0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Седмицата 20,09 - 27,09
« Отговор #40 -: Септември 23, 2010, 13:36:59 pm »
Лиде, то е ясно че си имат работно време...незнам само детето ми как ще се чувства, когато отида да го взема последно :(
Нуну, спокойно. На детето може и да му е приятно да се занимават само с него (разбира се ако някой се занимае де). Това и на мен ми е болна тема. Мия ходи в частна градина с работно време от 8 до 18.30. Аз работя от 9 до 6 в центъра, каквото и да правя няма начин да стигна до 6.30 в градината. В дните, в които се налага аз да я взимам, им се обаждам предварително, че ще стигна към 18.45 и се извинявам, а те ме гледат накриво и ми обясняват как детето в 6 часа вече е последно и се травмирало и т.н. Хубаво, но аз си познавам детето и знам, че тя не се травмира, а деже й е супер готино като се занимават само с нея. Винаги е усмихната и доволна като я взимам. От друга страна, все пак им плащаме солидна сума, за да проявят някакво разбиране, а и се стараем да правим чудеса, за да се налага рядко аз да я взимам. Наистина не си представям какво и как работят другите хора, но всичките мои познати общо взето работят с моето работно време, та наистина недоумявам. А като плащаш за частна градина, мисля си, че е много трудно да плащаш и за детегледачка, за да ти прибира детето рано. Може и такива хора да има, но за нас е абсолютно невъзможно, то и градината ни е много в повече...но като нямаме избор.
« Последна редакция: Септември 23, 2010, 13:38:59 pm от meshko106 »
<br />[link=http:
Re: Седмицата 20,09 - 27,09
« Отговор #41 -: Септември 23, 2010, 16:04:31 pm »
К(р)оки, аз предполагам, че толкова ранно вземане няма да е масово правило и при вас, просто в началото на годината родителите се стараят много детето да се адаптира, затова ги вземат малко по-рано. Аз само веднъж съм вземала Дани сред последните - около 17:45, бяха останали 4 деца и си играеха с един сервиз за хранене с медицинската сестра. Много даже му беше забавно. Разбира се, ако е всеки ден, сигурно няма да е във възторг. Обичайно ги вземам около 17 и поне половината група още си е там по това време.

Лидия, недоумявам за това с водата, не знам какъв човек трябва да си...

« Последна редакция: Септември 23, 2010, 16:06:11 pm от marmotche »
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата 20,09 - 27,09
« Отговор #42 -: Септември 23, 2010, 16:55:12 pm »
моят син ходеше на ясла в едно ОДЗ. там финиширах в 17 часа и го вземах измежду последните.
сега е на градина в друго ОДЗ. последните деца от групата ги вземат почти в 19 часа, аз отивам към 18-18:30, има си деца, учителките не се нервят, не правят сборни групи, не оставят децата в коридора на пазача. забелязвам, че така е във всички групи на градината. явно зависи от директорката дали ще толерира неспазването на трудовата дисциплина или не.

какво ще правим с Вигантола, се чудя? на нас ни препоръчаха и тази зима да се приема по 1 капка.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмицата 20,09 - 27,09
« Отговор #43 -: Септември 23, 2010, 17:02:37 pm »
И ние се взимаме след 17 и 30, но досега не съм ги видяла травмирани (обикновено са останали или само двамата, или те и Габи). Никога не е имало реплики или физиономии, че сме последни, пък нека да посмеят и да ми кажат нещо де  :wink: А Коки е права за това, че повечето наистина лъжат с документите. Виждам ги сутрин като си карат децата по анцунг. Ами не може, ако си на работа в 8 да си по анцунг и още преди 17 да си си взел детето - и аз искам такава работа  :lol: Преди 2 дни малко закъсняхме сутринта (8 без 10) и докато чакаме някой да чуе звънеца, пред съседната група имаше също една мама с детенце - чака, чака и си тръгна с детето. Ако беше на работа си мисля, че нямаше как да тръгне с него... Ама заради такива хора (които седят в къщи или по кафетата), родители, които наистина имат нужда детето им да е на градинка или ялса, не могат да се вредят и са n-найсти резерви. Мен това най-много ме е яд.
Лиде, защо не опитате варианта с филтърни кани. Не вярвам и това да е забранено, все пак не се внася вода.
*
Re: Седмицата 20,09 - 27,09
« Отговор #44 -: Септември 23, 2010, 18:45:58 pm »
какво ще правим с Вигантола, се чудя? на нас ни препоръчаха и тази зима да се приема по 1 капка.

Джам, ей тук много ме озадачи. Кой и защо препоръчва по 1 капка, не даваш ли от комбинираните витамини, там мисля се съдържа вит.Д или ...?
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Седмицата 20,09 - 27,09
« Отговор #45 -: Септември 23, 2010, 18:58:45 pm »
И мен това с ранното вземане щеше да ми е голям проблем, ако не работех за момента в къщи, тъй като работното ми време като ходех в офиса си беше от 9.30 до 18.30, ами с такова работно време каквато и акробатика да направя преди 7 нямаше да мога да ги взимам и трябваше да наемем бавачка за тази цел. Сега си ги прибирам около 16.40 и в яслата са останали само 4-5 деца, но мисля, че е защото другите все още са нови и ги вземат на обяд. В градината мисля, че по късното вземане не е такъв проблем, защото децата са по големи и не мрънкат и реват като бебетата в яслата. Оня ден в групата на Стефан имаше едно момиченце което плачеше и молеше сестрата да звънне на баща му да го прибере, и тя вече се беше обадила, но детето продължаваше да плаче и заради такива случаи персонала иска да се вземат рано децата.
Лидия, и аз това не го разбирам с водата. При нас носим литър и половина в понеделник, поне в яслата. В градината носехме по половинка всеки ден, но сега им купуват голяма туба и им наливат.

Иначе, Ели откри болнавия сезон, днес ми я върнаха с хрема  :? и понеже тия дни се налага да работя от офиса, утре ще си я водя на работа. Тя поне е по-голяма и ще се занимава с нещо, ако беше Стефан, не знам какво щях да правя, че и баба трудно ще дойде толкова бързо.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата 20,09 - 27,09
« Отговор #46 -: Септември 23, 2010, 21:38:58 pm »
какво ще правим с Вигантола, се чудя? на нас ни препоръчаха и тази зима да се приема по 1 капка.

Джам, ей тук много ме озадачи. Кой и защо препоръчва по 1 капка, не даваш ли от комбинираните витамини, там мисля се съдържа вит.Д или ...?

д-р Масларски, частния ни педиатър така препоръча. аз не давам иначе никакви витамини. само чат-пат Ескимо Кидс.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмицата 20,09 - 27,09
« Отговор #47 -: Септември 23, 2010, 23:01:26 pm »
Ами не може, ако си на работа в 8 да си по анцунг и още преди 17 да си си взел детето - и аз искам такава работа  :lol: Преди 2 дни малко закъсняхме сутринта (8 без 10) и докато чакаме някой да чуе звънеца, пред съседната група имаше също една мама с детенце - чака, чака и си тръгна с детето. Ако беше на работа си мисля, че нямаше как да тръгне с него... Ама заради такива хора (които седят в къщи или по кафетата), родители, които наистина имат нужда детето им да е на градинка или ялса, не могат да се вредят и са n-найсти резерви. Мен това най-много ме е яд.
Лиде, защо не опитате варианта с филтърни кани. Не вярвам и това да е забранено, все пак не се внася вода.
И на мен ми е странно. Онзи ден /понеже живея до ДГ/ виждам как майка влачи ревящо хлапе докато разхождам кучето. След 15 минути виждам тази майка да влиза в кварталния магазин, докато карам детето си в друга ДГ. Понеже бях по анцунг /тук за анцузите не си права да съдиш по тях/ след още 15 минути се връщам по обратния път да се преоблека - и виждам същата въпросна майка да седи и да пие кафе. Е няма как да ходи на работа, жената просто се наслаждаваше на спрялото време. С удоволствие и теглих една - на нея и на всички останали кифли като нея.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Седмицата 20,09 - 27,09
« Отговор #48 -: Септември 23, 2010, 23:18:58 pm »
Ама сте много лощи  :lol:
Може да е отпуска жената.  :lol:

