0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Хламидия
« -: Март 06, 2010, 18:04:15 pm »
Първо искам да се извиня ако вече има такава тема,но не открих.Поне не от тази година.Много съм притеснена,защото при изследване за Chlamydia trachomatislgG резултата е 29.17 pmol/l при гранични стойности 9-11.Предстои ми инвитро месец май ,по всяка вероятност и притеснението ми е дали ще мога да се излекувам дотогава.
  
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Хламидия
« Отговор #1 -: Март 06, 2010, 18:31:10 pm »
Темата ти не е в подходящия форум.
Ето няколко теми за хламидията от тази година :) Не че има значение годината, заболяването си е същото :wink: Не знам защо не си ги открила.
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=387.60
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=41663.0
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=41074.0
По стойностите, които даваш, определено имаш хламидии. Имаш шанс да ги излекуваш до май месец. Консултирай се с лекаря си веднага!
Успех!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Хламидия
« Отговор #2 -: Март 07, 2010, 17:59:29 pm »
sixsens, да те попитам понеже виждам, че се включваш във всички въпроси за хламидията: Ти боледувала ли си от тази болест?Какво лечение си провела? Излекувала ли си се?      Извини ме, че съм толкова любопитна, но ми стана интересно.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Хламидия
« Отговор #3 -: Март 07, 2010, 23:08:08 pm »
Да, боледувала съм, затова съм толкова запозната :D По неволя :lol:
Лекувах се, когато вече хламидията си беше отишла и нанесла непоправими поражения на репродуктивната ми система. Имах завишени антитела IgG, за стара инфекция. Другите ми бяха в норма. Пих Сумамед и Вибрамицин, но така и не успях да ги сваля под горна граница. Но това е нормално. То нямаше вече какво да лекувам. В резултат - множество сраствания в малкия таз, Тазово възпалителна болест, огромни хидросалпинкси. Отстранени тръби.
Иначе хламидиите се лекуват, понякога са малко упорити, но се лекуват. И ако това стане навреме, вероятността да нанесат поражения е малка. След лечение на тази инфекция аз бих препоръчала Цветна снимка, за да се установи дали има щети по тръбите.
Успех!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Хламидия
« Отговор #4 -: Март 08, 2010, 18:57:25 pm »
На мен ми изписаха Авелокс и Микомакс.Но аз така или иначе нямам вече тръби.Само се притеснявам дали ще мога да се справя докато стартираме процедурата-по мои сметки през май.
  
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Хламидия
« Отговор #5 -: Март 08, 2010, 21:37:28 pm »
Независимо че нямаш тръби вече, трябва да се лекуваш задължително. Мисля че до май месец ще си готова!
Успех!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Хламидия
« Отговор #6 -: Март 09, 2010, 10:43:14 am »
Благодаря.Аз правя каквото трябва,пък да става каквото ще. :wink:
  
Re: Хламидия
« Отговор #7 -: Март 09, 2010, 20:52:15 pm »
Да, боледувала съм, затова съм толкова запозната :D По неволя :lol:
Лекувах се, когато вече хламидията си беше отишла и нанесла непоправими поражения на репродуктивната ми система. Имах завишени антитела IgG, за стара инфекция. Другите ми бяха в норма. Пих Сумамед и Вибрамицин, но така и не успях да ги сваля под горна граница. Но това е нормално. То нямаше вече какво да лекувам. В резултат - множество сраствания в малкия таз, Тазово възпалителна болест, огромни хидросалпинкси. Отстранени тръби.
Иначе хламидиите се лекуват, понякога са малко упорити, но се лекуват. И ако това стане навреме, вероятността да нанесат поражения е малка. След лечение на тази инфекция аз бих препоръчала Цветна снимка, за да се установи дали има щети по тръбите.
Успех!

Мдам,много си права,sixsens,след курса с антибиотика в петък съм на цветна снимка за установяване на евентуални поражения върху тръбите.Жалкото е,че се търсим повече инфо след като вече сме засегнати :(
Re: Хламидия
« Отговор #8 -: Март 11, 2010, 14:27:13 pm »
Момичета а имате ли представа какво е цитомегаловирус?това хламидии ли са или  други вазпаления? и моят кръвен тест показа полойителен резултат за АgG,показва че има анти тела.Затова ще правя и вагинална микробиология при д=р Даскалова,която ми отвори очите,че непременно се налага вземане на цревикален секрет.Пишете ако знаете нещо за цитомегаловирус :P