0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #160 -: Август 23, 2010, 16:36:55 pm »
Диди за мен би било супер да има с кой да си разменя една приказка в болницата... като се знам каква съм панирана оФца.
Раши ние ще чакаме, но така като гледам по лентичките - май сме най-"стари" . Което за мен е шокиращо, спомням си все едно беше вчера - бях в 6г.с. и хем не ме свърташе да се запиша в темата, хем ме беше страх  :lol:

Ета, кажи моля ти се как да му викаме на български на твоя извратен ник  :lol: мързи ме да обръщам на латиница...Брули става ли ? :lol:
Браво за доплера ! Явно цената си заслужава. Сега ще можеш спокойно да пътуваш  :)
Браво и на твойто мъж за досетливостта и т.н. ( заслужава наградка  :P )

Това с връзките на обувките верно е по-зле от лакирането ! Сега нося едни високи кецове ( заради ортопедичките стелки не мога да сложа сандали/чехли...) и се изпотявам 3 пъти докато ги сложа ! Драма страшна.
Хора как е при вас ? Аз качих един номер на обувките. Бях 37, сега съм 38 ... :( Ако не ми се "върнат" краката ще се гръмна от яд...имам толкова много обувки!
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #161 -: Август 23, 2010, 17:13:30 pm »
Раиска, и на мен това ми беше един от големите страхове - да не ми се уголеми крака, защото на една приятелка й се случи...
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #162 -: Август 23, 2010, 17:20:41 pm »
 :lol: Е мерси Комбозола...за успокоението най-вече !  :lol:

Абе момичета един човек ми се губи. Ровя ровя, но нещо изобщо не мога да я намеря...
Едно момиче, ника и е Румибруми ( на латиница ) - или нещо подобно, на аватара има 3 подскачащи пиленца и чака тризнаци.
Някой знае ли нещо ? Че ми стана притеснено...
« Последна редакция: Август 23, 2010, 17:50:32 pm от Raissa777 »
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #163 -: Август 23, 2010, 17:23:55 pm »
Раиса, майка ми е качила 1 номер, от 37 на 38 и така й е останал, дано при теб се върне. Аз също много се притеснявам, засега си седя 36, ама има още доста време, дано не пораснат, че и аз имам толкова обувки, какво ще ги правя.
Момичета и мамите, които са родили, да ви питам мислите ли да замразявате стволови клетки и към коя тъканна банка сте се насочили?
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #164 -: Август 23, 2010, 17:31:46 pm »
Леле,момичета това с обувките  8O си е направо страшничко аз от 37 сега съм на 39 и даже пак са ми теснички.Краката ми са супер подути и вече едвам ходя.Дано да си върна номера,че иначе съм като голямата стъпка.
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #165 -: Август 23, 2010, 17:34:50 pm »
Дано при всички ви е от подуването на краката (на мен също много обувки ми бяха отеснели, но сега ми стават). По Дискавъри гледах филм, че, ако забременееш преди 20-тата си годишнина, може даже да порастнеш на височина. Така че - риск си е, сори, Раиска, но стискам палци да не е това случая ;)

Аз замразявах стволови клетки - избрах клиника Малинов след много четене и проучване.

Поздрави и лека вечер!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #166 -: Август 23, 2010, 17:38:25 pm »
И аз имам намерение да замръзяваме в Малинов, но още не съм се обаждала да питам за подробности, то ми е и рано...
cambozzola, колко време предварително се сключва договора и в кой момент става заплащането?
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #167 -: Август 23, 2010, 17:46:25 pm »
Откакто съм бременна забелязах, че са ми се появили бели коси по главата а съм само на 25год. Мислите ли, че е възможно това да е свързано с бременноста, хормоните? Преди това не съм имала побеляване.

*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #168 -: Август 23, 2010, 17:55:24 pm »
Хайде сега ново 20  8O - това с номера на обувките за сефте го чувам. В смисъл, да ти отекат краката и за това при бременността да минеш на един номер по-големи - да, ама растеж на стъпалото чак и така да си остане...брей, брей дано не ме застигне подобна "участ", доволна съм си на 37-и, а и верно какво ще правя с половин магазин обувки после. :ask:
Раиска, извратения ми ник на кирилица се чете Жбрул /нали на латиница няма Ж/ и за това не е ясно много как трябва да звучи  :lol: Става и Брули и Марули - както ви харесва - няма грижи! Мда, предвидливия тати ще бъде награден - ще му пусна и той да чуе да се покефи хахаха, че днес като тествах системата го нямаше и намаза само кандидат-бабата /майка ми/.
За стволови клетки и аз щях да питам кой, къде и как е замразявал, ама нали още е рано за мен и реших да не избързвам с питанките  :wink: Ама така и така подхванахте темата, ще ми е много интересно и полезно да прочета всякаква информация и мнения.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Тема на бременните №66
« Отговор #169 -: Август 23, 2010, 18:28:21 pm »
Аз да ви кажа предния път качих 1/2 номер и така си остана. Не можах да вляза в стари обувки. Сега не знам, крака ми е много надут и за момента съм само на чехли. Не знам като застудее какво ще слагам. Миналата год. си купих един мн сладки, като апрески, 41 номер ( а съм 39-40) та май с тях ще карам.

За стволови аз много се чудя. Една приятелка ми каза за една чужда фирма, която има седалише у нас и се занимава с това от много години. Но като се сетя какви цифри е всичко това+раждане+покупки...ще видим.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #170 -: Август 23, 2010, 18:37:28 pm »
Лъки, аз го бях оставила наистина за много последен момент, вече бях доста близо до термина, даже мъжът ми ми се накара, че ще родя, а няма да имаме договор. Помня, че го оставих в клиниката в последния работен ден преди ваканцията им.

Отиваш, Силвия ти дава договора принтиран, и ти може да си го прочетеш вкъщи, после да се върнеш с въпроси. Може дори да те разведат и да ти покажат къде ги съхраняват. При мен стана така: подписах и се отнесох, въобще забравих за всякакво плащане. Като тръгнах да раждам звъннах на един от телефоните, които ми бяха оставили, и казах, че тръгвам за болницата. После трябваше да им се обадя от там, за да ги уведомя кога ВСЪЩНОСТ ще родя, чувахме се през известно време и те дойдоха в уречения час. След като събраха материала си тръгнаха, а на следващия ден се чухме с господина, с когото говорих, и той ми каза, че всичко е наред и клетките са годни за замразяване. В този момент се усетих, че нищо не съм платила, но той ме успокои, че това може да се уреди, след като изляза от болницата. Така че на първия ден на "свобода" му звъннах още веднъж да потвърдим сумата (че мозъкът ми не работи много добре от известно време) и пуснах парите.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: Тема на бременните №66
« Отговор #171 -: Август 23, 2010, 18:41:35 pm »
cambozzola колко беше там таксата? Защото на другото място мисля, че беше 3000лв, ама не съм много сигурна.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #172 -: Август 23, 2010, 18:43:25 pm »
Ох аз също исках да мога да замразя,но за съжаление не ми е по джоба...  :( :( :(.
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #173 -: Август 23, 2010, 18:47:34 pm »
А всъщност вярно ли е, че замразените стволови клетки имат "срок на годност" около 20 години и после вече не ставали за използване? Сигурно не е вярно, кой знае каква глупост съм чела пак някъде, ама скоро не съм ровила по тази тема...
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Тема на бременните №66
« Отговор #174 -: Август 23, 2010, 19:04:56 pm »
Ето нещо полезно, което намерих за стволовите клетки. Има доста инфо в нета.
http://www.temanews.com/index.php?p=tema&iid=169&aid=4431

На мен мисля, че ми препоръчаха Cryo Save.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #175 -: Август 23, 2010, 19:22:02 pm »
Здравейте, мами и мадами.
Първо да се намеся за "порастването" на стъпалата. Аз по принцип си имам проблеми с паднал свод, но определено ако ви "пораснат" краката по/след бременност е добре да идете на ортопед. Пълно е възможно (съдя от скромния личен опит) да е от паднал свод.
Имам и едно питане. Вчера се повозихме при един "примерен" шофьор и доста се пораздрусах. Вечерта ме болеше корема, пих но-шпа. Та в задачата се пита при положение, че днес ме боли малко, или по-скоро опъва според вас трябва ли да пия пак.
Да уточня, че лекарката ми е в чужбина до четвъртък и за това питам вас.
Предварително Благодаря!

*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #176 -: Август 23, 2010, 19:44:18 pm »
aditoo пий спокойно, ако имаш болки и чувстваш дискомфорт, нищо няма да ти стане на теб, или бебо от но-шпа. Аз даже болки нямам, ама пия по 3 на ден "профилактично".
Мерси Николина за линкчето и на мен Криос ми препоръчаха, тепърва ще проучвам подробно де.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Тема на бременните №66
« Отговор #177 -: Август 23, 2010, 20:34:39 pm »
Адито, пий си но шпа-то без да се притесняваш, аз го пия от самото начало, не съм го спирала, и аз като Жбрул го взимам профилактично  :D
Николина, мерси за статията, много е интересна, само че се учудих, че някои болници си работят с определени фирми, примерно за Шейново, че не допускат Малинов, а само Криосейв. После се разрових в архива на сайта и видях, че статията е от края на 2006, дано вече са се споразумели, че това е много тъпо, не стига, че се дават толкова пари ами и човек трябва да се съобръзява къде да ражда.
Лека вечер на всички!
*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #178 -: Август 23, 2010, 21:17:16 pm »
Моят коментар за номера на обувките няма да ви успокои  :x с миналата бременност качих 20 кг общо, и накрая не ми ставаха всички обувки. Не съм имала подуване на краката, стъпалата, задържане на вода - просто повечко килца отгоре  :oops: свалих ги в рамките на 1 год след раждането. Обаче...последния месец преди да родя носех 39номер. след първата година се върнах на 38-ми. Обаче имам някои обувки 37 номер, които няма как да ги обуя, освен ако не си отрежа част от петата или кокалчето. ааа, забравих,  имам си кокалче и на двата палеца, малко наследствено и много от спорта, та то като че ли лееееко порасна, ама наистина леко,след бременността. Сега не съм качила толкова много, но пак усещам, е не мога да вляза във всички обуща...
Брули (много яко звучи), страшна работа са тия доплери!! Да си го ползвате с кеф!
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #179 -: Август 23, 2010, 22:08:34 pm »
 :D Аз да кажа какво научих от лекарите около мен ( личния ми док ми е чичо, а леля му на мъжа е педиатър ).
Краката при бременност растът по 3 повода :
- задържане на течности, подуване на тъканите като цяло
- бебето отделя хормони на растежа, които могат да повлияят за уголемяване на стъпалото ( питах за височина не помагат ли, ама пусто - не !!!  :lol: )
- и третото, за което от рано ме предупреди личния ми е, че заради повечето кг свода пада...за да се избегне това нещо трябва от самото начало да се носят ортопедични стелки да го поддържат. Да, но в тези жеги изобщо не ми се носеха обувки и аз не го спазвах.  :( Чак сега, когато стъпалата вече Много ме болят започнах да слагам стелките и да ходя с обувки. Ако повървя по-дълго без стелките - болката става нечовешка.

Само при първият случай краката си възвръщат размерите. В следващите два - не.
Аз мисля, че засега сводовете са ми добре, тъй като ми бяха много добре изразени, сега дори да са паднали леко - пак е добре. Но си мисля, че хормоните изобщо не са ме подминали, понеже си меря разни сандали отгоре ( не се опитвам да си пъхам краката в каишките, а над тях...) и виждам, че крака ми стърчи от подметката  :(
Но ! надеждата умира последна!

И все пак бих ви посъветвала, за повечето от вас няма да е трудно, тъй като скоро ще нахлузите обувките - купете си едни ортопедични стелки за поддържане на свода . Може да не помогне, но със сигурност няма да навреди.  :)

И да се отчета - до тук съм + 16 кг. Много съм доволна, тъй като една приятелка се обзаложи, че ще кача 30 кг. А аз все и разправях, че 20 ще кача. Май ще спечеля !  :D
« Последна редакция: Август 23, 2010, 22:10:19 pm от Raissa777 »