0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Честита Баба Марта на малки и големи! Да сте живи и здрави, весели и щастливи. Дано Баба Марта да донесе много нови бебета!
Ема, ще отговоря на въпроса ти малко по-късно.
<br />[link=http:
*
Re: Баба Марта бързала, мартенички вързала: 01.03.-07.03
« Отговор #1 -: Март 01, 2010, 10:40:04 am »
Честита Баба Марта на всички малчовци, на техните майки и татковци! Да сте живи и здрави, румени, засмени!
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Баба Марта бързала, мартенички вързала: 01.03.-07.03
« Отговор #2 -: Март 01, 2010, 11:27:54 am »
Честита Баба Марта! Живи, здрави, румени, засмени!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Баба Марта бързала, мартенички вързала: 01.03.-07.03
« Отговор #3 -: Март 01, 2010, 11:28:19 am »
Честита баба Марта!
Много здрави дечица и щастливи майчета!
*
Re: Баба Марта бързала, мартенички вързала: 01.03.-07.03
« Отговор #4 -: Март 01, 2010, 11:32:40 am »
Честита Баба Марта на всички!Да сте живи и здрави,весели и засмяни!
*
Re: Баба Марта бързала, мартенички вързала: 01.03.-07.03
« Отговор #5 -: Март 01, 2010, 12:05:15 pm »
Честита Баба Марта!!! Здрава, слънчева и весела седмица от нас :-)


*
Re: Баба Марта бързала, мартенички вързала: 01.03.-07.03
« Отговор #6 -: Март 01, 2010, 12:51:33 pm »
Честита баба Марта!Да сте живи и здрави!

       

*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Баба Марта бързала, мартенички вързала: 01.03.-07.03
« Отговор #7 -: Март 01, 2010, 13:05:30 pm »
ЧЕСТИТА БАБА МАРТА!!!!

ДА СТЕ РУМЕНИ ЗАСМЕНИ, МНОГО ЗДРАВИ И ЩАСТЛИВИ!!![/b
]
Re: Баба Марта бързала, мартенички вързала: 01.03.-07.03
« Отговор #8 -: Март 01, 2010, 13:28:09 pm »

Много здрави,румени,засмени!!!


Има три неща, които възрастните могат да научат от децата:
~ да бъдат радостни без повод;
~ винаги да са заети с нещо;
~ да се стремят с всички сили към това, което желаят;
(Паулу Коелю)

‎"Случва се нещото, в което наистина вярвате.
А вярата е нещото, което го кара да се случи."
Re: Баба Марта бързала, мартенички вързала: 01.03.-07.03
« Отговор #9 -: Март 01, 2010, 14:02:21 pm »
Честита Баба Марта! Нека всички да са здрави и засмени!
*
Re: Баба Марта бързала, мартенички вързала: 01.03.-07.03
« Отговор #10 -: Март 01, 2010, 14:08:38 pm »
Честита баба марта и успех на всички, които ще се борят със системата за ясли и детски градини.
*
Re: Баба Марта бързала, мартенички вързала: 01.03.-07.03
« Отговор #11 -: Март 01, 2010, 14:38:27 pm »
Честита Баба Марта! Да сте здрави, румени и засмени! :)

Ели след един месец кашляне, от днес е на ясла. А Стефуни е 10-ти в списъка при 22 свободни места, та дано го приемат... Успех на всички "кандидат студенти"!

Зори, тортата е прекрасна, а като гледам клуба хич не ми е далеч и живот и здраве ще изпробваме тортите ;)

Кокиче, нашата масичка е от Джъмбо за 60 лева с две столчета ей това представлява: . Това шареното се обръща и има гладка червена повърхност, а в самата масичка могат да се пъхат разни неща. Ели си пази пъзелите там, да не и ги изяде Стефан ;)


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
Re: Баба Марта бързала, мартенички вързала: 01.03.-07.03
« Отговор #12 -: Март 01, 2010, 14:50:29 pm »
Честита Баба Марта! Да сте здрави и засмени. Пожелавам да нямате проблеми със съседи, с ясли, градини и тем подобни.
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Баба Марта бързала, мартенички вързала: 01.03.-07.03
« Отговор #13 -: Март 01, 2010, 15:01:57 pm »
Честита Баба Марта на всички :)
Специално разпечатах информация на руски и английски за детската градина, че да не се чудят естончетата защо Мони е накичен с разни красоти. Жалко само, че мартеничките от България не дойдоха навреме :(

Тортите на Цар Лъв са много вкусни :)
И нашата беше оттам:



“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Re: Баба Марта бързала, мартенички вързала: 01.03.-07.03
« Отговор #14 -: Март 01, 2010, 15:37:17 pm »
Честита баба Марта и от мен с пожелание за много здраве и късмет на всички дечица и всички съфорумци :D
БАБА МАРТА БЪРЗАЛА
 
       Баба Марта бързала,
Мартенички вързала:
Морави, зелени,
Бели и червени:
 
Първом на гората
Да листят листата.
И да дойдат всичките:
Щъркелите, птичките,
Първият певец,
Косер хубавец.
 
После на градините
Да цъфтят гиргините
И латинки алени,
И божури шарени.
Ябълки да зреят,
Круши да жълтеят.
 
А пък на дечицата
Върза на ръчицата
Мартенички чудни
Със ресни червени,
Да са ранобудни,
Да растат засмени.
 

Йордан Стубел
 
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Баба Марта бързала, мартенички вързала: 01.03.-07.03
« Отговор #15 -: Март 01, 2010, 17:04:22 pm »
Мартенички

Много сме щастливи всички
днес ще има Мартенички!
Баба Марта тук ще мине
без децата да подмине!

Ще им върже и нарича,
щото много ги обича!
Да са здрави, щастливи,
да са умни, работливи!

Да са румени, засмени,
да са с дарби надарени!
Да играят и танцуват,
да палуват и рисуват!

Баба Марта е щастлива
щом децата е дарила!
Ще се върне догодина пак,
с китка цъфнал кукуряк!



Честита Баба Марта!
Пожелавам ви здраве, мили майки, татковци и дечица!

У дома е лазарет, така болна не съм била, моментално и Митака се включи
и от днес сме в комплект на антибиотик.
Само се моля на Калина да и се размине и повече да не вдигаме температура!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Баба Марта бързала, мартенички вързала: 01.03.-07.03
« Отговор #16 -: Март 01, 2010, 19:55:31 pm »
Честита Баба Марта!Много здраве, повече усмивки и веселие!
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Баба Марта бързала, мартенички вързала: 01.03.-07.03
« Отговор #17 -: Март 01, 2010, 22:00:02 pm »
Честита Баба марта - здрави, весели и засмени да са всички деца на Зачатие и техните родители!
Честита да ви е и новата кампания на простотията , наречена ИСОДГ. Лично аз стигнах до там, че да кандидаства Вики в с. Волуяк - бръхх...
Re: Баба Марта бързала, мартенички вързала: 01.03.-07.03
« Отговор #18 -: Март 01, 2010, 22:18:58 pm »
Честита Баба Марта и от нас !Здрави и засмени!
*
Re: Баба Марта бързала, мартенички вързала: 01.03.-07.03
« Отговор #19 -: Март 01, 2010, 22:51:07 pm »
Честита баба марта и от нас! Нека щъркелът донесе мног зачатски дечица!

Re: Баба Марта бързала, мартенички вързала: 01.03.-07.03
« Отговор #20 -: Март 02, 2010, 01:52:43 am »
Честита Баба Марта!Здрави,весели и засмени да са всички дечица и техните родители!
Re: Баба Марта бързала, мартенички вързала: 01.03.-07.03
« Отговор #21 -: Март 02, 2010, 09:58:13 am »
ema2, ще ти пиша на личния, за да не спамя темата.
<br />[link=http:
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: Баба Марта бързала, мартенички вързала: 01.03.-07.03
« Отговор #22 -: Март 02, 2010, 10:22:23 am »
 Честита Баба Марта!!! Весели и здрави дечица, и засмяни мами!!! :D Аз също записах Ради в системата на ИСОДГ!!! На първото ни желание сме класирани на 35 място от 23 свободни места!!! Следващите ни желания сме над 120 нагоре!!! :) Ако не сме приети есента продължаваме ли да си чакаме с това си входящо номерче, което имаме?
« Последна редакция: Март 02, 2010, 10:25:01 am от kiara »


Re: Баба Марта бързала, мартенички вързала: 01.03.-07.03
« Отговор #23 -: Март 02, 2010, 10:45:24 am »
Привет и от нас! :)
Да сте бели и червени!

Геринка,
благодаря ти за снимката на масичката. Ще остане за по-нататък. Аз поръчах играчки от играчките.ком за около 140лв., като те ще са и от бабите. Ще ги разпределя кое от коя баба ще е. Преди малко ми ги доставиха. После мога да ви ги покажа всичките.
Цялата работа беше в това, че търсех един сайт, към който мисля, че Зори беше пуснала връзка, та там доставката беше безплатна при поръчка над 80лв. А на играчките все съм поръчвалаза над 80, но си им плащам и доставката.

Тортата ни е от Неделя, защото в нашия град освен Неделя има една местна Ружана, която аз не харесвам и още една-две сладкарници. Твърд почитател съм на Неделя.
Ето я тортата с Мечо пух на Мишка.
http://www.nedelya.com/cakes.php?iz=1#
Тя тази торта я има на един техен рекламен календар, който и стои над леглото и много се радва на Мечо. Снощи я взех.



Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Баба Марта бързала, мартенички вързала: 01.03.-07.03
« Отговор #24 -: Март 02, 2010, 11:26:17 am »
ema2, ще ти пиша на личния, за да не спамя темата.
Мешко, моля те копирай го и го метни и на мен! :bighug: :oops:
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Баба Марта бързала, мартенички вързала: 01.03.-07.03
« Отговор #25 -: Март 02, 2010, 13:13:25 pm »
Честита Баба Марта- да сте здрави и много щастливи!

Кокиченце,честита ти рожденничка!
А за сайта ,сетих се за кой питаш - ето го http://www.toytownbg.com/,но са направили БД за 99лв.,а преди беше за 80лв.
<br />
Re: Баба Марта бързала, мартенички вързала: 01.03.-07.03
« Отговор #26 -: Март 02, 2010, 14:04:43 pm »
Благодаря ти, Зори. :)
Този път го запаметих сайта в любими.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Баба Марта бързала, мартенички вързала: 01.03.-07.03
« Отговор #27 -: Март 02, 2010, 14:22:37 pm »
Кокиченце, честита ти рожденничка! Да ти е жива и здрава! Много да ви радва и изпълва с щастие дните ви! Да има безгрижно и слънчево детство!
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Баба Марта бързала, мартенички вързала: 01.03.-07.03
« Отговор #28 -: Март 02, 2010, 14:39:34 pm »
Да ви питам  - дечицата ви ходили ли са на профилактичен преглед при офталмолог след 1вата година! Бях питала за това педиатърът, но тя каза, че няма смисъл! 8O :oops:  Едното око на Вики близо седмица е подуто и се наложи се да я водя на очен лекар! Каза, че е като ечемик, но вероятно е в резултат на срив на имунитета от честите боледувания! 8O Усъмни се, че може да е индикатор и за проблеми със зрението, та разширявахме и зениците! Слава богу, такива няма!! Та там ме питаха дали вече сме я водили на очен и аз .... :oops: Вече и аз не знам кого да слушам!!!

КОКИЧЕ, ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА МАЛКОТО СЪКРОВИЩЕ!! БЕЗГРИЖНО ДЕТСТВО И МНОГО КЪСМЕТ В ЖИВОТА И ПОЖЕЛАВАМ!!!
Re: Баба Марта бързала, мартенички вързала: 01.03.-07.03
« Отговор #29 -: Март 02, 2010, 14:44:49 pm »
Благодаря ви, Нуну и Яна! :D

Яна, да, хубаво е на една годинка, а после и на три - детето да се прегледа от офталмолог профилактично. Ние нашата сме я водили доста пъти, но защото беше недоносена. На контролата на годинката ни казаха, че всичко е наред и на 3 годинки, ще направим отново контрола.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Баба Марта бързала, мартенички вързала: 01.03.-07.03
« Отговор #30 -: Март 02, 2010, 16:19:59 pm »
На офталмолог се ходи на 6 м. и после на 3 г., ако няма проблеми. Тази информация е от д-р Топов.
Честита рожденичка на Кокичето. Да е здрава, умна, красива, късметлива и безумно щастлива. И да не я ядосвате. :lol:
Ние днес боднахме първия Превенар на Божана. Точно седмица след Пентаксима и въпреки нежеланието на педиатърът. Според нея аз съм една безотговорна майка, която рискува здравето на детето, защото иска да поставят ваксините със седмица разлика. 8O Според нейните правила или двете заедно, или с месец разлика... Все пак е напредък, че не смята Превенар за "недоказана" ваксина, както беше по времето на Калоян. :D


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Баба Марта бързала, мартенички вързала: 01.03.-07.03
« Отговор #31 -: Март 02, 2010, 16:33:25 pm »
Кокиче,честит празник и от нас!Здраве,щастие и безгрижно детство на рожденичката!

*
Re: Баба Марта бързала, мартенички вързала: 01.03.-07.03
« Отговор #32 -: Март 02, 2010, 18:21:22 pm »
Кокиче, честит празник, да е много здрава и щастлива :D

Уайт, ами ти ако си безотговорна, то аз незнам каква съм. Всички превенари и пентаксими на Ели са бити в един ден, само в различни крачета, не е правила никакъв проблем :D
*
Re: Баба Марта бързала, мартенички вързала: 01.03.-07.03
« Отговор #33 -: Март 02, 2010, 22:19:36 pm »
Честита баба Марта и от мен! Да са ви живи и здрави дечицата!

кокиче
, честита рожденичка! Да ви е здрава и умерено палава!

уайт, стеф, аз пък дори не знам как се казват ваксините, които му слагат на моя син (нали не ги купувам). Добре, че има имунизационен паспорт, че да знам срещу какво го ваксинират.  :oops:

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Баба Марта бързала, мартенички вързала: 01.03.-07.03
« Отговор #34 -: Март 02, 2010, 22:46:26 pm »
уайт, стеф, аз пък дори не знам как се казват ваксините, които му слагат на моя син (нали не ги купувам). Добре, че има имунизационен паспорт, че да знам срещу какво го ваксинират.  :oops:
8O Това не го разбрах. Това че не купуваш ваксините, основание ли да не се поинтересуваш какво поставят на детето ти?
*
Re: Баба Марта бързала, мартенички вързала: 01.03.-07.03
« Отговор #35 -: Март 02, 2010, 22:52:40 pm »
Лейди, не знам как се казват. Иначе знам срещу какво са. Стандартни са. Държавата ги подсигурява за всички деца.

Re: Баба Марта бързала, мартенички вързала: 01.03.-07.03
« Отговор #36 -: Март 02, 2010, 23:53:39 pm »
Ние днес боднахме първия Превенар на Божана. Точно седмица след Пентаксима и въпреки нежеланието на педиатърът. Според нея аз съм една безотговорна майка, която рискува здравето на детето, защото иска да поставят ваксините със седмица разлика. 8O Според нейните правила или двете заедно, или с месец разлика... Все пак е напредък, че не смята Превенар за "недоказана" ваксина, както беше по времето на Калоян. :D

White, и в САЩ ваксините се слагат или двете заедно или с 1 месец разлика. Не знам каква е причината.

[/url]
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Баба Марта бързала, мартенички вързала: 01.03.-07.03
« Отговор #37 -: Март 02, 2010, 23:59:18 pm »
да и в Белгия е така .Слагаха ни ги заедно ,даже на едно и също краче,но единият път нямаха едната и казаха,че ще трбява чак след месец ,щом вече са сложили само едната.
<br />
Re: Баба Марта бързала, мартенички вързала: 01.03.-07.03
« Отговор #38 -: Март 04, 2010, 09:05:36 am »
Момичета, и тук да попитам, дано някой ми помогне с мнение:

Моля майките с деца, набедени с АБКМ, да ми препоръчат алерголог, който ще направи необходимите изследвания за доказването на тази алергия. Или каквото е. Вече се въртим в омагьосан кръг от 3 месеца. И по възможност да е различен от Мустаков.
Re: Баба Марта бързала, мартенички вързала: 01.03.-07.03
« Отговор #39 -: Март 04, 2010, 11:31:51 am »
 :DБлагодаря на Парси, Стефи, Блу скай и на тези, които ми честитиха на лични съобщения или във Фейсбук. Много мило! Трогнахте ме. :D

Знаете ли, ще споделя нещо с вас. Този път на рождения ден на детето наистина се радвах. За пръв път!
На първия РД някак си не успях да се зарадвам. Все се връщах в спомените си една година назад и си припомнях целия кошмар около раждането, мъртвата втора близначка, всички страхове около състоянието на Михаела. В първите дни от живота и не беше сигурно дали тя ще оцелее и какви усложнения ще има. За разлика от повечето жени, не искам да си припомням раждането на детето си, защото беше ужасно, наистина. Затова и предната година около рождения и ден, по-скоро ми беше тъжно, от колкото радостно. Мислех си, че и занапред ще съм така. Но сега се радвам, че постепенно го преодолявам това тягостно чувство, което ме обвзема около РД на детето.

Този път бях радостна, че си имам голямо момиче. :) РД беше два дни. На 2-ри март направихме малко детско купонче, а на 3-ти поканихме тук бабите и дядовците. И в двата дни имаше подаръци и съответно 2 торти. :D

Извинете ме за словоизлиянието. Благодаря ви, ако сте ме изчели. :oops:

За ваксините. Нашата педиатърка тогава настоя по друга схема да действаме. Първо поставихме трите Пентаксима с разстояние един месец м/у приемите. А после поставихме 2 дози Превенар, пак през един месец.
« Последна редакция: Март 04, 2010, 11:33:42 am от синьо кокиче »

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Баба Марта бързала, мартенички вързала: 01.03.-07.03
« Отговор #40 -: Март 04, 2010, 12:24:36 pm »
Момичета, и тук да попитам, дано някой ми помогне с мнение:

Моля майките с деца, набедени с АБКМ, да ми препоръчат алерголог, който ще направи необходимите изследвания за доказването на тази алергия. Или каквото е. Вече се въртим в омагьосан кръг от 3 месеца. И по възможност да е различен от Мустаков.

АБКМ се доказва единствено с т.н. кръвен РАСТ-тест. честно казано, не знам дали някъде в България го правят на малки деца - тук твърдят, че не бил меродавен при бебета, докато в чужбина го правят стандартно.
всичко друго са предположения и диагностика по метода на пробите и грешките. Мустаков и Маринова орат нивата на детските хранителни алергии у нас. друго "име" не се сещам известно.
какви са ви оплакванията?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Баба Марта бързала, мартенички вързала: 01.03.-07.03
« Отговор #41 -: Март 04, 2010, 13:11:10 pm »

АБКМ се доказва единствено с т.н. кръвен РАСТ-тест. честно казано, не знам дали някъде в България го правят на малки деца - тук твърдят, че не бил меродавен при бебета, докато в чужбина го правят стандартно.
всичко друго са предположения и диагностика по метода на пробите и грешките. Мустаков и Маринова орат нивата на детските хранителни алергии у нас. друго "име" не се сещам известно.
какви са ви оплакванията?

Благодаря ти, Jam, че се включи.
Именно - и д-р Бърди ми каза за този тест, но не открих никъде в БГ да го правят.
Ходихме на гастро, доц. Ковачева, но нещо не мога да се доверя на 100%.
Иначе Борис е с обриви по лицето, много малко обриви по гърдите и суха кожа по ръцете. Мажа го с Exomega, от което малко се повлиява, къпя го на 3 дни, но е на Фризопеп, от което не намаляват обривите и се изхожда през 2 дена.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Баба Марта бързала, мартенички вързала: 01.03.-07.03
« Отговор #42 -: Март 04, 2010, 13:17:51 pm »
тая Ковачева ми направи много лошо впечатление, но пък други майки са доволни от нея.

от колко време е на Фризопеп детето? ако проблемите идват от АБКМ, би трябвало след около месец-два на безмлечна диета, симптомите да отшумят. именно затова така лесно ги поставят тук децата на безмлечна диета - да проверят. ако минат оплакванията, значи е било от млякото. при вас, обаче, май не минават... Бърди какво каза за вероятността това да е атопичен дерматит? ако е АД, то не се лекува с диета, защото не се провокира от храна.

моят син беше с много леки симптоми - "гъша кожа", без слуз, кръв, диарии, запек, обриви... набедиха го за АБКМ, турнаха го на Фризопеп и така си карахме без изследвания. хранех си го като дете с АБКМ и си мисля, че не сме загубили нищо от това предпазливо и хипоалергенно хранене. даже вероятно сме спечелили в здравословно отношение, поне така чета по книжките. иначе, излезе ми много по-скъпо храненето на детето, а и тогава точно не се поемаше Фризопепа от касата.

« Последна редакция: Март 04, 2010, 13:20:18 pm от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Баба Марта бързала, мартенички вързала: 01.03.-07.03
« Отговор #43 -: Март 04, 2010, 14:19:06 pm »
кокиче, за съжаление животът ни поставя изпитания, а и времето не можем да върнем назад. Бъди щастлива с Михаела и мисли за всички хубави неща, които те очакват! Радвам се, че сте изкарали хубаво.  :)

*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Баба Марта бързала, мартенички вързала: 01.03.-07.03
« Отговор #44 -: Март 04, 2010, 14:35:30 pm »
Ние днес боднахме първия Превенар на Божана. Точно седмица след Пентаксима и въпреки нежеланието на педиатърът. Според нея аз съм една безотговорна майка, която рискува здравето на детето, защото иска да поставят ваксините със седмица разлика. 8O Според нейните правила или двете заедно, или с месец разлика... Все пак е напредък, че не смята Превенар за "недоказана" ваксина, както беше по времето на Калоян. :D

White, и в САЩ ваксините се слагат или двете заедно или с 1 месец разлика. Не знам каква е причината.


По принцип РИОКОЗ може да санкционира въпросната лекарка, че е поставила ваксините през една седмица, в случая трябва в амбулторния лист да напише , че родителя настоява и е запознат с  поставените ваксини.Аз лично също не бих сложила на малкия 2 ваксини през една седмица, въпреки че Д-р Бърди препоръчва така.Или в един ден или през 30 дни.Може и неправилно да ми е насадено това знам ли.Така съм го учила.
Re: Баба Марта бързала, мартенички вързала: 01.03.-07.03
« Отговор #45 -: Март 04, 2010, 20:54:21 pm »
тая Ковачева ми направи много лошо впечатление, но пък други майки са доволни от нея.

от колко време е на Фризопеп детето? ако проблемите идват от АБКМ, би трябвало след около месец-два на безмлечна диета, симптомите да отшумят. именно затова така лесно ги поставят тук децата на безмлечна диета - да проверят. ако минат оплакванията, значи е било от млякото. при вас, обаче, май не минават... Бърди какво каза за вероятността това да е атопичен дерматит? ако е АД, то не се лекува с диета, защото не се провокира от храна.

моят син беше с много леки симптоми - "гъша кожа", без слуз, кръв, диарии, запек, обриви... набедиха го за АБКМ, турнаха го на Фризопеп и така си карахме без изследвания. хранех си го като дете с АБКМ и си мисля, че не сме загубили нищо от това предпазливо и хипоалергенно хранене. даже вероятно сме спечелили в здравословно отношение, поне така чета по книжките. иначе, излезе ми много по-скъпо храненето на детето, а и тогава точно не се поемаше Фризопепа от касата.



Признавам, че му давах Фризопеп 1 месец, като той се "повлия" след 20-я ден. Започнах да ползвам Exomega на A-derma, по съвет на д-р Бърди, и обривите намаляха. Според него това е по-скоро АД, но все пак без тестове само се гадае... И аз минах на НАН ХА. Хареса ми, защото започна да се изхожда на 20-24 часа, което за детето беше нечувано. Но след 13-14 дена, пак се изрина и аз върнах Фризопепа. Затова ми се иска да отидем на алерголог, където ще му направят тестове, за да си знам.
А вие как се захранихте след фризопепа, спазва ли Марти диета без млечни, телешко...? И как изчезна при вас "гъшата кожа"? Ако наистина фризото дава необходимите неща - ок, ще го ползвам. Но ако не е с АБКМ, защо да го лишавам по-късно от млечни, месни и др?
Да не говорим, че Ковачева ни отложи за втори месец ваксинацията, заради обривите, но аз не я послушах 8O
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Баба Марта бързала, мартенички вързала: 01.03.-07.03
« Отговор #46 -: Март 04, 2010, 22:20:59 pm »
Марти мина на Фризопеп на възраст 2.5 месеца. гъшата кожа премина за около месец, дори и по-бързо. други оплаквания не е имал. ходих веднъж при Ковачева, веднъж при Мустаков и след това престанах. захранвала съм го по моя схема, на база изключително много четене, като алергично дете е бил захранван - до 1 година нищо млечно, без яйце, без телешко. точно на 1 годинка заедно с д-р Бърди преминахме доста бързо от Фризопеп на частично разградена белтъчна молекула - ХИП ХА2. след това едно по едно въведох останалите "опасни неща". изследванията му на 1 годинка бяха напълно в норма, ръст и тегло - също. аз подходих по-страхливо, но си права, че ако детето няма алергия е глупаво да се ограничава и да се създават излишни затруднения при храненето му и да става по-скъпо. иначе, Фризопепа си дава всичко необходимо, да.

тъпото е, че освен чрез проби и грешки, няма как да разбереш дали е алергия... не знам дали не е възможно да се прати кръв за РАСТ-тест в чужбина.

както го описваш, може и да има при вас алергична компонента. като върна втория път Фризопепа - обривите изчезнаха ли отново?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Баба Марта бързала, мартенички вързала: 01.03.-07.03
« Отговор #47 -: Март 04, 2010, 22:42:34 pm »
Impreza, с Валери и аз давах фризопеп до около 6 месеца, после мина на НАН хА. Захранвала съм го изключително внимателно и бавно, като алергично дете (без мляко, яйца, агнешко и т.н.). Юли беше с обриви от 20-ия ден до наскоро. Казаха отново АБКМ и Фризопеп, но аз не бях убедена и на своя глава от НАН Сензитив минах на НАН ХА (това откакто беше на 1 месец). Обривите започнах да мажа с едно кремче наа Бюбхен с невен. Започнаха да отшумяват. Минаха. така 5-6 дни. След това отново избиваха и така я карахме една седмица с обрив, една-без. Не съм сменяла млякото, защото ми се стори странно то да е причината както за изриването, така и за отшумяването. Вече почти няма такива проблеми Юлчо. Въоражи се с търпение и наблюдавай дали без да третираш с нищо специално ще има моменти на подобрение и непрекъснато се консултирай с д-р Бърди. Ако искаш звънни да се чуем по-подробно и по тел.

Мойте и двамата юнаци са се натръшкали с по 40 градуса, кърваво червени гърла и антибиотици вече. Да му се не знаят и вирусите, и градината...


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Баба Марта бързала, мартенички вързала: 01.03.-07.03
« Отговор #48 -: Март 04, 2010, 23:48:01 pm »
забравих да допълня - Бърди многократно е подчертавал, че наличието на АБКМ не е причина за отлагане на имунизации. същото е по принцип становището на западната педиатрия.
аз изчаках до 6 месеца и след това започнахме ваксинирането.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Баба Марта бързала, мартенички вързала: 01.03.-07.03
« Отговор #49 -: Март 05, 2010, 07:36:48 am »
Виа  :hug2:, съжалявам да прочета, че боледувате!
Бързо да им минава на юнаците.Ти се пази. Вируса е ужасен.
Аз съм по-добре, Митака също, като се събуди отиваме на контролен преглед.
Отложихме третия Пентаксим на Калина, предполагам поне 10 дни след излекуването ми може да го сложим?
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Баба Марта бързала, мартенички вързала: 01.03.-07.03
« Отговор #50 -: Март 05, 2010, 09:20:58 am »
Не съм компетента по въпросите, касаещи алергии, тъй като поне такъв проблем не съм имала с детето си.

Но ще ви кажа за т.нар. гъша (патешка) кожа. Аз самата съм с такава от дете, та до ден днешен. На моменти се изглажда кожата ми, на моменти отново става на грапавини. Често някои са си мислели, че съм настръхнала. :lol: Знам, че като дете майка ми ме е водила на лекар за това и той наложил диета - без яйца, без мляко и др. Майка ми категорично отказала да я спази с думите: "Е, че като не яде тия работи, с какво да си храня детето?!" Та така съм си и това не ми пречи.

Не ви казвам да си оставите децата с гъшата кожа. Просто споделих, че аз съм си така, от как се помня.

Оздравявайте, Мишанта и Виа!

Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: Баба Марта бързала, мартенички вързала: 01.03.-07.03
« Отговор #51 -: Март 05, 2010, 10:10:36 am »
както го описваш, може и да има при вас алергична компонента. като върна втория път Фризопепа - обривите изчезнаха ли отново?

Вече 7 дена, откакто пак сме на Фризопеп (преди това беше 14 на НАН ХА, по препоръка на д-р Бърди), но обривите не намаляват, не се и увеличават.
Това, което ме навежда на мисълта, че не е АБКМ е - защо напр. 20 дена е на Фризопеп и обривите не намаляват, или пък - 15 дена яде НАН ХА и чак тогава се изрива!?!? Нали все пак ако е алергия, и при положение, че не яде нищо друго, реакциите би трябвало да се появят 1-2 дена след смяна на млякото!??! Един голям човек, като има контакт с нещо, към което е алергичен, се проявява веднага, а колко е голям бебешкия организъм, за да има закъснение от 15-30 дена!?!? Иначе слуз и запек не е имал никога, просто се изхожда на 2 дена, в тъмно зелено. И много повръща, което може би няма общо, защото го прави от всички млека.
Ще проуча дали мога да изпратя серум в Гърция за изследане.
Мойте и двамата юнаци са се натръшкали с по 40 градуса, кърваво червени гърла и антибиотици вече. Да му се не знаят и вирусите, и градината...

Вени, съжалявам да чуя, че сте болни. Дано по-бързо се оправите.
И аз разсъждавам като теб - не мога да приема, че е от млякото. Ето тази сутрин е с нови и големи обриви по гърдите и корема. И суха кожа като лишеи по ръцете.
Ще ти звънна по-късно, че стана много дълго, за което се извинявам.

Jam, именно Бърди ми каза, че не трябва да се отлага ваксинация, заради обриви, аз затова и бях категорична при джи пи-то.
*
Re: Баба Марта бързала, мартенички вързала: 01.03.-07.03
« Отговор #52 -: Март 05, 2010, 11:16:14 am »
При нас атопичен дерматит даваше много упорити обриви, които на моменти ми изглеждаха страшно. Започнаха от около 15-дневна възраст и се влошаваха и подобряваха на приливи и отливи дълго време. Масларски каза, че на места има и себореен дерматит. Поддържаше ни само с козметика (след като бях наблъскала детето с кортикостероиди по препоръка на други лекари). Дори и след 2 годишна възраст имаме рецидиви, но в много по-лека форма. Добре е да изключите тази диагноза.
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Баба Марта бързала, мартенички вързала: 01.03.-07.03
« Отговор #53 -: Март 05, 2010, 12:45:39 pm »
На Симеон също му беше поставена диагноза атопичен дерматит. Появи се, когато беше само на кърма, не е имало дразнител. Обривите бяха по лицето първоначално, а после се появяваха и по-надолу по тялото - корем и ръце. Кожата на ръцете му и сега е грапава постоянно, от време на време се появяват екземи, но преминават много бързо и са по-скоро изключение. Не спазва никаква диета. Мазали сме с А-Дерма и за след баня, и за слънцезащита, доволна съм и от двата крема. Мазали сме и Елоком, когато положението беше много лошо по съвет и на педиатърката, и на Бърди. Мисля, че сме от късметлиите, при които АД не се задълбочава.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Re: Баба Марта бързала, мартенички вързала: 01.03.-07.03
« Отговор #54 -: Март 05, 2010, 13:51:51 pm »
Бих искала да попитам момичетата, които посещават д-р Масларски в болница Вита, дали се прави предварително записване на час при него, или приема без часове? Благодаря!


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Баба Марта бързала, мартенички вързала: 01.03.-07.03
« Отговор #55 -: Март 05, 2010, 14:22:42 pm »
Мийя, няма записване на часове за Масларски - отиваш и чакаш. приема на четни дати следобяд, на нечетни - сутрин.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Баба Марта бързала, мартенички вързала: 01.03.-07.03
« Отговор #56 -: Март 05, 2010, 14:36:00 pm »
Мийя, тъкмо тази сутрин го посетихме за първи път. Да, няма записани часове. По съвет на СтефиЗ отидох малко преди работното му време, за да сме, ако не първи, то поне едни от първите.
Re: Баба Марта бързала, мартенички вързала: 01.03.-07.03
« Отговор #57 -: Март 05, 2010, 15:18:49 pm »
Благодаря ви, момичета. Аз искам да заведа детето на обстоен профилактичен преглед, какъвто личната никога не е правила. Вита ми е доста далеч, ако записваше часове, щях да отида там, но в крайна сметка ще я заведа в Торакс, на спирка с метрото от нас, при д-р Фандъков, за който също чета хубави отзиви. Да видим!


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
Re: Баба Марта бързала, мартенички вързала: 01.03.-07.03
« Отговор #58 -: Март 05, 2010, 15:28:42 pm »
Благодаря ви, момичета. Аз искам да заведа детето на обстоен профилактичен преглед, какъвто личната никога не е правила. Вита ми е доста далеч, ако записваше часове, щях да отида там, но в крайна сметка ще я заведа в Торакс, на спирка с метрото от нас, при д-р Фандъков, за който също чета хубави отзиви. Да видим!

не знаех, че се ходи без часове и звъннах сутринта. мисля, че говорих с него, каза ми да идем утре към 13 ч. значи ще е там.
ще ни е първо посещение при него, искам да чуя и неговото мнение.
също така записах час при алерголог - Тодор Попов, но чак след 10 дена.
някой ходил ли е при него? мнение?
Re: Баба Марта бързала, мартенички вързала: 01.03.-07.03
« Отговор #59 -: Март 05, 2010, 15:51:01 pm »
Импреса, ти за Фандъков ли говориш? Ако да, дай впечатления от прегледа после!


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
Re: Баба Марта бързала, мартенички вързала: 01.03.-07.03
« Отговор #60 -: Март 06, 2010, 00:03:54 am »

Ние днес боднахме първия Превенар на Божана. Точно седмица след Пентаксима и въпреки нежеланието на педиатърът. Според нея аз съм една безотговорна майка, която рискува здравето на детето, защото иска да поставят ваксините със седмица разлика. 8O Според нейните правила или двете заедно, или с месец разлика... Все пак е напредък, че не смята Превенар за "недоказана" ваксина, както беше по времето на Калоян. :D


В Германия, поставиха и 4те ваксини Превенар и Пентаксим едновременно на дъщеря ми