0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: 9.08-15.08 слънце и усмивки
« Отговор #60 -: Август 13, 2010, 01:18:55 am »
nunu И аз така предположих такива описания ми направи, че до преди малко се чудих кой е срешнал :-) Мъже ... Сега остава да разбера коя е другата жена която е срешнал и е познала Анди  :lol:


*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: 9.08-15.08 слънце и усмивки
« Отговор #61 -: Август 13, 2010, 09:00:01 am »
Благодаря на всички за споделеното, ще видим как ще е!
Бени аз съм наясно и с правилата, и с принципите си,
и детето си знам, и как повръща знам, и как в движение се дави...
Но не може заради такова нещо да не се пътува изобщо,
ще го преодолеем някак си!

Лисо ти как мислиш, дали ще звънна, даже срещата си представих
още щом разбрах, че дестинацията е Албена! :kiss:
Съжалявам за случките, представила си се достойно, сигурна съм!
На една лична Лисица, ще се репчат, айде де!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: 9.08-15.08 слънце и усмивки
« Отговор #62 -: Август 13, 2010, 09:04:40 am »
Мише, пробвай с кокулин! Ние смучем като бонбони цялото семейство! Ако поне част от пътя спят ще е добре! Ние обаче изобщо не спахме,а пяхме - така се дишало дълбоко и има ефект :wink:  Накъде на хладно ако можете оставете ги да поиграят да се раздвижат и после пак!
Re: 9.08-15.08 слънце и усмивки
« Отговор #63 -: Август 13, 2010, 09:50:27 am »
Мише, а седалката на детето на предната седалка?
Тук имаме едно познато семейство, на чийто дете от бебе му ставаше лошо и винаги повръщаше в колата. Возеха я отпред и по не и ставаше лошо. А те пътуват изключително много по стотици км през уикеннда.

Това отминава междудругото до към 6 - 7 год. Брат ми беше така, повръщаше много до 7 год. Сега е капитан на кораб. :D Клати се и изобщо няма проблеми в това отношение.


Миналата вечер Ники разказвал приказка на Дара за лека нощ. Негова измислена, с животни. Казал за някаква овца, че била тъпа :) /щото не искала да дава мляко/.
И детето естествено поискало да миу се обясни какво означава тъпа /на глупав, значението го знае много добре/, Баща й започнала да и обяснява, че понеже се сърди на животнити и т. н....
След което последвал въпроса: Тати, а мама тъпа ли е когато се сърди?   :D

Желязна логика има, не можеш вече да я забаламосаш с нищо, има готов отговор за всички и е страхотен дървен философ.

Употребява изрази като:
принципно съм съгласна,
аз това ще го използвам,
чувам те, не съм глуха
и разни от сорта, все на място :D
Вчера бях на среша с възпитателката й и тя ми  я прехвали колко е напреднала и развита. И колко добре говори немски :D, по добре от някой немски деца

Да са ни живи и здрави.


Re: 9.08-15.08 слънце и усмивки
« Отговор #64 -: Август 13, 2010, 09:59:21 am »
А, и да ви попитам момичета,
Вярно ли е, че в БГ лекарите, препоръчвали след 1во секцио, второто раждане да е отново секцио и какви са доводите.

Щото тук няма такова нещо, ако няма индикации, втория път можело да си е нормално. И възрасрра ми ни го притеснява моя д-р.
В чуденка съм. Не че се оплаквам от първото си секцио, всичко си мина много добре и аз се въстанових изключително бързо, след 5 дена бях забравила.
Млдежа е с главата надолу вече, но то има доста време още,.


*
Re: 9.08-15.08 слънце и усмивки
« Отговор #65 -: Август 13, 2010, 10:09:22 am »
На втората фетална попитах Марков, какво ще е раждането, а той ми отговори категорично секцио  -за съжаление. Аз не знам дали съжалявам, първото ми мина много добре, дано и второто да е така. Разликата ще е точно две години от операция до операция, не знам дали отчитат само това или и други фактори.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: 9.08-15.08 слънце и усмивки
« Отговор #66 -: Август 13, 2010, 13:10:05 pm »
Бени и в България вече не е индикация, според конкретния случай е!
Имам приятелка роди във Франция първо секцио, след две години нормално.

А за стол на предната седалка, незнам!
Той е на почти 3г, а тук до 7г се возят отзад.

Яне, Кукулина го ползвам по съвет на Марито още след първите му препядствия,
но забравих да му го дам последния път, понеже при последните 5-6 пътувания му се размина!
Винаги имам в неговата раница, и започвам да давам ден преди пътуването още!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: 9.08-15.08 слънце и усмивки
« Отговор #67 -: Август 13, 2010, 14:13:37 pm »
Мише, а на каква възраст Митака почна да повръща? Чудя се дали има някаква граница, защото ние досега не сме имали проблеми с Дари, освен че вече не обича да пътува вързана в стола и само мрънка и спи много малка част от пътя. Като се сетя аз какви перипетии съм имала с "лошото" хич не ми се иска и при нея да е така. :( При мен беше докъм тийнейджърска възраст, после се оправих, но откога е започнало незнам...
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: 9.08-15.08 слънце и усмивки
« Отговор #68 -: Август 13, 2010, 14:57:56 pm »
Нинко за първи път му беше юни 2008, ще да е бил на 8 месеца!
Не му беше първото пътуване, но беше първото със завои!

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: 9.08-15.08 слънце и усмивки
« Отговор #69 -: Август 13, 2010, 17:34:50 pm »
Мише, а седалката на детето на предната седалка?


Това е много опасно.
На сенниците и/или по таблото в повечето автомобили има изрични предупреждения да не се возят малки деца, със или без столчета, на предната седалка поради опасност при отваряне на въздушната възглавница. Децата са крехки същества и ударът от възглавницата може да ги нарани сериозно.
*
Re: 9.08-15.08 слънце и усмивки
« Отговор #70 -: Август 13, 2010, 22:31:41 pm »
Допустимо е да се возят на предната седалка деца в кошница с гръб към движението и изключена въздушна възглавница. Така возех сина ми до момента в който го преместих в столче с лице към движението. За по-големите не става.
Re: 9.08-15.08 слънце и усмивки
« Отговор #71 -: Август 13, 2010, 23:08:49 pm »
Мише, а седалката на детето на предната седалка?


Това е много опасно.
На сенниците и/или по таблото в повечето автомобили има изрични предупреждения да не се возят малки деца, със или без столчета, на предната седалка поради опасност при отваряне на въздушната възглавница. Децата са крехки същества и ударът от възглавницата може да ги нарани сериозно.

Грешиш.
Недопустимо е /поне в Германия, а не вярвам да има друга държава с по-строги изисквания за безопасно возене на децата/, бебешката кошница да се слага отпред, тя задължително се поставя с глава обратно на посоката на движение.
А колкото до ейербега - ми нашата кола, като и много други съвременни са снабдени с такива не само отпред, а и отзад и в страни, нашата е с 8 мисля. Така че от тази гледна точка, където и да сложиш столчето, при удар ще се отворят възглавниците.
А това дете, за което обясних, наистина от малко, около 4-5 годишно го возят със столчето отпред, точно заради прилошаването. Следователно е разрешено. По големи деца също съм виздала да се возят със столчетата отпред.

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: 9.08-15.08 слънце и усмивки
« Отговор #72 -: Август 14, 2010, 01:51:45 am »
Ау, нещо не ми праща известия и съм изтървала цялата тема :oops:
Лисо, Лисо, и ти кат мен бориш ветрени мелници :? И аз като теб нейде ще си купя боя...
Мише, опитайте късно през нощта да пътувате, когато им се спи и да задремят в колата. Ние така правим, когато пътуваме на дълъг път.
Тя почти отминала темата за палавите деца, ама да си кажа - палави са, щури са, не издържам понякога, сама си ги гледам, няма баби, няма дядовци. И като са болни, и като са здрави - аз баща, аз майка, защото мъжа ми пътува много. И аз мечтая за ден с книга или на кино, ама нема :( Но като отворят очи и двамата сутрин, като ми се усмихнат и малчо каже "Мамууу, обичам те!", а малечка ме хване с две ръце за лицето и ме дръпне да я целуна, забравям всичко и остава едно единствено чувство, че това е моя живот, за това съм живяла и това съм мечтала всяка нощ от съзнателния си живот и света ми става по-хубав и умората ми преминава. Това е важното!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: 9.08-15.08 слънце и усмивки
« Отговор #73 -: Август 14, 2010, 03:55:44 am »
Мише, а седалката на детето на предната седалка?


Това е много опасно.
На сенниците и/или по таблото в повечето автомобили има изрични предупреждения да не се возят малки деца, със или без столчета, на предната седалка поради опасност при отваряне на въздушната възглавница. Децата са крехки същества и ударът от възглавницата може да ги нарани сериозно.

Грешиш.
Недопустимо е /поне в Германия, а не вярвам да има друга държава с по-строги изисквания за безопасно возене на децата/, бебешката кошница да се слага отпред, тя задължително се поставя с глава обратно на посоката на движение.
А колкото до ейербега - ми нашата кола, като и много други съвременни са снабдени с такива не само отпред, а и отзад и в страни, нашата е с 8 мисля. Така че от тази гледна точка, където и да сложиш столчето, при удар ще се отворят възглавниците.
А това дете, за което обясних, наистина от малко, около 4-5 годишно го возят със столчето отпред, точно заради прилошаването. Следователно е разрешено. По големи деца също съм виздала да се возят със столчетата отпред.

Изхождам от законите в големите щати в САЩ. Макар че има и безумни разпоредби, защото всеки съди кого ли не за щяло и не щяло, така че очаквам немците да имат по-трезви правила.

Каквито и да са правилата, както и да се монтира столчето или да се деактивира въздушната възглавница, предната седалка си остава опасно място.
*
Re: 9.08-15.08 слънце и усмивки
« Отговор #74 -: Август 14, 2010, 16:19:28 pm »
Минавам да са поФаля, днес Тони за първи път поиска да яде макарони със сирене и ги изяде  :D мислех си, че никога няма да ги прояде. Не съм предлагала, той сам поиска да му направя. Даже държеше да гледа до като ги приготвям, а аз търпеливо ги предложих, не вярвайки на очите си, видях как ги изяде. За утре искал попара  8O :D, отново нещо ново за мен, преди време повръщаше от нея и аз дори не предлагам. Мдаааааа менят се дацата и вкусовете и предпочитанията. 8) :wink:
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: 9.08-15.08 слънце и усмивки
« Отговор #75 -: Август 14, 2010, 22:06:53 pm »
Браво на порасналото момче, Перденце!
Всеки ден да те изненадва така приятно!

Гане, даже мислим да заспят и да ги пренесем готови в колата!
Но "чичо Манчо" едно планува, а те как ще са е друга работа!
Благодаря на всички за споделеното, аман от моят предварителна одисея  :oops: чак ме досрамя!
Ако нямам нет ще звънна на Лисицата хем да видя тяхната група,
хем да ви каже как сме пътували! :lol:
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: 9.08-15.08 слънце и усмивки
« Отговор #76 -: Август 14, 2010, 22:42:31 pm »
Мише, дано нямате произшествия!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: 9.08-15.08 слънце и усмивки
« Отговор #77 -: Август 14, 2010, 22:44:01 pm »
Перденце,честито за проялото нови неща момченце :)
Мише,да е леко и безаварийно пътуването :)

*
Re: 9.08-15.08 слънце и усмивки
« Отговор #78 -: Август 15, 2010, 22:37:04 pm »
И аз да се запиша в края на седмицата :)
Минаха всичките 4 празненства по случай порастването на кака Габи и вече гордо казваме че сме на 2 годинки, само показването с пръстчета малко трудно се получава  :D Тази година правихме домашни партита и за моя изненада се оказаха много сполучливи, без инциденти и децата и възрастните се забавлявахме много. Бях отворила и обезопасила целия апартамент и дребчовци се вихреха кой където си хареса, най-големия хит се оказа скачането на спалнята :))) Рожденничката беше в еуфория от толкова много внимание и подаръци, като се събуди сутрин и още продължава да казва "Даби има ден ден мамо". Иначе и аз да си поФаля детенце, останах изненадана че подрежда сама пъзели, за една седмица от както има книжката започна изцяло сама да си ги реди, а мислех че е малка още и няма да може.

albenanedelcheva и на мен Даскалов ми каза, че препоръчва отново секцио. За мен това ще е трета коремна операция на едно и също място, но много бързо се възстанових от предното и смятам да го послушам.