0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Априлска пролетна тема(12.04-18.04)
« -: Април 12, 2010, 09:22:53 am »
Да е здрава,слънчева и изпълнена с положителни емоции седмицата!

Re: Априлска пролетна тема(12.04-18.04)
« Отговор #1 -: Април 12, 2010, 09:42:30 am »
И от мен много весела, слънчева и топла седмица!!!!!
Re: Априлска пролетна тема(12.04-18.04)
« Отговор #2 -: Април 12, 2010, 13:17:30 pm »
Здрава и слънчева седмица и от нас :D
Момичета, някоя от вас имала ли е проблем с косопад след раждането и как се е справила? Аз в началото нямах, но от месец насам направо съм притеснена :? Никога съм нямала косопад, има дълга, гъста и добре поддържана коса и сега съм объркана!
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*
Re: Априлска пролетна тема(12.04-18.04)
« Отговор #3 -: Април 12, 2010, 13:33:50 pm »
Здрава и весела седмица от нас.

rozovelka: миналата година по това време имах същия проблем, не предприех нищо освен че доста я скъсих. По време на бременността косата ми беше прекрасна. Чела съм че е нормално след раждане да капе. Всичко е въпрос на хормони. Около 3 месеца продължи косопада, след първия месец се подстригах около 10-15 см. Продължи да капе, но по малко. След това започна да расте наново, като прокарвах ръце постоянно усещах, че ми расте нова коса. Есента пак я подкъсих около 10 см. В момента мисля, че си е гъста толкова колкото и преди да забременея. Даже мисля пак да си я пусна дълга. Този косопад ми беше 2-я, първия беше по времето на лечението с диферелин. Според мен е на хормонална основа, но по запознатите да кажат  :)


*
Re: Априлска пролетна тема(12.04-18.04)
« Отговор #4 -: Април 12, 2010, 13:59:08 pm »
Розовелка, при мен косопадът се появи 7-8 месеца след раждането на Симона. И аз като Малина скъсих с 15тина см косата, след месец и нещо пак я подкъсих малко. Косопадът продължи към 2-3 месеца и после отшумя.

Предлагат се доста продукти в аптеката, аз бях решила, че ако положението се влоши или не се подобри - ще се ориентирам към нещо, но не се стигна до там.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Априлска пролетна тема(12.04-18.04)
« Отговор #5 -: Април 12, 2010, 14:05:10 pm »
повечето жени имат период на косопад след раждането. не е за дълго и не е необратимо.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Априлска пролетна тема(12.04-18.04)
« Отговор #6 -: Април 12, 2010, 14:11:40 pm »
Благодаря ви момичета, успокоихте ме!
Аз след раждането имах коса до кръста, защото по време на бременността не я подстригах! Като родих и след 2 месеца някъде я скъсих доста и тогава почна да капе, може би няма никаква връза с подстригването, но все пак стана точно така! Явно е период, дано отмине по-бързо!
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
Re: Априлска пролетна тема(12.04-18.04)
« Отговор #7 -: Април 12, 2010, 15:06:02 pm »
аз пък се зачудих, според вас как ли се възприемат бебоците когато се виждат в огледалото. Нашата бебка или си се смее като се види или плаче.
*
Re: Априлска пролетна тема(12.04-18.04)
« Отговор #8 -: Април 12, 2010, 15:48:10 pm »
Розовелка, абсолютно нормално е косата след раждането да почне да пада. По време на бременност не пада изобщо, но след това е олеле малеле. Ще премине бързо това, не се притеснявай.

Иначе е нормално ежедневно да падат по 50-100 косъма.
*
Re: Априлска пролетна тема(12.04-18.04)
« Отговор #9 -: Април 13, 2010, 10:06:09 am »
Да е слънчева и усмихната седмицата!

*
Re: Априлска пролетна тема(12.04-18.04)
« Отговор #10 -: Април 13, 2010, 17:24:05 pm »
Слънчева и здрава седмица и от нас! :)

Ели се върна вчера с кашлица и сега си се гледаме всички...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Априлска пролетна тема(12.04-18.04)
« Отговор #11 -: Април 13, 2010, 20:06:32 pm »
Гери,дано бързо мине на детенце...

*
Re: Априлска пролетна тема(12.04-18.04)
« Отговор #12 -: Април 14, 2010, 18:02:53 pm »
Здравейте!
Днес бяхме на консултация-Сияна вече е 5.300кг и 56 см.Наддала е 1.300-с кърма и малко АМ сме се справили добре :)
Понесе геройски ваксината-поради липса на пентаксим взехме инфарникс(мисля,че така се казва),педиатърката ни ни я препоръча и и се доверих,дано не сме сбъркали.
Гери дано Ели оздравява бързо!

*
Re: Априлска пролетна тема(12.04-18.04)
« Отговор #13 -: Април 14, 2010, 18:09:01 pm »
Привет и от нас! Завърнахме се след близо 2-седмично отсъствие :D Отпразнувахме подобаващо рождения ден. Имаше две партита и две торти. Дари получи много подаръци!Ако ми остане време ще сложа снимки, че нещо напоследък все не ми стига времето за нищо. Не разбрах кога мина една година и вече си имаме едно порастнало момиченце. :D
Midg, Elora_cat, колелото, което бях харесала го няма, така че ако бързате пускайте поръчка, не ме чакайте. В краен случай може да вземем това:
http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/cPath/49_166/products_id/9776
Видях го на живо, не изглеждаше никак лошо.
Гери, бързо да й минава на Ели.
Re: Априлска пролетна тема(12.04-18.04)
« Отговор #14 -: Април 15, 2010, 11:21:54 am »
Здравейте момичета. След празничната седмица дойде навъсената, но настроението ни е добро и ведро. Днес ме зарадваха със страхотна новина около сестра ми и сега съм много щастлива. Нуну, аз пуснах поръчка от май тойс , защото щях да изпусна Плей до-то, и без това му увеличиха цената докато се натуткам. Поръчах и един басейн за малкия, дано да е хубав. Може би ще ни е голям за терасата, но на село при сестра ми има място и достатъчно тревичка. Надявам се да не съм объркала плановете на Мидж.

Хриска , браво на Сиянка. Много добре си наддава детето.
На болните дечица да оздравяват бързо.
Моята педиатърка ми каза ,че пентаксима вече се поема от касата, но като отишла да го вземе нямало. На нас ще ни го бият след няколко месеца, дано да го има до тогава.
*
Re: Априлска пролетна тема(12.04-18.04)
« Отговор #15 -: Април 15, 2010, 12:02:07 pm »
Здравейте момичета. След празничната седмица дойде навъсената, но настроението ни е добро и ведро. Днес ме зарадваха със страхотна новина около сестра ми и сега съм много щастлива. Нуну, аз пуснах поръчка от май тойс , защото щях да изпусна Плей до-то, и без това му увеличиха цената докато се натуткам. Поръчах и един басейн за малкия, дано да е хубав. Може би ще ни е голям за терасата, но на село при сестра ми има място и достатъчно тревичка. Надявам се да не съм объркала плановете на Мидж.

Хриска , браво на Сиянка. Много добре си наддава детето.
На болните дечица да оздравяват бързо.
Моята педиатърка ми каза ,че пентаксима вече се поема от касата, но като отишла да го вземе нямало. На нас ще ни го бият след няколко месеца, дано да го има до тогава.
Тъкмо се чудех дали в заварено положение ще ни огрее Пентаксима?

*
Re: Априлска пролетна тема(12.04-18.04)
« Отговор #16 -: Април 15, 2010, 12:53:09 pm »
Тъкмо се чудех дали в заварено положение ще ни огрее Пентаксима?
Онзи ден даваха репортаж по бтв, едва ли не излезе, че в момента е изчезнала от пазара. При вносителя имало само 30бр.  8O Ние трябва да я сложим най рано края на април/началото на май. Май ще си я купим........ дано я има, че ми се ще да сложим и 2 дози превенар или синфлорикс преди септември. Още не мога да реша коя от двете  :?
В репортажа показаха няколко педиатъра които обясняваха как според закона от 01.04 трябвало да слагат новите ваксини от новия имунизационен календар, а ваксини нямало. От ЗМ им казали да слагат старите ваксини... Българска работа... нямам думи просто   :x


*
Re: Априлска пролетна тема(12.04-18.04)
« Отговор #17 -: Април 15, 2010, 13:05:20 pm »
На нас по принцип последната трябва да ни я сложат чак след 6 месеца де.Надявам се да заредят дотогава :lol:

*
Re: Априлска пролетна тема(12.04-18.04)
« Отговор #18 -: Април 15, 2010, 13:28:59 pm »
Тъкмо се чудех дали в заварено положение ще ни огрее Пентаксима?
Онзи ден даваха репортаж по бтв, едва ли не излезе, че в момента е изчезнала от пазара. При вносителя имало само 30бр.  8O Ние трябва да я сложим най рано края на април/началото на май. Май ще си я купим........ дано я има, че ми се ще да сложим и 2 дози превенар или синфлорикс преди септември. Още не мога да реша коя от двете  :?
В репортажа показаха няколко педиатъра които обясняваха как според закона от 01.04 трябвало да слагат новите ваксини от новия имунизационен календар, а ваксини нямало. От ЗМ им казали да слагат старите ваксини... Българска работа... нямам думи просто   :x
Като си бяхме на Търново се видях с една приятелка, чието бебе е на 3 месеца. Сложили са 1-та доза Пентаксим и сега не могат да намерят да му сложат следващата. Лошото е, че веднъж са я сложили и сега няма как да пропуснат. Тъпа история! В крайна сметка не съм я питала дали са намерили и откъде. И аз се надявам докато дойде време да се реимунизираме да я има, па макар и да си я купим. И аз се чудех дали при заварено положение ще е безплатна за нес? А това не важи ли и за превенара /синфлорикса/?
Здравейте момичета. След празничната седмица дойде навъсената, но настроението ни е добро и ведро. Днес ме зарадваха със страхотна новина около сестра ми и сега съм много щастлива. Нуну, аз пуснах поръчка от май тойс , защото щях да изпусна Плей до-то, и без това му увеличиха цената докато се натуткам.
Елора, сори че те забавих. :oops:
*
Re: Априлска пролетна тема(12.04-18.04)
« Отговор #19 -: Април 15, 2010, 13:34:01 pm »
nunu, честита пораснала мома!  :D
elora_cat, не си ме объркала. Аз се бях наточила на същото колело, като Нуну, а него го няма налично  :(

Здрави дечица и спокойни родители!