ик си и няма голяма надежда за повече от 2 3 ембриона за трансфер ако останат и толкова.
*
Re: Запушени тръби - какво следва?
« Отговор #17 -: Февруари 08, 2011, 21:54:19 pm »
venag, аз съм писала и в други теми, че при мен след две отстранени тръби и след стимулацията се образуваха 20 яйцеклетки от които само една беше куха. Останалите се оплодиха до една. Не съм чувала тази теория за яйчниците и тръбите (от мед. лице). Ако това те притеснява, наистина могат само да ти ги прекъснат, но естествено тези решения ги взима само докторът. Искрено ти пожелавам успех!
Re: Запушени тръби - какво следва?
« Отговор #18 -: Февруари 09, 2011, 00:51:52 am »
Благодаря ти много за отговора,след като прочетох това ме изпълни надежда,все пак я има колкото и жестока да е понякога съдбата.
*
Re: Запушени тръби - какво следва?
« Отговор #19 -: Февруари 10, 2011, 10:23:25 am »
Извинете ме за глупавия въпрос, какво е хидросалпингс?
Хидросалпинкс е вода в тръбите и нещо страшно :( При такава диагноза тръбата в която е намерен хидросалпинкса дефакто вече не става на 100% за нищо....Съжалявам,че така директно го казвам,но мисля че е най добре...Тук не сме да се лъжеме....Сега директно питам и аз вас момичета,ако се окаже че има запушени маточни тръби,няма ли шанс да се отпушат????Задължително ли следва ИнВитрото и ако е така много ви моля кажете ми колко време трае тази процедура от самото и начало до края.....Напълнява ли се от нея....Какво се изменя в тялото на жената и какво е като цяло :( Знам че мога да го исчета от някъде но ми се иска да ми го разкажете вие ако някоя от вас го е преживяла.....