0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Баба Марта бързала, мартенички вързала: 01.03.-07.03
« Отговор #40 -: Март 04, 2010, 12:24:36 pm »
Момичета, и тук да попитам, дано някой ми помогне с мнение:

Моля майките с деца, набедени с АБКМ, да ми препоръчат алерголог, който ще направи необходимите изследвания за доказването на тази алергия. Или каквото е. Вече се въртим в омагьосан кръг от 3 месеца. И по възможност да е различен от Мустаков.

АБКМ се доказва единствено с т.н. кръвен РАСТ-тест. честно казано, не знам дали някъде в България го правят на малки деца - тук твърдят, че не бил меродавен при бебета, докато в чужбина го правят стандартно.
всичко друго са предположения и диагностика по метода на пробите и грешките. Мустаков и Маринова орат нивата на детските хранителни алергии у нас. друго "име" не се сещам известно.
какви са ви оплакванията?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Баба Марта бързала, мартенички вързала: 01.03.-07.03
« Отговор #41 -: Март 04, 2010, 13:11:10 pm »

АБКМ се доказва единствено с т.н. кръвен РАСТ-тест. честно казано, не знам дали някъде в България го правят на малки деца - тук твърдят, че не бил меродавен при бебета, докато в чужбина го правят стандартно.
всичко друго са предположения и диагностика по метода на пробите и грешките. Мустаков и Маринова орат нивата на детските хранителни алергии у нас. друго "име" не се сещам известно.
какви са ви оплакванията?

Благодаря ти, Jam, че се включи.
Именно - и д-р Бърди ми каза за този тест, но не открих никъде в БГ да го правят.
Ходихме на гастро, доц. Ковачева, но нещо не мога да се доверя на 100%.
Иначе Борис е с обриви по лицето, много малко обриви по гърдите и суха кожа по ръцете. Мажа го с Exomega, от което малко се повлиява, къпя го на 3 дни, но е на Фризопеп, от което не намаляват обривите и се изхожда през 2 дена.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Баба Марта бързала, мартенички вързала: 01.03.-07.03
« Отговор #42 -: Март 04, 2010, 13:17:51 pm »
тая Ковачева ми направи много лошо впечатление, но пък други майки са доволни от нея.

от колко време е на Фризопеп детето? ако проблемите идват от АБКМ, би трябвало след около месец-два на безмлечна диета, симптомите да отшумят. именно затова така лесно ги поставят тук децата на безмлечна диета - да проверят. ако минат оплакванията, значи е било от млякото. при вас, обаче, май не минават... Бърди какво каза за вероятността това да е атопичен дерматит? ако е АД, то не се лекува с диета, защото не се провокира от храна.

моят син беше с много леки симптоми - "гъша кожа", без слуз, кръв, диарии, запек, обриви... набедиха го за АБКМ, турнаха го на Фризопеп и така си карахме без изследвания. хранех си го като дете с АБКМ и си мисля, че не сме загубили нищо от това предпазливо и хипоалергенно хранене. даже вероятно сме спечелили в здравословно отношение, поне така чета по книжките. иначе, излезе ми много по-скъпо храненето на детето, а и тогава точно не се поемаше Фризопепа от касата.

« Последна редакция: Март 04, 2010, 13:20:18 pm от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Баба Марта бързала, мартенички вързала: 01.03.-07.03
« Отговор #43 -: Март 04, 2010, 14:19:06 pm »
кокиче, за съжаление животът ни поставя изпитания, а и времето не можем да върнем назад. Бъди щастлива с Михаела и мисли за всички хубави неща, които те очакват! Радвам се, че сте изкарали хубаво.  :)

*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Баба Марта бързала, мартенички вързала: 01.03.-07.03
« Отговор #44 -: Март 04, 2010, 14:35:30 pm »
Ние днес боднахме първия Превенар на Божана. Точно седмица след Пентаксима и въпреки нежеланието на педиатърът. Според нея аз съм една безотговорна майка, която рискува здравето на детето, защото иска да поставят ваксините със седмица разлика. 8O Според нейните правила или двете заедно, или с месец разлика... Все пак е напредък, че не смята Превенар за "недоказана" ваксина, както беше по времето на Калоян. :D

White, и в САЩ ваксините се слагат или двете заедно или с 1 месец разлика. Не знам каква е причината.


По принцип РИОКОЗ може да санкционира въпросната лекарка, че е поставила ваксините през една седмица, в случая трябва в амбулторния лист да напише , че родителя настоява и е запознат с  поставените ваксини.Аз лично също не бих сложила на малкия 2 ваксини през една седмица, въпреки че Д-р Бърди препоръчва така.Или в един ден или през 30 дни.Може и неправилно да ми е насадено това знам ли.Така съм го учила.
Re: Баба Марта бързала, мартенички вързала: 01.03.-07.03
« Отговор #45 -: Март 04, 2010, 20:54:21 pm »
тая Ковачева ми направи много лошо впечатление, но пък други майки са доволни от нея.

от колко време е на Фризопеп детето? ако проблемите идват от АБКМ, би трябвало след около месец-два на безмлечна диета, симптомите да отшумят. именно затова така лесно ги поставят тук децата на безмлечна диета - да проверят. ако минат оплакванията, значи е било от млякото. при вас, обаче, май не минават... Бърди какво каза за вероятността това да е атопичен дерматит? ако е АД, то не се лекува с диета, защото не се провокира от храна.

моят син беше с много леки симптоми - "гъша кожа", без слуз, кръв, диарии, запек, обриви... набедиха го за АБКМ, турнаха го на Фризопеп и така си карахме без изследвания. хранех си го като дете с АБКМ и си мисля, че не сме загубили нищо от това предпазливо и хипоалергенно хранене. даже вероятно сме спечелили в здравословно отношение, поне така чета по книжките. иначе, излезе ми много по-скъпо храненето на детето, а и тогава точно не се поемаше Фризопепа от касата.



Признавам, че му давах Фризопеп 1 месец, като той се "повлия" след 20-я ден. Започнах да ползвам Exomega на A-derma, по съвет на д-р Бърди, и обривите намаляха. Според него това е по-скоро АД, но все пак без тестове само се гадае... И аз минах на НАН ХА. Хареса ми, защото започна да се изхожда на 20-24 часа, което за детето беше нечувано. Но след 13-14 дена, пак се изрина и аз върнах Фризопепа. Затова ми се иска да отидем на алерголог, където ще му направят тестове, за да си знам.
А вие как се захранихте след фризопепа, спазва ли Марти диета без млечни, телешко...? И как изчезна при вас "гъшата кожа"? Ако наистина фризото дава необходимите неща - ок, ще го ползвам. Но ако не е с АБКМ, защо да го лишавам по-късно от млечни, месни и др?
Да не говорим, че Ковачева ни отложи за втори месец ваксинацията, заради обривите, но аз не я послушах 8O
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Баба Марта бързала, мартенички вързала: 01.03.-07.03
« Отговор #46 -: Март 04, 2010, 22:20:59 pm »
Марти мина на Фризопеп на възраст 2.5 месеца. гъшата кожа премина за около месец, дори и по-бързо. други оплаквания не е имал. ходих веднъж при Ковачева, веднъж при Мустаков и след това престанах. захранвала съм го по моя схема, на база изключително много четене, като алергично дете е бил захранван - до 1 година нищо млечно, без яйце, без телешко. точно на 1 годинка заедно с д-р Бърди преминахме доста бързо от Фризопеп на частично разградена белтъчна молекула - ХИП ХА2. след това едно по едно въведох останалите "опасни неща". изследванията му на 1 годинка бяха напълно в норма, ръст и тегло - също. аз подходих по-страхливо, но си права, че ако детето няма алергия е глупаво да се ограничава и да се създават излишни затруднения при храненето му и да става по-скъпо. иначе, Фризопепа си дава всичко необходимо, да.

тъпото е, че освен чрез проби и грешки, няма как да разбереш дали е алергия... не знам дали не е възможно да се прати кръв за РАСТ-тест в чужбина.

както го описваш, може и да има при вас алергична компонента. като върна втория път Фризопепа - обривите изчезнаха ли отново?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Баба Марта бързала, мартенички вързала: 01.03.-07.03
« Отговор #47 -: Март 04, 2010, 22:42:34 pm »
Impreza, с Валери и аз давах фризопеп до около 6 месеца, после мина на НАН хА. Захранвала съм го изключително внимателно и бавно, като алергично дете (без мляко, яйца, агнешко и т.н.). Юли беше с обриви от 20-ия ден до наскоро. Казаха отново АБКМ и Фризопеп, но аз не бях убедена и на своя глава от НАН Сензитив минах на НАН ХА (това откакто беше на 1 месец). Обривите започнах да мажа с едно кремче наа Бюбхен с невен. Започнаха да отшумяват. Минаха. така 5-6 дни. След това отново избиваха и така я карахме една седмица с обрив, една-без. Не съм сменяла млякото, защото ми се стори странно то да е причината както за изриването, така и за отшумяването. Вече почти няма такива проблеми Юлчо. Въоражи се с търпение и наблюдавай дали без да третираш с нищо специално ще има моменти на подобрение и непрекъснато се консултирай с д-р Бърди. Ако искаш звънни да се чуем по-подробно и по тел.

Мойте и двамата юнаци са се натръшкали с по 40 градуса, кърваво червени гърла и антибиотици вече. Да му се не знаят и вирусите, и градината...


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Баба Марта бързала, мартенички вързала: 01.03.-07.03
« Отговор #48 -: Март 04, 2010, 23:48:01 pm »
забравих да допълня - Бърди многократно е подчертавал, че наличието на АБКМ не е причина за отлагане на имунизации. същото е по принцип становището на западната педиатрия.
аз изчаках до 6 месеца и след това започнахме ваксинирането.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Баба Марта бързала, мартенички вързала: 01.03.-07.03
« Отговор #49 -: Март 05, 2010, 07:36:48 am »
Виа  :hug2:, съжалявам да прочета, че боледувате!
Бързо да им минава на юнаците.Ти се пази. Вируса е ужасен.
Аз съм по-добре, Митака също, като се събуди отиваме на контролен преглед.
Отложихме третия Пентаксим на Калина, предполагам поне 10 дни след излекуването ми може да го сложим?
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Баба Марта бързала, мартенички вързала: 01.03.-07.03
« Отговор #50 -: Март 05, 2010, 09:20:58 am »
Не съм компетента по въпросите, касаещи алергии, тъй като поне такъв проблем не съм имала с детето си.

Но ще ви кажа за т.нар. гъша (патешка) кожа. Аз самата съм с такава от дете, та до ден днешен. На моменти се изглажда кожата ми, на моменти отново става на грапавини. Често някои са си мислели, че съм настръхнала. :lol: Знам, че като дете майка ми ме е водила на лекар за това и той наложил диета - без яйца, без мляко и др. Майка ми категорично отказала да я спази с думите: "Е, че като не яде тия работи, с какво да си храня детето?!" Та така съм си и това не ми пречи.

Не ви казвам да си оставите децата с гъшата кожа. Просто споделих, че аз съм си така, от как се помня.

Оздравявайте, Мишанта и Виа!

Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: Баба Марта бързала, мартенички вързала: 01.03.-07.03
« Отговор #51 -: Март 05, 2010, 10:10:36 am »
както го описваш, може и да има при вас алергична компонента. като върна втория път Фризопепа - обривите изчезнаха ли отново?

Вече 7 дена, откакто пак сме на Фризопеп (преди това беше 14 на НАН ХА, по препоръка на д-р Бърди), но обривите не намаляват, не се и увеличават.
Това, което ме навежда на мисълта, че не е АБКМ е - защо напр. 20 дена е на Фризопеп и обривите не намаляват, или пък - 15 дена яде НАН ХА и чак тогава се изрива!?!? Нали все пак ако е алергия, и при положение, че не яде нищо друго, реакциите би трябвало да се появят 1-2 дена след смяна на млякото!??! Един голям човек, като има контакт с нещо, към което е алергичен, се проявява веднага, а колко е голям бебешкия организъм, за да има закъснение от 15-30 дена!?!? Иначе слуз и запек не е имал никога, просто се изхожда на 2 дена, в тъмно зелено. И много повръща, което може би няма общо, защото го прави от всички млека.
Ще проуча дали мога да изпратя серум в Гърция за изследане.
Мойте и двамата юнаци са се натръшкали с по 40 градуса, кърваво червени гърла и антибиотици вече. Да му се не знаят и вирусите, и градината...

