0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Колко зле е тази спермограма?
« Отговор #20 -: Април 06, 2010, 19:21:29 pm »
Мисля, че изследванията има давност от 6 месеца. Питай лекаря!

Re: Колко зле е тази спермограма?
« Отговор #21 -: Април 07, 2010, 08:13:59 am »
Бихте ли коментирали и тази спермограма. Благодаря предварително!    
PH   8.5      
Вискозитет   нормален      
Аглутинати   единични   на поле   
Обем 2.7 ml   
Сперматозоидна концентрация 40   млн / ml
Сперматозоиди с нормокинеза 75%   
Сперматозоиди с хипокинеза 15%   
Сперматозоиди с акинеза   10%   
Сперматозоиди с нормална морфология 95%   
Левкоцити   8-10   на поле   до 10
Брой нормокинетични сперматозоиди   30млн./ml
Общ брой нормокинетични сперматозоиди   81млн.   

      


*
Re: Колко зле е тази спермограма?
« Отговор #22 -: Април 07, 2010, 09:46:40 am »
Направете разширена СГ по Крюгер в клиника по стерилитет.Иначе pH-то е високо.

*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Колко зле е тази спермограма?
« Отговор #23 -: Април 07, 2010, 10:52:26 am »
Според д-р Кацаров, при когото мъжът ми е бил на преглед днес, спермограмата не е толкова лоша. Смята, че няма нещо, което да налага хормонални изследвания за сега.
Установил е варикоцеле в лека степен или както е точно термина и ако няма подобряване на спермограмата след 3 месеца, ще направи операция.
Ще се пуска изследване на еякулат и е изписал Fertil Aid.
При нас обаче има промяна на ситуацията-един дългоочакван проект, за който съпругът ми се готви от година и нещо, стана факт. В продължение на 4 месеца ще е в чужбина.Нашите опити преустановяват за такъв период от време. Аз така и така имам записан час в клиниката на Щерев, може би ще направя нужните изследвания, за да знаем дали при мен има някакъв проблем.
От една страна съм поуспокоена заради спремограмата, от друга ми е супер криво, че този проект стана точно сега, когато сме се мобилизирали.
Така или иначе, успех пожелавам на всички и ви благодаря за подкрепата.

Имел, разбирам те, много е сложно с пътуванията. 4 месеца не ужасно са много, при теб има да се изследват доста неща, обикновено в един цикъл не стават, трябват 2-3. Ако прецените, че е удачно можете и да замразите материал, примерно. Но трябва да го обсъдите с лекаря.

Ние също сме на Фертилейд и изчакване да видим това варикоцеле какво ще става с него.

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
Re: Колко зле е тази спермограма?
« Отговор #24 -: Април 07, 2010, 11:40:22 am »
zai, сигурно няма да замразяваме материал сега. Надявам се, след 4-5-6 месеца да са една идея по-добри резултатите. Тогава вече ще мислим накъде.
Иначе да, след прегледа ми утре, току виж се открият някакви проблеми, за които не съм и подозирала.
Колкото до спермограмата, Кацаров е казал-като за мъж на 40 години, става.Мисля, че аз малко го пренебрегнах този фактор с годините при мъжете. Все се "подготях" аз за дете, сякаш нещата от гл.т. мъжки фактор са ни в кърпа вързани.
Но това е положението. Ако трябва ще минем и през инсеминация и инвитро. Все някога трябва да стане.
Вие колко време пиете Фертилейд и кога ви е следващата спермограма?
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Колко зле е тази спермограма?
« Отговор #25 -: Април 07, 2010, 12:44:49 pm »
6 месеца почти. Поне за нас не мисля, че само с Фертилейд става. Надявам се или да може да се оперира в някакъв момент варикоцелето, или да открием ако има друг проблем. Имаме 1 неуспешна инсеминация с много трудно проникване поради особен ъгъл на маточната шийка. И много неизвестни.... Ще видим пак положението на шестия месец.

Коя степен ви е варикоцелето? 

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
Re: Колко зле е тази спермограма?
« Отговор #26 -: Април 07, 2010, 14:28:51 pm »
не му е казал нищо за степен.
казал е, че ако няма подобрение след като минат 4-те месеца, тогава ще направят операцията, но варикоцелето, до колкото разбрах, не било сериозно.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Колко зле е тази спермограма?
« Отговор #27 -: Април 07, 2010, 15:36:49 pm »
Според д-р Кацаров, при когото мъжът ми е бил на преглед днес, спермограмата не е толкова лоша. Смята, че няма нещо, което да налага хормонални изследвания за сега.
Установил е варикоцеле в лека степен или както е точно термина и ако няма подобряване на спермограмата след 3 месеца, ще направи операция.
Ще се пуска изследване на еякулат и е изписал Fertil Aid.

