0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Следпразнична тема- 05.04- 11.04!
« -: Април 05, 2010, 10:54:29 am »
Весела и слънчева седмица, повече здраве за всички майки и дечица!
На момичетата от форума в процедури и очакване- дано техния Велик Ден настъпи заедно с този светъл християнски празник!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Следпразнична тема- 05.04- 11.04!
« Отговор #1 -: Април 05, 2010, 11:10:55 am »
Честита ни нова темичка!
Много усмивки през новата седмица и нека всички болни дечица оздравяват!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Следпразнична тема- 05.04- 11.04!
« Отговор #2 -: Април 05, 2010, 11:54:24 am »
Здрава, спокойна и  :sunshine: ва седмица!
Парси  :bighug:


Весела и слънчева седмица, повече здраве за всички майки и дечица!
На момичетата от форума в процедури и очакване- дано техния Велик Ден настъпи заедно с този светъл християнски празник!


yahoo_17 Дано, дано, дано...
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Следпразнична тема- 05.04- 11.04!
« Отговор #3 -: Април 05, 2010, 12:35:50 pm »
Здрава и слънчева седмица и от нас!
Мише, :thankyousign: :)

*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Следпразнична тема- 05.04- 11.04!
« Отговор #4 -: Април 05, 2010, 14:08:48 pm »
Христос Воскресе!
Щастие, мир и любов за вас и семействата ви!

Хубава и весела седмица на всички!
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Следпразнична тема- 05.04- 11.04!
« Отговор #5 -: Април 06, 2010, 09:03:38 am »
Христос Воскресе!!! Здраве, мир и любов на всички!!! :balk_44:

Съжалявам да прочета, че по празниците е имало болни дечица!!! Дано бързо им минава!!!
Мини, Мише с тези ясли явно картинката навсякъде е една и съща! Мислех да я пусна преди Великден! Боядисват яйца, украсяват! Един глас отвътре викаше "недей, недей"! :? Та пропуснахме и този празник, освен маминия в яслата само за да и спестя следващите дни със сополи, кашлици и т.н. Нямам сигурен човек да я гледа, а от яслата ми правят проблеми като не я водя! :(
Днес е там и се моля поне да издържи до края на седмицата!   
*
Re: Следпразнична тема- 05.04- 11.04!
« Отговор #6 -: Април 06, 2010, 14:18:27 pm »
Успешна и късметлийска седмица момичета.
*
Re: Следпразнична тема- 05.04- 11.04!
« Отговор #7 -: Април 06, 2010, 17:26:19 pm »
Христос Воскресе! Здраве, щастие, мир и любов на всички!  :balk_35:

Дано бързо се оправят всички болни дечица! У дома само Стефан е хремав, дано Ели не прихване...

Ние в неделя, правихме прощъпулник на Стефан, нищо, че е проходил преди 2 месеца, ама нали гледаме да съберем бабите... както и да е ще си имаме футболист  :lol:. Топката изобщо не беше в моя замисъл, някоя от бабите беше я сложила и въпреки, че успях да я махна преди официалния старт, Стефан вече я беше взел и категорично отказа да вземе каквото и да е било друго от масата, въпреки че я скрихме, а на масата имаше неща които по принцип обича да пипа и са му забранени (кабели, мишка, портмоне...). После ни показа и нагледно как се пада за дузпа, въпреки това баща му твърди, че щял да стане "селски бек"  :lol:.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Следпразнична тема- 05.04- 11.04!
« Отговор #8 -: Април 06, 2010, 23:37:59 pm »
Христос Воскресе!
Весела и по_ здрава седмица за вси4ки!
Нека болни4ките бързо оздравяват!

гери_к77 4честито ви спортист4е!

Аз същ6то се каня да правя Про6тапулник на Симко, споделете малко опит :wink:
Как по принцип се прави, има ли определен обич4ай?
нареждат се разли4ни предмети по масата, пога4а се прави нали?
За съжаление миналата година покрай болницата с бебето, забравих да направя и на Бея :oops:
Та сега сме ре6или да им правим на едно :lol:,малко късно де,но пък да се радват :)




Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Следпразнична тема- 05.04- 11.04!
« Отговор #9 -: Април 06, 2010, 23:51:27 pm »
Здравейте и от нас!Хубава седмица и хубаво време пожелавам на всички.Нека по-бързо озравяват болните дечица.
Аз все нямам време напоследък да пиша.Седмицата преди празника и в къщи се завъртя гаден вирус,само Тошето не прихвана слава богу, че беше с повръщане.След това поне три дни нямах сили за нищо,после  таткото, бабата,абе ужас.
Станахме на годинка- имахме две партита.Междувременно имаме две зъбчета вече :D,обикаляме кошарата прави  :),досега го мързеше,и напук на очакванията да прохожда - пролази 8O.Важното е да сме живи и здрави!
« Последна редакция: Април 06, 2010, 23:53:00 pm от _Elfita_ »
*
Re: Следпразнична тема- 05.04- 11.04!
« Отговор #10 -: Април 07, 2010, 08:10:16 am »
Елфи,честит рожденник!Да ви е жив и здрав и честити му 2 зъбчета :)
Аз да питам че тук  няколко майки ме ошашкаха.Митко ходи много добре за ръка,само дето не се е отпуснал още сам.Та въпросните женици ми казаха да не го пускам,защото толкова рано щял да му се изкриви гръбнака 8OЛично за мен това е пълна глупост,но ще ви помоля и вас да го коментирате.

