0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Осмомартенска седмица - 8.03.2010 - 14.03.2010
« Отговор #20 -: Март 08, 2010, 22:34:43 pm »
Честит празник мили дами, и не пийте много тази вечер :wink:

Аз да се оплача, че съм тотално възмутена, но не учудена от българската здравна система, болници и лекари, и съм на път вече да стигна до "саморазправа" :x

опс, забравих и в групата на Деси има и варицела, и сега не мога да я пусна на градина, защото беше на гости на баба си 10 дни и не е ходила, т.е. не е била контактна и сега са в карантина, абе купона е пълен в къщи........
« Последна редакция: Март 08, 2010, 22:45:07 pm от StefiZ »
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Осмомартенска седмица - 8.03.2010 - 14.03.2010
« Отговор #21 -: Март 09, 2010, 08:47:45 am »
Стефи, пиши ме при купонджиите... :?
Митака 10 ден е на АБ, до края на март градината е мираж!
За сега се отказахме да го спрем окончателно, но сме на ръба.
Днес трябваше да отидем да го чуе личната, в петък имаше остатъчни хрипове,
но сега и звънях, стачкува - ние сме от тези с екстрите педиатър/джи пи!
Бабата пристигна на подкрепление снощи след 4часов авто маратон Драгичево/Владая!
Само да оздравее, и да и се размине на Калина!Друго не щаааа!

Герино, да му минава бързо на Стефунко!

И аз обмислям да купим инхалатор, оказва се е вещ дето ще се ползва!
Аз правих инхалации с един термос пълен с чай от лайка
и така дишахме "вълшебен" въздух, но ми беше ясно колко е ефикасно!
Ини ми препоръча Omron CompAIR, вие какви ползвате!?
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Осмомартенска седмица - 8.03.2010 - 14.03.2010
« Отговор #22 -: Март 09, 2010, 09:37:04 am »
Мише, аз правих проучване преди време и този, който Ини препоръчва е най-доброто за парите на пазара в момента. И май повечето момичета тук такъв ползват, доколкото си спомням. Друг е въпросът, че в чужбина е с 30% по-евтин. В Метро е най-изгоден в момента.

*
Re: Осмомартенска седмица - 8.03.2010 - 14.03.2010
« Отговор #23 -: Март 09, 2010, 10:01:51 am »
Мише, и аз взех такъв от денонощната аптека срещу Пирогов (зад спирката на трамвая), за 130 лева. Не знам колко е в Метро, но това му беше цената в интернет от официалния им сайт с 5% намаление. Мише, да му минава бързо на Митачето! А за купона, у дома 2 месеца беше така, сега от 1 март Ели е на ясла, ама в тоя студ и сняг ще видим до кога ще изкара...

jam, ще пробвам, но за момента и 5 минути трудно стои и не спира да реве - много е упорит...

Благодаря на всички за подкрепата за Стефуняка! И ние сме с екстра педиатър/джи пи, та сега ще чакам да мине стачката да го заведа на контрола, пък и трябва да си допие антибиотика.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
Re: Осмомартенска седмица - 8.03.2010 - 14.03.2010
« Отговор #24 -: Март 09, 2010, 11:21:09 am »
Здравейте и успешна седмица от нас :D
Момичета, слагате ли крем на лицето на бебето вечер след баня? Имам кремче за вятър и студ, ползвам го като излизаме на разходка, но друго не съм вземала :?
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*
Re: Осмомартенска седмица - 8.03.2010 - 14.03.2010
« Отговор #25 -: Март 09, 2010, 11:24:23 am »
розовелке, ако не му е суха кожата, не слагам нищо. Но от студа ли или и аз не знам от какво много взе да му се изсушава и докторката ни предписа два крема (единият за лицето, другият за тялото). Аз мисля, че това, че го мажеш преди да излезете, е повече от достатъчно, ако няма проблеми.  :)

момичета
, да ви оздравяват болните дечица!

