0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Осмомартенска седмица - 8.03.2010 - 14.03.2010
« Отговор #40 -: Март 10, 2010, 21:20:22 pm »
Ние от памперс сензитив 8O.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Осмомартенска седмица - 8.03.2010 - 14.03.2010
« Отговор #41 -: Март 10, 2010, 23:19:42 pm »
Ние от памперс сензитив 8O.
И аз имам съмнения относно второто яко подсичане на Анди ... бяхме с бялата опаковка Памперс.
С нищо не я мажа от 5 месечно бебе, но дупето след всяка смяна от както есента ми се подсече доста сериозно.

Открих Памперс произведен в Германия и да ви кажа заслужават си с 10лв са по скъпи от тези произведени в турско. Но на детето не му светва задника на всеки памперс.  :x
Май си е до кожа това установих след доста експерименти с повечето по известни марки памперси  :?


*
Re: Осмомартенска седмица - 8.03.2010 - 14.03.2010
« Отговор #42 -: Март 12, 2010, 11:52:52 am »
Пипи, честито и от мен и леки оставащи месеци до срещата с малката принцеса! :)

Аз да си похваля децата, че свикнаха с инхалатора, чак не ми се вярва, че стана толкова бързо. А Стефан дори стои като препариран и не мърда ;)

А за мазането и аз така, до към третия месец мажех и после само ако има зачервяване. По лицето не мажа, то мене си до преди 7-8 години не мажех...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Осмомартенска седмица - 8.03.2010 - 14.03.2010
« Отговор #43 -: Март 12, 2010, 13:13:42 pm »
Верно ли трябва се прекратява с мазането, аз все още го мажа, не на всяка смяна но сутрин и вечер задълже и след баня мажа тялото с крем. Всъшност до кога това, сега чета че повечето не мажете, а след баня и там ли да прекратявам.
*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Осмомартенска седмица - 8.03.2010 - 14.03.2010
« Отговор #44 -: Март 12, 2010, 13:29:12 pm »
Ние пък се мажем след баня с мляко и на излизане с крем за студено време.Но ако не го мажа, кожата му става суха и почва да драска на бузките.Иначе от зелената опаковка на памперс никакви грижи.Използвам судокрем обаче повечето  пъти, ако опитам да разредя мазането веднага се подсича, не знам защо.Още от раждането имаме проблеми с кожата и така.Май колкото повече внимаваме и се стремим към висока хигиена по-зле става.
*
Re: Осмомартенска седмица - 8.03.2010 - 14.03.2010
« Отговор #45 -: Март 12, 2010, 13:51:04 pm »
Верно ли трябва се прекратява с мазането, аз все още го мажа, не на всяка смяна но сутрин и вечер задълже и след баня мажа тялото с крем. Всъшност до кога това, сега чета че повечето не мажете, а след баня и там ли да прекратявам.


Мери, дъщеря ми съм я мазала първите 1-2 месеца с олио (и то не всяка вечер). След това и досега не съм мазала след баня с нищо - ни тяло, ни лице. Не съм ползвала бариерни или някакви други кремове за дупето при смяна памперс. Когато е имало някакви зачервявания - тогава.

Сега, със сина си по същия начин процедирам - бебешко олио ползвах не повече от 2-3 пъти съвсем в началото. Оттам насетне - нищо. И двамата са с копринено  меки кожи.

За щерката имам едно детско сапунче и едно шампоанче на Бюбхен.
За бебето ползвам пяна, която се разтваря в коритото + бебешко шампоанче.
Едно цинково кремче, което използвам при нужда - ранички, зачервявания по дупето.
Едно бебешко хидратантно кремче - с него се изчерпва и моята козметика.

Не смятам, че децата имат нужда от толкова мазила и мацане.
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Осмомартенска седмица - 8.03.2010 - 14.03.2010
« Отговор #46 -: Март 12, 2010, 14:01:33 pm »
Подкрепям! Аз също отдавна не мажа, освен ако навън е много студено и лятото /особено ако е на плажа или басейна!/ Понеже вечер още сме с памперс :oops: и винаги е пълен преди лягане слагам кремче съвсем тънък слой! 
*
Re: Осмомартенска седмица - 8.03.2010 - 14.03.2010
« Отговор #47 -: Март 12, 2010, 16:41:42 pm »
Сияна се роди с много суха кожа и ми казаха по два-три пъти дневно да я мажа с олио.Взех на Бюбхен вече кожата и се поправи.Сега започнах да я мажа само вечер след баня.
При всяка смяна на памперс я мажа и с крем против подсичане.
За къпането използвам гел за коса и тяло.

Re: Осмомартенска седмица - 8.03.2010 - 14.03.2010
« Отговор #48 -: Март 12, 2010, 16:42:16 pm »
Аз ползвах с Мия олио и мляко, като ги редувах след баня през първата година, но не всеки път. За студеното време имахме кремче на Клоран, което е страхотно. През зимата на Мия бузките й изпръхваха и ставаха много сухи, така че това кремче вършеше чудеса.Крем за подсичане сме ползвали само при нужда, никога не съм го слагала превантивно. Сега вече не желае да я мажа с нищо, макар че кожата на крачетата й е много суха и определено има нужда от хидратиране, ама не ще и това е. И аз подкрепям мнението, че всичко зависи от типа кожа при детето.
<br />[link=http:
*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Осмомартенска седмица - 8.03.2010 - 14.03.2010
« Отговор #49 -: Март 13, 2010, 15:33:27 pm »
Момичета, имам един въпрос.От 5 дни съм болна - хрема, главоболие, парене и болки в очите,болки в гърлото и синусите максиларните, отпадналост,кихане, ужас.Пия симптоматични средства, но май ще се наложи Аб -клиндамицин.Понеже кърмя по малко вечер и сутрин, това ще наложи отбиване, нали?Хем съм медицинско лице, хем като става дума за детето и ми е много трудно да решавам.Ако някой има съвет как да се лекувам без АБ, да се включи, сега не мога да ида до аптеката, та имам време до довечера да помисля.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Осмомартенска седмица - 8.03.2010 - 14.03.2010
« Отговор #50 -: Март 13, 2010, 15:51:33 pm »
Момичета, имам един въпрос.От 5 дни съм болна - хрема, главоболие, парене и болки в очите,болки в гърлото и синусите максиларните, отпадналост,кихане, ужас.Пия симптоматични средства, но май ще се наложи Аб -клиндамицин.

кой от изброените симптоми те навежда на мисълта за АБ? звучи си като вирусна инфекция, не изискваща лечение с АБ.
Т няма, кашлица няма? иди да те чуят, ако можеш.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Осмомартенска седмица - 8.03.2010 - 14.03.2010
« Отговор #51 -: Март 13, 2010, 16:27:36 pm »
Момичета, имам един въпрос.От 5 дни съм болна - хрема, главоболие, парене и болки в очите,болки в гърлото и синусите максиларните, отпадналост,кихане, ужас.Пия симптоматични средства, но май ще се наложи Аб -клиндамицин.Понеже кърмя по малко вечер и сутрин, това ще наложи отбиване, нали?Хем съм медицинско лице, хем като става дума за детето и ми е много трудно да решавам.Ако някой има съвет как да се лекувам без АБ, да се включи, сега не мога да ида до аптеката, та имам време до довечера да помисля.


Аз тъкмо минавам през нещо подобно. Т.е. и тримата с мъжа ми и детето цяла седмица се влачим болни. Поне нямахме температура и аб ни се размина. Много е неприятно, но се радвам, че вече помина. Детето най-леко го понесе. :) Педиатърката каза, че е вирус, макар и без температура.

*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Осмомартенска седмица - 8.03.2010 - 14.03.2010
« Отговор #52 -: Март 13, 2010, 17:38:26 pm »
Момичета, имам един въпрос.От 5 дни съм болна - хрема, главоболие, парене и болки в очите,болки в гърлото и синусите максиларните, отпадналост,кихане, ужас.Пия симптоматични средства, но май ще се наложи Аб -клиндамицин.