*
Re: Следпразнична тема- 05.04- 11.04!
« Отговор #11 -: Април 07, 2010, 10:16:23 am »
eleonor, аз знам, че се постила бяла черга или нещо от сорта и по нея се търкулва питката и след питката се пуска детето да я гони един вид и да стигне до масата с предметите. Ние за Ели, постилахме такова нещо но понеже се спъна на 2 пъти, сега за Стефан не постилахме нищо, търкулнахме питката и това беше.

Елфи, да ти е жив и здрав рожденика :)

Парси, и за мен това са глупости, ами моите като се изправиха сами на по 8 месеца и си обикаляха по мебелите, не са им криви гръбнаците, а си мисля че е същото като да го водиш за ръка. Ели също ходеше за ръка, на вашите месеци.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Следпразнична тема- 05.04- 11.04!
« Отговор #12 -: Април 07, 2010, 10:30:00 am »
parsi, мисля че само теглото е проблем ако е наднормено.Моите племенници проходиха сами на 10 м., тук в квартала има едно момиченце, което също така прходи на 10.Нищо им няма на гръбнаците.
*
Re: Следпразнична тема- 05.04- 11.04!
« Отговор #13 -: Април 07, 2010, 10:33:35 am »
парси, щом детето се опитва да ходи, значи, че е готово (според мен). На мен пък ми казваха да не го слагам да сяда преди да започне да сяда сам, а той си седеше съвсем стабилно (да не говорим, че хич не искаше да лежи вече). Иначе е много странно за мен, но въртенето от гръб по корем, изправянето в кошарата (дори обикаля в нея, като се държи) и пълзенето станаха в една и съща седмица (преди около седмица и половина). И сега е купон, когато му слагам пелената.  :lol:

Здрави дечица и хубаво време ви желая, мили майки!

*
Re: Следпразнична тема- 05.04- 11.04!
« Отговор #14 -: Април 07, 2010, 13:40:28 pm »
Момичета,благодаря ви! :bighug:Безценни сте както винаги... :)

*
Re: Следпразнична тема- 05.04- 11.04!
« Отговор #15 -: Април 07, 2010, 13:46:33 pm »
Парси, Калоян седеше сам на 4.5 м, на 5 вече се изправяше и обикаляше кошарата. На 6 го водех с две ръце и си ходеше (има зачатски свидетели :D). На 7 м. обикаляше вкъщи като се държеше за мебелите. Проходи на 9.5 м.
Консултирах се с д-р Алексиев и той ми обясни, че това са показотели, че детето е готово и няма причина да го спирам да прави, каквото си иска.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Следпразнична тема- 05.04- 11.04!
« Отговор #16 -: Април 07, 2010, 13:57:45 pm »
Здрава, слънчева и усмихната седмица на всички!
Днес беше първият учебен ден на Вероника.Много съм щастлива, че и хареса, не искаше да тръгва с нас, като отидох да я взема, беше се засила да "наня с децата"  :lol: Дано да е все така и да не се разболява!

« Последна редакция: Април 07, 2010, 14:09:27 pm от ani4ka »
*
Re: Следпразнична тема- 05.04- 11.04!
« Отговор #17 -: Април 08, 2010, 13:28:05 pm »
Здравейте момичета, здрава и усмихната седмица желая!

ani4ka, така се радвам като прочета че детенце лесно се адаптира, дано все така с желание да ходи и да не се разболява!
За съжаление при нас не протекоха така нещата, четири дни водих Габи за по 2 часа уж да свиква, обаче тя много плака, не се заиграва с децата, само си гушка мечето и стои отстрани, само последния ден я намерих гушната в едната лелка. После се разболя, първо гнойна ангина, а сега и бронхит, та чакам да оздравеем и ще подновим опитите с яслата.Все повече се замислям да я пратя при майка да я гледа, колкото и да не ми се иска, май така ще е по-добре за нея, макар че много ще ми липсва. Айде оплаках се и ми олекна малко.

Re: Следпразнична тема- 05.04- 11.04!
« Отговор #18 -: Април 08, 2010, 14:25:22 pm »
Здравейте момичета, здрава и усмихната седмица желая!

ani4ka, така се радвам като прочета че детенце лесно се адаптира, дано все така с желание да ходи и да не се разболява!
За съжаление при нас не протекоха така нещата, четири дни водих Габи за по 2 часа уж да свиква, обаче тя много плака, не се заиграва с децата, само си гушка мечето и стои отстрани, само последния ден я намерих гушната в едната лелка. После се разболя, първо гнойна ангина, а сега и бронхит, та чакам да оздравеем и ще подновим опитите с яслата.Все повече се замислям да я пратя при майка да я гледа, колкото и да не ми се иска, май така ще е по-добре за нея, макар че много ще ми липсва. Айде оплаках се и ми олекна малко.


Мая, не се притеснявай, ще свикне детето. Гаранция. Като гледам, тя е тръгнала на същата възраст като Дара.
Миналата година по това време, моята дъщеря не можех да я вкарам в ДГ, сега не мога да я изкарам :D
И при нея продължи доста адаптацията, с рев, с отказ да излезе от къщи.... на мен също ми беше много тежко, и аз бях почти на път да се откажа. Сега се радвам, че не се отказах. Просто на някой деца им трябва по-дълго време да свикнат, но няма неадаптира ли се деца.
Само стискайте зъби известно време.
Успех

*
Re: Следпразнична тема- 05.04- 11.04!
« Отговор #19 -: Април 08, 2010, 16:04:04 pm »
И ние ги дадохме на година и шест месеца на ясла не са имали проблем са адаптацията напротив със желание ходеха,но проблема са многото яслени болести.В нашата детска градина няма никакъв контрол и децата ходят три дни после две,три седмици болни вкъщи надявам се този период да отмине.