0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #460 -: Ноември 09, 2010, 18:02:06 pm »
Аз съм категорично против използването на всякакви "овлажнители".
Освен че предизвикват мухъл, са и страшно алергизиращи.
Може просто да проветрявате често и да поддържате логична т-та в помещенията.

Да ние вече така практикуваме, по на хладно и често проветряване.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #461 -: Ноември 09, 2010, 18:35:04 pm »
Дискусията беше навреме. Обмислях тази зима да се сдобием с овлажнител  :).
Благодаря!
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #462 -: Ноември 09, 2010, 20:24:15 pm »
И аз благодаря ,че сте повдигнали темата за овлажнителите.Ние се отопляваме на климатици и бях решила да взимам ,че Митко по средата на нощта много му изсъхва нослето.Иначе поддържаме 20 градуса.Някакви други идеи?

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #463 -: Ноември 09, 2010, 23:22:53 pm »
    Докторе  и аз пак да ви пиша, нямаше и 5-6дена,когато се похвалих,че комбинираните капки/с Ефедрин и Алергозан/,които капахме на детето/1г4м/ му помогнаха, и които вие не одобрихте и 3м сополи спряха , изведнъж от неделята пак тръгнаха бистрите течни сополи и напред и назад се стичат, пак почна  и лаещата кашлица, на лекар пак ходихме, пак със зачервено гърло и обилни задни секрети.Докторе няма и един месец и това и е трето боледуване/херпангина,остър ринофарингит, прием на Зинат и сега това наново пак, подобно на ринофарингит/, ограничили сме контактите до минимум, по площадки не ходим, само разходки и пак наново е болна. Докторката ни каза,че прави алергия към вирусите и,че била типично алергизирано дете/много се поти, докато спи  и главата и дрехите и са винаги мокри/но само докато спи е потенето/- аз незнаех,че и това потене може да е признак за алергия .Наистина много се обърках и ще ходим до края на месеца да и вземат кръв за изследване, да я видим към какво точно има алергия! В момента за носа само Стеримар, пие Тусивит/3 по 1ч.л/ за кашлицата и Умколор/3 пъти по 10к/ и Зиртек приема 2 пъти по 3капки.
  Моля отново за вашето компетентно мнение за новата ситуация!


....а за овлажнителите и ние мислехме утре да купуваме овлажнител с йонизатор за въздуха, то дали е подходящо, за дете,което може би има алергия ?
« Последна редакция: Ноември 09, 2010, 23:24:27 pm от heartbeat »
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #464 -: Ноември 09, 2010, 23:29:19 pm »
Категорично противопоказно
влагата е предпоставка за развитие н мухъл, плесени и всякакви гадории, които могат да предизвикат страхотни проблеми
по принцип не е задължително дете което се поти да е алергично към нещо, моите и двете се потят много, за сега малечка не е проявила състоянията на каката, но не е късно де, Стефания почна на 2 и 2-3 месеца  :(
за какво са тези кръвни изследвания, явно имате излишни 100-на лева
я по-добре заведете детето някъде извън града за събота и неделя, тези изследвания не са реални в тази възраст
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #465 -: Ноември 09, 2010, 23:39:09 pm »
Мдаа, чела съм,че кръвните изследвания, правени на тази възраст не са точни, но защо тогава доста майки с деца под 2г възраст ги правят?! Не дават ли поне някаква насока, какво точно да се стремиш да избягваш?!

Значи и вие смятате,че и йонизатора не е подходящ за нейното състояние,за овлажнителя разбрах?!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #466 -: Ноември 09, 2010, 23:43:44 pm »
защото има кой да им пълни главата с глупости и да им взема парите, за това
нали знаете, че ние сме най-уязвими чрез децата ни
някаква информация от тези изследвания може да получите след 5-6 годишна възраст, в която всъщност доста деца "израстват" болестите и спират да проявяват доста симптоми от ранна детска възраст
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Час
« Отговор #467 -: Ноември 10, 2010, 11:15:26 am »
Подкрепям изцяло мненията на Mini, ако не смените лекарите, които ви пълнят главите с глупости и оправдават невежеството и безпомощността си с назначение на какви ли не изследвания и илачи, то поне се поровете из Интернет. Тук например с търсачката, ще откриете доста отговори на въпросите ви, д-р Бърди е давал и дава винаги най правилните решения. При нас доказано.


Докторе, поръчах 2 шишенца Примперан 5 мл/5 мг, ще са при мен към 20-22 ноември.
Между другото все още давам Омепразол 20 мг и почти не се орига вече или е в рамките на нормалното /според мен/. Да ги спра ли вече или да продължат до 21-30 дневен курс?
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #468 -: Ноември 10, 2010, 11:25:57 am »
Спрете го. Така или иначе е достатъчно.
Моля спрете киселото мляко под всякакъв вид. Грах също.

Имайте пред вид следното >>  "Примперан" е доста опасен медикамент при деца, ако се дозира неправилно, или се дава дълго.
Но ако се дозира правилно, и се дава разумно ( като срок- 2-3-4 дена максимум) е много добър и резултатен.
« Последна редакция: Ноември 10, 2010, 11:28:24 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #469 -: Ноември 10, 2010, 11:33:13 am »
   Докторе  и аз пак да ви пиша, нямаше и 5-6дена,когато се похвалих,че комбинираните капки/с Ефедрин и Алергозан/,които капахме на детето/1г4м/ му помогнаха, и които вие не одобрихте и 3м сополи спряха , изведнъж от неделята пак тръгнаха бистрите течни сополи и напред и назад се стичат, пак почна  и лаещата кашлица, на лекар пак ходихме, пак със зачервено гърло и обилни задни секрети.Докторе няма и един месец и това и е трето боледуване/херпангина,остър ринофарингит, прием на Зинат и сега това наново пак, подобно на ринофарингит/, ограничили сме контактите до минимум, по площадки не ходим, само разходки и пак наново е болна. Докторката ни каза,че прави алергия към вирусите и,че била типично алергизирано дете/много се поти, докато спи  и главата и дрехите и са винаги мокри/но само докато спи е потенето/- аз незнаех,че и това потене може да е признак за алергия .Наистина много се обърках и ще ходим до края на месеца да и вземат кръв за изследване, да я видим към какво точно има алергия! В момента за носа само Стеримар, пие Тусивит/3 по 1ч.л/ за кашлицата и Умколор/3 пъти по 10к/ и Зиртек приема 2 пъти по 3капки.
  Моля отново за вашето компетентно мнение за новата ситуация!


....а за овлажнителите и ние мислехме утре да купуваме овлажнител с йонизатор за въздуха, то дали е подходящо, за дете,което може би има алергия ?

*носни и фарингеални посявки
* ако са отрицателни- въпрос "защо кашля детето- от назофарингеални, или от бронхиални проблеми".
*ако е от назофарингеални- синузит?  алергичен ринит? първото изисква АБ, второто назален КС шпрей ( Будезонид или Назонекс)
*ако е от брохиално естество- съответното лечение.

Не се дават сиропи за кашлица така- не помагат.
"Умкал..." това е?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Час
« Отговор #470 -: Ноември 10, 2010, 11:38:17 am »
Моля спрете киселото мляко под всякакъв вид. Грах също.

Той сам беше отказал киселото мляко, пие само айрян в градината. Ако и това е проблем, ще кажа да не му дават. За колко време, месец, два?

Забелязвала съм още от бебе, че нещо киселото мляко не му понася от към киселини. Обича го, но го яде предимно и само на моменти. Сега е в такъв период, сам си иска и търси да яде и изяжда даже кофичка от 400 мл. Прясно мляко пък изобщо не иска и да вкуса, дори и с какао.

Само грах ли да изключа или бобовете изобщо и за колко време?


Благодаря, че отново сте до нас.
Ако отново стигнем до омепразола и примперан, ще се допитам до вас за дозировка.
« Последна редакция: Ноември 10, 2010, 11:42:46 am от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #471 -: Ноември 10, 2010, 11:39:19 am »
Lora2312, за овлажняване на мен лекар ми беше казал да слагам на котлона чай от лайка с една лъжичка сода вътре. Така си къкри на слаб огън. Това за мен е ароматът на зимата  :D. Моят син прави ларингит при почти всяко вирусно заболяване.


Лайка и аз варя всяка вечер, колкото да си мисля, че правя нещо да го облекча. Но содата с каква цел се слага?

Но щастието трябва да се търси - то никога не идвало само.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #472 -: Ноември 10, 2010, 11:42:22 am »
Аз съм категорично против използването на всякакви "овлажнители".
Освен че предизвикват мухъл, са и страшно алергизиращи.
Може просто да проветрявате често и да поддържате логична т-та в помещенията.
То при нас честото проветряване е нещо неизбежно- аз съм с алергия към прах, а от скоро съм и с астма....
Мерси, все пак! :)
Успех!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #473 -: Ноември 10, 2010, 11:46:49 am »
Моля спрете киселото мляко под всякакъв вид. Грах също.

Той сам беше отказал киселото мляко, пие само айрян в градината. Ако и това е проблем, ще кажа да не му дават. За колко време, месец, два?

Забелязвала съм още от бебе, че нещо киселото мляко не му понася от към киселини. Обича го, но го яде предимно и само на моменти. Сега е в такъв период, сам си иска и търси да яде и изяжда даже кофичка от 400 мл. Прясно мляко пък изобщо не иска и да вкуса, дори и с какао.

Само грах ли да изключа или бобовете изобщо и за колко време?


Благодаря, че отново сте до нас.
Ако отново стигнем до омепразола и примперан, ще се допитам до вас за дозировка.

Може да спрете киселото мляко за около 6 месеца. Всичко, съдържащо кисело мляко- също.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #474 -: Ноември 10, 2010, 11:49:20 am »
Благодаря още веднъж, дано срещна разбиране и в градината.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #475 -: Ноември 10, 2010, 14:28:55 pm »
   "Умкал..." това е?

Умкалор е екстракт от корени на пеларгониум, иначе казано мушкато. Дава се на капки според теглото и го рекламират, че втечнява секретите, както и действало бактерицидно.
Тече му голяма реклама в момента.
Давала съм на моите деца веднъж и в интерес на истината тогава оттървахме АБ, но може и чиста случайност да е било.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #476 -: Ноември 10, 2010, 15:25:31 pm »
   "Умкал..." това е?

...както и действало бактерицидно.

Мен една педиатърка ме увещаваше, че действало и антивирусно. Лекува всичко значи :lol:


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #477 -: Ноември 10, 2010, 18:44:38 pm »
Току що взех малкия си син от градина... ама все едно е бил на боксов мач. Дете го е бутнало по стълбите. Има лош оток и ще остане синина на лявата скула :(
Моля за съвет- подходящо третиране на мястото.
Мерси!
Ето и снимки:

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #478 -: Ноември 10, 2010, 21:30:33 pm »
Здравейте,докторе! Детето ми е на 3,5г.,преди 20дни извадихме 3тата сливица с надежда,че нещата ще се оправят нещата, но уви.От Бургас сме,но я извадихме в Пазарджик.От 9месечна малката прави бронхоспазми-Бургас,море,нефтозавод и аз незнам от какво.Казаха ни да извадим 3та сливица, спря да хърка, но кашлицата така и не спря.Сутрин кашля още щом си отвори очите-влажна кашлица,сякаш има секрети,а сополи няма никакви.От както извадихме сливицата, дъха й сутрин е ужасен.Мием зъбите и пак мирише, чак като почне да яде нещо тогава лошият дъх изчезва.През деня по радко кашля, освен ако почне да скача или бяга кашля много.Вечер понякога има суха кашлица, но не всяка вечер.Последните 20дни, 2 нощи ,както и снощи(3( направи пристъп.Към 4,30 сутринта почна суха лаеща ,задавяща кашлица.Между кашлянията, дишането е хъркащо със секрети на гърлото,сякаш с кашлицата се опитва да изкар секретите,но кашлицата ми се струва,че идва от дробовете,а хриповете от гърлото,дадох вентолин 5мл.След 10 мин повърна жилав секрет,което е нормално за нея при тея пристъпи.Не исках да чакам ,щото на един от миналите пристъпи беше страшно,от кашлицата ли, от липсата н въздух ли имаше спукани капиляри по бузката и вратлето.Затова пуснах гореща водя в банята и я закарах да диша оправи се сравнително бързо и заспа.В 6ч. почна пак да кашля, но тоя път за около 7-8 мин. и заспа.Беше по лек пристъп.Давала съм Ериус,сега давам Ксезал капки 5 сутрин и вечер.Ехинацея форте по 20капки 3пъти.От снощи почнах да давам вентолин по 5мл.смятам давам 3-4дни сутрин и вечер.През деня АЦЦ и едни билки поръчах по пощата за бронхоспазми от София-бъз,алтея,ленено семе,босилек,мащерка риган,липа,петоръстник,анасон,борови връхчета,сладка папрат -съдържа.
Педиатърката ни като много други,я гони малко безхаберие.
Какво ще ме посъветвате,какво да правими как да лекуваме, неискам детето ми да стане астматик-това би означавало,че няма да може да играе физкултура в училище, няма да може да спортува и ще страда много?
Да я тестваме ли,да направи някакъв курс на лечение ли?
От къде да почнем и на къде да вървим, посочете ни пътя?



   Здравейте, лошия дъх отмина от само себе си, което се оказва че е било от операцията.Направихме носен и гърлен секрет излезе Мораксела катаралис в носния, макар да има секрети личната ни и алерголожката при която отидохме казаха, че за момента няма причина да се започне АБ лечение за моракселата. Правим почти всяка нощ пристъпи-кашлица суха давеща около 10-15мин и след като повърне се успокоява. Не всеки път повръща. Алерголожка ни каза да даваме вентолин още 2-3 дни по 3 мл. само вечер, но днес на градината беше кашляла и повърнала и ме повикаха да я прибера. Сутринта не дадох вентолин, явно трябваше. Днес ни изписаха терапия със Сингюлер RF125 по 1прахче вечер, Флексотид 50-RF118, 2 по 1 впръскване с бейбихалер за 3месеца. Кузикром 2по 1 впръскване за 10 дни.
 
  Мислите ли, че това е най-ефективната терапия за детето? Какъв бейбихалер да купя, каква марка, по аптеките ми предлагат инхалатори само.
  Някой ползвал ли хомеопат за лечение на астма, замислям се за подобен вариант, скептично настроена съм, но чувам има положителни отзиви?
« Последна редакция: Ноември 10, 2010, 21:34:44 pm от loana »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #479 -: Ноември 10, 2010, 22:06:49 pm »
Това на Г-н Мустаков прилича... .

Проблемът Ви е в Моракселата- незабавано лекувайте с АБ по антибиограма! 10 дневен курс.
Ясно е че там е коренът на проблема... .
Дали има нужда от Фликсотайд ще стане ясно на 3-4 ден от началото на АБ лечение.

Останалите неща? не бих дал. Аз не бих дал... . За какво Ви е Сингюлер? Какво целите с него? Детето има Мораксела от посявка... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.