ох, ще си поръчам аз една табелка "д-р jam, андролог" и ще започна прием на пациенти, крайно време е вече...  :lol:
кажи, не ти ли го разказах това цялото по-горе в темата и в ЛС? :)


При нас обаче има промяна на ситуацията-един дългоочакван проект, за който съпругът ми се готви от година и нещо, стана факт. В продължение на 4 месеца ще е в чужбина.Нашите опити преустановяват за такъв период от време. Аз така и така имам записан час в клиниката на Щерев, може би ще направя нужните изследвания, за да знаем дали при мен има някакъв проблем.
От една страна съм поуспокоена заради спремограмата, от друга ми е супер криво, че този проект стана точно сега, когато сме се мобилизирали.
Така или иначе, успех пожелавам на всички и ви благодаря за подкрепата.

не се ядосвай, има си позитивните страни. през тоя период, мъжът ти ще си пие добавките и тъкмо като се върне, ще направите една контролна спермограма да се види има ли подобрение. а ти на спокойствие си направи изследванията по женската част, които така и така отнемат повече време. така, като се съберете отново, ще сте напълно готови за действие.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Колко зле е тази спермограма?
« Отговор #28 -: Април 07, 2010, 15:39:25 pm »
Jam, имате ли установено варикоцеле?

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Колко зле е тази спермограма?
« Отговор #29 -: Април 07, 2010, 15:50:21 pm »
Jam, имате ли установено варикоцеле?

имаме, да :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Колко зле е тази спермограма?
« Отговор #30 -: Април 07, 2010, 16:03:48 pm »
Jam, имате ли установено варикоцеле?
имаме, да :)
И не е било за операция? Някакви добавки пили ли сте?

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Колко зле е тази спермограма?
« Отговор #31 -: Април 07, 2010, 16:12:07 pm »
Jam, имате ли установено варикоцеле?
имаме, да :)
И не е било за операция? Някакви добавки пили ли сте?

а, Кацаров почти на всички предлага операция, но не сме се оперирали. доколкото помня, беше изчислил 3-та степен варикоцеле. отделно от това, имаше бактерии в еякулата и сума време се пиха различни антибиотици без успех. накрая просто махнахме с ръка. добавки е пил - навремето нямаше Фертилейд, Пресийд и подобни, та предписваха Оксибор Форте. отделно аз предписах Селен.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Колко зле е тази спермограма?
« Отговор #32 -: Април 07, 2010, 16:19:23 pm »
май не успах да си публикувам мнението си преди малко, така че пиша пак))


права беше, Jam, но на практика такъв преглед беше нужен, за да почнем отнякъде.
В крайна сметка поне няма 4 месеца да се чудя всеки месец по две седмици дали ще ми дойде или няма да ми дойде и дали ме боли нещо. Не че е някакво успокоение, но удавник и за сламка се лови;))
След като наспамих с въпроси форума Стерилитет при мъжа, след утрешния преглед сигурно ще пропиша в Стерилитет при жената:)

п.с. аз "предписах" на моя мъж селен, цинк, фолиева киселина, витамин Е и спимен, които пие вече цял месец. Днес се опитах да купя Фертил Ейд за мъже, но беше свършил в трите аптеки, в които ходих. Виж, Фертил за жени имаше навсякъде)
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Колко зле е тази спермограма?
« Отговор #33 -: Април 07, 2010, 16:24:06 pm »
Благодаря за инфото, Jam.

Имел, не си наспамила нищо, всеки пита и се информира. Успех!

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
Re: Колко зле е тази спермограма?
« Отговор #34 -: Април 14, 2010, 12:57:01 pm »
По препоръка на моята лекарка направихме втора спермограма, този път обикновена.
Периода на въздържание е 2 дни. (Знам, че трябва да е от 3 до 5, но по редица стечения на обстоятелствата-наложи се да променим часа предвид заминаването на съпруга ми, дните са само 2 и половина)

Обем 1.7
пх-7.6
визкозитет 2
втечняване 20 мин.
концентрация на сперматозоиди 13 млн/мл
общ брой-22.1
обща подвижност 55%
-нормокинеза 40%
-хипокинеза 15%
-акинеза 45%

Брой нормокинетични 5200000
Общ брой нормокинетични 8840000
Аглутенция не
агрегация не
левкоцити 1-2
Епителни клетки не
Еритроцити не
желатинови конгломерати-не
незрели клетки на сперматозгенеза-не

Прави ми впечатление по-малкото количество обем на еякулата, който е под нормата, но по-големият брой на концентрация на сперматозоиди-преди беше 8 млн., сега са 13, макар пак да сме под нормата.
Но пък нормокинезата е намаляла.
Този път диагнозата ни е олигоастенозооспермия.хиповолюм.
Та така-менят се резултатите, за добро или лошо.
« Последна редакция: Април 14, 2010, 13:22:46 pm от Имел »
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Колко зле е тази спермограма?
« Отговор #35 -: Април 14, 2010, 13:12:09 pm »
2.5 дни са достатъчни като въздържание. Подвижността е горе-долу добре, броят е мълък.

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
Re: Колко зле е тази спермограма?
« Отговор #36 -: Април 14, 2010, 13:25:40 pm »
2.5 дни са достатъчни като въздържание. Подвижността е горе-долу добре, броят е мълък.
Мда, и обема, и количеството сперматозоиди са ни под нормата. Надявам се след 4 месеца да е с една идея по-добре.