0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Седмицата 22.02. - 28.02.
« -: Февруари 22, 2010, 12:10:59 pm »
Здравейте, момичета!
До обяд се "ослушвах" и като не пусна никой тема, реших да са престраша.

Да сте здрави всички! И дечица и майки! :D

Ще продължа по старата тема и ще споделя за миенето на зъби.
У нас Михаела много обича да си мие зъбите, защото тя, на практика, се чеше с четката си.  Често се сеща и започва да вика: "Патя, дзъбки! Патя, дзъбки!" :lol:
Това е удоволствие за нея, а не мъчение. :lol: Първо тя си ги мие, а после аз ги доизмивам, понякога - обратно.
По няколко пъти на ден иска да се мие, та така. :wink:

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Седмицата 22.02. - 28.02.
« Отговор #1 -: Февруари 22, 2010, 13:20:27 pm »
Хайде и аз да се разпиша с пожелание за здрави майки и дечица.Почнаха да се обаждат птичките навън и ми става все по пролетно макар да има още време :)

*
Re: Седмицата 22.02. - 28.02.
« Отговор #2 -: Февруари 22, 2010, 13:36:00 pm »
Благодаря на всички за вниманието! Днес ще взема паса и започваме миенето, след като вече мога да се похваля и с 3-то зъбче :D
Пожелавам на всички здрава и слънчева седмица! :D
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Седмицата 22.02. - 28.02.
« Отговор #3 -: Февруари 22, 2010, 14:53:30 pm »
Здравейте и от нас! Пожелаваме слънчева седмица, здрави майки и деца, много разходки и игри на всички!
Наближава края на месеца и мен ме тормози следната дилема - как да постъпя да оставя ли Вики в къщи или да я пусна другия месец на ясла! :?
Знам, че тук ще ми помогнете с мнения - приемам съвети всякакви!!!!
Положението е следното:
Вики определено и харесва на ясла! Ходи с желание! Яде, играе, малко спи!Последните месеци на 3 тия ден е с хрема, до 5 тия вече с кашлица и рецептата с АБ е написана, като ни дават  1-2 дни и ако  вдигне температура почваме!
В къщи особено ако е лошо времето и не става за излизане едва издържа дори и с мен! Жената, която я гледа има възрастна майка и не се знае до кога може да остане при нас! Поради тази причина не искам да я отписвам от яслата! Можем да отсъстваме максимум 1 месец с бележка от лекарката и 1 месец  по домашни причини!
Като чета че Тони на Пердето пак е болен и корема ми става на топка!  :(

ПЕРДЕНЦЕ, мила сигурно хич не ти е до празнуване, ама за твое здраве пий едно вино довечера да ти се отпусне малко душата!
*
Re: Седмицата 22.02. - 28.02.
« Отговор #4 -: Февруари 22, 2010, 16:39:41 pm »
Здравейте момичета,
четох, четох, чудих се къде да попитам и реших да пиша тук. Отдавна съм регистрирана тук, но рядко четях, а още по-рядко съм писала. От както се роди нешето момиченце (на четири месеца е) имам повече време да надниквам тук. Та питанката ми е - има ли някои от вас да живеят в София, в района на кв. Витоша или Дианабад? Бих се радвала да се запозная с някоя от вас - първо защото сме си близки по съдба и второ, защото за сега не познавам много майки (да не кажа никак) и няма с кого да излизам и да си общувам по бебешките въпроси.
Поздрави.
Re: Седмицата 22.02. - 28.02.
« Отговор #5 -: Февруари 22, 2010, 18:12:51 pm »
Здрава и усмихната седмица и от нас ! 
Да се оплача че наш Момчил юнак е с контузия -падна от стъпалото докато бяхме навън ,докато му кажа "дай ръчичка щото ще паднеш" и той се търкули като топка ,не сме пострадали много само лека драскотина на бузката ама аз щях направо удар да получа  :? , не плака много май аз се уплаших повече от него  :lol:
*
Re: Седмицата 22.02. - 28.02.
« Отговор #6 -: Февруари 22, 2010, 19:08:05 pm »
Вики,бързо да ви минава уплахата и на двамата.Не че се свиква с такива падания,ама като растат все по често ще почнат да го правят и тогава няма да се шашкаш толкова :)

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмицата 22.02. - 28.02.
« Отговор #7 -: Февруари 22, 2010, 21:45:45 pm »
Здравейте момичета,
четох, четох, чудих се къде да попитам и реших да пиша тук. Отдавна съм регистрирана тук, но рядко четях, а още по-рядко съм писала. От както се роди нешето момиченце (на четири месеца е) имам повече време да надниквам тук. Та питанката ми е - има ли някои от вас да живеят в София, в района на кв. Витоша или Дианабад? Бих се радвала да се запозная с някоя от вас - първо защото сме си близки по съдба и второ, защото за сега не познавам много майки (да не кажа никак) и няма с кого да излизам и да си общувам по бебешките въпроси.
Поздрави.
Повечето от майките тук не са такива, каквито са  масовката по градинките. И "бебешките въпроси" за тях са малко по-различни.  Ако стремежът ти е да си намериш другарка за минтарстване, по-скоро си сбъркала адреса - виж в бг-мамата в подфорума отчетни по градове, там има тема за Дианабад.
И аджеба защо ти трябва непременно някой, освен бебето за да излизаш? Уверявам те, че запролети ли се , в градинката която най-често посещаваш, ако допуснеш, ще ти знаят цялата биография и родословно дърво, а след това идва ред на интригите, "любезните реплики" и целия репертоар на цивилизованата джунгла.
*
Re: Седмицата 22.02. - 28.02.
« Отговор #8 -: Февруари 23, 2010, 09:42:31 am »
Здрава и усмихната седмица и от нас!
Ние вече сме отново на ясла. Позакрепиха се малките след почти месец в къщи. Дано сега да изкараме повече без да се разболеем, макар че Криско сутрин прокашля леко, но не е болен. Ще излезе наистина че сме с алергична астма  :? подкарахме и Сунгулара, дано да има ефект, че вече....
И да се похваля колко съм очарована от дечицата как се върнаха в яслата. Вчера влязоха без рев, без сълзи, много са слушали, спали, яли - прекрасни били. Порастват децата...
Забравих да се похваля и друго - от болеста едно хубаво нещо излезе накрая - отказахме млякото посреднощ и приспиването с шишетата. Дори започнаха да се будят само по 1-2 пъти, чак ми се вижда неестествено  :D
« Последна редакция: Февруари 23, 2010, 09:46:29 am от mimi26 »
Re: Седмицата 22.02. - 28.02.
« Отговор #9 -: Февруари 23, 2010, 12:30:36 pm »
...има ли някои от вас да живеят в София, в района на кв. Витоша или Дианабад?
Повечето от майките тук не са такива, каквито са  масовката по градинките.

Недей така, Лейди. То е ясно, че не са като масовката, затова и тук пита момичето. Тя също не е. Ако си намери приятелка от зачатие, която живее наблизо и е с близко по възраст дете, какво по-хубаво от това :wink:

На мен лично ми беше супер приятно да си гледам Дани в компанията на СтефиЗ и на meshko106. Пък да не говорим каква тръпка още ми е една снимка от дружно посещение на зоологическата градина с още десетина зачатски семейства. И сред другите майки има много приятни хора, много черно ми звучи описанието за градската джунгла. Като гледах Диманчето, си нямах зачатска компания, но пък си бях намерила 2-3 мами, които наистина много ми паснаха - интелигентни, приятни жени, грижовни майки, от които има какво да научиш и които могат да говорят и на теми извън памперси и пюрета. "Разпознахме се" по слинга, с който си носехме бебетата. Децата и досега си разменят кофички за пясък и се каним на празниците.  Пък "навлеците" от чиито приказки не можеш да си видиш детето просто интуитивно ги отбягвам и така...
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
Re: Седмицата 22.02. - 28.02.
« Отговор #10 -: Февруари 23, 2010, 17:37:28 pm »
Успешна седмица на всички, здрави деца, майки и бащи!
Аз имам въпрос относно вездесъщата ИСОДГ /Мармотче дължа ти хонорар за консултация :oops:/
В календара откривам ето това на дата 02.03. "Премахване на кандидатурите на деца, които нямат актуализиран (прехвърлен) профил". Какво означава това, кой профил се води неактуализиран и непрехвърлен??


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмицата 22.02. - 28.02.
« Отговор #11 -: Февруари 24, 2010, 06:33:52 am »
Мисля че този, който не беше актуализиран миналата година. Първо се влизаше с ЕГН на детето и парола, после поискаха актуализация и се акантваш с имейл и парола.
Това ИСОГД е пълна простотия.
Re: Седмицата 22.02. - 28.02.
« Отговор #12 -: Февруари 24, 2010, 10:15:11 am »
Мисля че този, който не беше актуализиран миналата година. Първо се влизаше с ЕГН на детето и парола, после поискаха актуализация и се акантваш с имейл и парола.
Това ИСОГД е пълна простотия.

Лейди, мерси! Споделям и последното изречение  osi_14


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*
Re: Седмицата 22.02. - 28.02.
« Отговор #13 -: Февруари 24, 2010, 15:01:07 pm »
Здравейте и от мен. Включвам се към темата ИСОДГ. За класация на набор 2007 за детска градина от септември 2010. Мога ли да попълна кандидатура за ОДЗ преди 01.03. - остават няколко дена и едва ли ще ни класират за яслена група. Ще стане ли автоматично прехвърляне на кандидатурата за градинска група на 01.03 или да чакам 01.03? :ask:
Re: Седмицата 22.02. - 28.02.
« Отговор #14 -: Февруари 24, 2010, 16:25:25 pm »
Габи, бистрихме го този казус вече :wink: :), добавяй смело, ще има автоматично прехвърляне.


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмицата 22.02. - 28.02.
« Отговор #15 -: Февруари 24, 2010, 17:17:19 pm »
Габи, бистрихме го този казус вече :wink: :), добавяй смело, ще има автоматично прехвърляне.

Абе ти и с мен го бистри, ама какво ще стане на 01.03 никой не знае?  :lol:
На мене направо ми се гади от тази система!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Седмицата 22.02. - 28.02.
« Отговор #16 -: Февруари 24, 2010, 17:23:11 pm »
Ако гледате "Господари на ефира" там системата е много ясна :lol:.
Re: Седмицата 22.02. - 28.02.
« Отговор #17 -: Февруари 24, 2010, 17:32:07 pm »
Мимчо, чак такава мистерия не е, ще стане "нищо", нема места братче, тва е :D
Пък относно онази леля от "Господари на ефира", още медитирам над изказването й "Ти ся като дадеш 300 кинта, не всичките отиват за директорката, сто лева отиват на тва, на системата, да се джуркат.. Тя системата се отваря един път в месеца..." :D :D


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмицата 22.02. - 28.02.
« Отговор #18 -: Февруари 24, 2010, 22:23:17 pm »
Мимчо, чак такава мистерия не е, ще стане "нищо", нема места братче, тва е :D
Пък относно онази леля от "Господари на ефира", още медитирам над изказването й "Ти ся като дадеш 300 кинта, не всичките отиват за директорката, сто лева отиват на тва, на системата, да се джуркат.. Тя системата се отваря един път в месеца..." :D :D

И кат се отвори един път в месеца системата, влиза кой тря, кой не тряя, седи резерва до откат!
ТуЖно и мУчно ми е, ама както казваше дядо- "На тая ливада, това Бог дал!"
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Седмицата 22.02. - 28.02.
« Отговор #19 -: Февруари 25, 2010, 14:32:24 pm »
Мдам..интересно ми е като обявят свободните места за прием 2010 - 2011 в понеделник на кое място ще сме в списъка:oops: Очаквам да се втрещя, та те да видим....