Вени, съжалявам да чуя, че сте болни. Дано по-бързо се оправите.
И аз разсъждавам като теб - не мога да приема, че е от млякото. Ето тази сутрин е с нови и големи обриви по гърдите и корема. И суха кожа като лишеи по ръцете.
Ще ти звънна по-късно, че стана много дълго, за което се извинявам.

Jam, именно Бърди ми каза, че не трябва да се отлага ваксинация, заради обриви, аз затова и бях категорична при джи пи-то.
*
Re: Баба Марта бързала, мартенички вързала: 01.03.-07.03
« Отговор #52 -: Март 05, 2010, 11:16:14 am »
При нас атопичен дерматит даваше много упорити обриви, които на моменти ми изглеждаха страшно. Започнаха от около 15-дневна възраст и се влошаваха и подобряваха на приливи и отливи дълго време. Масларски каза, че на места има и себореен дерматит. Поддържаше ни само с козметика (след като бях наблъскала детето с кортикостероиди по препоръка на други лекари). Дори и след 2 годишна възраст имаме рецидиви, но в много по-лека форма. Добре е да изключите тази диагноза.
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Баба Марта бързала, мартенички вързала: 01.03.-07.03
« Отговор #53 -: Март 05, 2010, 12:45:39 pm »
На Симеон също му беше поставена диагноза атопичен дерматит. Появи се, когато беше само на кърма, не е имало дразнител. Обривите бяха по лицето първоначално, а после се появяваха и по-надолу по тялото - корем и ръце. Кожата на ръцете му и сега е грапава постоянно, от време на време се появяват екземи, но преминават много бързо и са по-скоро изключение. Не спазва никаква диета. Мазали сме с А-Дерма и за след баня, и за слънцезащита, доволна съм и от двата крема. Мазали сме и Елоком, когато положението беше много лошо по съвет и на педиатърката, и на Бърди. Мисля, че сме от късметлиите, при които АД не се задълбочава.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Re: Баба Марта бързала, мартенички вързала: 01.03.-07.03
« Отговор #54 -: Март 05, 2010, 13:51:51 pm »
Бих искала да попитам момичетата, които посещават д-р Масларски в болница Вита, дали се прави предварително записване на час при него, или приема без часове? Благодаря!


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Баба Марта бързала, мартенички вързала: 01.03.-07.03
« Отговор #55 -: Март 05, 2010, 14:22:42 pm »
Мийя, няма записване на часове за Масларски - отиваш и чакаш. приема на четни дати следобяд, на нечетни - сутрин.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Баба Марта бързала, мартенички вързала: 01.03.-07.03
« Отговор #56 -: Март 05, 2010, 14:36:00 pm »
Мийя, тъкмо тази сутрин го посетихме за първи път. Да, няма записани часове. По съвет на СтефиЗ отидох малко преди работното му време, за да сме, ако не първи, то поне едни от първите.
Re: Баба Марта бързала, мартенички вързала: 01.03.-07.03
« Отговор #57 -: Март 05, 2010, 15:18:49 pm »
Благодаря ви, момичета. Аз искам да заведа детето на обстоен профилактичен преглед, какъвто личната никога не е правила. Вита ми е доста далеч, ако записваше часове, щях да отида там, но в крайна сметка ще я заведа в Торакс, на спирка с метрото от нас, при д-р Фандъков, за който също чета хубави отзиви. Да видим!


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
Re: Баба Марта бързала, мартенички вързала: 01.03.-07.03
« Отговор #58 -: Март 05, 2010, 15:28:42 pm »
Благодаря ви, момичета. Аз искам да заведа детето на обстоен профилактичен преглед, какъвто личната никога не е правила. Вита ми е доста далеч, ако записваше часове, щях да отида там, но в крайна сметка ще я заведа в Торакс, на спирка с метрото от нас, при д-р Фандъков, за който също чета хубави отзиви. Да видим!

не знаех, че се ходи без часове и звъннах сутринта. мисля, че говорих с него, каза ми да идем утре към 13 ч. значи ще е там.
ще ни е първо посещение при него, искам да чуя и неговото мнение.
също така записах час при алерголог - Тодор Попов, но чак след 10 дена.
някой ходил ли е при него? мнение?
Re: Баба Марта бързала, мартенички вързала: 01.03.-07.03
« Отговор #59 -: Март 05, 2010, 15:51:01 pm »
Импреса, ти за Фандъков ли говориш? Ако да, дай впечатления от прегледа после!


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika