0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Запушени тръби - какво следва?
« -: Октомври 04, 2010, 17:06:30 pm »
Здравейте Дами,

С мъжо опитвахме да си направим бебче около година и тъй като не стана започнахме с изследванията - при него всичко е повече от добре, но при мен на ЦС излезе, че само едната ми тръба е леко проводима.
Въпросът ми е какво следва от тук нататък, какво трябва да предприемем - ин витро ли е единствения ни шанс? И вярно ли е, че преди ин витро трябва да се отсранят запушените тръби?

Благодаря предварително на всички ви за отговорите 8)
*
Re: Запушени тръби - какво следва?
« Отговор #1 -: Октомври 04, 2010, 20:06:09 pm »
Никой ли няма идея какво следва? :(
Re: Запушени тръби - какво следва?
« Отговор #2 -: Октомври 04, 2010, 20:24:48 pm »
Здрасти!При мен и двете са непроходими и затова кандидатствах за ин-витро ,а което бях одобрена.Не знам друг начин -или това или осиновяване-защото ние сме решени на това при неуспешни опити.Не губи кураж ,а действай и успех!
Re: Запушени тръби - какво следва?
« Отговор #3 -: Октомври 04, 2010, 20:25:08 pm »
Трябва да говориш с лекуващия ти лекар какъв е шанса да забременееш с проходимата тръба.За съжаление при запушени тръби единственият шанс е ин витро.Не е задължително да се отстранят тръбите.Това се налага само ако правят хидросалпингси.
Ако това ще те успокои мога да ти кажа,че ако проблема е само в тръбите това се води като един от най-леките случаи за ин витро и успеваемастта е голяма.Сега съществува и Фонд ин витро,така че не губи време подготвяйте документи и действайте!
От сърце ти желая успех!!!
*
Re: Запушени тръби - какво следва?
« Отговор #4 -: Октомври 04, 2010, 21:09:08 pm »
Сърдечно ви благодаря, Дами  :)
Re: Запушени тръби - какво следва?
« Отговор #5 -: Февруари 08, 2011, 15:57:28 pm »
Трябва да говориш с лекуващия ти лекар какъв е шанса да забременееш с проходимата тръба.За съжаление при запушени тръби единственият шанс е ин витро.Не е задължително да се отстранят тръбите.Това се налага само ако правят хидросалпингси.
Ако това ще те успокои мога да ти кажа,че ако проблема е само в тръбите това се води като един от най-леките случаи за ин витро и успеваемастта е голяма.Сега съществува и Фонд ин витро,така че не губи време подготвяйте документи и действайте!
От сърце ти желая успех!!!
                                                                              Може ли да се установи с цветна снимка на тръбите ,дали са само запушени или правят и хидросалпингси?И още един въпрос,тръби които е доказано със цветна снимка че имат пропускливост само при голяно налягане,запушени ли са или имат пропускливост и в нормално състояние.
*

    big_eyes

  • ***
  • 432
  • Само преживените неща са истински разбрани.
Re: Запушени тръби - какво следва?
« Отговор #6 -: Февруари 08, 2011, 17:07:18 pm »
Може ли да се установи с цветна снимка на тръбите ,дали са само запушени или правят и хидросалпингси?
на ЦС се вижда, ако има худросалпингс

И още един въпрос,тръби които е доказано със цветна снимка че имат пропускливост само при голяно налягане,запушени ли са или имат пропускливост и в нормално състояние.
да, тръбите пропускат, но съществува риск от извънматочна бременност. Моите тръби пропускат под налягане /колко е голямо, незнам/ и имам 2 доказани вътрематочни бременности. все пак какво имаш предвид под "голямо" налягане



Има три неща, които възрастните могат да научат от децата: да бъдат радостни без повод, винаги да са заети с нещо и да се стремят с всички сили към това, което желаят. Паулу Коелю
Хубав-Рошав
*
Re: Запушени тръби - какво следва?
« Отговор #7 -: Февруари 08, 2011, 18:25:18 pm »
Извинете ме за глупавия въпрос, какво е хидросалпингс?
Re: Запушени тръби - какво следва?
« Отговор #8 -: Февруари 08, 2011, 20:09:13 pm »
Ако трябва да бъда честна не знам какво имат в предвид под голямо налягане но ми казаха че само така тръбите ми пропускат.От няколко дена съм в шок защото сме кандидатствали по фонда с мъжки фактор и изведнъж се оказа че сме и по женски.Думите на лекаря бяха-тръбите са силно нагънати,имат пропускливост,но само при силно налягане с което се вкарва течността,събират течност която е силно токсична за плода и му пречат да се развие,затова ако не бъдат махнати,втория ви опит също е обречен на неуспех.Затова търся мнение от вече минали по този път и мнение кое е наи добро в случая защото силно ме притесни факта че ако бъдат махнати тръбите яйчниците трудно реагират на стимулация.
Re: Запушени тръби - какво следва?
« Отговор #9 -: Февруари 08, 2011, 20:22:03 pm »
Писах малко неясно,но наистина много се притесних,контраста който вкарват за да се види какво е състоянието на тръбите при цветна снимка,минава през тях само под силно налягане,така ми каза лекаря,нищо в по големи подробности не знам.Приех спокойно че тръбите трябва да бъдат махнати защото така или иначе вече сме почнали опитте ин витро,спермограмата на съпруга ми е лоша и друг шанс нямаме,но след дълго четене по форумите доста се притесних,защото яйчниците се кръвоснабдявали от два източника и единия минавал през тръбите и ако те бъдат махнати реагирали доста по слабо на стимулация и се уплаших че сме обречени на провал защото вече ни е ясно че колкото и фоликула да произведа трябва да се радваме ако накрая останат 2 или 3 ембриона за трансфер.
Re: Запушени тръби - какво следва?
« Отговор #10 -: Февруари 08, 2011, 20:31:54 pm »
Извинете ме за глупавия въпрос, какво е хидросалпингс?
Цитат
От това което аз разбрах от дългото четене е че хидросалпингс е нешто като сакчета при запушени и нагинати тръби вследствие на инфекция,което събира течност,която е силно токсична и пречи на ембриона в матката да се развива нормално.В следствие на запушени или трудно проходими тръбитази течност няма как да отиде в стомаха и от там да бъде изхвърлена от организма и се връща в матката,но като анти тяло в собственото и атакува имплантирания ембрион и не му позволявя да се развие и води до неуспешна бременност затова по добре такива тръби или тръба да бъдат премахнати за да има шанс ин витро опита.
*
Re: Запушени тръби - какво следва?
« Отговор #11 -: Февруари 08, 2011, 20:40:25 pm »
Звучи много страшно... :( Благодаря за отговора!
Re: Запушени тръби - какво следва?
« Отговор #12 -: Февруари 08, 2011, 20:51:51 pm »
venag, възможно е да не ги махат, точно по тази причина а само да ги прекъснат.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*
Re: Запушени тръби - какво следва?
« Отговор #13 -: Февруари 08, 2011, 21:08:28 pm »
И 2 тръби ми бяха много зле и ми направиха лапароскопия  и ги прекъснаха .Но зависи твоя доктор какво ще ти направи .Успех
*
Re: Запушени тръби - какво следва?
« Отговор #14 -: Февруари 08, 2011, 21:10:37 pm »
...В следствие на запушени или трудно проходими тръбитази течност няма как да отиде в стомаха и от там да бъде изхвърлена от организма и се връща в матката,но като анти тяло в собственото и атакува имплантирания ембрион и не му позволявя да се развие и води до неуспешна бременност затова по добре такива тръби или тръба да бъдат премахнати за да има шанс ин витро опита...
Все повече се говори, че ефекта от хидросалпингса е чисто механичен - така нареченото "измиване на ембриона", което се предизвиква от отичането на течността в матката.
venag, направи още една консултация, ако прекъсването на тръбите те притеснява.




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
Re: Запушени тръби - какво следва?
« Отговор #15 -: Февруари 08, 2011, 21:20:49 pm »
Благодаря за отговорите,дано всичко мине добре,сигурна съм че лекаря ми ще вземе най-доброто решение и силно се надявам да е достатъчно тръбите да бъдат само прекъснати но не и махнати,макар че прочетох че има доста успели след отстраняване на тръбите в края на краищата е по добре без тях ако само ще ми пречат,лошото е ако наистина пречат на яйчниците да произвеждат яйцеклетки,първия път извадиха 12 а накрая останаха само 3 ембриона за трансфер заради лошата спермограма,ако са по малко какво ли ще остане на края.Желая успех на всички в тази тежка борба!
Re: Запушени тръби - какво следва?
« Отговор #16 -: Февруари 08, 2011, 21:35:09 pm »
...В следствие на запушени или трудно проходими тръбитази течност няма как да отиде в стомаха и от там да бъде изхвърлена от организма и се връща в матката,но като анти тяло в собственото и атакува имплантирания ембрион и не му позволявя да се развие и води до неуспешна бременност затова по добре такива тръби или тръба да бъдат премахнати за да има шанс ин витро опита...
Все повече се говори, че ефекта от хидросалпингса е чисто механичен - така нареченото "измиване на ембриона", което се предизвиква от отичането на течността в матката.
venag, направи още една консултация, ако прекъсването на тръбите те притеснява.
Да ще направя за собствено успокоение,но лошото е май че и дори добре закрепен ембрион атакуван от тази течноси спира да се развива и умира дори и да не бъде отмит(мисля че имаш в предвид да не бъде оставен да се закрепи в матката)Така ми обясни лекаря,първия път ми върнаха 3 ембриона имаше три имплантации и накрая нищо след 3 месеца мъки кюртаж,затова ми казаха махане на тръбите иначе почти сигурно същия резултат.Лошото е че сме и ик си и няма голяма надежда за повече от 2 3 ембриона за трансфер ако останат и толкова.
*
Re: Запушени тръби - какво следва?
« Отговор #17 -: Февруари 08, 2011, 21:54:19 pm »
venag, аз съм писала и в други теми, че при мен след две отстранени тръби и след стимулацията се образуваха 20 яйцеклетки от които само една беше куха. Останалите се оплодиха до една. Не съм чувала тази теория за яйчниците и тръбите (от мед. лице). Ако това те притеснява, наистина могат само да ти ги прекъснат, но естествено тези решения ги взима само докторът. Искрено ти пожелавам успех!
Re: Запушени тръби - какво следва?
« Отговор #18 -: Февруари 09, 2011, 00:51:52 am »
Благодаря ти много за отговора,след като прочетох това ме изпълни надежда,все пак я има колкото и жестока да е понякога съдбата.
*
Re: Запушени тръби - какво следва?
« Отговор #19 -: Февруари 10, 2011, 10:23:25 am »
Извинете ме за глупавия въпрос, какво е хидросалпингс?
Хидросалпинкс е вода в тръбите и нещо страшно :( При такава диагноза тръбата в която е намерен хидросалпинкса дефакто вече не става на 100% за нищо....Съжалявам,че така директно го казвам,но мисля че е най добре...Тук не сме да се лъжеме....Сега директно питам и аз вас момичета,ако се окаже че има запушени маточни тръби,няма ли шанс да се отпушат????Задължително ли следва ИнВитрото и ако е така много ви моля кажете ми колко време трае тази процедура от самото и начало до края.....Напълнява ли се от нея....Какво се изменя в тялото на жената и какво е като цяло :( Знам че мога да го исчета от някъде но ми се иска да ми го разкажете вие ако някоя от вас го е преживяла.....
*
Re: Запушени тръби - какво следва?
« Отговор #20 -: Февруари 10, 2011, 11:15:21 am »
Хидросалпинкс (hydrosalpinx) е изпълнена със серозна течност (трансудат) и разширена маточната тръба поради стеснение на абдоминалния й край, напр. след прекаран салпингит или по-просто запушена и пълна с течност маточна тръба. Течноста от тръбата е токсична за ембрионите.

Мария, направи си първо цветна снимка, виж какъв ще е резултатът от нея, пък после мисли за ин витро.
*
Re: Запушени тръби - какво следва?
« Отговор #21 -: Февруари 10, 2011, 12:10:02 pm »
Да мила,но все пак ми се ще от някой който е преживял ИнВитро да разбера колко продължава и всички тези неща,за които попитах...
Re: Запушени тръби - какво следва?
« Отговор #22 -: Февруари 10, 2011, 12:27:05 pm »
Извън темата, сори :wink:

Мария, ти ориентирали се към някой специалист вече?

Започнала си да се информираш отзад напред, остави ин витрото, отиди при специалист и направи едно по едно необходимите изследвания, дори и преди цветната снимка има доста неща, които трябва да се направят.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*
Re: Запушени тръби - какво следва?
« Отговор #23 -: Февруари 10, 2011, 12:56:28 pm »
Извън темата, сори :wink:

Мария, ти ориентирали се към някой специалист вече?

Започнала си да се информираш отзад напред, остави ин витрото, отиди при специалист и направи едно по едно необходимите изследвания, дори и преди цветната снимка има доста неща, които трябва да се направят.

Да Радостинка...Майка ми е в окръжна болница-София.Там ще правим цветната снимка.Каза ми за антибактериалните свещички,които трябва да слагам преди нея и за кръвните иследвания-левкоцити и т.н. които трябва да се вземат.Шефката на тяхната гинекология ще ми я прави,но от там са казали,че има ли запушени тръби,което е адски вероятно при мене заради сраствания,които имам от отваряне на таза преди години,ще се наложи инвитро.Майка ми ме предопреди да се подготвя за това  :balk_145: Неискам да се стига до там :( но вероятноста е доста голяма... :( В инвитро център в София ще направиме спермограма на мъжа ми...Аз иследвах хормони,хламидии всичко е наред там слава Богу,но........Вече незнам...И от тая цветна снимка адски ме е страх чувала съм че боли ,но че можело да се сложи упойка... :(
*
Re: Запушени тръби - какво следва?
« Отговор #24 -: Февруари 10, 2011, 13:09:05 pm »
С друстранен хидросалпинкс бях, установен с ЦС. Последва лапаро и отстраняване на двете тръби въпреки, че доктора ми каза за едната тръба може да се помъчи да я спаси. Аз му казах: Режете, че не ми се губи време в напразни надежди ще стане ли бебето или не. Така знаех, че шанса ми е само инвитро. Имам един опит- в подписа ми :lol:

[/url]
*
Re: Запушени тръби - какво следва?
« Отговор #25 -: Февруари 10, 2011, 13:28:39 pm »
С друстранен хидросалпинкс бях, установен с ЦС. Последва лапаро и отстраняване на двете тръби въпреки, че доктора ми каза за едната тръба може да се помъчи да я спаси. Аз му казах: Режете, че не ми се губи време в напразни надежди ще стане ли бебето или не. Така знаех, че шанса ми е само инвитро. Имам един опит- в подписа ми :lol:
А успешно ли е мила...Подписа ти не ми е ясен нещо,нищо не разбирам :( извини ме :(
*
Re: Запушени тръби - какво следва?
« Отговор #26 -: Февруари 10, 2011, 13:34:25 pm »
Да, успешен е опита.

[/url]
Re: Запушени тръби - какво следва?
« Отговор #27 -: Февруари 10, 2011, 14:58:58 pm »
Сега директно питам и аз вас момичета,ако се окаже че има запушени маточни тръби,няма ли шанс да се отпушат????Задължително ли следва ИнВитрото и ако е така много ви моля кажете ми колко време трае тази процедура от самото и начало до края.....Напълнява ли се от нея....Какво се изменя в тялото на жената и какво е като цяло :( Знам че мога да го исчета от някъде но ми се иска да ми го разкажете вие ако някоя от вас го е преживяла.....
Ако тръбите са запушени има вариант да се отпушат , но това трае съвсем кратко време и после положението става същото като в началото.
Единственият изход след диагноза запушени тръби е инвитро - да!
Относно какво представлява инвитрото , колко време протича отговорът е твърде дълъг.Прочети нещо в тази тема и ще разбереш:http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=165&Itemid=26
А дали се напълнява и как се изменя тялото на жената , според мен са повече от глупави въпроси , защото едва ли жена искаща да се сдобие с детенце се вълнува дали ще напълнее ... още повече че всяка бременност е свързана с покачване на теглото , както знаеш !
« Последна редакция: Февруари 10, 2011, 15:00:49 pm от evita1717 »
*
Re: Запушени тръби - какво следва?
« Отговор #28 -: Февруари 10, 2011, 15:10:00 pm »
Малко OFF, Мария, срещам ти постовете от известно време, доста хаотични са.Бих ти казала първо ти да си избистриш нещата за теб в твоята глава, защото както казаха момичетата по-напред слагаш малко телето пред вола.

Колкото до запушването да при две запушени тръби се стига до ин-витро.Аз съм с една запушена и една проходима, предстои ми лапароскопия за премахване на запушената и от там нататък, каквото каже доктора.

Re: Запушени тръби - какво следва?
« Отговор #29 -: Февруари 10, 2011, 19:44:18 pm »
Да Радостинка...Майка ми е в окръжна болница-София.Там ще правим цветната снимка.Каза ми за антибактериалните свещички,които трябва да слагам преди нея и за кръвните иследвания-левкоцити и т.н. които трябва да се вземат.Шефката на тяхната гинекология ще ми я прави,но от там са казали,че има ли запушени тръби,което е адски вероятно при мене заради сраствания,които имам от отваряне на таза преди години,ще се наложи инвитро.Майка ми ме предопреди да се подготвя за това  :balk_145: Неискам да се стига до там :( но вероятноста е доста голяма... :( В инвитро център в София ще направиме спермограма на мъжа ми...Аз иследвах хормони,хламидии всичко е наред там слава Богу,но........Вече незнам...И от тая цветна снимка адски ме е страх чувала съм че боли ,но че можело да се сложи упойка... :(
И аз отово леко OFF темата.

Ако правенето на всички тези изследвания е ей така просто, защото майка ти работи в болница и се познава с шефката на АГ отделението и има някакво инфо, това е несериозно. Дано съм останала с грешно впечатление. Но така и не каза към кой специалист по стерилитет си се ориентирала...

Щом ще правите спермограмата в Ин витро Център София, най-правилното, което ще предприемете е да направите абсолютно всичко там, и хормони, и микробиологии и цветна снимка. Завеждащ АГ отделение не е равно на специалист по стерилитет.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*
Re: Запушени тръби - какво следва?
« Отговор #30 -: Февруари 10, 2011, 19:53:33 pm »
Мария, сигурно ти е писнало вече да ти повтаряме все едно и също, но евентуално изгубените средства и време не може да ти върне никой. Концентрирай се върху настоящето и следвай някакъв план за изследвания и всичко останало, назначени ти от специалист по репродуктивна медицина. Тази "диагноза", че ще се стигне до ин витро, защото еди какво си, без да са изследвали нищо, ми звучи много непрофесионално.
Оставам с впечатлението, че действаш наистина хаотично, дано да греша. Успех ти желая! :)

*
Re: Запушени тръби - какво следва?
« Отговор #31 -: Февруари 10, 2011, 20:08:14 pm »
Момичета, Мария пита, но не "чува" какво се опитваме да и кажем всички.
     
*
Re: Запушени тръби - какво следва?
« Отговор #32 -: Февруари 10, 2011, 20:20:57 pm »
Аз като дам един и същ съвет на един и същ човек повече от два пъти, се чувствам като пълен олигофрен. И не виня човека, а себе си. Който има уши, да слуша, големи хора сме и всякакви оправдания и извинения защо съветът не се приема са безсмислени.
*
Re: Запушени тръби - какво следва?
« Отговор #33 -: Февруари 11, 2011, 00:42:26 am »
 :bighug: Мерси на всички за Инфото...Май нещо неможеме да се разбереме...Аз попитах за инвитро процедурата то отиде до инвитро центовете и специалистите по стерелитет...Не съм на мнение че само те оправят нещата...Не мисля че една цветна снимка ще ми навреди ако не бутна за нея 200 лв,че и нагоре, а се направи в Окр.болница например.Точно в окръжна моя братовчедка забременя с инсеминация,преди повече от 8 години.Стига с тея реклами за центрове и специалисти по стерелитет.Всеки прави избора си сам.Аз се интересувам от самите неща а не от тва къде да ги правя...Вярно е че на места в темите съм питала и за лекари но навсякъдето звънна се почва с "Прегледа струва" и имам чувството че тея клиники са направени само с една цел за съжаление...Не ми е за парите и милярди ще дам дето се вика за да видя детето си някой ден,но моля ви спрете да ме обвинявате че не ви слушам защото не е така..От както почнах да влизам тука съм много по спокойна точно заради вашите съвети...В окръжна реших последно,защото както казах там се правят успешни цветни снимки и инсеминации,ако се наложи инвитро вече от там ще ме ориентират към успешен инвитро център...Засега се моля да не се наложи но ако се наложи ще му мисля пак....Извинете ме ако съм била груба неискам да мислите че не ви слушам,напротив пак казвам от както съм тук се чуствам спокойна и не толкова сама в тоя проблем...
*
Re: Запушени тръби - какво следва?
« Отговор #34 -: Февруари 11, 2011, 07:18:11 am »
Погрешно ти е мисленето, Мария. Точно специалистите по стерилитет решават проблемите със зачеването. Да, скъпо е. Да, понякога отнема доста време. Но лутането по обикновени гинеколози отнема повече време и средства. И какво като една болница е окръжна? Значи ли това автоматично, че там ще ти помогнат. Инсеминации правят, а материала дали обработват? Снимки правят, но дали после някой им се доверява? В специализираните клиники парите не се "бутват". Има си каса и се плаща там. "Бутват" се пари точно в държавните болници. Теми за ин витро във форума и сайта има много. Прочети и статиите, които са в началната страница. И още нещо, пише се стерИлитет.

Извинявам се за отклонението от темата.
     
*
Re: Запушени тръби - какво следва?
« Отговор #35 -: Февруари 11, 2011, 07:30:36 am »
Мария, разбира се, че в крайна сметка ти сама си решаваш за всичко. Но dani_ j ти го е обяснила много правилно - един гинеколог може да е много добър за профилактични прегледи и лекуване на дребни неща, но това не го прави специалист по репродуктивна медицина. За себе си не говоря, но във форума има момичета изгубили години в лутане по именно такива болници и "специалисти", преди някой да ги насочи към подходяща клиника. Тук съвети и обяснения за всичко получаваш от хора препатили и минали по този път. Премисли нещата добре и тогава вземи решение, все пак се касае за здравето ти.
И за инсеминациите също съм съгласна - където и да правиш тази процедура, настоявай да ти обяснят дали и как обработват материала, защото последиците могат да бъдат фатални.
Желая ти успешен финал и сбъдната мечта!
*
Re: Запушени тръби - какво следва?
« Отговор #36 -: Февруари 11, 2011, 09:46:43 am »
Темата доста се измести.
На Мария вече и беше отговорено многократно.