0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Комбинацията на белия равнец
« -: Март 26, 2010, 09:49:18 am »
Тзо месец пих "Женски чай" , продукт на аптека "Вербена". На него пише, че е за подобряване на хормналния баланс и облекчаване на ПМС, какъвто този месец наистина нямах, а при мен е доста тежичък- физическа неразположеност, нервност, драми, сълзи, въобще ужас.
Та в тази връзка наистина ми подейства добре.
След като попрочетих за белия равнец, реших да започна да го пия, но според мен много комбинации от билки не е добре.
В "Женски чай" има пасифлора, босилек, листа малина, мента, невен, петопръстник и полски хвощ.
От няколко дни не мога да стигна до аптеката, за да апитам дали може да пия и двете.
От друга страна като гледам на д-р Тошков таблетките бял равнец, той препоръчва комбинация с други лекарства на билкова основа без проблем.
В тази връзка някой комбинирал ли е белия равнец с други билки и другото как го пиете-запарвате го или го варите?
На моя пакет пише, че се запарва в половин литър вода, но на повечето места прочетох, че се вари.
Re: Комбинацията на белия равнец
« Отговор #1 -: Март 26, 2010, 10:11:44 am »
Аз пия само бял равнец в момента, варя го 3 -5 мин.
Re: Комбинацията на белия равнец
« Отговор #2 -: Март 26, 2010, 10:16:00 am »
Да, и аз ще спра май другите билки.
Може би ще пия белия равенц до овулация, другите преди цикъл. Но ще попитам и в аптеката, ако успея да я хвана в работно време.
Запареният бял равнец няма особен вкус, сигурно наистина трябва да се вари.
Re: Комбинацията на белия равнец
« Отговор #3 -: Март 27, 2010, 16:49:09 pm »
 Бял равнец може ли да се пие при СПКЯ?
Re: Комбинацията на белия равнец
« Отговор #4 -: Май 11, 2010, 16:35:27 pm »
Аз пия само бял равнец до овулация, за съжаление излизам малко извън темата, но го комбинирах с витамини калмацин (калций, магнезий и цинк). След О започнах само с вит.Е
За този цикъл съм много доволна, за първи път правя тестове за О, но вече имам 2 дни положителен резултат. Дано след две седмици има и друг положителен тест.
В случай, че не стане съм решила да направя следната схема:
До О Калмацин, Герикапс (вит. А и вит. Е) и чай от бял равнец (сутрин или вечер - около 200 мл)
След О само вит Е.
Това си е някаква моя схема, но не смятам че ще ми навреди, все пак са само витамини, а и белият равнец не е в особено големи количества.
Откакто пия от този чай цикъла ми се регулира значително, не знам дали се дължи на него или на витамините, но определено при мен има ефект. Остават само двете чертички  :?
Re: Комбинацията на белия равнец
« Отговор #5 -: Май 11, 2010, 18:01:55 pm »
  Като продължителност ли ти се регулира или?
Re: Комбинацията на белия равнец
« Отговор #6 -: Май 11, 2010, 19:09:40 pm »
Да, като продължителност. Ореди това беше между 30 и 45-50 дни, а понякога и повече. Сега е между 29 и 35 дни, което за мен си е много добро постижение.
*
Re: Комбинацията на белия равнец
« Отговор #7 -: Август 24, 2010, 14:09:54 pm »
И аз пия бял равнец.

До овулацията всяка сутрин и вечер по една гореща чаша чай от бял равнец и живовляк.
После спирам да го пия.
Освен това пия всеки ден фолиева киселина и витамин Е.

Между другото аз също много добре си регулирам цикъла с белия равнец.
И сякаш в началото ми беше много горчив, а сега ми се струва много приятен за пиене. :wink:
*
Re: Комбинацията на белия равнец
« Отговор #8 -: Октомври 20, 2010, 00:03:38 am »
Здравейте, момичета! От скоро аз също започнах да пия бял равнец. Прочетох темата и искам да ви попитам защо спирате билката след овулация? И още - на мойто пакетче пише, че билката се залива с вряла вода и се оставя 30 мин да преседи. След това се прецежда и се изпива /аз съм решила за себе си сутрин на гладно/. Вие пишете, че я варите. Така не се ли губят ценните качества на билката? :ask:
Re: Комбинацията на белия равнец
« Отговор #9 -: Октомври 21, 2010, 12:24:18 pm »
Прочетох темата и искам да ви попитам защо спирате билката след овулация?
Много билки предизвикват контракции на вътрешната мускулатура(матката).
Белият равнец е една от тях.

Много начини има за извличане на ценните съставки от билките - отвара, запарка, настойка, екстракция.

Приготвяй както ти пише на пакетчето или както си избереш. :D
Re: Комбинацията на белия равнец
« Отговор #10 -: Октомври 23, 2010, 08:36:19 am »
Аз също пиех бял равнец - по 3 пъти на ден. След второто неуспещно инвитро го спрях. Това, което зная за него е че повишава броя на фоликулите, ако се пие 2-3 месеца преди инвитро. За първи път чувам, че предизвиква контракции на гладката мускулатура. Аз мисля, че ги успокоява.
Re: Комбинацията на белия равнец
« Отговор #11 -: Октомври 23, 2010, 12:09:53 pm »
Ето малко информация за билките и бременността:http://www.biberonbg.com/info/herbs_and_pregnancy.htm
Re: Комбинацията на белия равнец
« Отговор #12 -: Февруари 03, 2011, 22:39:47 pm »
Момичета,вчрно ли е,че белият равнец помага и за бялото течение?
url=http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?userLoginName=ivi_02][/url]
*
Re: Комбинацията на белия равнец
« Отговор #13 -: Февруари 03, 2011, 23:03:54 pm »
Аз съм чувала, че помага много при такива проблеми.
Re: Комбинацията на белия равнец
« Отговор #14 -: Февруари 05, 2015, 13:51:53 pm »
Здравейте. Виждам,че темичката е стара,но не знам кой да попитам.
Страдам си от хроничен цистит. Почти всяка пролет и есен ме почва и единственото,което ми помага е запарката от бял равнец. Почти мигновено действа. Досега и антибиотиците не ме спасиха въпреки,че преди две години направих по лекарски съвет серия дълго време уж окончателно да се премахнат. Не става.
Сега съм бременна в третата седмица. От два дена внезапно започнаха циститните болки по силни от всякога. Ужасно е... чета навсякъде,че белият равнец се забранява за пиене по време на бременност и сега няма как да се лекувам. Питам ви дали знаете някои да има опит за белия равнец и бременост,защото в крайна сметка билката е маточен стимулант,но не е изследвана научно,за да се знае със сигурност вредна ли е или не.
Благодаря предварително :)
« Последна редакция: Февруари 05, 2015, 13:54:04 pm от E.A. »
*
Re: Комбинацията на белия равнец
« Отговор #15 -: Февруари 05, 2015, 14:49:39 pm »
Е.А., не прави експерименти по време на бременност! Дори някой да е употребявал билката и нищо да не се е случило, няма гаранции, че при теб също няма да има проблем, щом е забранена употребата при бременност. Консултирай се с лекар какво да предпримеш за болките.
     
Re: Комбинацията на белия равнец
« Отговор #16 -: Март 11, 2015, 14:52:21 pm »
Билки не се пият при бременност, освен ако не са назначени от лекар, знаещ за бременността.
Re: Комбинацията на белия равнец
« Отговор #17 -: Април 04, 2015, 11:43:16 am »
Аз също пия само Бял равнец от около 2 години. Запарвам го за два часа и после го пия 4 пъти на ден преди храна. Пия го 3 месеца и после малко почивам, после пак.





Бореща се за една мечта.
Re: Комбинацията на белия равнец
« Отговор #18 -: Април 04, 2015, 12:33:02 pm »
Днес и аз си купих,ще го пия както е указано,не е по препоръка на лекар,но мисля,че няма да ми навреди да го попия малко.Ние бебеправим и цъкала ми пощурял нещо,та по този повод реших.Установи ли се бременност,спирам го :balk_71:



Re: Комбинацията на белия равнец
« Отговор #19 -: Април 04, 2015, 12:37:32 pm »
Далинда, и на мен не ми го е препоръчал лекар, сама си го назначих, но при мен определено имаше ефект. Успех и на теб!





Бореща се за една мечта.