0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Седмицата 22.02. - 28.02.
« -: Февруари 22, 2010, 12:10:59 pm »
Здравейте, момичета!
До обяд се "ослушвах" и като не пусна никой тема, реших да са престраша.

Да сте здрави всички! И дечица и майки! :D

Ще продължа по старата тема и ще споделя за миенето на зъби.
У нас Михаела много обича да си мие зъбите, защото тя, на практика, се чеше с четката си.  Често се сеща и започва да вика: "Патя, дзъбки! Патя, дзъбки!" :lol:
Това е удоволствие за нея, а не мъчение. :lol: Първо тя си ги мие, а после аз ги доизмивам, понякога - обратно.
По няколко пъти на ден иска да се мие, та така. :wink:

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Седмицата 22.02. - 28.02.
« Отговор #1 -: Февруари 22, 2010, 13:20:27 pm »
Хайде и аз да се разпиша с пожелание за здрави майки и дечица.Почнаха да се обаждат птичките навън и ми става все по пролетно макар да има още време :)

*
Re: Седмицата 22.02. - 28.02.
« Отговор #2 -: Февруари 22, 2010, 13:36:00 pm »
Благодаря на всички за вниманието! Днес ще взема паса и започваме миенето, след като вече мога да се похваля и с 3-то зъбче :D
Пожелавам на всички здрава и слънчева седмица! :D
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Седмицата 22.02. - 28.02.
« Отговор #3 -: Февруари 22, 2010, 14:53:30 pm »
Здравейте и от нас! Пожелаваме слънчева седмица, здрави майки и деца, много разходки и игри на всички!
Наближава края на месеца и мен ме тормози следната дилема - как да постъпя да оставя ли Вики в къщи или да я пусна другия месец на ясла! :?
Знам, че тук ще ми помогнете с мнения - приемам съвети всякакви!!!!
Положението е следното:
Вики определено и харесва на ясла! Ходи с желание! Яде, играе, малко спи!Последните месеци на 3 тия ден е с хрема, до 5 тия вече с кашлица и рецептата с АБ е написана, като ни дават  1-2 дни и ако  вдигне температура почваме!
В къщи особено ако е лошо времето и не става за излизане едва издържа дори и с мен! Жената, която я гледа има възрастна майка и не се знае до кога може да остане при нас! Поради тази причина не искам да я отписвам от яслата! Можем да отсъстваме максимум 1 месец с бележка от лекарката и 1 месец  по домашни причини!
Като чета че Тони на Пердето пак е болен и корема ми става на топка!  :(

ПЕРДЕНЦЕ, мила сигурно хич не ти е до празнуване, ама за твое здраве пий едно вино довечера да ти се отпусне малко душата!
*
Re: Седмицата 22.02. - 28.02.
« Отговор #4 -: Февруари 22, 2010, 16:39:41 pm »
Здравейте момичета,
четох, четох, чудих се къде да попитам и реших да пиша тук. Отдавна съм регистрирана тук, но рядко четях, а още по-рядко съм писала. От както се роди нешето момиченце (на четири месеца е) имам повече време да надниквам тук. Та питанката ми е - има ли някои от вас да живеят в София, в района на кв. Витоша или Дианабад? Бих се радвала да се запозная с някоя от вас - първо защото сме си близки по съдба и второ, защото за сега не познавам много майки (да не кажа никак) и няма с кого да излизам и да си общувам по бебешките въпроси.
Поздрави.
Re: Седмицата 22.02. - 28.02.
« Отговор #5 -: Февруари 22, 2010, 18:12:51 pm »
Здрава и усмихната седмица и от нас ! 
Да се оплача че наш Момчил юнак е с контузия -падна от стъпалото докато бяхме навън ,докато му кажа "дай ръчичка щото ще паднеш" и той се търкули като топка ,не сме пострадали много само лека драскотина на бузката ама аз щях направо удар да получа  :? , не плака много май аз се уплаших повече от него  :lol:
*
Re: Седмицата 22.02. - 28.02.
« Отговор #6 -: Февруари 22, 2010, 19:08:05 pm »
Вики,бързо да ви минава уплахата и на двамата.Не че се свиква с такива падания,ама като растат все по често ще почнат да го правят и тогава няма да се шашкаш толкова :)

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмицата 22.02. - 28.02.
« Отговор #7 -: Февруари 22, 2010, 21:45:45 pm »
Здравейте момичета,
четох, четох, чудих се къде да попитам и реших да пиша тук. Отдавна съм регистрирана тук, но рядко четях, а още по-рядко съм писала. От както се роди нешето момиченце (на четири месеца е) имам повече време да надниквам тук. Та питанката ми е - има ли някои от вас да живеят в София, в района на кв. Витоша или Дианабад? Бих се радвала да се запозная с някоя от вас - първо защото сме си близки по съдба и второ, защото за сега не познавам много майки (да не кажа никак) и няма с кого да излизам и да си общувам по бебешките въпроси.
Поздрави.
Повечето от майките тук не са такива, каквито са  масовката по градинките. И "бебешките въпроси" за тях са малко по-различни.  Ако стремежът ти е да си намериш другарка за минтарстване, по-скоро си сбъркала адреса - виж в бг-мамата в подфорума отчетни по градове, там има тема за Дианабад.
И аджеба защо ти трябва непременно някой, освен бебето за да излизаш? Уверявам те, че запролети ли се , в градинката която най-често посещаваш, ако допуснеш, ще ти знаят цялата биография и родословно дърво, а след това идва ред на интригите, "любезните реплики" и целия репертоар на цивилизованата джунгла.
*
Re: Седмицата 22.02. - 28.02.
« Отговор #8 -: Февруари 23, 2010, 09:42:31 am »
Здрава и усмихната седмица и от нас!
Ние вече сме отново на ясла. Позакрепиха се малките след почти месец в къщи. Дано сега да изкараме повече без да се разболеем, макар че Криско сутрин прокашля леко, но не е болен. Ще излезе наистина че сме с алергична астма  :? подкарахме и Сунгулара, дано да има ефект, че вече....
И да се похваля колко съм очарована от дечицата как се върнаха в яслата. Вчера влязоха без рев, без сълзи, много са слушали, спали, яли - прекрасни били. Порастват децата...
Забравих да се похваля и друго - от болеста едно хубаво нещо излезе накрая - отказахме млякото посреднощ и приспиването с шишетата. Дори започнаха да се будят само по 1-2 пъти, чак ми се вижда неестествено  :D
« Последна редакция: Февруари 23, 2010, 09:46:29 am от mimi26 »
Re: Седмицата 22.02. - 28.02.
« Отговор #9 -: Февруари 23, 2010, 12:30:36 pm »
...има ли някои от вас да живеят в София, в района на кв. Витоша или Дианабад?
Повечето от майките тук не са такива, каквито са  масовката по градинките.

Недей така, Лейди. То е ясно, че не са като масовката, затова и тук пита момичето. Тя също не е. Ако си намери приятелка от зачатие, която живее наблизо и е с близко по възраст дете, какво по-хубаво от това :wink:

На мен лично ми беше супер приятно да си гледам Дани в компанията на СтефиЗ и на meshko106. Пък да не говорим каква тръпка още ми е една снимка от дружно посещение на зоологическата градина с още десетина зачатски семейства. И сред другите майки има много приятни хора, много черно ми звучи описанието за градската джунгла. Като гледах Диманчето, си нямах зачатска компания, но пък си бях намерила 2-3 мами, които наистина много ми паснаха - интелигентни, приятни жени, грижовни майки, от които има какво да научиш и които могат да говорят и на теми извън памперси и пюрета. "Разпознахме се" по слинга, с който си носехме бебетата. Децата и досега си разменят кофички за пясък и се каним на празниците.  Пък "навлеците" от чиито приказки не можеш да си видиш детето просто интуитивно ги отбягвам и така...
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
Re: Седмицата 22.02. - 28.02.
« Отговор #10 -: Февруари 23, 2010, 17:37:28 pm »
Успешна седмица на всички, здрави деца, майки и бащи!
Аз имам въпрос относно вездесъщата ИСОДГ /Мармотче дължа ти хонорар за консултация :oops:/
В календара откривам ето това на дата 02.03. "Премахване на кандидатурите на деца, които нямат актуализиран (прехвърлен) профил". Какво означава това, кой профил се води неактуализиран и непрехвърлен??


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмицата 22.02. - 28.02.
« Отговор #11 -: Февруари 24, 2010, 06:33:52 am »
Мисля че този, който не беше актуализиран миналата година. Първо се влизаше с ЕГН на детето и парола, после поискаха актуализация и се акантваш с имейл и парола.
Това ИСОГД е пълна простотия.
Re: Седмицата 22.02. - 28.02.
« Отговор #12 -: Февруари 24, 2010, 10:15:11 am »
Мисля че този, който не беше актуализиран миналата година. Първо се влизаше с ЕГН на детето и парола, после поискаха актуализация и се акантваш с имейл и парола.
Това ИСОГД е пълна простотия.

Лейди, мерси! Споделям и последното изречение  osi_14


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*
Re: Седмицата 22.02. - 28.02.
« Отговор #13 -: Февруари 24, 2010, 15:01:07 pm »
Здравейте и от мен. Включвам се към темата ИСОДГ. За класация на набор 2007 за детска градина от септември 2010. Мога ли да попълна кандидатура за ОДЗ преди 01.03. - остават няколко дена и едва ли ще ни класират за яслена група. Ще стане ли автоматично прехвърляне на кандидатурата за градинска група на 01.03 или да чакам 01.03? :ask:
Re: Седмицата 22.02. - 28.02.
« Отговор #14 -: Февруари 24, 2010, 16:25:25 pm »
Габи, бистрихме го този казус вече :wink: :), добавяй смело, ще има автоматично прехвърляне.


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмицата 22.02. - 28.02.
« Отговор #15 -: Февруари 24, 2010, 17:17:19 pm »
Габи, бистрихме го този казус вече :wink: :), добавяй смело, ще има автоматично прехвърляне.

Абе ти и с мен го бистри, ама какво ще стане на 01.03 никой не знае?  :lol:
На мене направо ми се гади от тази система!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Седмицата 22.02. - 28.02.
« Отговор #16 -: Февруари 24, 2010, 17:23:11 pm »
Ако гледате "Господари на ефира" там системата е много ясна :lol:.
Re: Седмицата 22.02. - 28.02.
« Отговор #17 -: Февруари 24, 2010, 17:32:07 pm »
Мимчо, чак такава мистерия не е, ще стане "нищо", нема места братче, тва е :D
Пък относно онази леля от "Господари на ефира", още медитирам над изказването й "Ти ся като дадеш 300 кинта, не всичките отиват за директорката, сто лева отиват на тва, на системата, да се джуркат.. Тя системата се отваря един път в месеца..." :D :D


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмицата 22.02. - 28.02.
« Отговор #18 -: Февруари 24, 2010, 22:23:17 pm »
Мимчо, чак такава мистерия не е, ще стане "нищо", нема места братче, тва е :D
Пък относно онази леля от "Господари на ефира", още медитирам над изказването й "Ти ся като дадеш 300 кинта, не всичките отиват за директорката, сто лева отиват на тва, на системата, да се джуркат.. Тя системата се отваря един път в месеца..." :D :D

И кат се отвори един път в месеца системата, влиза кой тря, кой не тряя, седи резерва до откат!
ТуЖно и мУчно ми е, ама както казваше дядо- "На тая ливада, това Бог дал!"
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Седмицата 22.02. - 28.02.
« Отговор #19 -: Февруари 25, 2010, 14:32:24 pm »
Мдам..интересно ми е като обявят свободните места за прием 2010 - 2011 в понеделник на кое място ще сме в списъка:oops: Очаквам да се втрещя, та те да видим....
Re: Седмицата 22.02. - 28.02.
« Отговор #20 -: Февруари 25, 2010, 18:06:05 pm »
Момичета, да споделя с вас какво се случило днес на моя приятелка. Посетили я от службата за закрила на детето по анонимен сигнал, чували се детски писъци. Тя има дете колкото моето, знаете каква възраст е това, пищи си диването от всичко, като го обличат, събличат, на влизане и на излизане. Добре, съвестни съседи, чули - звъннали, съвестни служители, получили сигнал-проверили го. Е да де, ама приятелката ми, изключително интелегентно момиче, лекар, мъжът й същия като нея, е вече тъй да се каже картотекирана и занапред ще я следят изкъсо, взели инфо дори за училището на големия й син, за личната лекарка, т.е. като нищо тепърва да й докарат безкрайни неприятности и да трябва да се обяснява навред, че няма сестра и т.н. Та под медийно давление от последните дни явно са се активизирали съответните служители, ще държат всички ни с ревливи деца под око :)Защо ли остава едно неприятно чувство, че случаи като описания са просто удобни, лесни за проверка и оформяне на документация...и за отчитане на резултатност и ефективност :?
« Последна редакция: Февруари 25, 2010, 18:08:16 pm от Мама Мийя »


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмицата 22.02. - 28.02.
« Отговор #21 -: Февруари 25, 2010, 22:28:17 pm »
Момичета, да споделя с вас какво се случило днес на моя приятелка...
Това, че социални са проверили сигнал не е криминална регистрация, нито пък има "картотекиране" на случаите.
Това, че социални са проверили сигнал не е криминална регистрация, нито пък има "картотекиране" на случаите.
От профисионален план бих казала, че е добре, ако социалните си вършат съвестно работата - по-малко наркоманчета и проституиращи момичета-деца на улицата ще има определено, като и по-малко агресия сред децата . Образованието на родителите и тяхната интелигентност не са мерило за техните родителски и възпитателски качества.
Лично аз днес  цях да викна за малко социалните в апартамента до моя офис и то съвсем неанонимно. Малкото дете около 3 години на семейството, живеещо в апартамента, с което ме дели само една тухлена стена от 11 до 14 часа ревеше и пищеше без прекъсване "Мамо, моля те недей, не искам, моля те". Ама тва са си три часа, ако няма дразнител и е обикновено тръшкане от възратта за три часа по мои сметки поне някаква амплитуда трябваше да име в емоцията, респективно плача,  но не ...
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмицата 22.02. - 28.02.
« Отговор #22 -: Февруари 25, 2010, 22:53:01 pm »
Лейди, моя син вчера рева 45 минути, защото не искаше да си облече панталона и якето и да излезем да отидем на пазар. Всичкото това, придружено с писъци все едно го коли някой, рев и кашлици. А това е без да го докосна и ни делеше една врата, защото му казах, че ще го оставя в къщи сам, ако се лигави. Така че понякога има и ситуации, в които родителя нищо не прави, а детето пищи от инат. За капак тръгна да се оплаква в магазина, колко са лоши майка му и баща му. Представи си аз после как ще докажа, че не съм го набила???
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Седмицата 22.02. - 28.02.
« Отговор #23 -: Февруари 25, 2010, 23:05:00 pm »
Лично аз днес  цях да викна за малко социалните в апартамента до моя офис и то съвсем неанонимно. Малкото дете около 3 години на семейството, живеещо в апартамента, с което ме дели само една тухлена стена от 11 до 14 часа ревеше и пищеше без прекъсване "Мамо, моля те недей, не искам, моля те".

Aз щях да съм им цъфнала на вратата. В цялата си прелест. И после и социалните.

Споделям твоето мнение, Лейди.

Надявам се силно, че ще се затегне контрола и всички дебелогъзи и безхаберни хрантутници-чиновници ще си вършат работата.
Нядявам се вече да не се случват такива неща като на Сашко.

*
Re: Седмицата 22.02. - 28.02.
« Отговор #24 -: Февруари 26, 2010, 09:11:46 am »
Ако нашите съседи извикат социалните ... :(

Нали знаете маменца, че винаги медала има две страни, така че е много трудно да се разбере от писъци и ревове само, дали е малтретирано едно дете.

Моето е инатливо до безобразие, тръшкане, удряне, рев, сополи ,кашлици и понеже е свръх инат, до последно ще прави на пук, докато или му омръзне да го прави или аз събера сили и опитам за Н-ти път да обясня и отвлека вниманието му. Общо взето ще мрънка и реве докато той си реши до кога.

На вън гледам да не избухвам, той и за това ми прави мурафети като лягане и тръшкане в локви и ...

Иначе споделям мнението на Лейди и все пак ще е трудно за социалните да са обективни.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Седмицата 22.02. - 28.02.
« Отговор #25 -: Февруари 26, 2010, 10:45:33 am »
Ако нашите съседи извикат социалните ... :(

За това говорех миналата седмица... Ами доста често се чуват писъци и ревове от дома, а като са двама на обща възраст 3 и половина  :?
Стефан е много обидчив и само да му се скараш и ревва и се тръшка и си удря главата в пода и дава всичко от себе си. Елена и тя е гръмогласна и изпада в истерия по всевъзможни поводи и за всевъзможни неща. Истината е, че на моменти имам чувството, че отглеждам "Макс и Мориц"...

Иначе 3 часа да реве дете и на мен ми се вижда множко...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмицата 22.02. - 28.02.
« Отговор #26 -: Февруари 26, 2010, 10:51:03 am »
Аз не защитавам майката от историята на Лейди, просто медала има две страни, нека не го забравяме.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Седмицата 22.02. - 28.02.
« Отговор #27 -: Февруари 26, 2010, 10:57:59 am »
Аз също не я защитавам, просто казвам, че само по звук е трудно да се ориентираш, какво се случва в една къща... За това на социалните, ще им е трудно да са обективни.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Седмицата 22.02. - 28.02.
« Отговор #28 -: Февруари 26, 2010, 11:04:06 am »
Ако нашите съседи извикат социалните ... :(


Поемам си риска.


*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмицата 22.02. - 28.02.
« Отговор #29 -: Февруари 26, 2010, 11:07:14 am »
Нина, добре, а ако този риск те раздели от детето ти? Въпреки че нищо не си направила? Мен ужасно ме е страх. Знам, че нищо не правя на детето си, не го малтретирам и т.н., но той така крещи, че тук само един по-буден съсед да се обади и край - ще ме затворят и иди доказвай, че нямаш нищо общо с малтретиране. Да не говорим, че той в последно време и лъже за някои неща...
И пак казвам, не оправдавам никой - ако е малтретирано детето, то тогава е по-добре да го вземат. Но такива неща се доказват толкова трудно :(
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Седмицата 22.02. - 28.02.
« Отговор #30 -: Февруари 26, 2010, 11:09:26 am »
Дааа, престраших се да се включа по темата.
Ако по времето, когато аз съм била дете, имаше социални, вероятно щяха редовно да посещават дома ни. Майка ми ме спукваше от бой. Винаги, винаги съм се заричала, че няма да бъда майка като нея.

Но се страхувам, че започвам да приличам на нея. Не, не съм си пребила детето. Но Михаела често изпада в истерии, когато нещо и се отнеме, например. Тогава започва да крещи насреща ми. Опитвам се да игнорирам това и поведениеи, ако успея до 10-ина минути и минава. Лошото е, че на моменти не успявам да се владея и започвам да и крещя и аз насреща: "Какво искаш ти бе! Защо крещиш?! Да млъкваш!" Ясно е, че нищо не постигам, ако кресна, по-скоро се получава един порочен кръг, защото и тя писва още по-силно. След няколко минути, се чувствам гузна, започвам да прегръщам и да галя детето, да и се извинявам с думите: "Мишенце, мама е много лоша с теб понякога. Мама е идиотка. Извинявай, мъничката ми. Мама те обича. Мама иска да си добричка..." И то милото се успокоява.
Знам, че греша. :( Знам, че не бива да и викам и да и крещя и аз. но на моменти не мога да се владея. :oops: Така ми крещеше и майка ми на мен някога. Страхувам се, че ще заприличам на нея, а не искам.

Смятате ли, че имам нужда от психолог?

То и нас комшиите ни чуват със сигурност. Та, ще очаквам скоро социалните. :oops:
« Последна редакция: Февруари 26, 2010, 11:11:01 am от синьо кокиче »

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Седмицата 22.02. - 28.02.
« Отговор #31 -: Февруари 26, 2010, 11:25:57 am »
Мда и аз забелязвам, че Тонино започва да послъгва за някои неща, но като цяло си казва истината детето. Интересно ми е защо лъжат децата на тази възраст.

А психолог на мен си ми трябва от време оно ... :wink: :D

Миленче и аз съм така, като малка бях буквално малтретирана от баща ми и сестра ми. Ако имаше социални, нямаше да имам семейство може би. :( Винаги съм казвала, че няма да бъда такава с моето дете. Но пък моето дете е в пъти в повече по буйно и инатливо от мен и понякога така ме вбесява, че се плаша от реакцията си /еле ако предстои цикъла/ Все още не мога да отркия верният подход към детото си, дай боже това да е скоро. Друго също си мисля, когато само един човек се грижи за вся и всьо, няма как да не е изнервен и това се предава и на детето /та порочен кръг се получава/. Мисля си, че грижите по детето трябва да са разпределени не само от двамата родители, но и от цялата фамилия.
Моето дете е коренно различно в градината, явно има респект там, върши всичко с лекота и без възражения и без инатлъци. Кротко и срамежливо дете е според възпитателките. А всъщност не е такъв.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Седмицата 22.02. - 28.02.
« Отговор #32 -: Февруари 26, 2010, 11:36:31 am »
Гане, разбирам те. И въпреки това смятам, че няма да ми отнемат детето само защото съм му се скарала. Трябва да има по-строг контрол у нас. Включително и над самите социални работници.
Не говоря само за отношенията на родителите и семейната среда. Изобщо у нас има жесток геноцид спрямо децата. Като се започне от институциите и се стигне до семействата.
Домовете за сираци, агенциите за лечение на деца, социалните служби и заведения. И много още. Дори и ясли и детски градини.
Ултра беше писала скоро в една седмична тема за отношението на някаква учителка, която малтретирала, жестоко според мен, деца и все още си е учителка.
 
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмицата 22.02. - 28.02.
« Отговор #33 -: Февруари 26, 2010, 11:50:29 am »
Нина, нямам нищо против контрола, но понякога се прекалява и с това. Поне тук има примери много. Когато е доказано, като например с Александър случая и са си мълчали, защото видиш ли нямало доказателства - добре, да се потърси наказателна отговорност. Но не и когато няма за какво.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Седмицата 22.02. - 28.02.
« Отговор #34 -: Февруари 26, 2010, 11:53:23 am »
И в къщи е така! :( :oops: Само да не стане нещо както тя го иска и се почва рев, тръшкане по земята! Детски пубертет ли ще да е??? При жената по принцип и в яслата слуша и изпълнява. Само докато се приберем обаче и се почва! Имам чувството, че си връща дето ни е нямало цял ден! :( Досега спокойно ме изпращаше днес бяха едни ревове..... не мога да тръгна!!
Re: Седмицата 22.02. - 28.02.
« Отговор #35 -: Февруари 26, 2010, 12:39:32 pm »
Мисля че нито една от нас не успорва нуждата от добре действаща закрила на децата на държавно ниво.
Конкретно за описания от мен случай мога да кажа че съм шокирана, тъй като познавам майката и детето, трудно ми е да повярвам че това се е сулчило именно на нея. Това което ме дразни е, че става дума за анонимен сигнал от съседи. Ами представете си, че съседът далеч не е бил загржин за доброто на детето, а ревът му просто му е пречил да си чува телевизора, ами ако се обади утре пак и други ден пак, анонимни сигнали лесно се подават, и социалните решат че трябва да изведат временно детето от семейството до разрешаване на случая??


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата 22.02. - 28.02.
« Отговор #36 -: Февруари 26, 2010, 13:07:27 pm »
Това което ме дразни е, че става дума за анонимен сигнал от съседи.

и какво дразнещо има в това? дразни те, щото познаваш жената и знаеш, че не е такъв случая. но съседът, който е сигнализирал, може би не е знаел това. аз лично одобрявам факта, че някой си е дал труд да сигнализира именно правилната институция (което показва, че не става дума за дребнав акт на съседско раздразнение от шума!) и че в този случай социалните са действали адекватно.

по същия начин би следвало да се постъпи и в цитирания по-долу случай:

Лично аз днес  цях да викна за малко социалните в апартамента до моя офис и то съвсем неанонимно. Малкото дете около 3 години на семейството, живеещо в апартамента, с което ме дели само една тухлена стена от 11 до 14 часа ревеше и пищеше без прекъсване "Мамо, моля те недей, не искам, моля те". Ама тва са си три часа, ако няма дразнител и е обикновено тръшкане от възратта за три часа по мои сметки поне някаква амплитуда трябваше да име в емоцията, респективно плача,  но не ...

извинявай, ама защо не ги викна? след всички тия разсъждения тук, сама се убеждаваш, че е имало някакъв проблем, нали? защо не направи нещо - да провериш поне ти какво става, дали детето не е в беда?

ужасно ми звучат всякакви такива разкази за детски писъци и молби "мамо, недей", особено на фона на последните събития...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Седмицата 22.02. - 28.02.
« Отговор #37 -: Февруари 26, 2010, 13:24:05 pm »
Аз лично имам опит с подаването на сигнал, внасяла съм две жалби до столичен инспекторат и винаги съм ги подписвала със собственото си име. Като и в двата случая са ме контактвали от там за подробности. Мисля, че е редно така да се случват нещата, за да е ясно кой какви намерения има. Освен това социалните са питали приятелката ми, дали имат конфликт със съседи, които да си отмъщават по този начин.



МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*
Re: Седмицата 22.02. - 28.02.
« Отговор #38 -: Февруари 26, 2010, 14:40:10 pm »
Еми ето раздуха се случая с милото и невинно детенце и "службите веднага се взеха в ръце". Това ще като всичко в Бг, всяко чудо за 3 дни.
Да ви призная аз като си мечтаех само за дете и само като чуех, че някое плаче си мислех, че майката го малтретира. Сриозно ви казвам, даже няколо пъти съм я питала съседката, защо така реват тези деца и дали ги бие/наказва. Различни отговори съм получавала, до като не се изнесоха. После дойдоха друго семейство, детето беше много чувствително и нервно, оказа се че имат конфликт майката и бащата /не са се били или нещо от сорта, явно кавги и свади/
От страни и само като си мечтаех за дете, по съвсем друг начин възприемах отношението към децата и въобще живота.
« Последна редакция: Февруари 26, 2010, 14:42:52 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Седмицата 22.02. - 28.02.
« Отговор #39 -: Февруари 26, 2010, 14:40:16 pm »
Да се включа по повод дали ни е нужен психолог,когато крещим на децата си.Според мен ако беше така психолозите щяха да забогатеят много бързо :lol:.Съвсем нормално е според мен човек да си изпусне нервите и да се развика-все пак не сме от желязо.

Re: Седмицата 22.02. - 28.02.
« Отговор #40 -: Февруари 26, 2010, 16:11:21 pm »
Да ви призная аз като си мечтаех само за дете и само като чуех, че някое плаче си мислех, че майката го малтретира. Сриозно ви казвам, .........
От страни и само като си мечтаех за дете, по съвсем друг начин възприемах отношението към децата и въобще живота.

И аз така. по някога съм правила забележка на непознати жени по улиците, да не си удрят децата или да не ги оставят така да се тръшкат.

А, иначе, аз сериозно смятам да се обърна към психолог. Искам да ми помогне да се владея, да си сдържам нервите; да не крещя на детето, нито пък да му посягам. Въпрос на време е, но все нещо не се организирам.

Чета книгата "Позитивното възпитание през първите 3 години", чета и Додсън. На книга всичко ми звучи логично и лесно. Но, на практика, трудно успявам да приложа някои съвети. Но пък други ги прилагам успешно.


z22,
не занм Жори напоследък дали се е оправил и дали надникваш тук. Ако все пак, влизаш, дай, моля те линк към сайта, от който ти беше взела на Жорко една масичка със столче към нея. Аз ползвам предимно играчките.ком. Но исках да прегледам и оня сайт. Благодаря. :)

Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: Седмицата 22.02. - 28.02.
« Отговор #41 -: Февруари 26, 2010, 17:40:27 pm »
По повод крещенето от родители на децата, мога да кажа, че никога не съм го одобрявала и никога не съм си представяла, че ще го правя. Обаче допреди 2 месеца и аз крещях на Мия, водех борба за всяко нещо и познайте какво се случваше в крайна сметка?! Аз си крещя, а накрая пак става онова, което тя си е намислила, защото е безкрайно упорита. Тогава си поговорих с една приятелка -учителка и от разговора с нея си дадох сметка, че проблемът е в мен и в моето отношение към Мия, а не в нейния характер и инат. Починах си, поразмислих сериозно върху всичко това и реших, че ще приема детето си такова, каквото е, без да водя безкрайна борба  с нея за всичко. И тогава нещата се промениха буквално за няколко дни. Аз станах по-търпелива към нея, а тя от своя страна стана много по-сговорчива и започнахме да се разбираме много по-добре, да се усмихваме повече и сякаш вече имам съвършено друго дете вкъщи. Беше въпрос на промяна на перспективата, на отношението ни и на очакванията ни към нея.
<br />[link=http:
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмицата 22.02. - 28.02.
« Отговор #42 -: Февруари 26, 2010, 19:05:00 pm »
Според мен, Мешко е съвършенно права!
Децата имат някаква собственна причина за всяка проява на инат!
На мен ми се е случвало само няколко пъти да повиша глас и съм се чувствала много зле след това!

Ето днес приготвяме се за разходка, Калина готова, паркирана и чака!
Митачо обаче реши, че трбва да излезе с един чаршаф на кравички!
Предполагам защото е нов, видя го за първи път и е много колоритен.
Ами не се е тръшкал, плачеше как трябва да гушка кравичките.
Предлагах други играчки, не, не, и не - Искам гуша мамооооо кАвичкитее!
И ако сте видяли майка с две деца едното в количка,
а другото да гушка сгънат на бонбон шарен чаршаф е, ние сме били! :lol:
Ами може да не е възпитателно, но не можах да му откажа!

И друго, бях свидетел на нещо, на което исках, но не можах да реагирам на време!
(бях на финала на бременноста с девойката и не можех да тичам)
Възрастна жена и момиченце на около 5-6 г, жената вероятно баба на момичето!
Бабата дърпа момичето и почти тичайки му крещеше-
-Как можа, как не те е срам, жената просто искаше да те целуне по бузата!
Сега ще видиш като си идем в къщи!?
Предполагам, че бабетката е срещнала някоя напудрена дружка,
която е напряла да омачка детето, най-омразното нещо в детството ми!
Винаги съм поздравявала с "Добър ден", така съм възпитана,
но безпричинно фамилиярничане никога не съм обичала!
Горкото дете, дано докато са се прибрали да и е минало на старата! :(

Сега докато пишех се сетих, когато в студентството си пътувах
между София и моето село, веднъж се качиха жена и дете!
Нямаше места и  те седяха прави между седалките!
Предложих на жената да седнат на моето място,
а тя отказа с мотива, че слизат скоро!
След малко от завоите на детето му стана зле
и направи такава "боа" на пътеката!
В следващия миг тази жена просто го повдигна и му отвътря страховит шамар!
Онемях, а хората в автобуса само дето не я линчуваха.

Има ситуации, и ситуации!И хора, и хора!
Всеки един от нас ще реагира различно, това е!
Важното е, че ги има тея слънца в домовете ни, за да се възпитаваме взаимно!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмицата 22.02. - 28.02.
« Отговор #43 -: Февруари 26, 2010, 21:26:29 pm »
извинявай, ама защо не ги викна? след всички тия разсъждения тук, сама се убеждаваш, че е имало някакъв проблем, нали? защо не направи нещо - да провериш поне ти какво става, дали детето не е в беда?
Първо и защото моето дете врещи, целите му крака са в синки от самонараняване и знам как е в тази възраст, а всяко дете има различни реакции все пак /аз моето си го познавам и по начина по който реве, но чуждите не мисля /. Бих искала първо да се уверя, че действително има проблем, а не да съм будната съвест на квартала. Второ - такъв инцидент от три години се случва за първи път. Трето - майката определено не е фенка на офиса ни, защото взесто на нашия звънец, нашите клиенти звънят на нейния по всяко време /аз бих побесняла при третото събуждане на детето от звънеца/, макар и под техния звънец да сме поставили табелка, че сигналното устройство за нашия офис се намира отдясно. Та за това. Не съм виждала майката, но ще проуча нещата. Ако се уверя, че има нещо нередно - определено ще сигнализирам социалните.
Re: Седмицата 22.02. - 28.02.
« Отговор #44 -: Февруари 26, 2010, 22:25:46 pm »
Мешко,
права си. Аз съм съгласна с теб. Както казах, проблемът идва от това, че често ми е трудно да си сдържа нервите и да се овладея. Затова често твърдя, че мъжът ми е по-добър родител от мен, защото той е по-спокоен, по-търпелив и не повишава тон на детето. А аз съм "по-друг модел" - лесно паля.

Ето, тази вечер, преди час, Мишка направи страхотна истерия. Точно преди банята, след като вече съм я съблякла, ми набара един крем за лице. Искаше да се омаже с него, но аз успях да го скрия, без да види къде. Е, като се започна едно пищене, ужас!
Пищи, дере се и вика "Кем, кем - няма го". Опитвам се да и отвлека вниманието. Пращам я да си донесе хавлийката, да ми донесе джапанките. (Това са си нейни задължения и тя всяка вечер си носи джапанките, хавлията и джапанките на баща си. Но от няколко дни баща и е в командировка в Сф и я къпя аз.)
Е, облякох и хавлията, но не спря да се дере и така си отидохме в банята. Там продължи, даже се давеше. Стараех се да запазя спокойствие и да не викам и аз. Да, съседите безспорно са чули това. Друг път сама се къпе с душа, а този път само крещеше, а аз я обливах и това е. Като излязохме от банята, усили децибелите и продължи да търси крема.
Но докато я подсушавах, неусетно се успокои и забрави да реве и си изпълнихме вечерния ритуал - а именно пеем песнички и пляскаме, целувки по крачета и т.н.

Ами това е. Знам, че е от възрастта и е период, който рано или късно ще отмине.
Но понякога и аз кресвам. Ще чакам утре социалните. :wink:

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Седмицата 22.02. - 28.02.
« Отговор #45 -: Февруари 26, 2010, 22:26:02 pm »
Кокиченце,ние нямахме масичка до вчера - вчера ни подариха за РД .купена от Джъмбо.Може да съм показвала нещо преди ,ама не сме купували и не помня какво съм показала.Може би в сайта на Комо да видиш,защото там бях гледала преди.
<br />
Re: Седмицата 22.02. - 28.02.
« Отговор #46 -: Февруари 26, 2010, 22:30:37 pm »
Мерси, Зори. :)
Беше дала някакъв линк, където аз харесах нещо, не самата масичка, а други играчки, ама кат съм патица и не го запаметих сайта тогава!

И аз сега съм на вълна играчки за РД.
Днес и поръчах торта Мечо Пух от Неделя. Тя е голям фен на Мечо Пух. Поръчах и някои хапки и дребни неща за празненството, което ще е у нас.

Търся играчки, които ще са подарък от бабите, че днес ме питаха какво да бъде.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Седмицата 22.02. - 28.02.
« Отговор #47 -: Февруари 26, 2010, 23:45:03 pm »
Кокиче, а защо просто не й даде крема да го види за малко, да го подържи и после да и го вземеш, като се питаш да и отвлечеш вниманието с нещо любимо.Аз се старая да предотвратя истериите... доколкоте е възможно.

Мешко, би ли споделила малко по-подробно за Мия,кк точно се справи с нейните инатливи моменти,  аз имам проблем с Антъни и понякога изобщо не съм в състояние да овладея ситуацията и почва да викам  :(

We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*
Re: Седмицата 22.02. - 28.02.
« Отговор #48 -: Февруари 27, 2010, 22:15:27 pm »
Майчета имам нужда от малко помощ - как да взема стерилна урина от 13 месечно бебе.Какво успях да направя - измих добре на течаща вода подсуших със стерилна марля и сложих колектора - това счита ли се за събиране на стерилна урина?
"Всеки от нас се ражда, защото преди това Бог го е обикнал, оценил, видял е смисъл в това и той да стане част от мирозданието"

Митрополит Антоний Сурожки
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмицата 22.02. - 28.02.
« Отговор #49 -: Февруари 27, 2010, 22:26:05 pm »
Според мен се брои.
*
Re: Седмицата 22.02. - 28.02.
« Отговор #50 -: Февруари 27, 2010, 22:48:24 pm »
Да, измиваш много добре и залепяш колектора. Това се прави сутрин веднага след ставане, проверяваш след това през 2-3 мин., за да хванеш веднага като се е испишкал, защото урината трябва да се занесе до 30-40 мин. в лабораторията.
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Седмицата 22.02. - 28.02.
« Отговор #51 -: Февруари 28, 2010, 13:05:37 pm »
кокиченце,Жорето също е фен на Мечо Пух и на Колите също,та след кратко колебание ,все пах избрахме мечото .Ето ни тортата:
http://zorencetod.snimka.bg/children/joreto-na-2g.478341.17601652.big

За подаръците - ние канихме дечица и те ни донесоха много играчки,та реших от бабите да не са играчки.Едните му подариха маса и столче : , а другите палатка :http://zorencetod.snimka.bg/daily/sre6ta.288521.17578881.,http://zorencetod.snimka.bg/daily/sre6ta.288521.17578890.big - много си я харесва влизаят и двамата с баща му вътре да играят.
От нас му взехме маратонки ,че от 2 м. ни мрънка за тях,една маймуна с пластелини на Плейдо и една костенурка лампа (тук е по 60лв.,а в ибей излиза по 10-тина лева) http://media.snimka.bg/5654/017563785.jpg- много му харесва,но вечер вестo да спи - гледа звездичките и луната,които лампата прави на тавана. :lol:
<br />
*
Re: Седмицата 22.02. - 28.02.
« Отговор #52 -: Февруари 28, 2010, 13:43:25 pm »
Зори, прекрасна ви е тортата, моля те кажи от къде е? :)
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Седмицата 22.02. - 28.02.
« Отговор #53 -: Февруари 28, 2010, 13:55:18 pm »
от това клубче http://lionking-bg.com,но не сме празнували там. Казаха,че на място имат каталог с много красиви торти,но на мен ми е много далече и направо им казах да направят с мечо пух и горе долу каква да е ,а приятелка  занесе капаро,че живее на близо.Тортата е много вкусна,избрахме холандски пълнеж,че такъв ни препоръча една момиче от друг форум,а и момичето от клубчето.До сега съм яла на Росита,Лагуна,Неделя и 100гр. и тази най-много ми хареса.Основната торта се води за 8 парчета,но реално си станаха 16 ,никак не е малка.
<br />
*
Re: Седмицата 22.02. - 28.02.
« Отговор #54 -: Февруари 28, 2010, 17:56:35 pm »
Зори, а каква цена са масата и столчето, всъшност едно столче ли е или са две. Имаше едни подобни в джъмбо по 50-60лв.
*
Re: Седмицата 22.02. - 28.02.
« Отговор #55 -: Февруари 28, 2010, 18:20:22 pm »
Зори, браво, чудесно парти сте спретнали :D
Re: Седмицата 22.02. - 28.02.
« Отговор #56 -: Февруари 28, 2010, 20:36:21 pm »
Зори, да ти е жив и здрав Жори - страхотно парти сте спретнали!!! А за тортата просто нямам думи - направо ми потекоха лигите, а изглежда невероятно!
*
Re: Седмицата 22.02. - 28.02.
« Отговор #57 -: Февруари 28, 2010, 20:55:43 pm »
Много балгодаря Зори, може би ще се възползвам :D
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Седмицата 22.02. - 28.02.
« Отговор #58 -: Февруари 28, 2010, 22:46:37 pm »
благодаря ви!
Столчето е едно - струваха 60 лв.На Илиянци обаче видях едни много сладки табуретки детски по 5 лв.,та човек може да си купи отделно.
А купона наистина беше супер и от 10.30 продължи до 14.30  :lol:,та после докато се пооправим и не успях да ида на срещата за мартеничките.
« Последна редакция: Февруари 28, 2010, 22:49:09 pm от z22 »
<br />
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Седмицата 22.02. - 28.02.
« Отговор #59 -: Март 02, 2010, 10:12:56 am »
 Моята дъщеря е неописуем инат. Миналата седмица се ядоса и ме удари. Казах да се извини, не пожела. Пратих я в спалнята зад вратата наказана, рева половин час и все ми казва, че не може да се извини. Викам, отивай и тринирай, ще се научиш. След около час рев дойде и се извини.
При нея съм разбрала, че ако я оставя както в случая, да не каже извинявай, ще почне да си позволява шамари честичко и тогава трябва аз да я плясна по дупето, за да прекратим. Баща и го няма за нищо, грешката му е, че той само заплашва но не действа. Сега работим с него по въпроса. Той ще кажа десет пъти, че е лоша и ще я накаже, тя ще си прави пак същото. Аз казвам веднъж, Моника ще те накажа, ако не спре отива зад вратата. И така. Трябва да има контрол, защото иначе става лошо. Сега тръшкане, после двойки, побой, цигари и т.н. Може да ми кажете, че съм прекалено строга и скептична примерно, но за мен възпитанието е от първия ден. Аз си целувам и прегръщам детето с часове. Спи все още при мен. Научихме азбуката и се опитва вече да пише букви и цифри. Работи с компютъра. Не я лишавам и ограничавам да играе навън с децата.В магазина слага в кошницата каквото си пойска. За по голямите покупки, ме пита кога ще можем да си ги купим. Не и казвам, не, това е глупост и така нататака. Казвам, маме, ти имаш нещо подобно, а сега с тате трябва да платим тока примерно или телефоните и другата седмица може да вземем и това или нещо друго.  Има каквото пожелае, НО лигавщини не търпя. Не говоря за бебешкото тръшкане и истерии. Говоря за децата който вече водят диалог и разбират. На тях според мен трябва да им се говори като на възрасни и да се иска адекватно поведение.
Давайте, чакам с интерес мнения :)

Малко да напиша за нас. Аз записах магистратура и се подготвям за докторант. Мъжа ми се чуди как оцелявам все още, защото спя по 5-6 часа максимум на ден, но когато човек свикне и създаде режим, нещата си идват на мястото. Нямам време за Зачатие и това много ми тежи, но отвреме на време надниквам тайничко, за да видя че сте добре и още пишете тук. Става ми много мило и спокойно действам по задачките си. :)
Тази година ми е най-тежката, но се надявам всичко да си дойде на мястото.
Поздрави от нас и целувки на дечицата. И Честита Баба Марта разбира се  :)

http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата 22.02. - 28.02.
« Отговор #60 -: Март 02, 2010, 10:15:38 am »
lidia, радвам се, че пишеш тук. ти си много силна жена и от сърце ти желая успех!

намерих днес актуален тест на популярни марки сирена, мисля, че ще ни бъде от полза:
http://www.aktivnipotrebiteli.bg/docs/TEST_Sirene_2_2009.pdf
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Седмицата 22.02. - 28.02.
« Отговор #61 -: Март 02, 2010, 10:23:03 am »
Jam благодаря ти. :)  :youwoman:
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Седмицата 22.02. - 28.02.
« Отговор #62 -: Март 02, 2010, 11:19:42 am »
....ама що пишете в старата темичка?! :) Накой е забравил да я заключи! Елате в новата!!!
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Седмицата 22.02. - 28.02.
« Отговор #63 -: Март 02, 2010, 11:32:24 am »
Заключих.