*
Re: Осмомартенска седмица - 8.03.2010 - 14.03.2010
« Отговор #26 -: Март 09, 2010, 12:33:04 pm »
и ние в момента сме на тема инхалатор, досега въобще не се бях замисляла, но УНГ-лекар ми препоръча - за гъсти сополи, които текат назад. изчетох доста неща, а и от тук разбрах каква е идеята, и стигнах до извода, че си заслужава покупката. само ми е странно, че тя ми изписа за инхалатора адреналин с физиологичен разтвор, а почти никъде не виждам да се споменава адреналин, само вентолин. някой слагал ли е адреналин и дали има странични ефекти?
« Последна редакция: Март 09, 2010, 12:34:47 pm от Pippi »

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Осмомартенска седмица - 8.03.2010 - 14.03.2010
« Отговор #27 -: Март 09, 2010, 14:07:50 pm »
Розовелка, Блу ти е казала, ако няма проблеми, не се налага!

Пипи, за адреналин не съм чувала, дано се включи някоя мама с повече опит!
П:П: Честито второ прекрасно очакване!Късмет до финала!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Осмомартенска седмица - 8.03.2010 - 14.03.2010
« Отговор #28 -: Март 09, 2010, 15:10:15 pm »
Пипи, на мен скоро ми се наложи да водя беба на доктор заради хрема. Тя ми изписа адреналин (1 амп. 1 мг на 9 мл физ. р-р). Каза, че това са единствените капки за бебета до 2 м. Явно такава е идеята и при вас.
ПП Честито розово Мечтание. Леки и безоблачни месеци до срещата. Бях те заподозряла и съм имала основание. :D


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Осмомартенска седмица - 8.03.2010 - 14.03.2010
« Отговор #29 -: Март 09, 2010, 15:19:55 pm »
Здравейте и успешна седмица от нас :D
Момичета, слагате ли крем на лицето на бебето вечер след баня? Имам кремче за вятър и студ, ползвам го като излизаме на разходка, но друго не съм вземала :?

На Мартинчо като беше мъничък точно такъв му слагах и вкъщи, на Бюбхен, от няколко пробвани този най-много му помогна, той тогава имаше рефлукс и някой път като го вдигна да орига и повърне мъничко и от влагата му ставаше кожата малко проблемна и с това кремче веднага се оправяше. Пробвах и един обикновен на Бюбхен, но от този за студ и вятър бях по-доволна. Сега не му слагаме нищо на лицето, но повече по причина, че не се сещам, иначе след баня го маже баща му с масажно олио по телцето.
Благодаря ти, Бени!







Re: Осмомартенска седмица - 8.03.2010 - 14.03.2010
« Отговор #30 -: Март 09, 2010, 16:22:43 pm »
Благодаря ви момичета!
Аз съм изцяло с козметика на Себа мед и също съм доволна! Нямала съм проблеми, но четох, че трябвало да се маже лицето вечер след баня, та затова попитах!
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*
Re: Осмомартенска седмица - 8.03.2010 - 14.03.2010
« Отговор #31 -: Март 09, 2010, 23:11:10 pm »
Аз не мажа лицето след баня.
Имам едно бебешко хидратантно кремче на Клоран и при нужда го ползвам и за двете деца, включително и за мен.
Re: Осмомартенска седмица - 8.03.2010 - 14.03.2010
« Отговор #32 -: Март 10, 2010, 00:48:58 am »
Убедих се, че детската кожа не се нуждае от никакви мазила, ако е здрава, нито след баня, нито при излизане. Кожата на Лея спря да има проблемни участъци именно след като спрях да мажа с каквото и да било. Използвам единствено за къпане измиващ гел 2 в 1 синя педиатрична серия на А-Дерма, безпарабенна формула.Препоръчвам го!


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Осмомартенска седмица - 8.03.2010 - 14.03.2010
« Отговор #33 -: Март 10, 2010, 11:10:43 am »
Убедих се, че детската кожа не се нуждае от никакви мазила, ако е здрава, нито след баня, нито при излизане. Кожата на Лея спря да има проблемни участъци именно след като спрях да мажа с каквото и да било.
...

Подкрепям, дори дупето не мажа вече, само когато е подсечена след дрис (ако че имам разни мазила).

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Осмомартенска седмица - 8.03.2010 - 14.03.2010
« Отговор #34 -: Март 10, 2010, 11:36:28 am »
Убедих се, че детската кожа не се нуждае от никакви мазила, ако е здрава, нито след баня, нито при излизане. Кожата на Лея спря да има проблемни участъци именно след като спрях да мажа с каквото и да било.

и аз така. на 3 месеца водих Емо на кожен лекар, щото му беше толкова суха кожата, че се лющеше. обясних на лекарката, че съм мазала с какво ли не и от нищо не минава, а тя каза, че точно заради това не минава. спряхме мазилата, с изключение на едно нейно кремче, приготвено в аптеката, дори и шампоан/душ гел 1-2 пъти на седмица само, и проблемите изчезнаха. козметиката си е доста рекламен трик.

за адреналина се чудех дали не превъзбужда, ама може би като е в нослето няма такъв ефект.

Мише, Мира, много ви благодаря :bighug: ще давате акъл ;)

Re: Осмомартенска седмица - 8.03.2010 - 14.03.2010
« Отговор #35 -: Март 10, 2010, 16:55:50 pm »
Честит празник мили дами  :P
За инхалаторите аз си взех много отдавна и как малко тръгнат сополки почвам инхалаций НО много трябва да се внимава с вентулина дозировката трябва лекар да я назначи и то който е запознат подробно с него.Не всяко джипи знае как се прилага а и бейби ваксъщо върши чудесна работа за сополки. :)
*
Re: Осмомартенска седмица - 8.03.2010 - 14.03.2010
« Отговор #36 -: Март 10, 2010, 18:25:31 pm »
И аз не мажех с нищо но Митко имаше много сухи участъци по кожата,нещо като грапави петна.Доктора при който го заведох ми каза да мажа с преварен зехтин.Знам че Бърди е против,но детето взе че се оправи.Иначе за лице и аз мажа в момента с Клоран за студено време преди излизане.

*
Re: Осмомартенска седмица - 8.03.2010 - 14.03.2010
« Отговор #37 -: Март 10, 2010, 19:13:10 pm »
И аз не мажех с нищо но Митко имаше много сухи участъци по кожата,нещо като грапави петна.Доктора при който го заведох ми каза да мажа с преварен зехтин.Знам че Бърди е против,но детето взе че се оправи.Иначе за лице и аз мажа в момента с Клоран за студено време преди излизане.
И Дара имаше такива петна - нещо като лишеи, съответно кожата й беше много суха и чак се лющеше на места. Мажех с нахтхерцен балсам на д-р Тайс по препоръка на педиатърката. Помогна й. Иначе след баня мажа с олио или балсам на Бюбхен, но не всеки път, може би веднъж седмично.
*
Re: Осмомартенска седмица - 8.03.2010 - 14.03.2010
« Отговор #38 -: Март 10, 2010, 21:00:20 pm »
и двете съм ги мазала 2-3м. след баня с тоалетно мляко на мустела и бюбхен, след това с нищо и до ден днешен. ако има зачервяване след акане мажа с бочко и бепантен.
ако кожата е нормална мисля, че изобщо няма нужда от постоянно плескане с каквото и да е.
« Последна редакция: Март 10, 2010, 21:53:59 pm от StefiZ »
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Осмомартенска седмица - 8.03.2010 - 14.03.2010
« Отговор #39 -: Март 10, 2010, 21:14:05 pm »
и аз след един дерматит на Преслава се отказах да я мажа с каквото и да било
нямам никакви проблеми с нейната кожа, освен че се подсича от мокрите кърпички на Нивея, което за мен е абсолютна мистика, при условие, че от Нивея тодис нищо не й става
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит