0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #140 -: Август 23, 2010, 10:19:16 am »
Добро утро мамита :D и  :welcome_1: на Велка!
Натали,надявам се ,че вече се по-добре и спокойна,лошото да е преминало
albenanedelcheva-но-шпа се пие при болки в корема,и аз вчера пих, че така ме болеше в ляво  яйчник ли беше какво :ask:,но внаги след него имам адски киселини :x
момичета забелязвам ,че като се нервирам и ме заболява там,хем избягвам ,но понякога е неизбежно :? 

*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #141 -: Август 23, 2010, 10:20:37 am »
Няма го, Албена. Унгарски препарат е но-шпа-то.
И на мен при болки нищо не са ми изписвали. Докторът казваше, че е нормално, но контракции не съм имала преди да започна да раждам.  
« Последна редакция: Август 23, 2010, 10:27:34 am от blue_sky »

*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #142 -: Август 23, 2010, 10:20:41 am »
Добре дошли на новите момичета, с пожелание за успешни и леки девет месеца  preggo.
dess_dess радвам се, че наминаваш да ни видиш и се наядвам скоро да пишеш в тази темичка, желая ти го от сърце. :bighug:
За спането аз редовно ви се оплаквам ден спя два дена не спя, какво да ви кажа вече и ми тежи шкембо,бебка обикновенно вечер е спокойна, но аз пак не успявам да заспивам  :(.Тази нощ ме наболяваше и корема, много гадно пих едно нош-па, днес пак не ми е особенно кнфортно, но даня нямам проблеми, пия си магнерота и гинипрала.
Не съм се лакирала не помня от кога, аз вече едва си режа ноктите на краката , голямо изпълнение е, но не искам друг да ми ги реже.
Лек ден и дано имате само приятни преживявания днес :D.
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #143 -: Август 23, 2010, 10:27:24 am »
Албена, предполагам че в Германия дават някакъв заместител. Нош-па , доколкото знам, успокоява гладката мускулатура и по този начин предотвратява контракциите. Ако греша - някой да ме поправи.  :)

За спането - аз препоръчвам на всички да си вземат такива възглавници. Аз вече не мога да спя без нея, а дори и без голям корем пак са много удобни...мъжа ми постоянно се опитва да ми я краде  :)

Леле Ники да, как лети времето... Май с Дианка ...май ние сме на ред  8O . Малко ме сви стомаха от шубе.

Re: Тема на бременните №66
« Отговор #144 -: Август 23, 2010, 10:53:58 am »
Райса, гледах възглавницата, която си взела. Доста удобна ми се струва, но не само на мен. Милото, я сънува вече и май ще спорим кой да спи с нея  :wink:
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #145 -: Август 23, 2010, 11:37:52 am »
Здравейте момичета,
аз все още си имам някакви бодежи и придърпвания от време на време. Онази стегнатата тежест обаче повече не съм я усещала. И дано не я и усетя :x
Чух се пак с док и той каза утре да отида да ме запише на ЖК и пак ми каза, че няма какво повече да ми даде освен прословутото вече но-шпа. Толкова ми горчи, че сигурно докато съм жива повече няма да го пия това хапче.
Иначе се дразня жестоко на себе си. Станала съм едно мрънкало...имам чуството, че само това правя. Все нещо ме дразни или все се оплаквам. Направо не мога да се позная. Бях "желязната лейди" така ми казваше приятелят ми, а сега само някъде нещо да усетя и се побърквам от паника и започвам да си ги филмирам едни... :x
Хубав и прохладен ден ви желая, сладурани. :D
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #146 -: Август 23, 2010, 12:22:08 pm »
Натали аз толкова свиканх с това нош-па, пия го вече 6 месеца. За съжаление в тези ранни седмици само то може да помогне. А на мен ми биха 70 инжецки от него в дупето и 2 месеца не можех да сядам, ужас голям. Така че пий го със сокче и не му мисли.

Аз тази нощ успях да поспя, но отново имам салса парти в корема, мушмороците не се спряха.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #147 -: Август 23, 2010, 12:25:24 pm »
Албена, алтернативата на но-шпа е папаверин - не знам обаче какво производство е. Изписват и двете лекарства профилактично, срещу контракции в ранна бременност. Преди да може да се пие магнезий.
« Последна редакция: Август 23, 2010, 12:58:29 pm от cambozzola »
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: Тема на бременните №66
« Отговор #148 -: Август 23, 2010, 12:56:08 pm »
cambozzola, не става. Пробвах, никакъв шанс да си завъртя крака и да правя каквото и да е. Но все ще се оправим някак си.
Време е мъж ти да се преквалифицира значи ;)
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #149 -: Август 23, 2010, 12:59:22 pm »

Сега пия и Магнерот 4х1 и пак разнобой в лекарските мнения :?, което откровено вече ме дразни. Един го изписва, другия казва, че приемът му е безсмислен на този етап от бременността и файда нямало, първия казва аааа как ще няма... Е, за едни хапове толкова ли пък няма стандарт и някаква обща позиция и аз като ошеметена патка сега, да чета пак и да се "самодиагностицирам" и да ги "проверявам" кой е прав, кой е крив.


Не миличка едно мнение няма при колкото доктори идеш толкова различни мнения ще получиш
Изхода от подобна ситуация знаеш ли какъв е ?
Ти трябва да решиш на кого да вярваш и спираш да слушаш други лекари и следваш неговите препоръки ,лечения ,съвети иначе както сама виждаш става лошо !
Аз също ходя при двама - единия си ходя на частно а при другата по ЗК на ЖК ,само че тя знае че ходя при още един лекар знае кой е и не ми се меси в нищо просто ми помага когато трябва някои изследвания да пуснем да минат по касата а и аз при нея ходя само за това иначе си слушам другия док и вземам под внимание неговото мнение само
[/url]
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #150 -: Август 23, 2010, 14:02:53 pm »
viviq права си. И аз този път избрах да ходя само при един лекар и да слушам нея, иначе всеки изказва мнение, което те обърква и те вкарва в разни филми още повече.

cambozzola моя мъж ще ми плати 10 педикюра, ама няма да се научи. Важно е, че човека ме гледа, чисти, готви, пазарува, с две думи носи ме на ръце.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #151 -: Август 23, 2010, 14:25:29 pm »
ники, така е! Ще му простим липсата на опит в педикюра ;) хих.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #152 -: Август 23, 2010, 14:42:59 pm »
Наминавам да видя какво правите и как сте, прочетох малко че малчо спи и видях че за лакиране си приказвате, значи положението е спокойно, дано да е така. Аз в последния месец си катерех крака на една табуретка и така се лакирах. Обаче с десния крак се справях добре, а с левия не мога да опиша в каква поза съм се лакирала. Първо не можех да си вдигна крака толкова високо, та някак странично го качвах на табуретката и после извила гръб се лакирах-абе шоу откъдето и да го погледнеш.
Желая ви хубава седмица и по-малко болежки.
*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #153 -: Август 23, 2010, 14:53:13 pm »
moniks_s, и аз до към 14 - 15 г.с. като се нервирах и ме заболяваше корем. Не разбрах това контракции ли са или не. Казах не лекаря и ми изписа Но - шпа за 2 седмици, без резултат обаче. Сега и да се нервя не ме боли.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #154 -: Август 23, 2010, 14:53:42 pm »
И аз пих много но шпа, горчиво и неприятно е, но нямаше как.
Моите и те шават от снощи и гледам повечко да полежавам. Четох, че бебетата били най-активни между 24-28г.с.
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #155 -: Август 23, 2010, 14:58:29 pm »
И мен от време на време ме боли корема и макар това да ми е втора бременност, не мога да разбера контракции ли са, или не. Нямало нищо притеснително и ми предписаха  но-шпа и магнерич.Дано всичко е наред до края за мен и всяка една от вас.
*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #156 -: Август 23, 2010, 15:14:40 pm »
miraniki аз пък все съм си мислела ,че на 2 бременност поне знаят какво им е и по-малко се притесняват ,но явно не е така !
Аз най-много ме шашка това ,че не знам какво ми е !
Даже като бях в болницата АГ май беше 14 гс обяснявам на акушерката ,че ме боли корема ,а тя ми вика кажи бе момиче контракция ли е какво е
 8O От де да знам какво е бе моме да знам да ти кажа ама не знам ! :lol:
Та така де пък по въпроса за ноктите на краката моя милия ми ги изряза оня ден ама ако ви кажа къв смях беше
Те щот са много твърди моите и особено този на големия пръст и милия ми вика
Бре тряаше да взема триона хаххааххах
Ся само трябва да се престраши да ме лакира и готово
[/url]
*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #157 -: Август 23, 2010, 15:34:30 pm »
Здрасти момичета. По въпроса за лекарите и многото мнения... Ами този при който ходя основно и слушам приоритетно, сам каза да си избера и някой друг в СЗ, за спешни случаи и дреболии, понеже е безумно да търча на 100км. всеки път като реша, че нещо не е както трябва. Т.е. не е моя хрумка това, а по-скоро негова. Сега, ако можех и да определя кое е спешно и дребно, кое не - идеално щеше да е, ама едва ли ще се получи  :lol:
За лакирането, аз и за ръцете ходя всяка седмица на маникюр, понеже съм ужасно некадърна в тези дейности  :oops: Както и да се мъча - накрая съм омазана до средната фаланга на пръста поне и визуалният ефект е покъртителен, тип малолетна ромка намерила лак в контейнера. За краката - същата работа, ако съм и с корем пък ще е като за рубриката "невероятно, но факт".
Да се "похваля", че сутринта ми доставиха феталния доплер, омацотих се с гел и подслушвах човеченцето т.е. доволна съм от живота днес  :lol: За щастие машинката е високочувствителна, както ме увери продавача, иначе щях да хукна на УЗ да го видя и чуя, ако не бях засякла сърцето /типично за мен де/.
Усмихнат ден ви желая!
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #158 -: Август 23, 2010, 16:04:33 pm »
Привет, привет!! Докато малкия спи минавам да ви нагледам  :lol: опасна работа са почти двегодишните, стопи ми лагерите това дете, няма умора, а аз се влача след него като охлюв  :lol:
За ноктите - аз не се лакирам, но за рязането сядам по турски и ми е много удобно. Завъртам стъпалото което е наред и режа - много ми е лесно. Изкушавам се да пусна снимка да се посмеете, но на ЛС  :P Виж, по-гадно е като трябва да обувам обуки с връзки - е тогава е едно пуфтене, сгъване, накрая натиквам тъпите връзки в обувката и тръгвам. един път даже си бях подпетила кецовете, толкова време се мъчех да се оправя и не можах...
Раиска, май наистина ние сме наред... лелейййй...нищо чудно да се засечем в МД  :lol:
*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #159 -: Август 23, 2010, 16:24:24 pm »
Аааа, Раиска, Дианка, изачакайте още малко - моля моля ;)

Шани, как си ти мила? :) Не се видяхме с теб. Но, като се роди и моя бебок, почваме да ходим по градинките из квартала :)


Джбрул, бая са чувствителни тези новите доплери. На моя всичко се чува. Преди го пусках по-често - сега няма нужда - бебока рита достатъчно силно.