0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Проблемите на Фуси
« -: Май 15, 2006, 15:53:21 pm »
Хайде и аз да се включа, да не остана по-назад

Години – и двамата сме на 34 ненавършени

Преди 6 години спряхме да се пазим, преди 5 започнахме с изследванията. Още съвсем в началото се установи сериозен проблем при него – астенозооспермия, като в началото резултатите бяха катастрофални.

При мен:
хормонални изследвания – каквито се сетите – всичко е ОК
2002 - Хидротубация – напълно проходими тръби
2006 - Цветна снимка – напълно проходими тръби
антиспермални тела - няма
овулация – няма проблем
цикъл редовен – 28 – 32 дни

Минахме всякакви етапи на лечение на мъжа ми, в крайна сметка го добутахме до:

Концентрация: 52*1000 000 /ml
Общ брой на сперматозоидите в еякулата : 140,400,000 /ml
Нормокин. – 18 - 22 %
морфология – 8%

С тези резултати имаме:
5 неуспешни инсета, едно от които нестимулирано

1 неуспешно ИКСИ

1 неуспешна смесена донорска инсеминация,
Въпросната инсеминация беше нестимулирана, защото аз пък точно тогава образувах 2 фоликула, които се пукнаха и двата - единия преди, другия след инсето.

Та от известно време си мисля аз, точно, както казва и Фреш:
1.Никога не съм забременявала, вкл. и от предишни връзки– барем да имаше една грешка.
2.Докато бяхме с очевиден мъжки фактор, хайде, ясен е проблема., ама след неуспехите с ИКСИ-то и донорското инсе – къде да търся причината......

Сега ми остават само имунологичните, ама нещо явно съм се обезверила напоследък. Даже вързах и Фреш, като и обещах да ходим заедно до Плевен Извиняяяяяяявааааааааааааааай  :cry:  :cry:  :cry: ! Разкайвам се горко!!!
Мисля си, че просто няма смисъл. И какво като си ги направя, ще излезе пак, че всичко е в норма и какво оттам нататък.... Освен това, доколкото съм информирана, за имунологични проблеми говорим ако има един или два спонтанни аборта. А при мен няма такова нещо, то оплождане не знам дали някога е имало, какво говорим за имплантация и т.н.....ама няма та няма!
Та много съм се зачудила кой път да хващам.....
В очакване ....
Проблемите на Фуси
« Отговор #1 -: Май 15, 2006, 16:10:24 pm »
Fussii, ами направете все пак и имунологичните, пък дано там да изскочи нещо, което се преодолява.
И аз не съм забременявала, но при мен изскочиха два проблема: NK клетки и МАТ антитела. От всичко което прочетох, разбрах, че понякога тези проблеми пречат и на имплантацията и може дори да не се стигне до регистриране на бременност, защото отхвърлянето на ембриона става в съвсем ранен етап.
Не че ти го пожелавам това де, но като не се открива нещо друго, може пък там да е проблемът  :roll:
Успех!
Re: Проблемите на Фуси
« Отговор #2 -: Май 15, 2006, 17:11:55 pm »
Цитат на: Fussii

Освен това, доколкото съм информирана, за имунологични проблеми говорим ако има един или два спонтанни аборта. А при мен няма такова нещо, то оплождане не знам дали някога е имало, какво говорим за имплантация и т.н.....ама няма та няма!
Та много съм се зачудила кой път да хващам.....


Ми мислиш си ти  :D
Ама не било баш така - и много хора без забременявания ходят да си правят консултации, значи има защо. :D
Ще докладвам какво смята Конова за такива като нас :lol:  Не се притеснявай, че се отказахте от пътуването утре, ами вземи се стягай - едно икси и хайде хоп вече, обезверила се била :lol:  То да не става от първия път :!:
Благодаря ти, Бени!







*
Проблемите на Фуси
« Отговор #3 -: Май 15, 2006, 17:22:35 pm »
Ма, как от първия път бе жено! Аз си ги броя общо 7 неуспешни опита....

Толкова съжалявам за тенекията..... ама в момента просто не савам за дружина до Плевен. Ще мълча мрачно в ъгъла и ще пускам черни шегички....

Аре успех утре!!!!
В очакване ....
*
Проблемите на Фуси
« Отговор #4 -: Май 15, 2006, 17:37:34 pm »
абе Фуси, като гледам ти лапаро не си правила, а пък преди беше при моя док- учудвам се той не те ли прати на лапаро?
Щото някои проблеми нали знаеш само при лапаро стават видими? Визирам ендометриозата примерно...
не ти го пожелавам, ама това си е сериозен фактор за стерилитет?
The impossible is often the untried [/i]
*
Проблемите на Фуси
« Отговор #5 -: Май 15, 2006, 17:41:44 pm »
Не, мила, и дума не е ставало даже.....
Пък да взема да си поискам ли що ли.....
Май ще трябва да седна и да поговоря за кой ли път и със Стаменов и с Владимиров, ама те и двамата са скептични към имунологичните фактори
В очакване ....
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Проблемите на Фуси
« Отговор #6 -: Май 15, 2006, 19:42:25 pm »
е лапарото какво общо има с имунологичните фактори, пиле? :)
вземи поприказвай с докторята какво мислят за едно диагностично лапаро, все пак...

и нещо друго - 5-те неуспешни инсета много-много не ги брой (при тази спермограма)
релевантни са само 1-то икси и 1-та донорска.
и от двете събития няма достатъчно много като бройка, за да се говори за траен неуспех по неизвестни причини.
имаме примери тук и със съвсем млади момичета, дето всичко им наред, пък правят по 2-3 иксита безуспешно...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Eli_

  • ****
  • 516
  • Тъпа и упорита !!!
Проблемите на Фуси
« Отговор #7 -: Май 15, 2006, 23:09:48 pm »
Фуси,аз много ти се възхищавам още от ония велик постинг за дето сте взели решение да си имате и осиновено детенце и от полу-донорска инсеминация. Много се въодушевих. :D Това показва,колко добре се разбирате с половинката си. Щом можете заедно да вземете такова решение ,значи много се обичате :D . Това е прекрасно ! Нормално е да си се поотчаяла и поуморила,всеки минава през това,но отказване няма ! И да искаш не можеш да се откажеш. Желая ти много късмет ! Бъди силна и не се предавай,особено щом имаш и подкрепа,всичко ще се нареди по един или друг начин . Успех !!! :goodluck:
*
Проблемите на Фуси
« Отговор #8 -: Май 16, 2006, 10:30:29 am »
Джам, естествено, че нямат нищо общо, просто си блъскам тиквата що не става и не става....
А за петте неуспешни инсета с материал от Калинката, ми и Владимиров и Стаменов твърдят, че си били добри за инсеминация  :( .
Но ти благодаря за куража.....

Цуфки

Ели, не мисля, че съм много за възхищение (но благодаря, продължавай все така  :balk_69: ), мисля, че това е нормалното решение. Оказа се обаче, че много розово съм виждала процедурата за осиновяване.... Може би във форума за осиновяването ще поразкажа малко за нашите продължаващи перипетии, макар че не е много за разправяне.... Просто да се чудиш да се смееш ли,  да плачеш ли И понеже и там нещата се закучват, аз се поразкапах малко.....

Благодаря ти за милите думи  :balk_21:
В очакване ....
*
Проблемите на Фуси
« Отговор #9 -: Май 16, 2006, 10:53:12 am »
Аз нещо не мога да разбера Fussii. Taka като чета разбирам , че при вас проблема е мъжки фактор , защо се включваш в този подфорум "Неизяснен стерилитет" :?: Разбирам ,че ти предстоят и имунологични изследвания , че то проблема може да се крие там в такъв случай мисля , че картинката става напълно ясна и нищо неизяснено няма да има.Аз съм с две неуспешни ИКСИ та , аз също ли да се включвам в този форум , защото при мен всичко си е наред от към изследвания , годинките са ми 22 и пак не се получава :cry: Под неизяснен стерилитет разбирам и при двамата да няма никакви проблеми , да са направени всички възможни изследвания и да не се получава ( аз имам такива познати) , не знам може би аз не разбирам същноста на този подфорум.
P.S. Не си мисли ,че се заяждам по някакъв начин просто изразявам мнение и си разсъждавам.Желая ти успех от все сърце :bighug:
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Проблемите на Фуси
« Отговор #10 -: Май 16, 2006, 12:17:09 pm »
тя не е направила всички изследвания пък и не са категорично мъжки фактор.
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
Проблемите на Фуси
« Отговор #11 -: Май 16, 2006, 12:21:05 pm »
Цитат на: Lilly
тя не е направила всички изследвания пък и не са категорично мъжки фактор.

Ама разбира се, още повече че с инсеминацията все пак се избягват такива проблеми като мъжкия фактор (когато са леки както в случая).
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Проблемите на Фуси
« Отговор #12 -: Май 16, 2006, 12:23:00 pm »
да не говориме за иксито
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*
Проблемите на Фуси
« Отговор #13 -: Май 16, 2006, 12:51:44 pm »
Към Тигър:
Ама как ще си мисля че се заяждаш, бе миличка! Нали затова всеки пише тук - да си казва каквото мисли.
Виж сега, да ти обясня,  защо си мисля по темата неизяснен стерилитет:
Защото по мнението на двама доктори - с тези резултати от спермограмата на мъжа ми би трябвало да се получи и с инесиминаци... Ама не стана
Освен това, след петото инсе, Владимиров сам ми каза, че при мен вероятно става въпрос за неизяснен стерилитет.
Та затова....

Лиле,
Не съм направила всички изследвания, защото никой доктор не ми е препоръчал да направя нещо допълнително.
Аз никога не съм си самоназначавала лечение, нито съм давала препоръки на докторята какво да предприемат. Каквото са искали от мен - това съм и правила, била съм послушна...
В очакване ....
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Проблемите на Фуси
« Отговор #14 -: Май 16, 2006, 12:54:58 pm »
а не е трябвало само до там да се ограничиш. аз споря с всички на поразия и си самоназначавам изследвания и лечения. останалото по тел. :D
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
Проблемите на Фуси
« Отговор #15 -: Май 16, 2006, 13:46:41 pm »
Цитат на: Lilly
а не е трябвало само до там да се ограничиш. аз споря с всички на поразия и си самоназначавам изследвания и лечения.

Ами май понякога трябва сама да си поискаш някои изследвания. И аз съм на този принцип  :wink: . Ако не бях настоявала, нямаше да ме пратят при имунолог например.
*
Проблемите на Фуси
« Отговор #16 -: Май 16, 2006, 14:19:48 pm »
Фуси, за щитовидната жлеза се сещам - проверявала ли си я?
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*
Проблемите на Фуси
« Отговор #17 -: Май 16, 2006, 14:34:16 pm »
Не Грейси, не съм.
Ама сега Лили ме подкокороса и ще отида. Пък да видим....
Естествено ще ви държа в течение
В очакване ....
Проблемите на Фуси
« Отговор #18 -: Май 17, 2006, 14:36:40 pm »
Фуси, щитовидната я отметни.
Едно лапаро ако се решиш да направиш, ще отхвърлиш ендометриоза, това онова.
За Конова си знаеш.

Все пак опитите не са ти много. С колко милиона бяха инсеминациите, мила?
Благодаря ти, Бени!







*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Проблемите на Фуси
« Отговор #19 -: Май 17, 2006, 14:54:52 pm »
фрешо не си права
1. лапароскопията колкото и грамотно да се направи си е опрерация с упойка и т.н.
2. струва 1000 лв (грубо)

а щитовидната се проверява с ехограф за 10 мин и струва 30 лв. дори ако добавиме хормоните и антителата говориме за 130 (грубо) а не за 1000. и няма упойка, болничен престой и т.н.
жлезата не бива да се пренебрегва и да се прескача като проверка.
манхатъна е живото доказателство.
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!