0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Априлска пролетна тема(12.04-18.04)
« -: Април 12, 2010, 09:22:53 am »
Да е здрава,слънчева и изпълнена с положителни емоции седмицата!

Re: Априлска пролетна тема(12.04-18.04)
« Отговор #1 -: Април 12, 2010, 09:42:30 am »
И от мен много весела, слънчева и топла седмица!!!!!
Re: Априлска пролетна тема(12.04-18.04)
« Отговор #2 -: Април 12, 2010, 13:17:30 pm »
Здрава и слънчева седмица и от нас :D
Момичета, някоя от вас имала ли е проблем с косопад след раждането и как се е справила? Аз в началото нямах, но от месец насам направо съм притеснена :? Никога съм нямала косопад, има дълга, гъста и добре поддържана коса и сега съм объркана!
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*
Re: Априлска пролетна тема(12.04-18.04)
« Отговор #3 -: Април 12, 2010, 13:33:50 pm »
Здрава и весела седмица от нас.

rozovelka: миналата година по това време имах същия проблем, не предприех нищо освен че доста я скъсих. По време на бременността косата ми беше прекрасна. Чела съм че е нормално след раждане да капе. Всичко е въпрос на хормони. Около 3 месеца продължи косопада, след първия месец се подстригах около 10-15 см. Продължи да капе, но по малко. След това започна да расте наново, като прокарвах ръце постоянно усещах, че ми расте нова коса. Есента пак я подкъсих около 10 см. В момента мисля, че си е гъста толкова колкото и преди да забременея. Даже мисля пак да си я пусна дълга. Този косопад ми беше 2-я, първия беше по времето на лечението с диферелин. Според мен е на хормонална основа, но по запознатите да кажат  :)


*
Re: Априлска пролетна тема(12.04-18.04)
« Отговор #4 -: Април 12, 2010, 13:59:08 pm »
Розовелка, при мен косопадът се появи 7-8 месеца след раждането на Симона. И аз като Малина скъсих с 15тина см косата, след месец и нещо пак я подкъсих малко. Косопадът продължи към 2-3 месеца и после отшумя.

Предлагат се доста продукти в аптеката, аз бях решила, че ако положението се влоши или не се подобри - ще се ориентирам към нещо, но не се стигна до там.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Априлска пролетна тема(12.04-18.04)
« Отговор #5 -: Април 12, 2010, 14:05:10 pm »
повечето жени имат период на косопад след раждането. не е за дълго и не е необратимо.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Априлска пролетна тема(12.04-18.04)
« Отговор #6 -: Април 12, 2010, 14:11:40 pm »
Благодаря ви момичета, успокоихте ме!
Аз след раждането имах коса до кръста, защото по време на бременността не я подстригах! Като родих и след 2 месеца някъде я скъсих доста и тогава почна да капе, може би няма никаква връза с подстригването, но все пак стана точно така! Явно е период, дано отмине по-бързо!
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
Re: Априлска пролетна тема(12.04-18.04)
« Отговор #7 -: Април 12, 2010, 15:06:02 pm »
аз пък се зачудих, според вас как ли се възприемат бебоците когато се виждат в огледалото. Нашата бебка или си се смее като се види или плаче.
*
Re: Априлска пролетна тема(12.04-18.04)
« Отговор #8 -: Април 12, 2010, 15:48:10 pm »
Розовелка, абсолютно нормално е косата след раждането да почне да пада. По време на бременност не пада изобщо, но след това е олеле малеле. Ще премине бързо това, не се притеснявай.

Иначе е нормално ежедневно да падат по 50-100 косъма.
*
Re: Априлска пролетна тема(12.04-18.04)
« Отговор #9 -: Април 13, 2010, 10:06:09 am »
Да е слънчева и усмихната седмицата!

*
Re: Априлска пролетна тема(12.04-18.04)
« Отговор #10 -: Април 13, 2010, 17:24:05 pm »
Слънчева и здрава седмица и от нас! :)

Ели се върна вчера с кашлица и сега си се гледаме всички...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Априлска пролетна тема(12.04-18.04)
« Отговор #11 -: Април 13, 2010, 20:06:32 pm »
Гери,дано бързо мине на детенце...

*
Re: Априлска пролетна тема(12.04-18.04)
« Отговор #12 -: Април 14, 2010, 18:02:53 pm »
Здравейте!
Днес бяхме на консултация-Сияна вече е 5.300кг и 56 см.Наддала е 1.300-с кърма и малко АМ сме се справили добре :)
Понесе геройски ваксината-поради липса на пентаксим взехме инфарникс(мисля,че така се казва),педиатърката ни ни я препоръча и и се доверих,дано не сме сбъркали.
Гери дано Ели оздравява бързо!

*
Re: Априлска пролетна тема(12.04-18.04)
« Отговор #13 -: Април 14, 2010, 18:09:01 pm »
Привет и от нас! Завърнахме се след близо 2-седмично отсъствие :D Отпразнувахме подобаващо рождения ден. Имаше две партита и две торти. Дари получи много подаръци!Ако ми остане време ще сложа снимки, че нещо напоследък все не ми стига времето за нищо. Не разбрах кога мина една година и вече си имаме едно порастнало момиченце. :D
Midg, Elora_cat, колелото, което бях харесала го няма, така че ако бързате пускайте поръчка, не ме чакайте. В краен случай може да вземем това:
http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/cPath/49_166/products_id/9776
Видях го на живо, не изглеждаше никак лошо.
Гери, бързо да й минава на Ели.
Re: Априлска пролетна тема(12.04-18.04)
« Отговор #14 -: Април 15, 2010, 11:21:54 am »
Здравейте момичета. След празничната седмица дойде навъсената, но настроението ни е добро и ведро. Днес ме зарадваха със страхотна новина около сестра ми и сега съм много щастлива. Нуну, аз пуснах поръчка от май тойс , защото щях да изпусна Плей до-то, и без това му увеличиха цената докато се натуткам. Поръчах и един басейн за малкия, дано да е хубав. Може би ще ни е голям за терасата, но на село при сестра ми има място и достатъчно тревичка. Надявам се да не съм объркала плановете на Мидж.

Хриска , браво на Сиянка. Много добре си наддава детето.
На болните дечица да оздравяват бързо.
Моята педиатърка ми каза ,че пентаксима вече се поема от касата, но като отишла да го вземе нямало. На нас ще ни го бият след няколко месеца, дано да го има до тогава.
*
Re: Априлска пролетна тема(12.04-18.04)
« Отговор #15 -: Април 15, 2010, 12:02:07 pm »
Здравейте момичета. След празничната седмица дойде навъсената, но настроението ни е добро и ведро. Днес ме зарадваха със страхотна новина около сестра ми и сега съм много щастлива. Нуну, аз пуснах поръчка от май тойс , защото щях да изпусна Плей до-то, и без това му увеличиха цената докато се натуткам. Поръчах и един басейн за малкия, дано да е хубав. Може би ще ни е голям за терасата, но на село при сестра ми има място и достатъчно тревичка. Надявам се да не съм объркала плановете на Мидж.

Хриска , браво на Сиянка. Много добре си наддава детето.
На болните дечица да оздравяват бързо.
Моята педиатърка ми каза ,че пентаксима вече се поема от касата, но като отишла да го вземе нямало. На нас ще ни го бият след няколко месеца, дано да го има до тогава.
Тъкмо се чудех дали в заварено положение ще ни огрее Пентаксима?