Варянта с каната беше отхвърлен на родителската среща. Ще го спомена пак. Дано кандиса директорката  :(
Май сямо тя от всички градини спазва тази щуротия.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Седмицата 20,09 - 27,09
« Отговор #49 -: Септември 24, 2010, 09:02:15 am »
Добро утро и от мен.
Ние все още сме в яслата,смятам да изчакам рождения ден да празнуваме там и ще се преместим в градината.Днес съм на родителска среща в градината та да видим на какви педагози и родители ще попадна :wink:.Миналата седмица обсъждахте менюто в яслите и градините,при нас няма изнесено меню и съм леко в неведение какво се яде и онзи ден се наложи да взема Борето към 16.00 още не беше яла и сестрата ми я даде с половин кроасан с шоколад в ръцете и чашката с айран да си ги изяде в съблекалнята.Да не ви казвам тоя кроасан какъв беше корав като камък приличаше на тези 22 карата и сух ама опитайте се да и го вземете от ръцете.Стърга със зъби шоколада и накрая сама се отказа.да плачеш ли да се смееш ли.
Вчера Борето неволно навлезе в така обсъждания напоследък въпрос с интеграцията на ромите.В нейната група няма ромчета но в др. група има няколко и в сборните групи бяха при нас.Та снощи си говорим за децата и тя ми ги изброява и понеже има няколко деца на име Ангел тя ми ги описва малкия Ангел и черния Ангал и той бил циганин мани го него,аз я питам кой ти каза,че е циганин а тя почна да увърта и каза един батко.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмицата 20,09 - 27,09
« Отговор #50 -: Септември 24, 2010, 09:26:41 am »
в градината на Стефания има ромчета, тя се намира над "маахлата"
а лятото като бяха сборни групи имаха и в групата
аз я спрях две седмици преди да ги разпуснат, след като един следобед отивайки да я прибирам ме посрещнаха 4 беззъби ромчета и едното ми вика- Пък аз са бия  :x
по принцип имат една група с ромчета и не ги събират с българчетата
на Стефания групата е за деца с дихателни проблеми, градината е на две крачки от борова гора, наблизо е Аязмото, днес ще ги водят на зоологическа градина
в яслата в съседство има три групи ромчета и една българска, идеята беше да запишем Преслава в яслата, а Стефи в градината, но после като се замислих че като почнат да си влачат една на друга и все някоя ще е болна, а пък и колко пари искат /60 лева за ремонт в градината, 50 лева за играчки в яслата, та такси, та консумативи, та да си плащаме какви ли не неща/ и се разубедихме да я пускаме Преслава, поне на този етап
 8O вчера Стефи ми каза, че две момченца от групата са си показвали достойнствата, как се отваряли
ще я пращам на стаж при Мели и да почваме превенцията в ранна детска възраст  :lol: :lol: :lol:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Седмицата 20,09 - 27,09
« Отговор #51 -: Септември 24, 2010, 11:20:51 am »
Варянта с каната беше отхвърлен на родителската среща. Ще го спомена пак. Дано кандиса директорката  :(
Май сямо тя от всички градини спазва тази щуротия.

Май наистина е само тя :) Докато бяха в яслата, плащахме по 1 лв. повече с месечната такса, сестрите им наливаха вода в чашки. Сега в градината плащаме по 20 лв. за вода в началото на годината, носят "Савина", има по 1 или 2 диспенсера във всяка от двете сгради на градината. В понеделник родителите слагаме в раницата надписани шишенца от 330 или 500 мл, после лелите наливат нова вода от диспенсерите в същото шише до края на седмицата. В петък се изхвърлят.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
Re: Седмицата 20,09 - 27,09
« Отговор #52 -: Септември 24, 2010, 12:23:13 pm »
То верно не сме в София, ама да си кажа - при нас водата е от диспенсъри също, носим стекчета с пластмасови чашки, след всяко пиене хвърлят в кошчето чашката. Най-хигиенично ми се вижда. Няма да си пият едно друго от шишетата поне :lol: Иначе и при нас има "трябват пари за консумативи, за кърпички, за ремонт, за играчки". Ама нали е за нашите деца, предпочетохме да дадем пари преди да започнат градина, за да се отремонтират и боядисат помещенията на децата. Имаше едни родители, които спонсорираха да се оправи покрива над спалното, защото пък там течеше даже. Та те така.
*
Re: Седмицата 20,09 - 27,09
« Отговор #53 -: Септември 24, 2010, 12:50:52 pm »
На нас досега пари не са ни искани за нищо. Само всеки месец трябва да носим и пак.мокри кърпички и по 10пак.сухи. Дори по тържествата раздават торбички на децата срещу подпис на родителита, а 1лев не са събрали за това. Явно директорката ни е много оправна  :D
*
Re: Седмицата 20,09 - 27,09
« Отговор #54 -: Септември 24, 2010, 12:55:07 pm »
Ние даваме пари за водата и там им наливат.Още миналата година се навихме на такъв вариант защото не можеше всеки да мъкне шишета от вкъщи и ако свърши водичката да седят жадни защото няма от къде да им сипят.
Миналата година не разбираха точно къде и какво правят в детската градина,а тази е само пазарлъци да не ходят и сутрин се чудят по 1 час какво да правят само и само да не тръгват.
Re: Седмицата 20,09 - 27,09
« Отговор #55 -: Септември 24, 2010, 13:19:11 pm »
До колкото знам всяка община отпуска различни средства и предпочитам да си оправим помещенията ние, отколкото детето ми да спи на влага и мухъл. Никой по принцип не е задължен да ги дава тези пари.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата 20,09 - 27,09
« Отговор #56 -: Септември 24, 2010, 13:21:28 pm »
при нас положението с водата е такова: в стаята има диспенсър за вода и две кофи с метални чашки - една за чисти и една за мръсни. децата са научени да вземат от чистите чаши, да си налеят вода и като изпият, да изхвърлят чашата в другата кофа. чашите се стерилизират (така разправят, поне). даваме пари за вода много рядко.

индивидуални шишета с вода на тая възраст е малко кауза пердута. губят ги, бъркат ги и т.н.

диспенсърите са вредни, развъдник на микроби са, но не виждам друг вариант засега.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Седмицата 20,09 - 27,09
« Отговор #57 -: Септември 24, 2010, 14:03:37 pm »
Като стана въпрос за пластмасовите шишета дето Мармотче казва, че ги ползват по седмица та се сетих - от известно време забелязвам, че отворено шише с вода ако постои 2 дни на 3-я мирише ужасно :? Даже и ако наливам последователни дни вода в него пак мирише. Преди не ми е миришело.
*
Re: Седмицата 20,09 - 27,09
« Отговор #58 -: Септември 24, 2010, 14:15:26 pm »
В яслата където беше записана Габи не позволяваха да се носят шишета. Имаше малка чешмичка във вътрешния двор и децата пиели от там вода направо от чучура, била изследвана и годна за пиене обясниха. Незнам зимата как е решен въпроса. 
Иначе искаха да си носим тоал. хартия, мокри кърпи и сапун в началото на месеца, а след това дали събират допълнително парички незнам, че ние бяхме само 5 дни на ясла. Но като знам по колко карат да спонсорират родителите само за записване би трябвало да е достатъчно за целия престой на дететнце  :? Иначе яслата е ремонтирана и поддържана, но е само една в квартала и са по много деца в група, съответно възпитателките не смогват да ги наблюдават, хапят се, бият се и така. Преди месец срещнах едната лелка и тя сама каза, че това тяхното не било гледане на деца... та след много рев и болести приключихме с това мероприятие,ще се гледаме сами с бебо и кака и подготвяме за градинка догодина лятото, надявам се там да е по-добре положението :)

Re: Седмицата 20,09 - 27,09
« Отговор #59 -: Септември 24, 2010, 15:01:05 pm »
Аз да си призная, явно съм най-застреляната майка :), но не знам каква вода пие дъщеря ми в детската градина :oops:

Докато беше в малката ясленска група, казаха да се занесе по едно шише /подходящо за възрастта/, те там ги миели, пълнели и т. н.
Сега в голямата група е същата история, но вместо шише занесохме чаша.

Каква е водата, обаче, която пият, представа си нямам.
А и не ми е идвало на ума да питам. :oops: