0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Седмицата 20,09 - 27,09
« -: Септември 20, 2010, 13:47:00 pm »
Гледам кое време е станало, а още няма тема и се престраших да я пусна, пък дано е на късмет! Пожелавам здраве и късмет на всички мами и дечица.
И наша Дара от днес е на ясла, макар че я взех на обяд. Още нямам кой знае какви впечатления като, но като за първи ден ми се струва добре. Не е плакала мнтого като я оставихме, дори искаше още с влизането да сяда на столчетата при децата :lol: Към обяд започнала да нервничи, но според лелята, а и според мен е защото й се е доспало, тъй като тя по принцип става към 8,30 - 9,00 часа, а днес я вдигнахме рано-рано. Много добре си била хапнала на обяд 8O Това да го видя няма да го повярвам, но имаше следи от храна и по дрехите й, та може и все пак да е опитала яденето. Според лелята яла и супа и второ...Относно храната - казах й, че е алергична към мед, а тя ми каза да съм носеле бележки :? Така че ще нося бележки, че е алергична към мед и шоколад, да не вземат да й дават.
Re: Седмицата 20,09 - 27,09
« Отговор #1 -: Септември 20, 2010, 13:51:21 pm »
Успешна и здрава седмица на всички родители и деца!
На учениците- весело и приятно изживяване в яслите и градините, а на родителите- да нямат поводи да се тревожат.
И дано има повече слънчице!

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Седмицата 20,09 - 27,09
« Отговор #2 -: Септември 20, 2010, 14:01:22 pm »
Мечтая си всички седмици да са като тази :wink:, с един почивен ден по средата! Дано да има само хубави емоции, всички дечица да са здрави, за да са спокойни майките! Ще се пробваме в четвъртък да се присъединим към учениците! Дано имаме късмет този път!
Тук днес вече е типична есен - на два пъти преваля, а вятърът си като за Варна студен и неприятен! Дано има циганско лято да се постоплим пак!
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Седмицата 20,09 - 27,09
« Отговор #3 -: Септември 20, 2010, 14:51:31 pm »
Слънчева и усмихната седница и от мен.
Почивен ден има за почиващите. Такива като мен в друг живот  :lol:
Последните две седмици бяха кошмарни. Спирам да се оплаквам, за да не разбера, че може да е и по зле.  :lol:
Дано тази седмица тръгнат нещата, защото ще взема да си купя пистолет  :BangHead: :)

http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Седмицата 20,09 - 27,09
« Отговор #4 -: Септември 20, 2010, 14:59:04 pm »
Хубава и здрава седмица на всички.
Аз останах без компютър последните 10 дни и освен, че се чувствах ужасно първите дни успявах и да си почина а и да обръщам повече внимание на децата :oops::) Сега разбрах, че уж и за малко пред компютъра е за тяхна сметка и за моя най-вече де:)
От вчера съпругът ми си е в нас (за месец и половина) и мога да поема спокойно дъх, че макар и малко ще имам помощ поне за някои неща:)
Никол си е все така с криво пръстче и няма никакво подобрение от мазилата и масажа гимнастика:) В края на месеца ще стане ясно как ще продължаваме.
Кухнята...продължават да не я харесват:), но смесвам с моркови, тиква и някак по-я понасят:)

Лека седмица:)
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Седмицата 20,09 - 27,09
« Отговор #5 -: Септември 20, 2010, 15:31:18 pm »
Лиско, радвам се че имаш помощник! Дано малко си отдъхнеш, поне в бутането на влака! :)
Много съжалявам, че малката сладка Никол не се е оправила още! Дано се разминат нещата възможно най-безболезнено за нея! Стискам палци!
*
Re: Седмицата 20,09 - 27,09
« Отговор #6 -: Септември 20, 2010, 16:09:40 pm »
Лисе, много съжалявам за пръстчето на Никол. Дано пък масажа и гимнастиката подействат :( Ти да си починеш малко докато мъжът ти си е тук, че хич не ти е лесно!
*
Re: Седмицата 20,09 - 27,09
« Отговор #7 -: Септември 21, 2010, 11:46:04 am »
Слънчева и здрава да е седмицата!
На учениците да е спокойна и щастлива,а болните да оздравяват бързо.
Лисе,дано на Никол пръстчето все пак се повлияе от тези процедури :)

Re: Седмицата 20,09 - 27,09
« Отговор #8 -: Септември 21, 2010, 14:46:04 pm »
Успешна седмица на всички :)
Аз току-що се дипломирах най-официално - всички колеги дойдоха с родителите си, аз заведох Ники и баща му :D Дори снимах Ники с дипломантска шапка :D
[/url][/url]
*
Re: Седмицата 20,09 - 27,09
« Отговор #9 -: Септември 21, 2010, 15:20:15 pm »
Успешна седмица и от нас! :)

jasmin_veni, честито дипломиране! Чакаме снимка на малкия "дипломант" ;)

Лиско, съжалявам да прочета, че няма подобрение с пръстчето на Никол  :?, дано все пак нещата се наредят по най-добрия и безболезнен начин за детето.  :crossfingers:

От вчера, Стефан е във групата в която беше Ели, а не във сборна и, О ЧУДО, Стефан си влиза като у дома си  :lol:, няма ревове и истерии, явно за година и 8 месеца е запомнил откъде сме вземали кака му и му харесва и той да е там :). Днес му е първи ден в който ще спи, ще видим какво ще ми докладват като ида да си го прибера.

Много добре си била хапнала на обяд 8O Това да го видя няма да го повярвам, но имаше следи от храна и по дрехите й, та може и все пак да е опитала яденето.
Нинче и аз не вярвах за Стефан, че яде, ама откакто ходи на ясла му е дошъл един апетит, направо не е истина. Снощи изяде пълна купичка със супа и една филийка хляб :) А до скоро твърдата му храна на ден се състоеше от едно бурканче пюре с малко хляб.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Седмицата 20,09 - 27,09
« Отговор #10 -: Септември 21, 2010, 21:22:10 pm »
Успешна седмица на всички :)
Аз току-що се дипломирах най-официално - всички колеги дойдоха с родителите си, аз заведох Ники и баща му :D Дори снимах Ники с дипломантска шапка :D
Честито  :)
Искам и аз снимки  :)

Днес бях на родителска среща. До сега събирахме парички за вода. Днес директорката заяви, че от ХЕЙ са идвали и им е забранено да внасят вода. Имат документ, че водата в чешмата е годна и питейна.  :(
Само, че тече ръжда и това е последното нещо което пием.
Санкциите са наложени, защото родител се е оплакал, че са му взимани пари за вода  :x
Сякаш не пие неговото дете.
И понеже познавам подобен род хора ми е малко мъчно. Пушат по 2 кутии, вечер бутилката с водката е на масата, а 50лв за учебни помагала, играчки и вода нямат.  :(
То разбирам да нямат възможност...
« Последна редакция: Септември 21, 2010, 21:40:12 pm от lidia »
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Седмицата 20.09 - 27.09
« Отговор #11 -: Септември 21, 2010, 22:30:21 pm »

[/quote]
Санкциите са наложени, защото родител се е оплакал, че са му взимани пари за вода  :x
Сякаш не пие неговото дете.
И понеже познавам подобен род хора ми е малко мъчно. Пушат по 2 кутии, вечер бутилката с водката е на масата, а 50лв за учебни помагала, играчки и вода нямат.  :(
То разбирам да нямат възможност...
Хора всякакви. :(
Гери, тя и нашата почти си изяжда супата вечер, но с доста кандърми от моя страна и сигурно отива половин час поне хранене, а в яслата как ги нахранват за 10 мин. не ми е ясно - днес отидох да я взема в 12,15 и ми я връчиха нахранена :(
jasmin_veni, честито ти дипломиране! Много професионални успехи!
Re: Седмицата 20,09 - 27,09
« Отговор #12 -: Септември 21, 2010, 22:32:05 pm »
Момичета, имам един код за намаление от 10% в www.mytoys.de , валиден до 30.09.2010. Ако се съберем достатъчно хора, поръчката може да излезе без пари. Ако има желаещи, пишете ми лично съобщение. Правят складова разпродажба в момента, намират се разни неща на добри цени.  


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
Re: Седмицата 20,09 - 27,09
« Отговор #13 -: Септември 21, 2010, 23:31:34 pm »
Заповядайте снимки :)
Лиде, аз нещо не разбрах за яслите - събират ви пари на родителите за да подмените тръбите ли? Защото е забранено да се внася вода :?
http://jasmin4eto.snimka.bg/education/diplomirane.535676
Мама Мийя нищо не разбирам от немски, но търся нещо като това http://www.mytoys.de/ministeps-ministeps-Aqua-Doodle/ab-1-Jahr/KID/de-mt.to.pr01.02/1413790 ако това е като килимчето, на което се рисува само с вода. Ако е такова, брой ме за поръчката, благодаря :) :bighug:
[/url][/url]
Re: Седмицата 20,09 - 27,09
« Отговор #14 -: Септември 21, 2010, 23:45:54 pm »
Жасмин, да, като в клипчето е, рисува се само с вода.


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*
Re: Седмицата 20,09 - 27,09
« Отговор #15 -: Септември 21, 2010, 23:47:26 pm »
Жасмин, честито дипломиране!
Ох, аз само държавен имам да взимам, ама май ще чакам Боян да порасне и да сме заедно, че да си подсказваме  :lol:

Килимчето е точно такова, на нашия пазар има няколко разновидности в ценови диапазон 20-50лв. Аз съм пробвала, страхотни са.

Лидия, в градината на Боби се случи подобно нещо без сигнал. От общината забранили родителите да купуват вода, но за сметка на това градината си поема този разход /това от преди 2 години/ И сега децата ползват от диспенсърите за вода.

На мен за друго ми е криво - В 17,05 минути в групата има 4 деца /едното са близнаци, значи са си 3/. Това от 32 деца в група. Или всички родители работят на два метра от ДГ, или сме една шепа народ дето ходим на работа. И при нас е добре, че таткото работи до 17ч и офисът му е наистина на 5 минути от градината. Ако трябва да го взимам аз...
А, не знам как е в София, но във Варна, за да си на равни начала с останалите трябва да работиш, иначе се водиш с непълен набор от документи и оставаш резерва. Та, лъжат и си мажат хората, мотат гащи по кафетата и си взимат децата в 16ч...

Иначе на Боби продължава да му харесва, отива с кеф, твърди че се храни, спи и си играе. Учителките не се оплакват. Доволна съм.

Джам, Марти няма да е сам, Боян твърди, че чисти с четката за тоалетна, защото искал да помага на лелите да е чисто в градината  :lol: Днес даже предупредих госпожата, защото ако го оставя сама в тоалетната и у дома го прави това упражнение  :lol: Чистници, какво да ги правим.
Re: Седмицата 20,09 - 27,09
« Отговор #16 -: Септември 21, 2010, 23:59:27 pm »
Жасмин, да, като в клипчето е, рисува се само с вода.

Брой ме за поръчка, че е за подарък на племенниците ми и много ще му се радват.
[/url][/url]
*
Re: Седмицата 20,09 - 27,09
« Отговор #17 -: Септември 22, 2010, 08:17:35 am »
Жаси,честито дипломиране.На малкият Ники също му отива да е дипломиран :D

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Седмицата 20,09 - 27,09
« Отговор #18 -: Септември 22, 2010, 10:18:21 am »
От миналата година е проблема с водата. Пролетта ние не носехме вода, а директорката им купуваше минерална. Сега ще пият чешмяна.
От ХЕЙ са забранили внасянето на вода в детската градина  8O
Дори да искам да я платя аз и да я внеса няма да ми позволят.

Кроки аз си взимам детето в 16:20, но работя  :lol:.
Затова пък я оставям 7:30 сутринта, понякога и по рано.
Съпруга ми излиза в 5 сутринта и се прибира 14:00-15:00 часа.
Обикновенно спи час и ако закъснея я прибира той. :)
Общо взето гледам по раничко да отида, защото все мрънка, че иска първа да я взема. Казва, че като почнат да взимат децата и мен ме няма се "изнервя"  :lol:.(Това както искате го разбирайте). Пък и като имам тази възможност, защо да не си я прибера. Ако бях на работа до 17 щеше да си седи до толкова, това е.
« Последна редакция: Септември 22, 2010, 10:25:51 am от lidia »
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Седмицата 20,09 - 27,09
« Отговор #19 -: Септември 22, 2010, 10:33:30 am »
Да ви кажа и аз бях в понеделник на родителска среща и поне за водата се разбрахме този път да е от диспенсър, че до сега с надписани бутилки бяхме. Оказа се обаче, че децата пиели от която бутилка им падне... естествено /не могат да четат/ за да си вземат тяхната,а знаем че една учителка/леля отговаря за 35 деца  :( :x
Иначе пък май от диспенсърите не разрешавали от РИОКОЗ/ХЕИ, тоест май въобще не разрешават внасяне на вода, като на всякъде. И ще трябва да го измислим, но имаме ей такива екземпляри като тези които обсъждате ...  :x
Най интересното е, че записах Тони на английски език, ще си кажете, ха-ха той още български правилно не може да говори, на английски ще се учи. Да, но аз искам да свиква с езика на първо време, че днешната младеж трябва да расте полиглот  :wink: :D
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!