*
Re: Априлска пролетна тема(12.04-18.04)
« Отговор #16 -: Април 15, 2010, 12:53:09 pm »
Тъкмо се чудех дали в заварено положение ще ни огрее Пентаксима?
Онзи ден даваха репортаж по бтв, едва ли не излезе, че в момента е изчезнала от пазара. При вносителя имало само 30бр.  8O Ние трябва да я сложим най рано края на април/началото на май. Май ще си я купим........ дано я има, че ми се ще да сложим и 2 дози превенар или синфлорикс преди септември. Още не мога да реша коя от двете  :?
В репортажа показаха няколко педиатъра които обясняваха как според закона от 01.04 трябвало да слагат новите ваксини от новия имунизационен календар, а ваксини нямало. От ЗМ им казали да слагат старите ваксини... Българска работа... нямам думи просто   :x


*
Re: Априлска пролетна тема(12.04-18.04)
« Отговор #17 -: Април 15, 2010, 13:05:20 pm »
На нас по принцип последната трябва да ни я сложат чак след 6 месеца де.Надявам се да заредят дотогава :lol:

*
Re: Априлска пролетна тема(12.04-18.04)
« Отговор #18 -: Април 15, 2010, 13:28:59 pm »
Тъкмо се чудех дали в заварено положение ще ни огрее Пентаксима?
Онзи ден даваха репортаж по бтв, едва ли не излезе, че в момента е изчезнала от пазара. При вносителя имало само 30бр.  8O Ние трябва да я сложим най рано края на април/началото на май. Май ще си я купим........ дано я има, че ми се ще да сложим и 2 дози превенар или синфлорикс преди септември. Още не мога да реша коя от двете  :?
В репортажа показаха няколко педиатъра които обясняваха как според закона от 01.04 трябвало да слагат новите ваксини от новия имунизационен календар, а ваксини нямало. От ЗМ им казали да слагат старите ваксини... Българска работа... нямам думи просто   :x
Като си бяхме на Търново се видях с една приятелка, чието бебе е на 3 месеца. Сложили са 1-та доза Пентаксим и сега не могат да намерят да му сложат следващата. Лошото е, че веднъж са я сложили и сега няма как да пропуснат. Тъпа история! В крайна сметка не съм я питала дали са намерили и откъде. И аз се надявам докато дойде време да се реимунизираме да я има, па макар и да си я купим. И аз се чудех дали при заварено положение ще е безплатна за нес? А това не важи ли и за превенара /синфлорикса/?
Здравейте момичета. След празничната седмица дойде навъсената, но настроението ни е добро и ведро. Днес ме зарадваха със страхотна новина около сестра ми и сега съм много щастлива. Нуну, аз пуснах поръчка от май тойс , защото щях да изпусна Плей до-то, и без това му увеличиха цената докато се натуткам.
Елора, сори че те забавих. :oops:
*
Re: Априлска пролетна тема(12.04-18.04)
« Отговор #19 -: Април 15, 2010, 13:34:01 pm »
nunu, честита пораснала мома!  :D
elora_cat, не си ме объркала. Аз се бях наточила на същото колело, като Нуну, а него го няма налично  :(

Здрави дечица и спокойни родители!
*
Re: Априлска пролетна тема(12.04-18.04)
« Отговор #20 -: Април 15, 2010, 14:10:42 pm »
nunu, честита пораснала мома!  :D
elora_cat, не си ме объркала. Аз се бях наточила на същото колело, като Нуну, а него го няма налично  :(

Здрави дечица и спокойни родители!
Мидж, какво решихте вие за колелото? Ще чакаме ли в mytoys или ще търсим другаде? :(
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Априлска пролетна тема(12.04-18.04)
« Отговор #21 -: Април 15, 2010, 15:02:27 pm »
Тъкмо се чудех дали в заварено положение ще ни огрее Пентаксима?
Онзи ден даваха репортаж по бтв, едва ли не излезе, че в момента е изчезнала от пазара. При вносителя имало само 30бр.  8O Ние трябва да я сложим най рано края на април/началото на май. Май ще си я купим........ дано я има, че ми се ще да сложим и 2 дози превенар или синфлорикс преди септември. Още не мога да реша коя от двете  :?
В репортажа показаха няколко педиатъра които обясняваха как според закона от 01.04 трябвало да слагат новите ваксини от новия имунизационен календар, а ваксини нямало. От ЗМ им казали да слагат старите ваксини... Българска работа... нямам думи просто   :x
Като си бяхме на Търново се видях с една приятелка, чието бебе е на 3 месеца. Сложили са 1-та доза Пентаксим и сега не могат да намерят да му сложат следващата. Лошото е, че веднъж са я сложили и сега няма как да пропуснат. Тъпа история! В крайна сметка не съм я питала дали са намерили и откъде. И аз се надявам докато дойде време да се реимунизираме да я има, па макар и да си я купим. И аз се чудех дали при заварено положение ще е безплатна за нес? А това не важи ли и за превенара /синфлорикса/?
Здравейте момичета. След празничната седмица дойде навъсената, но настроението ни е добро и ведро. Днес ме зарадваха със страхотна новина около сестра ми и сега съм много щастлива. Нуну, аз пуснах поръчка от май тойс , защото щях да изпусна Плей до-то, и без това му увеличиха цената докато се натуткам.
Елора, сори че те забавих. :oops:


Добър ден и здрава слънчева седмица на всички.
Тъкмо заради ваксините влязох в ремата за да питам и виждам, че сте коментирали този въпрос. На 21.04. трябва да сложим втората доза Пентаксим на децата но се оказва, че днес съпруга ми неможе да я намери в аптеките във Варна. Нямало я и в складовете 8O. И аз слушах репортажа по БТВ но все не ми се вярваше, че може да е истина. Звънях на педиатърката ни да я питам какво правим ако не успея да я намеря но неможеше да говори и по-късно ще се чуем. Странна държава сме ние. Някакво изостанало племе в света.
Ще потърся чрез приятели до утре и ако не успея да я намеря тук мисля да се обадя в аптеката в Мангалия откъдето си купувах гонала и ако имат да отида да си я купим оттам.
Нямам думи.
Ако междувременно някой има ионформация за град и аптека откъдето може да се вземе, моля да пишете.
Поздрави и дано са здрави дечицата ви.
Re: Априлска пролетна тема(12.04-18.04)
« Отговор #22 -: Април 15, 2010, 15:22:22 pm »
Мидж, Нуну, нищо не е станало. Всичко е точно. А за ваксините просто нямам думи. Тъпа държава сме ние. Като си помисля как всеки път се притеснявах като трябваше да я купуваме, поне я имаше. Сега и да си я купим не можем. Според мен това е нарочно и спекулативно.
*
Re: Априлска пролетна тема(12.04-18.04)
« Отговор #23 -: Април 15, 2010, 17:28:27 pm »
Лиси и тук няма никъде, една приятелка търси и тя за детенцето :x
така беше и преди 3,6г. като ваксинирахме нашите, мармотче буквално обикаляше с раницата из цяла София и купуваше където намери изостанали и си ги дърбжахме в хладилника...
*
Re: Априлска пролетна тема(12.04-18.04)
« Отговор #24 -: Април 15, 2010, 18:53:03 pm »
Лис, говорих с моята приятелка - взели са  от София, от някоя крайна аптека, но и тя не знае коя точно. Свекър й я пренесъл до Търново с хладилна чанта. Аман ти казвам от таз държава!
*
Re: Априлска пролетна тема(12.04-18.04)
« Отговор #25 -: Април 15, 2010, 19:18:31 pm »
Лис, говорих с моята приятелка - взели са  от София, от някоя крайна аптека, но и тя не знае коя точно. Свекър й я пренесъл до Търново с хладилна чанта. Аман ти казвам от таз държава!
Боже,божеее... 8O

*
Re: Априлска пролетна тема(12.04-18.04)
« Отговор #26 -: Април 16, 2010, 15:40:22 pm »
Уф, моите от днес и двамата са на антибиотик. Снощи Стефан с 39 Елена с 38.7 и повръщане и двамата кашлят, баща им на изследвания по болници, мен от работа ме юркат и вече ми иде да се хвърля отнякъде... :(

Айде и аз да питам за ваксините, дали Превенара е влязъл в календара, че искам да сложа 2 дози на Стефан, то още Приорикс, не мога да му сложа, че е все болен ама това е друга тема.... А това с Пентаксима е голяма простотия  :x, на Стефан май към края на лятото му се пада реваксинацията, та дано до тогава да се оправят нещата.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Априлска пролетна тема(12.04-18.04)
« Отговор #27 -: Април 16, 2010, 15:47:15 pm »
И ние се фтасахме от снощи с 38 температура. :( Вирус някакъв било.
Гери, и на вас бързо оздравяване!
По отношение на ваксините днес питах и педиатърът - не се знаело още завареното положение дали ще ни огрее, но аз се моля поне да ги има като дойде време за реимунизацията. Мисля и аз две дози превенар да сложа, но още се двоумя дали да е превенар или синфлорикс...Абе първо да се оправим, пък после ще му мисля...
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: Априлска пролетна тема(12.04-18.04)
« Отговор #28 -: Април 16, 2010, 16:14:51 pm »
 Явно наистина има някакъв вирус сега и ние сме болни, но се надявам да минем без антибиотик!!!
 Момичета, пишете като решите за колелетата, ще следя!!!
 Бързо да оздравяват всички дечица!!!


*
Re: Априлска пролетна тема(12.04-18.04)
« Отговор #29 -: Април 16, 2010, 17:02:21 pm »
Аз поръчах да търсят Пентаксим и ще споделя какъв е резултата. На мен ми трябва най-рано началото на май. Но мисля, че е не проблем и малко по късно да се сложи.

Много болни дечица бързо да се оправят!!!


*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Априлска пролетна тема(12.04-18.04)
« Отговор #30 -: Април 16, 2010, 19:00:31 pm »
Днес говорих с педиатърката ни. Според нея до седмица ще внесат ваксините и ще се нормализират нещата, но аз също продължавам да търся, че някак много кратко ми се струва седмица за да са в аптечната мрежа. А и с този вулкан и блокирани полети:)

Днес Дани показа акробатските си способности, но майка му си е виновна де:) Оставих го на голямото легло и отидох да взема чистите шишета от кухнята. Нямало ме е около 3 мин вероятно. Връщам се, гледам леглото празно и за секунди се обърках и зачудих какво става и къде е детето. Тогава видях шаващото одеало на земята. Беше по корем а главата му под леглото. Вдигнах го и той тогава се стресна и ревна ама и аз поревах с глас с него заедно:))). Много се изплаших. По червенината високо на челото май е паднал на главичката си. Звъннах на докторката ни, каза да го наблюдавам за сънливост и ако повръща да го водя. Той обаче е добре...още по див е след падането:) Поне разбрах, че вече може да се обръща макар и да не съм го видяла:)

Бързо оздравяване на децата ви.
« Последна редакция: Април 16, 2010, 19:02:35 pm от Lisko »
*
Re: Априлска пролетна тема(12.04-18.04)
« Отговор #31 -: Април 16, 2010, 22:05:13 pm »
Аптекарката на която брат ми поръча да ми търси Пентаксима, каза че наистина в момента няма налични. До 10 дни щяло да има внос.


*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Априлска пролетна тема(12.04-18.04)
« Отговор #32 -: Април 16, 2010, 23:32:28 pm »
Преди два дни посетих педиатърката за удостоверение за детските.Тя първо ми се оплака как са им вменили ново задължение, което нито е по НРД,нито ще им се плати.Затова е права, защото всичко е заради ромите дето не си водили децата на имунизации, аман от тях.
Също така се оплака за ваксините.Обясни ми ,че складовете не зареждат,защото след като стане безплатна няма да има на кого да продадат наличните количества.От минали месец не поставят Пентаксим.Луда работа.
Аз много бързах и така и не разбрах как е завареното положение.
Бързо здравяване на болните дечица.Стига вече вируси.
Аз да се похваля, че ние дето нямахме и едно зъбче преди 3 седмици, сега имаме 2 долу и 3 горе и още едно ще пробие скоро :D
*
Re: Априлска пролетна тема(12.04-18.04)
« Отговор #33 -: Април 17, 2010, 15:34:15 pm »
Привет от нас! Дари уж е по-добре днес, ама де да видим...Продължавам да я наблюдавам.
Лисе, не се впечатлявай толкова, мила! Ще има да падат :D Не че аз не роних крокодилски сълзи, повече от самата Дара при първото и падане. Имай предвид само, че и по-бързи ще стават :lol:
Елфита, какво удостоверение за детски от педиатърката, нещо не разбрах? :ask:
*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Априлска пролетна тема(12.04-18.04)
« Отговор #34 -: Април 17, 2010, 22:21:05 pm »
Елфита, какво удостоверение за детски от педиатърката, нещо не разбрах? :ask:
Удостоверение с цитирам служителката :" изходящ номер,подпис и печат", че са ни направени всички ваксини за възрастта и съответните профилактични прегледи.Отнася се за тези, които им изтича срока за детските след април, ако сте подали преди това няма нужда да носите, чак догодина.
*
Re: Априлска пролетна тема(12.04-18.04)
« Отговор #35 -: Април 18, 2010, 09:42:25 am »
Елфита честити ви зъбчета :)
Лисенормално е да се притесниш,но ще ни се случват и такива работи,а на теб от всичко по 3 :D :bighug:
Нека всички болни дечица оздравяват по-бързо!
Да ви попитам какво ви е мнението от активните гимнастики,че се замислям да вземем на Сияна,но не знам дали наистина има смисъл?

*
Re: Априлска пролетна тема(12.04-18.04)
« Отговор #36 -: Април 18, 2010, 10:09:15 am »
хриска, има смисъл, но няма да е за повече от 2-3 месеца (поне при нас беше така). Имаме толкова играчки, но всичко омръзва бързо.

*
Re: Априлска пролетна тема(12.04-18.04)
« Отговор #37 -: Април 18, 2010, 10:17:20 am »
Хриска, таман сега и е времето за гимнастика. Аз ти препоръчвам гимнастиката на Чико, и до ден днешен моята дъщеря си играе с нея. Много добра инвестиция е.
http://www.babiesgalore.com.au/pics/e390ce12c0433ee557560510eeb4f746.jpg
*
Re: Априлска пролетна тема(12.04-18.04)
« Отговор #38 -: Април 18, 2010, 10:23:49 am »
И моята е на Чико и също дори сега седнал като го сложа много си играе :)

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Априлска пролетна тема(12.04-18.04)
« Отговор #39 -: Април 18, 2010, 15:42:18 pm »
Хриска, таман сега и е времето за гимнастика. Аз ти препоръчвам гимнастиката на Чико, и до ден днешен моята дъщеря си играе с нея. Много добра инвестиция е.
http://www.babiesgalore.com.au/pics/e390ce12c0433ee557560510eeb4f746.jpg

:goodluck: Подкрепям с две ръце!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Априлска пролетна тема(12.04-18.04)
« Отговор #40 -: Април 18, 2010, 18:02:27 pm »
Значи ще се купува :D
Благодаря ви!

*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Априлска пролетна тема(12.04-18.04)
« Отговор #41 -: Април 19, 2010, 00:17:50 am »
Нашата е пък от тези плюшените килимчета с висящи фигурки дрънкалки и шумолящи такива.На възраст до 6 месеца изобщо не му правеше впечатление,като стана по-голям се заиграваше, но много за малко.Последно е играл на 10 м. и това е.Сега не се спира и няма как, все пак трябва да седне и да играе, а той иска само да ходи и да беснее.