0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Баба Марта бързала, мартенички вързала: 01.03.-07.03
« Отговор #20 -: Март 02, 2010, 01:52:43 am »
Честита Баба Марта!Здрави,весели и засмени да са всички дечица и техните родители!
Re: Баба Марта бързала, мартенички вързала: 01.03.-07.03
« Отговор #21 -: Март 02, 2010, 09:58:13 am »
ema2, ще ти пиша на личния, за да не спамя темата.
<br />[link=http:
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: Баба Марта бързала, мартенички вързала: 01.03.-07.03
« Отговор #22 -: Март 02, 2010, 10:22:23 am »
 Честита Баба Марта!!! Весели и здрави дечица, и засмяни мами!!! :D Аз също записах Ради в системата на ИСОДГ!!! На първото ни желание сме класирани на 35 място от 23 свободни места!!! Следващите ни желания сме над 120 нагоре!!! :) Ако не сме приети есента продължаваме ли да си чакаме с това си входящо номерче, което имаме?
« Последна редакция: Март 02, 2010, 10:25:01 am от kiara »


Re: Баба Марта бързала, мартенички вързала: 01.03.-07.03
« Отговор #23 -: Март 02, 2010, 10:45:24 am »
Привет и от нас! :)
Да сте бели и червени!

Геринка,
благодаря ти за снимката на масичката. Ще остане за по-нататък. Аз поръчах играчки от играчките.ком за около 140лв., като те ще са и от бабите. Ще ги разпределя кое от коя баба ще е. Преди малко ми ги доставиха. После мога да ви ги покажа всичките.
Цялата работа беше в това, че търсех един сайт, към който мисля, че Зори беше пуснала връзка, та там доставката беше безплатна при поръчка над 80лв. А на играчките все съм поръчвалаза над 80, но си им плащам и доставката.

Тортата ни е от Неделя, защото в нашия град освен Неделя има една местна Ружана, която аз не харесвам и още една-две сладкарници. Твърд почитател съм на Неделя.
Ето я тортата с Мечо пух на Мишка.
http://www.nedelya.com/cakes.php?iz=1#
Тя тази торта я има на един техен рекламен календар, който и стои над леглото и много се радва на Мечо. Снощи я взех.



Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Баба Марта бързала, мартенички вързала: 01.03.-07.03
« Отговор #24 -: Март 02, 2010, 11:26:17 am »
ema2, ще ти пиша на личния, за да не спамя темата.
Мешко, моля те копирай го и го метни и на мен! :bighug: :oops:
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Баба Марта бързала, мартенички вързала: 01.03.-07.03
« Отговор #25 -: Март 02, 2010, 13:13:25 pm »
Честита Баба Марта- да сте здрави и много щастливи!

Кокиченце,честита ти рожденничка!
А за сайта ,сетих се за кой питаш - ето го http://www.toytownbg.com/,но са направили БД за 99лв.,а преди беше за 80лв.
<br />
Re: Баба Марта бързала, мартенички вързала: 01.03.-07.03
« Отговор #26 -: Март 02, 2010, 14:04:43 pm »
Благодаря ти, Зори. :)
Този път го запаметих сайта в любими.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Баба Марта бързала, мартенички вързала: 01.03.-07.03
« Отговор #27 -: Март 02, 2010, 14:22:37 pm »
Кокиченце, честита ти рожденничка! Да ти е жива и здрава! Много да ви радва и изпълва с щастие дните ви! Да има безгрижно и слънчево детство!
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Баба Марта бързала, мартенички вързала: 01.03.-07.03
« Отговор #28 -: Март 02, 2010, 14:39:34 pm »
Да ви питам  - дечицата ви ходили ли са на профилактичен преглед при офталмолог след 1вата година! Бях питала за това педиатърът, но тя каза, че няма смисъл! 8O :oops:  Едното око на Вики близо седмица е подуто и се наложи се да я водя на очен лекар! Каза, че е като ечемик, но вероятно е в резултат на срив на имунитета от честите боледувания! 8O Усъмни се, че може да е индикатор и за проблеми със зрението, та разширявахме и зениците! Слава богу, такива няма!! Та там ме питаха дали вече сме я водили на очен и аз .... :oops: Вече и аз не знам кого да слушам!!!

КОКИЧЕ, ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА МАЛКОТО СЪКРОВИЩЕ!! БЕЗГРИЖНО ДЕТСТВО И МНОГО КЪСМЕТ В ЖИВОТА И ПОЖЕЛАВАМ!!!
Re: Баба Марта бързала, мартенички вързала: 01.03.-07.03
« Отговор #29 -: Март 02, 2010, 14:44:49 pm »
Благодаря ви, Нуну и Яна! :D

Яна, да, хубаво е на една годинка, а после и на три - детето да се прегледа от офталмолог профилактично. Ние нашата сме я водили доста пъти, но защото беше недоносена. На контролата на годинката ни казаха, че всичко е наред и на 3 годинки, ще направим отново контрола.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Баба Марта бързала, мартенички вързала: 01.03.-07.03
« Отговор #30 -: Март 02, 2010, 16:19:59 pm »
На офталмолог се ходи на 6 м. и после на 3 г., ако няма проблеми. Тази информация е от д-р Топов.
Честита рожденичка на Кокичето. Да е здрава, умна, красива, късметлива и безумно щастлива. И да не я ядосвате. :lol:
Ние днес боднахме първия Превенар на Божана. Точно седмица след Пентаксима и въпреки нежеланието на педиатърът. Според нея аз съм една безотговорна майка, която рискува здравето на детето, защото иска да поставят ваксините със седмица разлика. 8O Според нейните правила или двете заедно, или с месец разлика... Все пак е напредък, че не смята Превенар за "недоказана" ваксина, както беше по времето на Калоян. :D


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Баба Марта бързала, мартенички вързала: 01.03.-07.03
« Отговор #31 -: Март 02, 2010, 16:33:25 pm »
Кокиче,честит празник и от нас!Здраве,щастие и безгрижно детство на рожденичката!

*
Re: Баба Марта бързала, мартенички вързала: 01.03.-07.03
« Отговор #32 -: Март 02, 2010, 18:21:22 pm »
Кокиче, честит празник, да е много здрава и щастлива :D

Уайт, ами ти ако си безотговорна, то аз незнам каква съм. Всички превенари и пентаксими на Ели са бити в един ден, само в различни крачета, не е правила никакъв проблем :D
*
Re: Баба Марта бързала, мартенички вързала: 01.03.-07.03
« Отговор #33 -: Март 02, 2010, 22:19:36 pm »
Честита баба Марта и от мен! Да са ви живи и здрави дечицата!

кокиче
, честита рожденичка! Да ви е здрава и умерено палава!

уайт, стеф, аз пък дори не знам как се казват ваксините, които му слагат на моя син (нали не ги купувам). Добре, че има имунизационен паспорт, че да знам срещу какво го ваксинират.  :oops:

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Баба Марта бързала, мартенички вързала: 01.03.-07.03
« Отговор #34 -: Март 02, 2010, 22:46:26 pm »
уайт, стеф, аз пък дори не знам как се казват ваксините, които му слагат на моя син (нали не ги купувам). Добре, че има имунизационен паспорт, че да знам срещу какво го ваксинират.  :oops:
8O Това не го разбрах. Това че не купуваш ваксините, основание ли да не се поинтересуваш какво поставят на детето ти?
*
Re: Баба Марта бързала, мартенички вързала: 01.03.-07.03
« Отговор #35 -: Март 02, 2010, 22:52:40 pm »
Лейди, не знам как се казват. Иначе знам срещу какво са. Стандартни са. Държавата ги подсигурява за всички деца.

Re: Баба Марта бързала, мартенички вързала: 01.03.-07.03
« Отговор #36 -: Март 02, 2010, 23:53:39 pm »
Ние днес боднахме първия Превенар на Божана. Точно седмица след Пентаксима и въпреки нежеланието на педиатърът. Според нея аз съм една безотговорна майка, която рискува здравето на детето, защото иска да поставят ваксините със седмица разлика. 8O Според нейните правила или двете заедно, или с месец разлика... Все пак е напредък, че не смята Превенар за "недоказана" ваксина, както беше по времето на Калоян. :D

White, и в САЩ ваксините се слагат или двете заедно или с 1 месец разлика. Не знам каква е причината.

[/url]
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Баба Марта бързала, мартенички вързала: 01.03.-07.03
« Отговор #37 -: Март 02, 2010, 23:59:18 pm »
да и в Белгия е така .Слагаха ни ги заедно ,даже на едно и също краче,но единият път нямаха едната и казаха,че ще трбява чак след месец ,щом вече са сложили само едната.
<br />
Re: Баба Марта бързала, мартенички вързала: 01.03.-07.03
« Отговор #38 -: Март 04, 2010, 09:05:36 am »
Момичета, и тук да попитам, дано някой ми помогне с мнение:

Моля майките с деца, набедени с АБКМ, да ми препоръчат алерголог, който ще направи необходимите изследвания за доказването на тази алергия. Или каквото е. Вече се въртим в омагьосан кръг от 3 месеца. И по възможност да е различен от Мустаков.
Re: Баба Марта бързала, мартенички вързала: 01.03.-07.03
« Отговор #39 -: Март 04, 2010, 11:31:51 am »
 :DБлагодаря на Парси, Стефи, Блу скай и на тези, които ми честитиха на лични съобщения или във Фейсбук. Много мило! Трогнахте ме. :D

Знаете ли, ще споделя нещо с вас. Този път на рождения ден на детето наистина се радвах. За пръв път!
На първия РД някак си не успях да се зарадвам. Все се връщах в спомените си една година назад и си припомнях целия кошмар около раждането, мъртвата втора близначка, всички страхове около състоянието на Михаела. В първите дни от живота и не беше сигурно дали тя ще оцелее и какви усложнения ще има. За разлика от повечето жени, не искам да си припомням раждането на детето си, защото беше ужасно, наистина. Затова и предната година около рождения и ден, по-скоро ми беше тъжно, от колкото радостно. Мислех си, че и занапред ще съм така. Но сега се радвам, че постепенно го преодолявам това тягостно чувство, което ме обвзема около РД на детето.

Този път бях радостна, че си имам голямо момиче. :) РД беше два дни. На 2-ри март направихме малко детско купонче, а на 3-ти поканихме тук бабите и дядовците. И в двата дни имаше подаръци и съответно 2 торти. :D

Извинете ме за словоизлиянието. Благодаря ви, ако сте ме изчели. :oops:

За ваксините. Нашата педиатърка тогава настоя по друга схема да действаме. Първо поставихме трите Пентаксима с разстояние един месец м/у приемите. А после поставихме 2 дози Превенар, пак през един месец.
« Последна редакция: Март 04, 2010, 11:33:42 am от синьо кокиче »

Бъдете добри и не губете кураж! :)