0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: 9.08-15.08 слънце и усмивки
« Отговор #40 -: Август 12, 2010, 14:44:18 pm »
Поразгоряха се страстите, в унисон с жегата навън.
Страна няма да взема всеки си знае него си,
здрави да са децата, другото е вятър и мъгла!
Това лято даже съм с трима, екстра е тренирам си,
след някое време пак съм на старта!

Ние ще ходим на море, както нямаше така се организира група и хоп и мишата компания се уреди!
Нищо друго не ме притеснява само дългото пътуване...
Последния път на не много дълга отсечка Калина заспа с 300зора и
Митачо ме сюрпризира с едно мощно повръщане, хем съм до него с торбата, хем бяхме мазало комплект!
Но и аз съм за бой де, скоро не беше го правил и бях забравила да му дам хапче.
Аз съм много принципна и държа да са вързани, Калина е добре кошницата и е широка и доста полегата,
но Митака 8 часа полуседнал, много ми се вижда, дали да не го сложа да си легне в скута ми!
Знам и оценявам риска, съпруга ми е внимателен шофьор, но, но и пак но!
Давайте идеи, ЧЕРПЯ!

Нинко и да я мислиш яслата, това е, боледуват си,
дано Дари бързо да се адаптира!

Дели, много са смешни и Митака ги къдри и връзва и аз превеждам на околните!
Преди няколко дни в 22.30 ми казва:

-Мамо, искам пържени картофки!
Аз му отговарям,:
-Ти хапна за вечеря със сиренце, сега може плод!
И той възторжено започва да скандира:
-Плод, плод, плод!
Аз изреждам наличните ябълка, праскова или круша!
Той пак:
- Плод, плод!?
Обяснявам му, че изброените са плодове!
И той ми каза:
- Не, не мамо, искам плод шоколад!

Скоро откри тази благинка, но както казва Никола на Фуси,
"Мама дава по един боклук на ден"- та и Митака яде ябълка!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: 9.08-15.08 слънце и усмивки
« Отговор #41 -: Август 12, 2010, 15:19:43 pm »
nunu, и на мен ми се е свило сърчицето и за свикването, и за болестите, и изобщо... но това е положението - опитваме и виждаме дали става или не. Единствено се моля да си боледува от банални хреми и настинки, но да не прави усложнения, а че ще има болести е ясно - казват, че така растяли децата

mishanta, вързан и нощем е най-читаво по мое мнение. То без да сме дошли до това (по-малко ми е момчето) е най-лесно да даваме съвети, ама и аз философка  :lol:
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: 9.08-15.08 слънце и усмивки
« Отговор #42 -: Август 12, 2010, 15:25:54 pm »
И защо всички си мислят, че близнаците са с еднакъв режим?
Моите са били с еднакъв режим, до 6 месец беше песен гледането им!Само, където Антъни повръщаше доста.Имах време да си почина, да сготвя, е мъжът ми чистеше.Дори пазарувах с тях.
Така че, както си го направиш, така е наистина.
Децата не могат да бъдат приравнявани по никакъв начин, те се раждат с определен  темперамент, който личи още от ранна бебешка възраст.има деца, с които е много трудно да излезеш на глава.

Туто, значи малко ти остана още до градината


We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*
Re: 9.08-15.08 слънце и усмивки
« Отговор #43 -: Август 12, 2010, 15:39:56 pm »
мише, ако можете да карате през нощта, май това би било най-добре. Обаче ние с мъжа ми не можем (той е много уморен през нощта, а аз съм с лещи и не ми е комфортно да карам дълго време, когато е тъмно). Иначе гледаме да тръгнем, когато му е времето за спане и уж да спи в колата около 1,5-2 часа, но трябва да призная, че най-дългият ни път с кола е бил 400 км и то с няколко почивки.

Не се притеснявайте за яслите! Ще свикнат. Има места, където ги взимат на по 3-4 месеца. Толкова е майчинството. http://www.apesma.asn.au/women/maternity_leave_around_the_world.asp#Europe
И все пак зависи от държавата - дали има други помощи след майчинството, дали има ясли, с какво око се гледа в обществото. Някъде е нормално да се дават на по 3-4 месеца, а другаде се смята, че и от тригодишна възраст било рано.
Аз пък се притеснявам, че моят син ще почва през декември (за по няколко часа) и през януари за по цял ден. Точно тогава е най-болнавият сезон.  :(

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: 9.08-15.08 слънце и усмивки
« Отговор #44 -: Август 12, 2010, 15:43:31 pm »
Мише 8 часа - до къде бре жено ще пътувате?
Ние от Пд до Вн спахме по 3 часа на отиване и на връщане.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: 9.08-15.08 слънце и усмивки
« Отговор #45 -: Август 12, 2010, 15:52:24 pm »
Еврото София - Албена, но сме 3 коли със седем деца!
Спокойно каране си е 5-6 часа, но и Хасан е човек и той ще спре да пие кафе!
Пресметни го, ако спрем за всяко дете по еднаж! :lol:
Само Митачо, милото кат повърне ми е 15 минути съвземането и оправянето! :?
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: 9.08-15.08 слънце и усмивки
« Отговор #46 -: Август 12, 2010, 16:45:22 pm »
Странни теми разисквате.
Който няма близнаци ,тризнаци не знае какво е.Това е изводът ми от коментарите на хора с едно дете с две ,но на различни възрасти или изобщо без.
Само ми е чудно ем мрънкаш от това колко е трудно с две,че едното било палаво ем болестите те притесняват в яслата еми то угодия няма.
Аз ги дадох на ясла,вече ходят цяла година и да боледуват,но няма избор редуваме се с таткото с болничните и това е.
Моите деца са много развити и много умни за възрастта си особено девойката и мога да кажа,че сега е много по лесно отколкото в началото.
*
Re: 9.08-15.08 слънце и усмивки
« Отговор #47 -: Август 12, 2010, 17:00:14 pm »
Еврото София - Албена, но сме 3 коли със седем деца!
Спокойно каране си е 5-6 часа, но и Хасан е човек и той ще спре да пие кафе!
Пресметни го, ако спрем за всяко дете по еднаж! :lol:
Само Митачо, милото кат повърне ми е 15 минути съвземането и оправянето! :?

Ох..това с повръщането е най-гадно. Искрено ти съчувствам, защото знам ние едно време като тръгнехме към морето и с брат ми бяхме като парцали като стигнехме заветната дестинация. Взимаше се едно гърне за повръщане и така...Особено ми е останал гадния спомен и баща ми като пушеше на всичкото отгоре :oops: Май най-добрият вариант е наистина да тръгнете по-рано сутринта 4-5 часа...
*
Re: 9.08-15.08 слънце и усмивки
« Отговор #48 -: Август 12, 2010, 20:43:03 pm »
Темата с палавите деца почна на шега, но гледам че се е развила в съвсем друга посока... Аз също няма да коментирам, всеки е прав за себе си.

Хайде да си похваля голямото дете, от 3 седмици е без дневен памперс при това си казва и вече не подпитвам като параноичка през 5 минути дали ще пишка, а аз си мислех че ще мине директно на дамски превръзки ;). Само и е трудно да си вдига гащите сама и само търси кой да и ги вдигне, докато аз търча да изхвърля гърнето преди Стефан да е бръкнал вътре и в тоя ред на мисли, Стефан и попадна пред очите докато беше със смъкнати гащи и чувам като му вика "бебе, вдигай ми гащите"  :lol:
И понеже напоследък постоянно пита "кой купи това, кой купи онова", върхът в бисерите беше достигнат сега на морето докато мажа нея и мен с плажно мляко, чувам "кой купи тези цици"  8O. Детето беше стигнало до извода, че щом то няма, а аз имам значи се купуват отнякъде  :lol:, то не че е лъжа и някой се купуват.

