0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Витамини за бременни
« -: Септември 14, 2010, 13:06:59 pm »
Здравейте момичета как сте??Дали знаете, че поради някакъв проблем витамините CEBTRUM и CENTRUM MATERNA са изтеглени от пазара??? Поради което сега не зная какви витамини да пия!!!Може ли някоя от Вас да ме посъветва какви витамини да си купя???Който да заменят CENTRUM MATERNA-та???Благодаря на всички отговорили.
БЛАГОДАРЯ ВИ СЪРДЕЧНО ЗА ОТГОВОРА!!
*
Re: Витамини за бременни
« Отговор #1 -: Септември 14, 2010, 13:50:12 pm »
Можеш да си вземеш Prenatal /на Jamieson/, или Pregnacare /на Vitabiotics май бяха/. И двата вида са за предпочитане пред Центрум-а, поне според мнения на лекари и на доста потребителки.  :D Някой ми похвали и MamaVit, но тях не съм ги пила и нямам лични впечатления.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Витамини за бременни
« Отговор #2 -: Септември 14, 2010, 13:54:27 pm »
Можеш да си вземеш Prenatal /на Jamieson/
  :balk_602:
*
Re: Витамини за бременни
« Отговор #3 -: Септември 14, 2010, 15:48:54 pm »
Можеш да си вземеш ... или Pregnacare /на Vitabiotics май бяха/.
Аз също замених Центрума с тези - 30бр. за 11.22лв. в Марешки.
*
Re: Витамини за бременни
« Отговор #4 -: Септември 14, 2010, 19:37:49 pm »
И аз пия Пренатал и съм много доволна.
*
Re: Витамини за бременни
« Отговор #5 -: Септември 14, 2010, 21:25:13 pm »
Можеш да си вземеш ... или Pregnacare /на Vitabiotics май бяха/.
Аз също замених Центрума с тези - 30бр. за 11.22лв. в Марешки.

Мда, разумно е да посочим и цени  :D Пренатал са 100 броя в кутийката, аз ги взех за около 38лв., ама от една скъпарска аптека, вероятно може и за по-малко да се намерят.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Витамини за бременни
« Отговор #6 -: Септември 15, 2010, 05:30:05 am »
На мен засега ми казаха да се въздържам от витамини. Но помня, че при предишната си бременност пиех Матерна и ужасно ми се гадеше.
Re: Витамини за бременни
« Отговор #7 -: Септември 16, 2010, 11:01:24 am »
Аз пия всеки месец различни , пиех и матерната не ми се е гадило но през този месец качих най-много килограми а бях в началото на бременноста си за това мисля че от тях се пълнее но не съм сигурна защото немога да съдя само по мене си.Инъче тези които сте писали всички съм ги пила.
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Витамини за бременни
« Отговор #8 -: Септември 16, 2010, 16:54:31 pm »
Вчера се върнах от доктор. Дадоха ми една чанта с мостри - по 5 хапчета от вид  8O за повече от месец. На следващата консултация да съм им кажела, кои ми харесват. Днес ще си пусна кръвни и ако всичко ми е наред, няма да ги пия. Доста съм раздвоена...
*
Re: Витамини за бременни
« Отговор #9 -: Септември 18, 2010, 10:41:47 am »
Момичета,
до самото раждане ли се пият витамините за бременни?
Аз пия Пренатал.
*
Re: Витамини за бременни
« Отговор #10 -: Септември 18, 2010, 12:05:14 pm »
Angy_baby , могат да се пият до самото раждане, а и по време на кърмене /конкретно Пренатал-а/ - стига да ти понасят на стомаха.  :D
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Витамини за бременни
« Отговор #11 -: Септември 18, 2010, 12:32:47 pm »
Jbrul,
Мерси много!
Re: Витамини за бременни
« Отговор #12 -: Октомври 03, 2010, 11:25:34 am »
Здравейте момичета... След толкова много чакане и очакване... имам желаните 2 чертички. :)
Тъй като съм в 4-5 седмица само, ще изчакам още поне 1 седмица за да отида на лекар и знам, че ще е рано.. Да изчакам ли 2?  Та... взех си Pregnacare.. Казаха ми, че са най-добрите.
Да  започвам да ги пия нали?

:) Много сме щастливи.

*
Re: Витамини за бременни
« Отговор #13 -: Октомври 03, 2010, 14:56:45 pm »
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Витамини за бременни
« Отговор #14 -: Октомври 03, 2010, 15:52:52 pm »
Здравейте момичета... След толкова много чакане и очакване... имам желаните 2 чертички. :)
Тъй като съм в 4-5 седмица само, ще изчакам още поне 1 седмица за да отида на лекар и знам, че ще е рано.. Да изчакам ли 2?  Та... взех си Pregnacare.. Казаха ми, че са най-добрите.
Да  започвам да ги пия нали?

:) Много сме щастливи.


Чудесна новина, леки 9 месеца! Аз лично бих изчакала с витамините до лекаря, но не спирай фолиевата киселина.
Re: Витамини за бременни
« Отговор #15 -: Октомври 05, 2010, 10:38:22 am »
Да, пия фолиева.. ще изчакам прегледа другата седмица

Здравейте момичета... След толкова много чакане и очакване... имам желаните 2 чертички. :)
Тъй като съм в 4-5 седмица само, ще изчакам още поне 1 седмица за да отида на лекар и знам, че ще е рано.. Да изчакам ли 2?  Та... взех си Pregnacare.. Казаха ми, че са най-добрите.
Да  започвам да ги пия нали?

:) Много сме щастливи.





Чудесна новина, леки 9 месеца! Аз лично бих изчакала с витамините до лекаря, но не спирай фолиевата киселина.
Re: Витамини за бременни
« Отговор #16 -: Октомври 10, 2010, 18:23:43 pm »
Аз пих ООООО МАМИ, обаче много гадни пъпки ми излизаха и полека ги спрях. Не ми понасяха много добре.
*
Re: Витамини за бременни
« Отговор #17 -: Октомври 13, 2010, 13:23:48 pm »
Момичета,
вярно ли е че от витамините бебетата ставали по-едри-четох го в Интернет?
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Витамини за бременни
« Отговор #18 -: Октомври 13, 2010, 13:27:35 pm »
Момичета,
вярно ли е че от витамините бебетата ставали по-едри-четох го в Интернет?

И аз съм го чувала че изкуствено напомпвало.

И тримата ми лекари са против витамините!
*
Re: Витамини за бременни
« Отговор #19 -: Октомври 13, 2010, 14:17:32 pm »
Нашият д-р (Владимиров) ми каза, че той не препоръчва взимането на витамини по време на бременност (както и имуностимуланти предвид идващият сезон). Аз не съм пила нищо по време на бременността освен фолиева киселина и магнезий, когато се налагаше. Нито аз, нито бебето сме имали някакви проблеми.