0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Седмицата 20,09 - 27,09
« Отговор #20 -: Септември 22, 2010, 11:02:25 am »
Слънчева седмица на всички майки и техните дечица! Да са ви много здрави!

Лис, не че ще си починеш, но поне ще имаш малко помощ за четирите деца.  :lol:    И да се оправя това непослушно пръстче!

Момичета, като говорите за дипломиране, вече съм забравила кога беше това чудо. Минаха 9 години. Времето си лети.

Жасмин, голям сладур е малкият дипломант.

*
Re: Седмицата 20,09 - 27,09
« Отговор #21 -: Септември 22, 2010, 14:58:20 pm »
Що бе Наде, и Деси я записах на английски по системата Хелен Дюрон, а тя още от яслата и миналата година в първа група пак си учеше. Не мисля че е рано, никак даже.
Елена слуша 2 пъти демо урока като записвах сестра й и ако ви кажа че се забавляваше страшно много и на тръгване каза "бай" последвано от "чао" :lol: :lol: А в къщи веднага си намери кубчетата които влизат едно в друго, защото там с такива броиха до три и започна да ги вади и слага и да вика "ту", явно това й е най-лесно :lol:
*
Re: Седмицата 20,09 - 27,09
« Отговор #22 -: Септември 22, 2010, 15:20:55 pm »
На мен за друго ми е криво - В 17,05 минути в групата има 4 деца /едното са близнаци, значи са си 3/. Това от 32 деца в група. Или всички родители работят на два метра от ДГ, или сме една шепа народ дето ходим на работа. И при нас е добре, че таткото работи до 17ч и офисът му е наистина на 5 минути от градината. Ако трябва да го взимам аз...
А, не знам как е в София, но във Варна, за да си на равни начала с останалите трябва да работиш, иначе се водиш с непълен набор от документи и оставаш резерва. Та, лъжат и си мажат хората, мотат гащи по кафетата и си взимат децата в 16ч...
Хм..и аз това си мислех...В София е същата работа - ако не дай си боже "закъснееш" до 18 часа, детето ти е останало последно и лелките са го изкарали облечено и обуто да те чака пред градината... :( Тъжна история. Особено когато наистина ти се налага да работиш, а не да мааш гащи по кафетата и да се чудиш кво да правиш. Моето стандартно работно време е от 9 до 18 часа. Айде мога да го направя да речем от 8 до 17, но не и по-рано. Мъжът ми пък е от 10 до 19 часа и пътува мин. 30 мин. до вкъщи, така че е изключено той да я взима. Може евентулно да я води, ако не е командировка извън София, което се случва доста често....Та в най-добрият случай ще я вземам към 17,30 часа. По-рано едва ли ще мога. А градините стандартно работят до 19 часа :x Никой обаче не те чака до толкова. Иначе лелките в яслата вече ме сюрпризираха, че първоначално трябвало да я взимам към 15,30 часа, за да не се травмира като взимали другите деца...Не че още не е оставала и да спи в яслата де.... :(
*
Re: Седмицата 20,09 - 27,09
« Отговор #23 -: Септември 22, 2010, 15:34:32 pm »
Да,голяма глупост е това със взимането на дечицата.Мъжа ми като ходеше Мишо го взимаше в 17ч.,но един път закъснял и отишъл в 18ч.-такъв скандал му бяха заформили... :?

