0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

цикъл след стимулация
« -: Юни 15, 2010, 20:35:50 pm »
здравейте... и така не съм бременна след втория опит икси...днес ми е втори ден от цикъла и направо умирам от болки и толкова обилна ментурация не съм имала...моля ви кажете как е цикъла след стимулация? винаги ли е така обилен? това нормално ли е? първия път нали забременях и нямах цикъл и не знам дали сега е нормално това...за съжаление направих спонтанен аборт в 3 месец, само да не се чудите какво е станало...за пояснение...моля споделете
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: цикъл след стимулация
« Отговор #1 -: Юни 15, 2010, 21:15:39 pm »
Обилен мензис и по-изразени ПМС, това е нормално. Съжалявам за неуспеха ви. :(

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: цикъл след стимулация
« Отговор #2 -: Юни 15, 2010, 21:37:17 pm »
няма нищо преживяхме го по-лесно от аборта, така че с нови сили напред, благодаря за коментара Евро
Re: цикъл след стимулация
« Отговор #3 -: Юни 15, 2010, 23:09:05 pm »
И мен много ме боли 3 месец след икси съм. Имам едно раждане 12 г. син имам. До сега ме болеше пак, но сега прекалено много ме боли все едно съм няколко часа след пункция.
*
Re: цикъл след стимулация
« Отговор #4 -: Юни 16, 2010, 00:14:57 am »
При мен цикълът след стимулация /сравнително слаба/ беше нормален, но предполагам е съвсем нормално да е по-обилно кръвотечението и болките да са по-изразени, поради по-високите хормони от стимулацията, които от своя страна причиняват по-голямо разрастване на маточната лигавица и пр.
Re: цикъл след стимулация
« Отговор #5 -: Юни 18, 2010, 16:45:07 pm »
на мен първия цикъл след неуспешния опит ми бе нормален, но следващия се забави с около 60 дни. нямаше киста, но пък ПМС мори мен и половинката ми три седмици. било нормално за жени с по дълъг цикъл каза доктора.
Re: цикъл след стимулация
« Отговор #6 -: Юни 18, 2010, 23:14:03 pm »
И аз съм след неуспешно ИКСИ. Първия цикъл, веднага след ИКСИ-то, мина нормало. Сега чакам втория, който закъснява. Вече -35 дни минаха. Започнах много да се притеснявам. Така ли е било при вас? Все ми се струва, че ще дойде, а не идва.
*
Re: цикъл след стимулация
« Отговор #7 -: Юни 18, 2010, 23:57:10 pm »
И при мен така - след неуспешното ИКСИ първият цикъл дойде нормално, 2 дни след отрицателния тест. Циклите ми напоследък бяха станали 40-45 дни. Тук по темите видях, че на много момичета с 30-дневни цикли, след неуспешно ин витро им идва след 60 дни. Реших, че в моя случай сигурно ще са 90 и реших да изчакам. Наистина ми дойде на 90-тия ден. На 3-ти ден от цикъла отидох на преглед и докторът каза, че всичко е наред, ако искам можем да започнем следваща стимулация. Реших да си почина. Още при следващата овулация (на 31-ви ден от цикъла) забременях по естествен път.
Ако ви притеснява забавянето на цикъла, можете да отидете на преглед, вероятно ще ви предпишат противозачатъчни или други хормонални препарати. Аз лично бях твърдо решила да си почина от хормоните.
Нормално е цикълът да се разбърка след стимулация, но не мисля, че е фатално.
*
Re: цикъл след стимулация
« Отговор #8 -: Юни 19, 2010, 08:30:09 am »
При мен и при трите опита ми дойда ден след спиране на лекарствата.Но док. ми е казвал, че дори да има закъснения е нормално.
*

    Чоки

  • ****
  • 713
  • Аз ще успея защото се боря!
Re: цикъл след стимулация
« Отговор #9 -: Юни 19, 2010, 09:23:36 am »
Аз имам само един опит /за сега/ инсе.
Какво забелязах - цикълът ми се удължи с 5 дни, от 29-30 дни ми дойде на 35-ти ден.
Първо започна с леко зацапване, след това преди да се засили имах зверски болки в яйчниците /такива не съм имала от детска възраст/ цяла нощ осъмнах, не можах да спя. Силни болки, а от тях и повръщане.
От стимулацията е, няма друга причина според мен. А, и ми направи впечатление, че изхвърлях цели парченца???
Обилен цикъл? Като, че ли не чак толкова, но някой знае ли защо цвета на кръвта е различна? Имам в предвид червена, след това тъмна до кафява?
Re: цикъл след стимулация
« Отговор #10 -: Юли 25, 2010, 18:28:40 pm »
Здравейте момичета.За 1 път пиша тук:)
правихме стимулация около 20 дена.Имах 1 фоликул,следваше и спукване с прегнил.Овулация  имаше но веднага след това ми доиде цикъла.Незнам дали е нормално.Разо4арована съм разбира се но по-скоро съм озадачена за това ,4е ми доиде веднага след овулацията.Ако има някоя друга като мен -моля нека да сподели:(
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: цикъл след стимулация
« Отговор #11 -: Юли 25, 2010, 23:10:23 pm »
20 дни е дълга стимулация, нещо не е било както трябва.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: цикъл след стимулация
« Отговор #12 -: Юли 28, 2010, 19:45:28 pm »
като чета и 1 фоликул, явно е било проследяване на естествен цикъл...
И за забавяне на втория цикъл след стимулация, да нормално е, д-р Стаменов ме предупреди, че ще стане така..., а причината е блокажната инжекция.
Re: цикъл след стимулация
« Отговор #13 -: Август 02, 2010, 20:00:20 pm »
Здравейте и от мен. Първия цикъл след неуспеха беше нормален ,но след това 60 дни никакъв не се появи бях в паника отидох на преглед и док ми каза, че всичко е ОК ,но ми изписа ДУФАСТОН за да ми дойде пих го 7 дни и го спрях след 3 дни ми дойде цикъла умирах от болки бях като парцал идваше ми да скоча от някъде(както се казва). ЗА това, че не се тревожете док каза че се случвало така при много жени.Сега на есен с нови сили пак късмет на всички

*

    milokami

  • ***
  • 198
  • Това ще е нашата година!
Re: цикъл след стимулация
« Отговор #14 -: Август 08, 2010, 12:40:52 pm »
Здравейте и от мен. И аз да се запиша след 1 неуспешно ИКСИ, цикъла ми дойде 2 дена след като спрях лекарствата и се чудеше да тръгне или да не тръгне. Само 1 ден чувставх лек дискомфорт и това е. Вторият месец може да се каже че ми дойде на време- с 2 дена закъснение. В началото беше добре и на 3 ден бях се видях в чудо( сякаш ме колят) и после затишие. През цялото време нямах никакви болки, освен че преди това доста ми се хапваше сладко.
" Когато си на дъното на пъкъла,
когато си най-тъжен, най-злочест,
от парещите въглени на мъката
си направи сам стълба и излез..."
Re: цикъл след стимулация
« Отговор #15 -: Септември 24, 2010, 16:40:24 pm »
При мен ситуацията е следната:
два пъти започваме стимулации, които и двата пъти прекъсвахме на 5 ден поради слаб отговор на яйчниците и необходимост от промяна на протокола или лечение на настинка/балнеолечение против възпалителни процеси - но и двата пъти след това цикълът  ми идваше на 14-15 ден, т.е. 10-12 дни по-рано от обичайното. Вторият път ме прегледаха и казаха, че това не било точно истински цикъл (лигавицата била не знам каква) и ми изписаха дуфастон 3x1на ден за 7 дни- попсле ми дойде чак на 6 ден и запиочнахме за 3ти път стимулациите. Сега съм в очакване след трансфер.
You will never know how strong you really are until being strong is the only thing left to do.
*
Re: цикъл след стимулация
« Отговор #16 -: Септември 24, 2010, 22:04:45 pm »
Здравейте момичета,изпаднала съм в чуденка и ще помоля за съвет.Имам два опита ин-витро,първия,миналата година по къс протокол-отрицателен.Втория по дълъг протокол и не се стигна до трансфер,защото единствената яйцеклетка не се оплоди.Първият цикъл дойде нормално,но втория...днес,90-ти ден цикъл няма.Доктора,естествено ме предупреди за евентуално закъснение,но съм пред дилема да звъня и да питам какво да правя или да си чакам чинно колкото,толкова.Ще се радвам да ме посъветвате.
*
Re: цикъл след стимулация
« Отговор #17 -: Септември 24, 2010, 22:56:14 pm »
vatra, и при мен след дълъг протокол за ИКСИ цикълът закъсня. Бях решила ако не дойде до 90 ден да ходя на преглед. Дойде ми точно на 90-тия ден.
Може би вече е време да се обадиш на доктора си. Успех!
*
Re: цикъл след стимулация
« Отговор #18 -: Септември 30, 2010, 10:16:14 am »
vatra, аз също съм с неуспешно ИКСИ от края на м. юли. Първия цикъл ми дойде 2 дни след като спрях лекарствата, а следващия само с 2 дни закъснение, но при всички е различно. Но 90 дни закъснение си е много, така че и аз те съветвам да се консултираш с доктор.


*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: цикъл след стимулация
« Отговор #19 -: Септември 30, 2010, 14:24:36 pm »
vatra, вероятно причината е в блокажа от дълъгия протокол... Звънни на лекуващия лекар!
« Последна редакция: Септември 30, 2010, 14:27:36 pm от deep »

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън