0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #520 -: Ноември 18, 2010, 23:11:20 pm »
Решението за АБ зависи от прегледа. От това зависи дали има данни за инфекция.
Ако решите консевративно, може да дадете АЦЦ кидс + Вентолин на сиропче.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #521 -: Ноември 18, 2010, 23:13:58 pm »
Ами как да се прецени дали има данни за инфекция.
Детето няма температура, видимо е спокойно, кашля рядко.
Да, наистина гърдите й свиркат, но не знам дали това е сигурен показател на инфекция!?
Предполагам, че за да изписва пулмолога Сумамед явно е решил, че има инфекция!?
Утре сме на контролен преглед при джипито и мога да поискам снимка, но не знам кой ще я разчете, защото той не е педиатър, нито пулмолог, а е петък.
Това ще помогне ли до някъде, за да се ориенитраме дали има инфекциозна находка в дробовете?
п.п. За себе си бих предприела лечение само с Вентолин, инхалации с дестилирана вода и АЦЦ до понеделник. И дано да не се влоши детето, защото това ще лежи на съвестта ми, но пусто - не бих дала ей така АБ.
« Последна редакция: Ноември 18, 2010, 23:19:12 pm от scorpia »
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #522 -: Ноември 19, 2010, 15:57:20 pm »
Реших на своя глава днес да опитам с Вентолин сироп и АЦЦ само и ако детето не се влошава да продължа така. Иначе ни смениха АБ с Клацид по ваша препоръка - ей така, да имам за всеки случай под ръка рецепта.
Искам да питам - да купуваме ли инхалатор? Ще й помогне ли?
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #523 -: Ноември 19, 2010, 17:43:59 pm »
Докторе, извинявайте, че досаждам така от вчера, но днес купихме инхалатора и искам да знам, след като детето е приело 2 пъти Вентолин сироп днес, колко пъти да инхалирам (само един път вечерта ли) и каква доза (3 годишно дете, 10кг.)?
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #524 -: Ноември 19, 2010, 17:48:38 pm »
недей, ще предозираш
направи само с физиологичен разтвор, достатъчно облекчаваща е инхалацията
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #525 -: Ноември 19, 2010, 19:24:35 pm »
Докторе, моля за съвет :oops:.
Дъщеря ми преди около три седмици поддържаше температура повече от три дни и започна прием на АБ - Цефзил 125мг/5мл, доза 5,5 мл (детето е около 13 кг., пие АБ за първи път в живота си :))в продължение на 8 дни на 12 часа. Тъй като два дни преди да започне АБ се бяхме разбрали с личната лекарка да пуснем посявка на носен секрет заради често повтарящи се ринити, а междувременно се наложи спешен прием на АБ, вече имах издадено направление за МБ и пуснах посявката 7 дни след края на приема на АБ. Изолира се пневмокок 10^4. Според личната на този етап не порвеждаме лечение по антибиограма.
Бактерията е чувствителна към всички тествани АБ. Не помня точно за кой от тестваните видове личната каза, че е по-ниският клас на цефпрозила, т.е. би трябвало цефзил-ът да е свършил работа. Не изключваме варианта и пробата да е била замърсена в лабораторията :?
Към момента детето е добре, има леко хъркащо носле, почти не изтича секрет. Когато взехме секрета за МБ (преди 5 дни), нослето беше съвсем чисто.
Според Вас, кое е правилното поведение в случая?  
« Последна редакция: Ноември 19, 2010, 19:27:13 pm от Мама Мийя »


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #526 -: Ноември 19, 2010, 19:27:15 pm »
Повтаряте посявката- ако пак е положителна, ще се наложи лечение. Аугментин би бил добър избор... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #527 -: Ноември 19, 2010, 19:56:04 pm »
Благодаря, докторе!


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #528 -: Ноември 21, 2010, 12:10:57 pm »
Здравейте,доктор Birdie!
Ето ,че и аз решех да се допитам до Вас и Вашите знания и компетентност!
Изчетох доста неща във форума и очите ме заболяха вече :D ,ама и много научих...
Имам момиченце на 3 г. ,при което лекар УНГ установи запушване на евстахиевите тръби.Аз го предположих след като започна да не ме чува при нормална реч и бе нужно да го повтарям,но с по - силен глас.До колкото разбрах изследването на ушите е чрез измерване на налягането,като при лявото уше се получи една абсолютно права линия(без пик),а при дясното имаше изместен пик вляво от нулата(пика трябвало да съвпада с нулата).Лечението се състоеше в: капки коларгол и противоалергичен сироп AERIUS 0,5  mg/ml  и физиотерапия за по 15 мин.десетина дни,която я започнахме от вчера. Само да уточня,че детето никога не е имало алергии(нито пък някой от семейството ни,дори и каката на 8 г.).Всичко започна от една хрема,не е имало запушване на носа,не е имало хъркане.Прокашля се няколко пъти.Сега нослето все още не е напълно чисто.Аз лично за коларгола знам (а както видях и ВИЕ пишете),че не е полезен ,а вреден дори;за противоалергичния препарат - знам че не е безвреден и не е нужно да се използва недоказано.Посъветвайте ме,моля!Калции знам ,че е хубаво да приема(има отбъбващ ефект),ама не ми го изписаха- мисля да го дам.Правя нагревки с морска сол.Какво да правя ? Дали пък не е нужен антибиотик и какъв?Положението е така от около десетина дни,но преди два дни отидохме на лекар специалист.
Поздрави!И предварително ВИ благодаря!!!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #529 -: Ноември 21, 2010, 18:26:15 pm »
Има ли течност в ухото? някое от двете... ? данни за отит?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #530 -: Ноември 21, 2010, 19:41:54 pm »
Течност от ухото да изтича .... няма.Иначе повече нищо не ми е казано.Освен,че гърлото е добре...Болки няма в ушенцата.Всъщност да Ви кажа мисля ,че има от следобяд подобрение,защото чува вече по - добре т.е. по -тиха реч чува.При шепнещата реч не всичко чува.Да се надяваме ,че ще се справи имунитета й сам.По принцип е доста здраво дете,както и кака й.Не са боледували от никакви по - сериозни заболявания.Всичко протича много леко и при двете.
Поздрави и предварително Ви благодаря!
« Последна редакция: Ноември 21, 2010, 20:12:33 pm от Ечи »