кой от изброените симптоми те навежда на мисълта за АБ? звучи си като вирусна инфекция, не изискваща лечение с АБ.
Т няма, кашлица няма? иди да те чуят, ако можеш.
Тежестта и болката в областта на максиларните синуси, няколко пъти съм боледувала от синузит, температура никога не вдигам(в съзнателния ми живот общо 3 пъти,като дете майка ми не помни),гърлото ми изгаря.
А лекарят ми е извън града,може утре вечер да ме види,по тел. се чухме.Може да почакам до утре, ще си помисля, но много ми е зле.
« Последна редакция: Март 13, 2010, 17:43:51 pm от _Elfita_ »
Re: Осмомартенска седмица - 8.03.2010 - 14.03.2010
« Отговор #53 -: Март 13, 2010, 18:31:01 pm »
Аз също смятам, че е вирус, защото и аз и мъжа ми имахме подобни симптоми, а той също е страдал от синузит; и при двама ни имаше и кашлица, при него по-упорита, температура аз не вдигнах, той - ниска.
А евентуално с друг антибиотик, съвместим с кърменето, не става ли?
« Последна редакция: Март 13, 2010, 18:32:43 pm от Мама Мийя »


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Осмомартенска седмица - 8.03.2010 - 14.03.2010
« Отговор #54 -: Март 13, 2010, 18:55:19 pm »
Точно преди две седмици се разболях така, както не си и спомням да съм била.
Барабар с Митака който имаше и кашлица която още влачи.
Два дни бях с висока Т 38.5 - 39, вирусна инфекция с червено гърло и всички екстри.

Личната ми предписа АБ Augmentin които пих, и наблюдаваме Калина да не се обрине.
Не можех да стана да си оправя децата, и това безсилие ме накара да го пия.
Него съм го приемала и през първата ми бременност, тогава д-р Владимиров ми го предписа!

Елфита, нека те прегледа лекар и той да прецени!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Осмомартенска седмица - 8.03.2010 - 14.03.2010
« Отговор #55 -: Март 13, 2010, 18:56:03 pm »
За мазането - моята Михаела е с доста суха кожа и често (не всяка вечер) след баня я мажа с Exomega на Aderma. Винаги при нас мазането е било вечер след банята. Дупето и мажа със Судокрем - ако е зачервено - задължително, ако не - през вечер го намазвам превантивно.

При нас пък, тя е маниак на тема мазане. Постоянно се маже къде на ужким, къде реално. Вечер започва да "се маже" и повтаря: "Маджи качета, маджи дюпе, маджи тики (ръчички), маджи ице (лице),... оох, оох!" :lol: Вярно, оставила съм и разни празни опаковки от кремчета, но тя не ги иска. Умира си да набара някой от моите кремове и весело скандира "Кем, кем!" Все иска да ми маже корема с масло против стрии. Щом ме види гола, може и да не искам точно сега да се мажа, но тя взема мазилото и ако не и позволя да ме намаже, ще настанат писъци и тръшканици. Та така.

Оня ден и се беше зачервило дупето и аз се вайкам на глас: "Хм, сега с какво да го намажа тук?" Имах предвид дали Судокрем или Тридерм. А Мишка ми отговаря: "Кем!" :lol: Сякаш искаше да ми каже "Ай сега, кво се чудиш, мажи там!" :lol:


Елфита, не мога да дам съвет, но ти желая бързо оздравяване! На Блу скай, Мама Мийя, Мишанта - също здраве и повече без болести!
« Последна редакция: Март 13, 2010, 18:59:54 pm от синьо кокиче »

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Осмомартенска седмица - 8.03.2010 - 14.03.2010
« Отговор #56 -: Март 14, 2010, 16:17:55 pm »
Ами не отидох до аптеката, много уморено ми беше, днес май съм по-добре.Явно ще го преборя така.Главоболието обаче много ме мори, вече 6 дни.