*
Re: Седмицата 20,09 - 27,09
« Отговор #24 -: Септември 22, 2010, 18:46:48 pm »
Лидия, аз знам че не всички работят до 18-19ч, ясно ми е и, че има родители със собствен бизнес и т.н., но от 32 деца в група да остават само 3-4...
Сутрин виждам как майчетата с бодра стъпка отиват в близкото кафе. И пак нямаше да имам нищо против, ако условие за редовни документи, съответно за приемане на детето, не беше това и двамата родители да работят или да са записани в бюрото по труда като активно търсещи /където най-вероятно се прави големия въртел/ Ама както и да е. Всеки да си мота гащи където и както си иска, обаче на децата им става тъпо, че ги взимат час два след останалите.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмицата 20,09 - 27,09
« Отговор #25 -: Септември 22, 2010, 18:59:58 pm »
Коки, аз си вземам първа детето от групата, защото плащам на детегледачка на час и бързам да се прибера и да я освободя. Обикновено до 16:30 си я вземам, сутрин я води баща й в 8. Работата ми е такава, че мога да си го позволя. Трафик след 17 в града ви е ясно какво е, градината е на 10 км от нас и ще ми трябват поне 40 минути да я прибера. Другият вариант е да стои до 19 часа, което ми се струва доста неприемливо.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Седмицата 20,09 - 27,09
« Отговор #26 -: Септември 22, 2010, 19:05:34 pm »
Да бе хора, разбирам ви - позволява ви работата взимате ги рано, аз ако можех също щях да го правя. Ама не сте лъгали като сте си подавали документите, нали? Не сте се водили на работа, само в месеца на подаване на документи, и после...
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмицата 20,09 - 27,09
« Отговор #27 -: Септември 22, 2010, 19:21:27 pm »
ако съм лъгала и плащала, Стефания нямаше да е на 10 км от нас, а на 10 метра  :wink:
никъде не я "приеха" по центъра, защото не си платихме
мястото в централната детска градина се продава за 400 лева  :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмицата 20,09 - 27,09
« Отговор #28 -: Септември 22, 2010, 21:20:01 pm »
Пфууу Мини "ефтинко" 400, а колко ли би струвало да мине Митака от седма, първа резерва?
Поне шанса му да не е така илюзорен  :?!
За съжаление докато такива практики съществуват тоя номер с плащането все ще го има!


Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Седмицата 20,09 - 27,09
« Отговор #29 -: Септември 22, 2010, 21:22:07 pm »
Аз излизам за работа почти, когато отварят градината и се връщам, когато дори и лелките вече са си вкъщи, баща му изнася цялата хамалогия, но и неговото впечатление, а и моето, от редките случаи, в които съм имала възможност да си го взема, е същото - в 17,00 часа остават само 3-4-5 деца. Явно имат възможност хората, така както лидия и мини са написали, или пък също съм виждала много баби и дядовци на изпроводяк:)

Аз ли съм единствената, която не иска детето и да учи английски от детската градина? Ще го запиша, естествено, но само, защото не си го представям да стои сам на пейката, докат другите учат ябанджийски думички, а лелките пият кафе. По същия начин не искам на 5 да започва предучилищната, но няма как.   

Но щастието трябва да се търси - то никога не идвало само.
*
Re: Седмицата 20,09 - 27,09
« Отговор #30 -: Септември 22, 2010, 21:38:38 pm »
Mariposa английският език е два пъти седмично от по 30 минути. По скоро детето ще се забавлява от колкото натоварва. Плюс това ще свикне с езика, като звучене и въобще, а кой знае може и да го научи  :wink: :) Предпочитам да има занимания вместо да играят и разменят глупости и псувни, който после така гордо да ми ги декламира, все едно е научил най великото нещо на света. А за предучилищната на 5 годинки съм много ЗА аз, поради причините които министерството е решило да я въведе. Има циганчета, има деца не посещавали детско заведение, за тях е най трудно да се адаптират в първи клас. Не казвам, че за нашите деца ще е по малко стресиращо, но надявам се като се почне по из далече, да имат тренинга необходим им да мине плавно и гладко първата учебна година.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Седмицата 20,09 - 27,09
« Отговор #31 -: Септември 22, 2010, 21:50:29 pm »
Не съм плащала за градина и със сигурност не съм лъгала.  :)
И двамата работим. Правим страхотни лупинги.
И нашата градина не е близо. Общо взето всеки ден се надбягваме с времето, но така е интересно нали. Иначе ще ни е скучно и ще почнем да мислим за глопусти.  8) :lol:

Вижте, персонала си има работно време. Налага ви се да ги вземете по късно. Никой нищо не може да ви каже. Не се впечатлявайте толкова. В момента малко позатегнаха нещата. Надявам се и с платения прием да се затегнат. Но това само времето ще покаже. 
« Последна редакция: Септември 22, 2010, 21:52:45 pm от lidia »
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Седмицата 20,09 - 27,09
« Отговор #32 -: Септември 22, 2010, 22:00:45 pm »
марипоса, на тази възраст децата няма наистина да научат езика, поне не с два пъти по 30 мин. седмично, но все нещо ще запомнят. А и то е под формата на игра. Ще пеят и песнички. Сигурна съм, че ще му хареса.  :wink:

Иначе на колежката ми детето започна да ходи на ясла на 2 години. Там му говореха само на френски и след година-две знаеше по-добре езика отколкото половината ми колеги, които ходеха на курсове. Вкъщи му се говори на български. Така че на тази възраст са доста възприемчиви (това си го знаете, де  8))

А за предучилищната мога само да потвърдя думите на Лидия. В Немско си блъскат главата защо турчетата не знаят немски, като почнат училище на 6 г. Чакам да видя кога ще им дойде блестящата идея, че трябва да направят поне една година задължителна. Има други държави с много националности, където е въведен, и работи идеално този модел.

Момичета, вижте на какво попаднах: http://www.bezpeleni.info/   :lol:
« Последна редакция: Септември 22, 2010, 23:01:02 pm от blue_sky »

*
Re: Седмицата 20,09 - 27,09
« Отговор #33 -: Септември 22, 2010, 22:10:56 pm »
Лиде, то е ясно че си имат работно време...незнам само детето ми как ще се чувства, когато отида да го взема последно :(
*
Re: Седмицата 20,09 - 27,09
« Отговор #34 -: Септември 23, 2010, 07:57:54 am »
В нашата градина като останат малко деца /2-4/ ги събират в сборна, до идването на родителите. Не са ми казвали нищо, но аз и по късно от 17.20 ч. не съм го взимала. Но са били особено зимата само 2-3 деца от 35. Има си раб.време от 7-до 18.30 е нашето, но след 17.30 ч. е вече неприятно за детенце. Поне за моето, не знам защо но има страх от сборните групи /най верятно от другите госпожи/ и даже получи тик с очичките, поради което го спрях за лятото и се оправи. Не трябва това да е така, но всеки има явно някаква помощ, баби, лели и ... който няма гони времето и така.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Седмицата 20,09 - 27,09
« Отговор #35 -: Септември 23, 2010, 09:03:37 am »
      Днес утрото беше добро за нас, макар и хладничко! Вики с бодра стъпка и букет в ръка влезе в детската градина. Не се впечатли изобщо от лекарския кабинет и сестрата, бързаше към групата. Докато аз оставя багажа и извадя пантофки, тя вече беше разузнала обстановката.  :) За първи ден чак ме озадачи, колко бързо намери играчките и забрави даже чао да каже! След дългия период на стоене в къщи /от началото на юни/, чак не ми се вярваше, че влизането ще бъде песен. :oops: Спеше му се милото сутринта,но не се разсърди, дано да влезе в ритъм.
      Това с прибирането ми звучи толкова познато. Налагало се е дори да гоня единия автобус с друг, за да не закъснея с половин час. В яслата никога не успявах да я взема първа, но не съм я оставяла и последна.
      За съжаление с тази томбола във Варна, много деца са приети в по-далечни градини, но все пак приети. Имаше много странен вариант за размяна /дете за дете със съгласието на родителите/, но не знам дали проработи. Вики извади късмет, изтеглиха я при 2рия жребий на близката до нас градина.
УСПЕШЕН ДЕН на всички!
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Седмицата 20,09 - 27,09
« Отговор #36 -: Септември 23, 2010, 09:06:22 am »
Лиде, то е ясно че си имат работно време...незнам само детето ми как ще се чувства, когато отида да го взема последно :(
Знаеш ли, с разговори стават чудеса. Говори и много. Непрекъснато и обяснявай колко я обичаш и искаш първо ти да я вземеш, но няма как защото си на работа. Мисля, че детето ще разбере и ще свикне бързо. Не се притеснявай. Щом се налага и няма друг начин.
Аз примерно често отсъствам. Взимам я от градина, оставям я и пак тръгвам по задачи. Вечер ми се налага да работя също много. Понякога я чакам да заспи и работя до 3 през ноща, друг път се гушка в мен и заспива, когато ми се събере много и трябва да отхвърля нещо за деня.
Децата трябва да разберат, че даваме живота си за тях и страшно ги обичаме, но не можем 24 часа да сме до тях.  Това, че е последно взето от градина не значи, че е най-малко обичаното и от това трябва да стане страхотна драма.




Аз да се оплача, вчера получих един як шамар. :( Направо ми дойде като гръм от ясно небе.
Лошото е че без да искам и го върнах, просто нещата станаха толкова бързо. Взехме едно коте, което мъкне по цял ден. Не и давам да го гушка, само да го гали, но слуша ли ме някой. Опитах се да и го взема от ръцете, но като го измъкнах и я гушнах срешнах голяма съпротива и получих и шамар. И понеже ми притъмня, незнам как я пляснах, направо не помня.
Та после за наказание и двете стояхме прави зад вратата . Добре, че единя час все още го равняваме на 5 минути, иначе го бях закъсала  :lol:
« Последна редакция: Септември 23, 2010, 09:08:41 am от lidia »
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Седмицата 20,09 - 27,09
« Отговор #37 -: Септември 23, 2010, 09:35:26 am »
Момичета, вижте на какво попаднах: http://www.bezpeleni.info/   :lol:
оох, божкее, звуци издавало бебето, които сме можели да разпознаем още от раждането, а ние дето не успяхме да ги разпознаем до две и кусур годинки сме ужасни роители, неспособни да комуникират и разбират детето си, лоши родители :oops:
Почитателка съм на естествения начин на отглеждане, дългото кърмене, носенето в слинг, здравословен хранителен режим с късно захранване, но да си терориш бебето да пишка и ака от новородено на леген и прочие, поне като знам моето как го чаках с дни да пусне урини за контролен преглед.. :x
« Последна редакция: Септември 23, 2010, 09:39:52 am от Мама Мийя »


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Седмицата 20,09 - 27,09
« Отговор #38 -: Септември 23, 2010, 11:15:41 am »
 :lol:  :lol: :lol:
И моята дъщеря такива звуци издаваше докато пълнеше пампеса.. :lol: А то щото гърне искала...

Има хора които се чудят какво да правят по цял ден.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Седмицата 20,09 - 27,09
« Отговор #39 -: Септември 23, 2010, 12:20:39 pm »
...незнам само детето ми как ще се чувства, когато отида да го взема последно :(

Нуну,
мен майка ми ме вземаше винаги последна. Тогава естествено, не познавайки часовника, не съм знаела колко е часа, но със сигурност помня как неловко и тъпо се чувствах съвсем сама в двора на градината. Все си играех на една катерушка "кълбо", а другарката седеше на беседката, да чака майка ми.
Ами такава си и беше работата и не е можела "да припне" до 17:30ч. да ме прибере.


Момичета, вижте на какво попаднах: http://www.bezpeleni.info/   :lol:

Това, както бе казал Бърди, е варварско! :x

А иначе, аз също не държа детето ми да учи английски още от тази крехка възраст. И за предучилищната не ми харесва, че ще е от 5годишна възраст. Ама никой не ме пита.

Вижте това. Изтеглят Вигантола от аптеките.
http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=617279

Бъдете добри и не губете кураж! :)