Мише, за пътуването, освен всяка кола да си кара самостоятелно, пък после си се събирайте, иначе наистина ще стане дълго, а и на Митачето като не му понася... Ели миналото лято в Гърция и 12 часов път издържа с малко спирания от по 5 - 10 минути. А и си се возихме с памперс, сега като ходихме, че да пропуснем спиранията за пишкане особено по магистралата.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: 9.08-15.08 слънце и усмивки
« Отговор #49 -: Август 12, 2010, 20:53:15 pm »
Мише, ние ако ходим на море ще направим следното. Ще отидем при родителите на Тишо, ще преспим поне една нощ и от там към морето. Те живеят в едно селце близо до Дряновския Манастир. По средата на пътя е, около 3,00ч, но естествено ще спрем и в Габрово за по кафенце с приетелите на Тишо :lol: не е много изморително така. На връщане пак така ще е :-)

Ако имате възможност, може да си направите някаква спирка по средата на пътя с преспиване и да съчетаете морето с балкана :-)


*
Re: 9.08-15.08 слънце и усмивки
« Отговор #50 -: Август 12, 2010, 21:39:07 pm »
Ако имате възможност, може да си направите някаква спирка по средата на пътя с преспиване и да съчетаете морето с балкана :-)
Така ще направим и ние само че ще стоварим единия член от екипажа и малко ще "забравим" да го вземем към морето :lol: Така си решавам аз проблема с мрънкането и повръщането. А и ще видим как ще се държи няколко дена в "бабин дом", досега не сме я оставяли, та и на мен ми е доста притеснено. :(
Тази вечер срещнахме Анди с баща й голяма радост беше като се видяха двете!
Re: 9.08-15.08 слънце и усмивки
« Отговор #51 -: Август 12, 2010, 21:43:46 pm »


но Митака 8 часа полуседнал, много ми се вижда, дали да не го сложа да си легне в скута ми!
Знам и оценявам риска, съпруга ми е внимателен шофьор, но, но и пак но!
Давайте идеи, ЧЕРПЯ!


Дели, много са смешни и Митака ги къдри и връзва и аз превеждам на околните!
Преди няколко дни в 22.30 ми казва:

-Мамо, искам пържени картофки!
Аз му отговарям,:
-Ти хапна за вечеря със сиренце, сега може плод!
И той възторжено започва да скандира:
-Плод, плод, плод!
Аз изреждам наличните ябълка, праскова или круша!
Той пак:
- Плод, плод!?
Обяснявам му, че изброените са плодове!
И той ми каза:
- Не, не мамо, искам плод шоколад!

Скоро откри тази благинка, но както казва Никола на Фуси,
"Мама дава по един боклук на ден"- та и Митака яде ябълка!


За пътуването си мисля, че е най-добре да поспи повече, ако може. Аз си спомням, че като дете все спях на задната седалка и не е имало проблеми, но аз по принцип не съм имала. Криси също няма такива и миналата година като пътувахме за морето не е повръщал, но той проспа почти целия път. Затова си мисля, че спането все пак помага. На една приятелка детето повръщаше винаги и веднъж пътувахме заедно. То естествено повърна, но тя го държеше седнало. После го сложихме да легне и нямаше проблем.

Това за плод шоколад много ми хареса  :lol:! Криси като види в магазина и започва да повтаря "колад, колад!" Аз не съм му давала да яде още.
« Последна редакция: Август 12, 2010, 21:53:04 pm от Tutto_bene »
*
Re: 9.08-15.08 слънце и усмивки
« Отговор #52 -: Август 12, 2010, 21:47:39 pm »
Мише,според мен 8 часа на Митака ще му дойдат повече в полуседнало положение.Ако почва да му омръзва наистина можеш да пробваш това със скута.И ние така тръгвайки за морето рано сутринта бяхме овързали баткото и като ни спряха полицаите ни попитаха що така сме овързали детето и да го оставим спокойно да си спи :D

*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: 9.08-15.08 слънце и усмивки
« Отговор #53 -: Август 12, 2010, 23:35:43 pm »
Еврото София - Албена, но сме 3 коли със седем деца!

Йо-хо-хо:))))
А една лисица с три лисучета дали няма да дойде да ви намери на Албена?:)))))
Мише, много ще се радвам да ви нацелуваме ако ви остане време:) Само "кол ми":)))))

Ние вече сме си в къщи:) Бяхме цяла седмица на гости в Шумен. За простотиите на хората почти не ми се говори, че изкарахме една нощ в полицията с децата в 1 през ноща, защото един Ентелегентен съсед ме заплашва, псува и налетя на бой след като след 3 помолвания да си махне колата за да изляза той се направи на собственик на блока и на паркинга а аз се обадих в полицията и дойдоха, та и го арестуваха след като започна да буйства. Това в 10 вечерта. Да ви кажа тръгнах си от управлението смазана...Дежурния дознател (или както там се води) ме изкара виновна затова, че не съм си изкарала колата за да влезе въпросния оплодител а аз да търся къде да спра след това защото съм идвала на 2 месеца веднъж в блока си:))))))))))))
И още куп тъпотии:)
Днес пък като си тръгвах...дадох път на велосипедист (в Шумен) и той ме напсува. Обърнах колата след него и му препрречих пътя. Слязох и го свалих от колелото и му казах, че ще му натроша краката ако го видя още веднъж без значение дал ще ми каже нещо или не. Такава побойничка съм и давам мнооого лош пример на децата но не ми издържаха нервите да ви призная. Явно в тази държава е хубаво да се саморазправя човек. Чак когато спрях да треперя след около 2 часа, си дадох сметка, че можеше и аз да си отнеса боя но явно го изненадах. И следващия път когато някой ме напсува затова, че му давам предимство пак така ще реагирам.
Е, вече съм си на дивана в нас и няма с кой да буйствам но вместо да изкарам една хубава и спокойна седмица, се натоварих, че и майка ми покрай мен, беше свидетел на случките.
Важното обаче е, че децата вече са здрави:) Дани започна да пълзи "правилно":) а не като гъсеница, Никол стои стабилно седнала и сяда сама от легнало положение:) а Алекс започна да си бърбори със срички:) А, Дани и Алекс са остригани 3 номер и много ми харесаха:), но най важното е, че главите им не са мокри като преди:)
Приятни оставащи дни до края на седмицата и да са здрави всички деца:)
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: 9.08-15.08 слънце и усмивки
« Отговор #54 -: Август 12, 2010, 23:52:21 pm »
Мише, от тук тръгнахме към 18.00 часа, по път се хранихме (АМ), спряхме веднъж и после заспа. До Вн си спа - пристигнахме в 12 вечерта (сега като се замисля се чудя и аз на кое толкова се зачудих за дългия ви път) :lol:. И мен ме беше страх от повръщане, еле по панорамния път Сл. бряг - Вн. Храненията и бяха само АМ (уж да е по-леко). На прибиране направихме сутришен плаж (че да се уморим) и в 12 тръгнахме от Вн. Заспа още на слизане от Аспаруховия. :lol: Пак се разминахме с критичните завои, после пак АМ за "обяд" и някое Данонче. Не повърна ни на там, ни на насам. На връщане дори не спряхме изобщо за почивка, белкем се приберем по-ранко, а Мимето поспа 3 часа, нещо съвсем необичайно за нея.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: 9.08-15.08 слънце и усмивки
« Отговор #55 -: Август 12, 2010, 23:52:52 pm »
Мише,според мен 8 часа на Митака ще му дойдат повече в полуседнало положение.Ако почва да му омръзва наистина можеш да пробваш това със скута.И ние така тръгвайки за морето рано сутринта бяхме овързали баткото и като ни спряха полицаите ни попитаха що така сме овързали детето и да го оставим спокойно да си спи :D


Такова нещо в Германия не може посмъртно да се случи. Детето се вози само в столчето си, с колани. Няма повръща, няма не иска да стои....
Другото граничи с престъпление и го тритират като такова ако те хванат.
Просто тук се държи желязно за сигурността на детето пти возене.
Те и скоростите са съвсем друге де. Но изискванията са за нвсякъде.

Re: 9.08-15.08 слънце и усмивки
« Отговор #56 -: Август 13, 2010, 00:05:54 am »
Ех Лиско с историята за съседа как ме върна във времето... Зимата в най-големият сняг един съсед /бивш полицай/ беше паркирал на нашето масто /Местото е инвалидно маркирано по всички изисквания на закона и е от 30 год./ След като отказа да си премести колата извикахме полиция и му написаха акт. Една седмица по-късно знака беше счупен и същия съсед започна да си паркира на това място на общо основание. Непрекъснато предизвикваше скандали и казваше на мъжа ми че е "сакат и кьопав изрод" да си седи в къщи да не плаши децата му и "господ не ти дава деца щото си сакат изрод". Заплашва мъжа ми с побой няколко пъти и мисля, че ако е много пиян и се срещтнат наистина ще го бие. Той тероризира целия вход по различни начини. При оплакванията ни в полицията ни съветваха да го изгоним по закона за етажната собственост /което няма как да стане/. В крайна сметка написахме оплакване до Прокуратурата, викали са го и са го накарали да подпише, че няма да разговаря с нас, но...

Зная, че поста ми далеч не е за тук, но думите на Лиско ме провокираха да споделя и това...
 В момента децата му като ме видят и започват да пикаят пред очите ми, непрекъснато звънят на домофона, опикават входната ни врата и още редица гадости коита ще ви спестя... Нямам идея какво да правим от тук нататък. Чувствам се безсилна пред необятната простотия. Най-лошото е че децата са поощрявани от родителите си...
« Последна редакция: Август 13, 2010, 00:12:17 am от *snezhinka* »
Има във морето на детските игри бисерче, което ни прави по–добри!
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: 9.08-15.08 слънце и усмивки
« Отговор #57 -: Август 13, 2010, 00:13:27 am »
Снежинка, нямам думи.Честно.
Нашето си беше чиста простотия, но ме хвана яд, защото ако мъжът ми му беше звъннал на вратат да го помоли, нямаше да се налага после да го моли още 2 пъти. Мен ме хвана яд, че се прави на мъж пред една жена и си мери силите с мен. Хвана ме яд, че все трябва да махам с ръка и да им се разминава на хората. Но търпението ми преля когато намеси децата и започна да ми говори, че било ясно, че са от инвитро казвайки го като нещо изключително долно и лошо. Та и имаше коментар "к'во като си с три деца, да не съм ти ги правил аз". Благодаря на Господ, че не е той де.
После в управлението го накараха да ми се извинял за обидите и заплахите макар, че 3 пъти им казах, че не искам да го виждам и нямам нужда от извиненията му. Та тогава ми каза, че били минали по същия път и знаел какво е. Ех, как се надявам да чете и в Зачатие и да му кажа още веднъж, че явно няма понятие какво е и, че не много често срещам подобни малоумници слава богу.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: 9.08-15.08 слънце и усмивки
« Отговор #58 -: Август 13, 2010, 00:16:56 am »
Добър вечер и лека нощ. Отдавна не съм се вяскала тъдява. Радвам се да ви "видя".
Аз гледам да не се оплаквам, та ш'са пофаля.
Щерката казва вече "р".
Сега ш'са и оплача - навсякъде го слага, вече не яде солети, а соРети и в гората няма лисици, а Рисици.
Ето, сега ако трябваше да поздрави Лиско с трите малки лисенца, щеше да каже - здравейте Риско и рисета и не се ядосвайте на поРицаите!.   osi_13

Хайде, със здраве! :)
 
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: 9.08-15.08 слънце и усмивки
« Отговор #59 -: Август 13, 2010, 00:24:58 am »
Друго си е да се заформи скандалче, доста хора се появяват изведнъж  :D
Ох, Лисо- може ли без случка около теб се питам  :wink:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит