0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #680 -: Декември 30, 2010, 12:39:24 pm »
Благодаря, Докторе!
След празниците ехограф и преглед при детски нефролог ще направим. Стерилна и обикновена урина 2-3 дни след антибиотика каза личната, но при това положение ще пусна първия работен ден.
Весели празници Ви желая и дано не се наложи да Ви пиша тези дни!
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #681 -: Декември 30, 2010, 12:56:49 pm »
Д-р Бърди пиша в тази тема за да питам този път за голямото си момче,което е на 3г. и 8мес.Тази есен тръгна на градина,но все е болен и не ходи много,имаше карантина от скарлатина в градината и аз веднага го бях спряла.Изкара една херпангина,след която му се бяха подули лимфните възли,и понеже се бях притеснила за скарлатината му направих кръвни изследвания при които пуснах и АСТ

бихте ли ми обяснили резултата,който е:
 
Антистрептолизин О (АSL)   73.0U/ml       референтни граници до 200,деца до 150

разбирам че стойността е под границата,но това означава ли че има стрептококи в организма му?
това изследване е правено края на октомври,а в края на ноември му изследвахме секрет от носа и се изолираха стафилококи ауреус
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #682 -: Декември 30, 2010, 19:35:44 pm »
Добър вечер от мен, отново  :?
Бърди, за съжаление аз не можах да отида при педиатърката днес, таткото отиде. Изписала е това http://prikachi.com/images/131/2809131b.jpg за 5 дни  :(
Явно този ще е антибиотика, но дали да не го давам 10 дни  :?

ЕДИТ
Това е антибиограмата, към пеницилин е резистентен  :(
Penicillin R   

Ampicillin S
      
Amoxicillin clavulanic acid ( AUGMENTIN )    S
      
Clindamycin    I

Azithromycin (SUMAMED)    I
      
Clarithromycin    S
      
Cefixim ( Pancef )    S

      
« Последна редакция: Декември 30, 2010, 19:40:43 pm от к(Р)оки »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #683 -: Декември 30, 2010, 19:51:49 pm »
Аугментин, даван в добра доза , по средата на храненето ( за да не направи диария), за 10 (!) дена курс.
Контролни посявки под лечение на 3-4 ден, и 3-4 дена след приключване на лечението.

* тя е написал Панцеф. По принцип при Стрептококи Пеницилин и Амоксицилин са за предпочитане. Малко не ми се вярва на Пеницилин да е Р, но е възможно по принцип... .
« Последна редакция: Декември 30, 2010, 19:53:42 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #684 -: Декември 30, 2010, 20:10:45 pm »
Той няма проблем с аугментина, обаче го пи при първата посявка, значи преди месец. След това клацид  :? А и не мога да купя антибиотик без рецепта.
Ако давам панцеф по 5мл, да го давам ли за 10 дни  :?
Ще започне АБ утре, значи ще мога да пусна посявка в първия работен ден, ще се падне точно 4ти ден. В същия ден ще пусна и на нас.
Ох, дано да свърши работа, дано, дано.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #685 -: Декември 30, 2010, 20:26:58 pm »
Добре, но за 10 дена. На 3 приема дневно, не на два.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #686 -: Декември 30, 2010, 21:28:26 pm »
Докторе,имаме бум на Хепатит А в града, нещо по-специално за децата трябва ли да направя и какво да наблюдавам. Неофициалната версия е, че питейната вода ни е заразена, възможно ли е това?
http://www.standartnews.com/news/details/id/90007/%D0%91%D1%83%D0%BC-%D0%BD%D0%B0-%D1%85%D0%B5%D0%BF%D0%B0%D1%82%D0%B8%D1%82-%D0%B2-%D0%A1%D1%82%D0%B0%D1%80%D0%B0-%D0%97%D0%B0%D0%B3%D0%BE%D1%80%D0%B0
« Последна редакция: Декември 30, 2010, 21:33:27 pm от mini »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #687 -: Декември 30, 2010, 22:20:08 pm »
Тогава един последен въпрос  :oops:
Щом трябва да са три приема дневно, мога ли само да разделя предписаната доза на три или има нужда от корекция?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #688 -: Декември 31, 2010, 00:05:04 am »
Докторе,имаме бум на Хепатит А в града, нещо по-специално за децата трябва ли да направя и какво да наблюдавам. Неофициалната версия е, че питейната вода ни е заразена, възможно ли е това?
http://www.standartnews.com/news/details/id/90007/%D0%91%D1%83%D0%BC-%D0%BD%D0%B0-%D1%85%D0%B5%D0%BF%D0%B0%D1%82%D0%B8%D1%82-%D0%B2-%D0%A1%D1%82%D0%B0%D1%80%D0%B0-%D0%97%D0%B0%D0%B3%D0%BE%D1%80%D0%B0

Ваксинирахме ли се срещу Хеп А?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #689 -: Декември 31, 2010, 00:05:29 am »
Тогава един последен въпрос  :oops:
Щом трябва да са три приема дневно, мога ли само да разделя предписаната доза на три или има нужда от корекция?
Има нужда от корекция... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #690 -: Декември 31, 2010, 00:23:30 am »
не са  :(
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #691 -: Декември 31, 2010, 00:28:35 am »
Ваксинирайте още утре... максимално бързо.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #692 -: Декември 31, 2010, 00:56:46 am »
Тогава един последен въпрос  :oops:
Щом трябва да са три приема дневно, мога ли само да разделя предписаната доза на три или има нужда от корекция?
Има нужда от корекция... .
Е, ще си кара както е предписано. Тук всички запразниха вече  :?

Весела нова година и на Вас!
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #693 -: Декември 31, 2010, 13:52:11 pm »
Здравейте, Докторе!
Отново с проблема с оченцето на Криси. Вчера не слагах капки, днес сутринта беше по-подут клепача и леко зачервен. 2 пъти сложих Макситрол от сутринта, поспадна, но е още леко зачервено. Какво ще ме посъветвате? След почивните дни ще го заведа на лекар, но дотогава...
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #694 -: Декември 31, 2010, 14:43:08 pm »
Имам едно питане към д-р Бърди, малкия е от 5 дни с хрема и кашлица последствие се оказа бронхит който видяхме на снимка доктора все още не еизписал лечение с АБ мисли че може да се размине с компреси и други сиропчета според вас нормално ли е?Детето сега е по добре но мен ме притеснява дали се е изчистил правена е ваксинация превенар 2 пъти може ли да му помогне?
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #695 -: Декември 31, 2010, 18:11:03 pm »
Ваксинирайте още утре... максимално бързо.
Утре е 1 януари, едва ли ще стане.

Не е ли късно за ваксина при положение, че приемат по 10-тина нови болни дневно?
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #696 -: Декември 31, 2010, 18:13:37 pm »
Здравейте д-р Бърди,
Пиша Ви за дъщеря ми която е на 2г. Снощи не спа цяла нощ от стичащ се заден секрет. Видимо няма хрема. И цяла нощ хъркаше като възрастен човек. Днес сутриннта се събуди с променен дрезгав глас и след опит да се изкашля и отхрачи се започна едно двучасово повръщане :( В началото повръщапе буквално носен секрет, след като свърши само стомашни сокове. След като джипито не вдихна телефона, а съм сама с трите деца, се обадих на една позната педиатърка която живее на близо. Тя ни изписа свещички Вамакур, каза да и дам 1/2 защото падало кръвното от тях, капки Вомитосхил (3х10к.) при нужда и Натриев цитрат. Овладяхме повръщането. След няколко часа я прегледа пак - гърди чисти, гърло спокойно, т-ра няма. Всичко звучи добре, но според мен има нещо. Ако изкашля хрипче кашлицата и е на ларинкс. Не е нормалната кашлица. Като спи хурка и продължава да и се стича секрет. Объркана съм а има още два почивни дни.
Знам, че без преглед няма как да ми кажете какво й е, но поне някакви насоки. Какво бих могла да направя за да облекча състоянието й до понеделник.
Извинявам се за дългия пост.
Благодаря Ви предварително.
Весело посрещане на Новата Година!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #697 -: Декември 31, 2010, 19:20:05 pm »
Ваксинирайте още утре... максимално бързо.
Утре е 1 януари, едва ли ще стане.

Не е ли късно за ваксина при положение, че приемат по 10-тина нови болни дневно?
Не. Ваксината може да се използва за пост-експозиционна профилактика при деца над 12м възраст ( и до възраст 40 години).  Заедно с Имуноглобулин, който се ползва за индивиди над 40г възраст и деца под 12м. възраст, имунокомпрометирани болни и болни с тежки чернодробни заболявания.

Никога не е късно... желание да има.
Тук си ваксинираме децата за Хеп А след навършване на 12м възраст.
Естествено че ако имаме спешност, и на 31/12/ ще ваксинирам деца, за които това би било решаващо като постекспозиционна профилактика.

Справка-
http://www.cdc.gov/vaccines/pubs/pinkbook/default.htm    <<<<<< Pink Book of Immunization, 2009, Hep. A Chapter, p. 96.
Виж също >> MMWR 2007;54 (No.41):1080-84 (19/10/ 2007)
« Последна редакция: Декември 31, 2010, 19:59:41 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #698 -: Декември 31, 2010, 19:23:12 pm »
Здравейте д-р Бърди,
Пиша Ви за дъщеря ми която е на 2г. Снощи не спа цяла нощ от стичащ се заден секрет. Видимо няма хрема. И цяла нощ хъркаше като възрастен човек. Днес сутриннта се събуди с променен дрезгав глас и след опит да се изкашля и отхрачи се започна едно двучасово повръщане :( В началото повръщапе буквално носен секрет, след като свърши само стомашни сокове. След като джипито не вдихна телефона, а съм сама с трите деца, се обадих на една позната педиатърка която живее на близо. Тя ни изписа свещички Вамакур, каза да и дам 1/2 защото падало кръвното от тях, капки Вомитосхил (3х10к.) при нужда и Натриев цитрат. Овладяхме повръщането. След няколко часа я прегледа пак - гърди чисти, гърло спокойно, т-ра няма. Всичко звучи добре, но според мен има нещо. Ако изкашля хрипче кашлицата и е на ларинкс. Не е нормалната кашлица. Като спи хурка и продължава да и се стича секрет. Объркана съм а има още два почивни дни.
Знам, че без преглед няма как да ми кажете какво й е, но поне някакви насоки. Какво бих могла да направя за да облекча състоянието й до понеделник.
Извинявам се за дългия пост.
Благодаря Ви предварително.
Весело посрещане на Новата Година!
От прегледа зависи... ако секретите от носа са първостепенни- може да ползвате Олинт за нослето.
Ако повръщането е от вирусен гастрентерит- предписаното за БГ условия се покрива с диагнозата.
Ако е инфекция- фарингит, ларингит, белодробна инфекция- не знам- зависи от прегледа лечението.
Ако повръщането е с друга етиология? не знам.. .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #699 -: Януари 01, 2011, 01:17:44 am »
Благодаря Ви много за насоките д-р Бърди!
За секретите, не мога да кажа какви са защото нищо не излиза отпред. Всъщност немога да кажа че има хрема, тъй като нищо не изтича от ноздрите. Сега не повръща, на диета сме. Единствено и се губи гласа когато има хрип който не може да преглътне и тогава кашля дрезгаво. Надявам се до понеделник да няма усложнения. Уместно ли е да пуснем за изследване носен и гърлен секрет?
Честита Нова Година, нека тя донесе много здраве, късмет и любов на Вас и Вашето семейство! Благодаря Ви че ни помагате!