0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Синдром на Клайнфелтър
« Отговор #20 -: Май 16, 2006, 16:03:08 pm »
Не се отчайвайте,миличка!Щом се борите заедно,ще успеете!Знам,че за мъжете е по-трудно(ние сме по-силните),но не е единственият мъж с проблеми,макар и неговите да са по-сериозни(дано не се депресира).От сърце ви желая да си имате бебенце,но ако,в крайна сметка се окаже,че за него не е възможно,дано да приеме,че МОЖЕ да бъде баща и чрез анонимен донор  .Ако се обичате и си вярвате-всичко ще е наред :     ...:dating:... :a_dog_03:...      :babbycarrage: !
*
Синдром на Клайнфелтър
« Отговор #21 -: Май 16, 2006, 16:55:23 pm »
Много ти благодаря, Ле!
Знам, че не сме единствените с проблеми, но все пак ми е мъчно. Ние вече обсъдихме възможността за донор и най-вероятно ще направим инсе, ако се окаже, че у него няма клетки. Сега, като се ровя в нета, откривам доста случаи на мъже с немозаичен XXY, които са станали бащи на деца с нормален кариотип.  В САЩ, Израел, Япония, Белгия. Тоест, не е изцяло невъзможно. И за да не разводнявам повече темата, и аз ти желая най-вече да се обичате :love: , да правите любов и бебета :wave:
*
Синдром на Клайнфелтър
« Отговор #22 -: Май 16, 2006, 17:10:57 pm »
Разсеяна си,дивия! Не си видяла поканата от миси (на предишната  стр.) :)
*
Синдром на Клайнфелтър
« Отговор #23 -: Май 16, 2006, 17:52:22 pm »
Цитат на: missy
Мила Divya,
Имам удоволствието да поканя теб и съпругът ти на Деня на Репродуктивното Здраве в гр. Плевен. Щи имаш уникалната възможност да направиш безплатни консултации със специалисти по стерилитет от България и чужбина - генетици, андролози, ембриолози  и акушер-гинеколози. Ти си се насочила към инвитро/ ИКСИ, а тази процедура предполага многобройни прегледи и изследвания при най-различни лекари, а на тази среща ще имаш възможност да се срещнеш с едни от най-добрите специалисти по инвитро/ИКСИ, както и да направиш генетични и имунологични изследвания.
Добре си дошла и дано да намериш решение на проблема си  :bighug:


Missy, благодаря за поканата! Ще го обсъдим и ако идваме, непременно ще се обадя в срока. Нашият случай наистина е много интересен от медицинска гледна точка!
Синдром на Клайнфелтър
« Отговор #24 -: Юни 01, 2006, 15:18:39 pm »
Мила Дивия, наистина не сте само вие с подобни проблеми...Така като гледам при нас случая е доста сходен, макар и с друг причинител - при нас е делеция на У хромозома.... И ние ходим в същата клиника... Много е трудно, понякога се обезнадеждавам, отчайвам, плача, няма да пиша и мъжът ми как се чувства, но в крайна сметка си казвам че мога да опитвам още - и аз съм на горе долу същата възраст - направих 29 скоро... Знаеш ли миличка, аз вярвам, че човек просто трябва да си постави някакъв план - ще направя еди колко си опита и после донорско инсе....дай боже и бебче, след това отново можем да опитаме иксита, предимплнтационни диагностики и т н, но вече ще има - дай боже - едно същество за което ще се грижим... А може и да имаме успех поредния път...Мечтая да си имаме бебче с моя спруг, но ако това не стане ще бъда щастлива да отгледам детенце, което е от донор, но да има за баща точно моя съпруг...Много е трудно, разбирам те напълно..но има една малка частичка в нас, която ни кара да продължаваме напред, да търсим новостите, да използваме нови варианти...и дай Боже този път късмета да е с нас.... Мъчно ми е ми се плаче ...Уф че смотан постинг написах... Простете ми...
Синдром на Клайнфелтър
« Отговор #25 -: Юни 01, 2006, 15:21:17 pm »
Боже колко грешки съм направила...Съжалявам, стана ми много мъчно изведнъж и много много тъжно..
*
Синдром на Клайнфелтър
« Отговор #26 -: Юни 01, 2006, 18:11:54 pm »
Мила Flyboy, много се радвам, че си ми писала!   :thankyousign:  Но  ми стана и много мъчно. Не се отчайвай! Не знам, но съм изпълнена с оптимизъм! Покрай това, което ни се случва, напоследък се чувствам някак си мъдра и разбира се, различна. Опитвам се да оценявам всичките моменти, които иначе приемаме за даденост.
Преди да събера сили да пиша тук, вече бях чела твои постинги и знаех за теб и съпруга ти! Исках да ти пиша, за да те питам разни неща, да ми дадеш съвет, да си вдъхнем взаимно кураж!
Наистина е много тежко това, което  се случва на всички тук. И ние двамата постоянно ту се обезкуражаваме, ту се обнадеждаваме. Вече никой не си прави илюзии, че може да стане чудо! Но на този етап почти нищо още не е направено: следват толкова много изследвания... И двамата сме готови на всичко, каквото може да се направи, включително и на донорско инсе! И аз като теб държа да отгледам детето си с точно този мъж. А ако имаме шанс и двамата да сме биолгичните му родителеи, ще е прекрасно! Права си, че може би трябва да имаме план, но засега моите/нашите планове са много мъгляви... макар и да сме мотивирани за това повече от всичко друго ...
В тази връзка исках да те питам вие след биопсия ли направихте ИКСИ? Извинявай, ако си писала за това, може би съм забравила!
Вие ще ходите ли в Плевен на 10.06.? Ние ще отидем, даже аз с нетърпение чакам! :D
Трябва да бъдем силни, сякаш нямаме друг избор...   :bighug:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Синдром на Клайнфелтър
« Отговор #27 -: Юни 01, 2006, 23:40:32 pm »
Цитат на: divya

Вие ще ходите ли в Плевен на 10.06.? Ние ще отидем, даже аз с нетърпение чакам! :D


divya, свързахте ли се с missy да й потвърдите участието си, за да ви планира за безплатните консултации?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Синдром на Клайнфелтър
« Отговор #28 -: Юни 02, 2006, 09:39:18 am »
Дивия много съжалявам за проблема ви. Ние също правихме TESE/ICSI, в момента чакам времето на теста, но не съм обнадеждена много, май ще се готвим за втори опит.
Исках да те попитам какво означава предимплантационна диагностика? Много ще ти бъда благодарна ако ми отговориш!
Успех ти пожелавам от все сърце!
Синдром на Клайнфелтър
« Отговор #29 -: Юни 02, 2006, 10:49:31 am »
Дивия, не след биопсия, при нас все пак се намира по някой и друг самотен "войн", но са единични бройки и затова съпругът ми дава периодично материал за замразяване, докато не ни кажат, че стигат за икси. Моля се на Бог, този път да стане и с моя прекрасен съпруг да си имаме прекрасно здраво бебче...Моля се всички ние, чиито мечти се свеждат до това най-съкровено и така лесно постижимо за други желание, най после да се сбъднат, знам, че ще сме страхотни майки...
Колкото до 10 юни, срам ме е да си призная, но освен че е ден на репродуктивото здраве, май нищо друго не знам за това... Какво точно ще представлява мероприятието? Съжалявам, но напоследък така съм се закопала с работа, че влизам доста рядко тук...
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Синдром на Клайнфелтър
« Отговор #30 -: Юни 02, 2006, 12:23:25 pm »
Цитат на: flyboy

Колкото до 10 юни, срам ме е да си призная, но освен че е ден на репродуктивото здраве, май нищо друго не знам за това... Какво точно ще представлява мероприятието? Съжалявам, но напоследък така съм се закопала с работа, че влизам доста рядко тук...


кликни на моя подпис и ще те отведе към съобщението за проявата.
ще бъде в Плевен, ще присъстват представители на всички репродуктивни клиники от страната, също така андролози (Кацаров и Цветков), генетици, имунолози, ще има и представители на инвитро клиники от Гърция и САЩ.
предвидени са безплатни консултации от тези лекари за пациентите, които посетят проявата.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Синдром на Клайнфелтър
« Отговор #31 -: Юни 02, 2006, 13:55:07 pm »
Благодаря ти Джами! :occasion10:
*
Синдром на Клайнфелтър
« Отговор #32 -: Юни 02, 2006, 17:01:59 pm »
Цитат на: jam
Цитат на: divya

Вие ще ходите ли в Плевен на 10.06.? Ние ще отидем, даже аз с нетърпение чакам! :D


divya, свързахте ли се с missy да й потвърдите участието си, за да ви планира за безплатните консултации?


Да, jam! Преди 2 семици говорихме с missy по телефона и й пратих имената ни!  :thankyousign: Нали само това се изисква?
*
Синдром на Клайнфелтър
« Отговор #33 -: Юни 02, 2006, 17:18:57 pm »
Цитат на: st
Дивия много съжалявам за проблема ви. Ние също правихме TESE/ICSI, в момента чакам времето на теста, но не съм обнадеждена много, май ще се готвим за втори опит.
Исках да те попитам какво означава предимплантационна диагностика? Много ще ти бъда благодарна ако ми отговориш!
Успех ти пожелавам от все сърце!


Мила St, дано да имате упсех! Защо не си обнадеждена? Извинявай, ако си писала в някой от другите подфоруми, ще потърся! Иначе доколкото на нас ни разясниха, предимплатационна диагностика се налага в случаи като нашия, т.е. при генетични проблеми, които може да бъдат предадени на плода. Затова преди да имплантират ембриона, се изследва кариотипът и ако нещо не е наред, застава моралният въпрос ""Дали да бъде имплантиран ембрионът, ако например, един ден ще е стерилен?" Та, така... Едва ли съм била изчерпателна, но това ми е известно засега. При нас виждам,че науката не е доказала, че този кариотип ще се предаде на поколението.. Даже напротив, има много случаи, при които всико си е ок, раждат се момченца и момиченца с нормален каритип...  
А при вас как мина биопсията? Къде я правихте? Ще ти бъда много благодарна да ми разкажеш, защото неизвестността е доста гадно нещо...
Цитогенетичен анализ
« Отговор #34 -: Юни 28, 2006, 15:51:35 pm »
Здравейте,

интересува ме колко време ви отне цитогенетичния анализ за кариотип? Мъжа ми даде кръв на 23-ти май, а все още чакаме за резултат. Първоначално ни казаха около 2-3 седмици, че трае изследването. Всеки път като се обадя в лабораторията и ме препращат за следващата седмица  8O. Почнахме да се притесняваме вече.
*
Re: Синдром на Клайнфелтър
« Отговор #35 -: Юни 28, 2006, 16:10:27 pm »
Джули, ние дадохме кръв на 19.05 в Племен и вчера говорих с д-р Ковачева. Резултатите ще са готови в понеделник.
Ние от много хвалене из форумите на Плевен, вижте докъде я докарахме. :D


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Синдром на Клайнфелтър
« Отговор #36 -: Юни 28, 2006, 16:28:55 pm »
 :?

Значи е нормално такова забавяне. Ние правим изследването в Пловдив. Но защо е нужно така да протакват нещата? Да ни бяха казали, че ще отнеме близо месец и повече.
Така от седмица на седмица е много изнервящо. Последно се разбрахме да звънна утре да проверя за резултат.
Може би изнервящото е, че чакаме този резултат за да продължим с другите изследвания. Стискайте палци за утре да има добри новини!
« Последна редакция: Юни 28, 2006, 16:38:17 pm от Julito »
*
Re: Синдром на Клайнфелтър
« Отговор #37 -: Юни 28, 2006, 18:54:33 pm »
Julito,наистина нормалният срок е около месец и си права, че е много изнервящо, но няма начин. Ние чакахме, ако не се лъжа, 5 седмици. Желая ти успех!
*
Re: Синдром на Клайнфелтър
« Отговор #38 -: Юни 29, 2006, 10:08:41 am »
А при вас как мина биопсията? Къде я правихте? Ще ти бъда много благодарна да ми разкажеш, защото неизвестността е доста гадно нещо...

Извинявай Дивия, че не съм видяла по-рано въпроса ти. При нас биопсията мина добре, само малко по-дълго време му минаваше упойката, защото беше спинална, вече мина малко повече от месец и е зарастнала раната, но той казва, че го чувства леко по-твърдо мястото където го биопсираха. Надявам се да не е нищо сериозно, но все пак трябва да отиде да го види някой хирург.
Правиха му я в Тина Киркова, там беше уговорено с един хирург-андролог д-р Лазаров, мисля, че се казваше, а иначе процедурата правихме при д-р Табакова и д-р Николов.
Аз много се притеснявам с тази биопсия, но като няма друг начин. Сега след неуспешния опит се чувствам много зле и не мога да се успокоя, все нещо ме притеснява, а и не е като да даде мъжът сперма и да направиш инвитро, а трябва да го режат пак и......., все пак си е операция. Пожелавам ви успех и пиши до къде сте стигнали :balk_64:
Re: Синдром на Клайнфелтър
« Отговор #39 -: Юни 29, 2006, 11:30:25 am »
Момичета, благодаря ви!

Сега говорих с клиниката и резултата е излязъл: нормален мъжки кариотип  :D, това ми казаха по телефона.