0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
И според мен е това замисълът на упражнението  :?
Бреййй много малоумна тази беее тцтцтццттцтцтц то направо нямам думи ,как ги разбира жената хммм
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*
Малей, добре, че навремето избягах от тоя град  :D :D :D
И нямам късмета да се запозная с тази, т.н. докторка! :wink:
*
Хахаха  :x :x :x тази жена не е в час.И това са уж лекари а беееее ей за това се на това дередже в БГ и за това има толкова бездетни семейства.Докато има такива като госпожата  :x
*
Не знам какво да кажа... нямам думи. Но обикновено така се получава, когато някой реши да се занимава с неща от които няма представа. Жал ми е за невинните душици, които ще и се вържат и ще си загубят ценно време, а и ще изживеят дълбоки разочарования.  :(
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Абе тази жена нормална ли е ...  8O 8O 8O
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*
По тъпоумно и малоумно нещо скоро не бях чела. Тая да вземе и да си скъса дипломата.

[/url]
*
Тъпоумно, малоумно и думи нямам. Да вземе да се гръмне тая.

[/url]
*
Дали само на мен ми се струва, че тя е с под мото
"Не правете Ин Витро, лекувайте се алтернативно!"

Мишанта и на мен точно така ми прозвуча.

А пък всички знаем, че всеки случай е индивидуален. И когато става дума за тубарен фактор, например, особено премахнати тръби, е ясно, че алтернативната медицина няма как да помогне. Всъщност аз много мислих по написаното от г-жа Манева. И все пак това е личен блог. Пък в личния блог всеки може да си пише какво ли не, стига да няма груби нарушения на законите на Републиката. Остава потребителите да са достатъчно информирани, за да могат да отсяват сериозното от несериозното. Не че й прави чест на госпожата да въвежда в заблуждение...
Благодаря на сдружение Зачатие за възможността да бъда грамотно информирана.
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*
Не,не,нямам думи,жалко за тая женица която нарича себе си доктор.Жалко обаче не само за нея ,а много други лекари в Бг като нея ,жалко и за здравеопазването ни.Най лошото е че тя не е единствена,много са.Учили преди 30-40г.,завършили,седят си сега на стола в кабинета и ни лекуват,а дали е научила нещо ново през тея години,дали се е интересувала за нововъведенията,едвали.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Пък в личния блог всеки може да си пише какво ли не, стига да няма груби нарушения на законите на Републиката. Остава потребителите да са достатъчно информирани, за да могат да отсяват сериозното от несериозното. Не че й прави чест на госпожата да въвежда в заблуждение...
Ами тя може да не нарушава закона, но подвежда хората с информация, която може да навреди на здравето им. Това си е сериозно. И много отговорно. Блог, блог, ама да си пише други неща. Не да се занимава с висш пилотаж...
Хората не могат да са информирани за всичко. Обикновено вярват на лекарите и нормално да е така. По белите държави така стоят нещата и така е редно. Ама ние не сме бяла държава... Не всеки знае за Зачатие и след тази статия кой знае колко години, нерви и пари може да загуби по билкари и знахари....Направо си е страшно това. То си е подсъдно, според мен...или поне би трябвало да е. Все пак тя е лекар и не е редно да подвежда хората така.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    daninaa

  • ****
  • 700
  • Все някога ще успеем
Пък в личния блог всеки може да си пише какво ли не, стига да няма груби нарушения на законите на Републиката. Остава потребителите да са достатъчно информирани, за да могат да отсяват сериозното от несериозното. Не че й прави чест на госпожата да въвежда в заблуждение...
Ами тя може да не нарушава закона, но подвежда хората с информация, която може да навреди на здравето им. Това си е сериозно. И много отговорно. Блог, блог, ама да си пише други неща. Не да се занимава с висш пилотаж...
Хората не могат да са информирани за всичко. Обикновено вярват на лекарите и нормално да е така. По белите държави така стоят нещата и така е редно. Ама ние не сме бяла държава... Не всеки знае за Зачатие и след тази статия кой знае колко години, нерви и пари може да загуби по билкари и знахари....Направо си е страшно това. То си е подсъдно, според мен...или поне би трябвало да е. Все пак тя е лекар и не е редно да подвежда хората така.
Много съм съгласна с това мнение и с по голямата част написани горе също следих темата с интерес защото преди да открия зачатие и аз четох тези статии и бях подведена да търся алтернативно лечение но навреме открих този сайт и навреме успях да се насоча към правилния специалист и успях за което съм изключително щастлива и благодарна на екипа на на Зачатие както и на всички момичета тук които страшно много ми помогнаха и затова ги обичам всички!Няма как да изброя имената им защото са много но им благодаря от сърце!
Аз най-много се обидих на тази некадърница заради този цитат:
Цитат
Изборът на тази интелигентна клетка никога не е случаен. Той е в тясна връзка с жизнената енергия, емоциите и мислите на родителите по време на сексуалния акт.

При оплождането ин витро сперматозоидите и яйцеклетката са в стресова ситуация. Те са отделени от физическото тяло на родителите и едновременно с това – от техните емоции и мисли. С други думи: загубва се цялостността на естествения процес на оплождане, което би могло да има отражение върху психическото и физическото състояние на детето.
Излиза, че по тази "логика" всички деца инвитро са белязани :(, а сигурно същата вярва или скоро ще го напише в блога си от интернет пространството(вече нямам епитет с което да я нарека :x), че децата на всички останали и всякакви категории хора при които зачеването е случайност....и няма значение не само кога? ама и С КОГО? или пак КАК е станало? и следвано от 9 месеца кошмар за някои маикй....със сигогурност госпожата ПИШМАН ДОКТОРА ще твърди , че такива деца нямат никакви дефекти и със сигурност са първо качество хора също като нея :x
Нима няма ли кой да и фрасне едно на тая? Откъде за къде ще обижда и подвежда сумата народ само защото наскоро е открила силата на интернет продажбите, за съжеление и силата на масовото подвеждане в интернет пространството и сега гледай кво става :?Нека си продава там разни хомеопатични нещица и нека се подмаже на пациентите, като им вдъхва кураж и надежда,но нека не пише такива неша като горният цитат в интернет пространството, защото не всички сме нейните балъци :x ,че да не се обиждаме от такива простотии, които е плямпала макар и в блога и, които се води персонален и се смята ,че там можеш да си пишеш каквото си искаш :?....ето защо в предишният ви постинг съм дала линк към едно филмче, на което се вижда ясно както деца заченати инвитро ,така и по естествен път.
Самата аз не отричам алтернатива медицина , но съм 100% сигурна, че когато си некадърен в работата си, ти ще си некадърен в която и да се захващащ работа  :(...в случая госпожата пишман доктора иска да стане пишман търговеца :lol: и е решила да направи нелоялна конкуренция на клиниките по стерилитет :lol: :lol: :lol:
Съжелявам, че стана много дълго, но истина е,че се чувствам обидена от тази пишман лекаря  :(


Направо се потресох от възмущение 8O Ако не го бях видяла с очите си, никога нямаше да повярвам, че някой, който има претенциите да е лекар може да пише подобни простотии!!! После иди, че обяснявай, че нямаш сестра :x
Тази жалка душица се е опитала да затрие работата на толкова много хора, институции и клиники, а да не говорим колко време и надежди ще загуби на семейства, които могат да си решат проблема по-бързо! И после хората се чудят защо много майки крият, че децата им са заченати ин витро! Ами заради такива патици като нея, хипер некомпетентни, чиито изказвания са не просто смехотворни, но и обидни!
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*
Щях да ви кажа, че можете да се изкажете в блога й, но тя знае за темата и със сигурност чете. Написала е и нещо като опровержение/обяснение, но по-голямата част от глупостите си стоят на началната страница.

http://drmaneva.com/?p=888

*

    plams

  • **
  • 67
  • Получи се!

Абсурдната статия си стои, но има вече и опровержение, в което са блокирани коментарите. Само на мейла може да се коментира. А относно статията аз се чудех дали няма начин да се осъди тази женица. Та определението 'децата ин витро' (ситирано от изречение от статията: "Нормалното раждане е много рисково за децата ин витро, затова е желателно те да се родят по оперативен път... Майката трябва да е подготвена психически да приеме всички усложнения, свързани с раждането на дете ин витро " ) ми звучи, меко казано, като дискриминация. Какво значи този термин? Г-жо Манева, има метод на зачеване Ин витро, но децата, заченати по този начин, са си нормални, като другите и няма смисъл да им се слага етикет. Това е некоректно, още повече написано от човек смятащ себе си за доктор.
Пиша тук, защото зная, че следите публикациите в тази тема.
 1. Та относно опровержението и упоменатият ви опит, имате го, но  като педиатър и неонатолог, а не специалист по стерилитет.
 2. От приложения от вас цитат на статистика, става ясно, че децата, заченати чрез метода ин-витро по есто се раждат с цезарово сечение, но никъде не виждам да пише, че са с аномалии  :ask:
 3. Относно забременяването с две запушени тръби, което не може да бъде обяснено. Защо не се разходите до някоя болница по стерилитет и не направите своя статистика. Колко дойки са забременели чудотворно и колко с помощта на лекари по стерилитет? Мисля, че веднага ще ви стане ясно, че заченалите по естествен път са единици и това наистина е чудо, ще повторя ЧУДО. А чудесата не стават всеки ден.
 4. Цитирам "поводът за въпросната публикация беше едно проблемно бебе, заченато по метода ин витро, което пристигна същия ден в УМБАЛДБ.'. Вие по едно дете ли съдите? Аколко са нормално заченатите деца, които, за съжаление, също се раждат болнички? Тогава да кажем, че и естественото забременяване е рисковано. По вашата логика така излиза.


*
Минах отново да чета въпросната тема. За известно време приех, че е личен блог, но се продължава в същия дух. Опровержението със забранените коментари се оказа още по-тъпо. Обясненията от типа лош изказ изобщо не са ми издържани. Ами да понесе отговорността за писаниците си. Но... госпожата сви нацупено устнички в стил Сърдитко Петко: "Аз повече с вас няма да си играя". Ами много важно пък, ще кажа аз. Оставила е коментарите, определени от нея като "помия", а отговорите си  - не. А отговорът, който получих е препратка към другата й статия, където се оплаква, че срещу нея се води война. Дааа, а нашият велик български народ е казал: "Който сее вятър, жъне бури".
Това, което също ме вълнува по повод "Алтернативното лечение" е дали тези самозвани алтернативни лечители издават финансов документ за извършената от тях услуга. Не става дума за покупка от билкова аптека. Там нещата са регламентирани. Но в кварталното кабинетче на някой специалист, който не е ясно дали е регистриран, дали дават фискален бон? И дали всъщност госпожата не подстрекава към легализиране на сивата икономика? Защото търгашеството с изконните човешки мечти е нагло. Ясно е, че всички можем да пишем. И просто е било въпрос на време в 21 век информиран пациент да попадне на тези писаници.

П.П. И ако някоя жена със запушени тръби е забременяла спонтанно, за мен това НЕ е чудо, а казуистика. Понякога толкова ми писва от изказвания за алтернативната медицина, която лекувала всичко, че се изказвам: "А ампутиран крак пораства ли?"
« Последна редакция: Май 11, 2010, 20:35:55 pm от rtfrtf »
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*
И ако някоя жена със запушени тръби е забременяла спонтанно, за мен това НЕ е чудо, а казуистика. Понякога толкова ми писва от изказвания за алтернативната медицина, която лекувала всичко, че се изказвам: "А ампутиран крак пораства ли?"

 :good_post: Браво! Много добре казано.

Госпожа Манева първо изтъква като примери в полза на тезата си онова едничко дете и "множеството" жени с две запушени тръби, забременели и отчитащи се при редови гинеколози.

А после се втурва да превежда статия от New England Journal of Medicine с цифри и вероятности за рискове след ин витро, тълкувайки я като дявола евангелието.

Хич не съм впечатлена. И ние четем и си превеждаме в Зачатие статии от този уважаван журнал. Но да се цитира нечий научен труд е едно, а съвсем друго е да се позовава човек на слухове и случайни примери, обобщавайки и извеждайки правила. Това не е наука, а шарлатанство. Или в най-добрия случай, некомпетентност и липса на професионализъм.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Ами точно заради такива хора като тази...хмм, не знам как да я нарека, че ако кажа докторка ще обидя колегите й от гилдията...много жени крият, че са забременели чрез АРТ и лъжат, че се е получило спонтанно, нищо че са им запушени тръбите...И, ето ви чудото...
Не е възможно жена с непроходими тръби да зачене спонтанно/поне според мен/. Ако това се случи, според мен не е чудо, а просто означава, че тръбите не са били напълно увредени, а са имали все пак някаква минималн проходимост и просто шанса е бил на лице към дадения момент. Но това си е чиста казуистика, както каза rtfrtf.
Примерите на женицата изобщо нямат клинично значение, така че да ходи да ги обяснява на патиците на село :lol:
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
А колкото и да е странно в западната част на нашия континент моята бременност дори не се водеше рискова, въпреки че беше след икси. Работих до началото на 9-ия месец (с изключение на 2 седмици), преносих бебето си с няколко дена, след което докторът ми предизвика раждане, защото било едро и най-накрая родих и по естествен начин. И имам напълно здраво дете, което ми се струва нормално. На педиатърката не съм й казвала, че детето ми е заченато след икси, защото за нея няма никаква разлика. Дете като всички други.  :D Как съм можела да знам, че постъпвам толкова безотговорно?!  :lol: И докторът ми също. Абе, на какво ги учат тия немски доктори?
Ако статията е базирана на опита от едно-единствено болно дете, заченато чрез ин витро, то това наистина би било безумие. А колко деца се раждат с различни болести и са заченати напълно естествено. Най-добре май човечеството да спре да се възпроизвежда.  :x
И по въпроса за запушените тръби - доведената ми сестра има две извънматочни бременности. При лапароскопия са установени една напълно запушена и една проходима тръба. Е, първия път е бил плодът в запушената, а втория - в проходимата, съвсем близо матката (необяснимо и за самия лекар какво го е накарал да спре там). Тя каза, че трети път не иска да рискува и в момент прави процедура ин витро. Така че според мен опити за естествено забременяване при запушени тръби са си нож с две остриета.  

Момичета, много сме знаещи и интелигентни, но нито статията, нито мнението на госпожата ще се промени. Аз мисля да спра дотук. Желая й всичко най-хубаво въпреки очевадната некомпетентност по въпроса и съвсем егоистично се радвам, че не е тя педиатър на детето ми.