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #531 -: Ноември 21, 2010, 22:41:40 pm »
Това може да са няколко неща:

*отит с излив в средното ухо ( най-често)
* проблем със слуха извън темата "остър отит".
*Чиста дисфункция на евстахиевата тръба без оплаквания досега? малко вероятно. В рамките на отит, риит - да.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #532 -: Ноември 21, 2010, 22:52:19 pm »
Да попитам относно вземането на назален секрет. Ако са сложени капки за нос вечерта а пробата се вземе рано сутринта има ли опасност от компрометиране?


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #533 -: Ноември 21, 2010, 22:53:19 pm »
Какви капки по вид?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #534 -: Ноември 22, 2010, 08:04:12 am »
Виброцил, физиологичен разтвор


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #535 -: Ноември 22, 2010, 10:54:48 am »
На нас ни казаха два последователни дни нищо да не се слага в носа.
Пробите за гърлен и носен секрет се взимат на гладно и жадно.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #536 -: Ноември 22, 2010, 15:20:12 pm »
Докторе, аз влизам, за да ви благодаря за пореден път, защото ви послушах и предпочетох да заложа на инхалации  Вентолин + АЦЦ и детето е видимо по-добре - отхрачва и няма свиркане в дробовете. Още ни мъчат сополите, но и с тях ще се справим!
Решихме да вземем инхалатор, защото четох, че инхалациите при първи симптоми на настинка дори само с физиологичен разтвор са много полезни и явно този уред е хубаво да бъде под ръка на всеки в домашни условия.
Според вас колко време е добре да бъде инхалирано детето с Вентолина?
В момента правим 3 пъти дневно инхалации през 6 часа с 0,2 мл. Вентолин и 2,0 мл. физиологичен разтвор.

Какво ви е мнението и за тази рецепта: Срещу хрема
    Клеева тинктура. 5-10 капки в 10 мл вода се из­ползват като капки за нос. 5- 6 пъти дневно по 3- 4 капки в лявата и дясната ноздра.
« Последна редакция: Ноември 22, 2010, 15:22:49 pm от scorpia »
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #537 -: Ноември 22, 2010, 16:50:29 pm »
Докторе, и аз ще съм Ви благодарна да кажете нещо повече за инхалаторите. Тук при нас се смята че, че инхалатори са нужни само на деца с "по-специфични" нужди, пр. деца с астма и пр. Чела съм, че инхалатор трябва да има във всеки дом с малко дете, наред пр. с термометър да кажем. И както вече scorpia е писала се ползват дори при най-банални хреми и помагат много. За подобен инхалатор ли става дума:http://eruditabg.com/?pid=17&NewsID=165
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #538 -: Ноември 22, 2010, 17:38:54 pm »
Докторе, аз влизам, за да ви благодаря за пореден път, защото ви послушах и предпочетох да заложа на инхалации  Вентолин + АЦЦ и детето е видимо по-добре - отхрачва и няма свиркане в дробовете. Още ни мъчат сополите, но и с тях ще се справим!
Решихме да вземем инхалатор, защото четох, че инхалациите при първи симптоми на настинка дори само с физиологичен разтвор са много полезни и явно този уред е хубаво да бъде под ръка на всеки в домашни условия.
Според вас колко време е добре да бъде инхалирано детето с Вентолина?
В момента правим 3 пъти дневно инхалации през 6 часа с 0,2 мл. Вентолин и 2,0 мл. физиологичен разтвор.

Какво ви е мнението и за тази рецепта: Срещу хрема
    Клеева тинктура. 5-10 капки в 10 мл вода се из­ползват като капки за нос. 5- 6 пъти дневно по 3- 4 капки в лявата и дясната ноздра.
Оставете нослето. Промивайте само с "Низита", "Стеримар".
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #539 -: Ноември 22, 2010, 17:40:23 pm »
Докторе, и аз ще съм Ви благодарна да кажете нещо повече за инхалаторите. Тук при нас се смята че, че инхалатори са нужни само на деца с "по-специфични" нужди, пр. деца с астма и пр. Чела съм, че инхалатор трябва да има във всеки дом с малко дете, наред пр. с термометър да кажем. И както вече scorpia е писала се ползват дори при най-банални хреми и помагат много. За подобен инхалатор ли става дума:http://eruditabg.com/?pid=17&NewsID=165

Инхалатори за индивидуално ползване? да, помагат, но не мисля че са толкова универсално нужни.
Овлажнители за стая - аз категорично не препоръчвам.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.